reklama
Země: Maďarsko Maďarsko, Rumunsko Rumunsko

Rumunsko

Pristi rok se chystam do Europy a z Holanska prejet Europu do CZ a koncem leta se podivat na reku Dunaj do delty studovat avifaunu , Z Komarna prez Madarsko a podle Dunaje to nebude zadnej problem . Nikdy jsem nebyl v Rumunsku a tak bych uvital informace . Ma nekdo zkusenosti cestovat na kole v Rumunsku ?

[ Zpět ]
Datum: 26.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
  • Re: Rumunsko

         

    Ahoj,
    v Rumunsku jsme byli na kolech v roce 2001 a trošku i vloni. Nebyl naprosto žádnej problém. Něco o naší cestě si můžeš přečíst na http://web.quick.cz/tdc2001/ o dalších cestách na www.ePastorek.cz
    O Rumunsku by se toho dalo napsat hodně, máš-li nějaké konkrétní dotazy, napiš mi na e-mail.Je to úžasná země s nádhernou přírodou a horami, bohužel tamní lidi si toho moc neváží a leckde je bordel: piknikáři u potůčku, mytí auta přímo u horské bystřiny ... je běžné vídat... Nocovat se dá takřka kdekoliv a jestli můžu doporučit, tak nejezdi po hlavních silnicích - rumunští řidiči jezdí jako prasata (bez prominutí). Ty vedlejší často bývají panelové a občas i bez asfaltu (šotolina).
    S lidmi je trochu horší se dorozumět, ale zažiješ i setkání, kdy je jedno, že každý mluvíte úplně jinou řečí.
    Značení na silnicích (směrovky) je někde v pohodě, někde trochu horší, ale skoro vždy je se koho zeptat.
    Každého asi bude úplně nejvíc zajímat bezpečnost, tak z našich zkušeností nám nikdy nehrozilo sebemenší nebezpečí (když tedy pominu to na silnici, leckdy jsem musela uskočit "do příkopu", předjíždějící z protisměru dost často kašle na nějakýho cyklistu...) Historek o tom jak někoho okradli uslyšíš hodně, ale pokud dodržíš klasický bezpečností pravidla (nevytahuješ se s tím, kolik máš peněz, dáváš si pozor na věci, nejedeš na super značkovém svítícím kole v super oblečení a nepohrdáš lidma ve vesnicích atd.) tak si troufám říci, že se ti nic nestane.
    Hodně štěstí při poznávání Rumunska! Jeď tam co nejdřív, i Rumunsko se hodně mění, za pár let to bude standardní evropská země, už dnes je tam spousta míst, kde stojí hotely, parkují autobusy plné turistů... ale pořád jsou tam místa, kde kromě bači a ovcí potkáš tak možná jenom polodivoké koně.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rumunsko

           

      No... já bych tvůj optimismus nesdílel.
      * Nebyl jsem tam na kole, ale coby vracející se z treku. Byl jsem okázale špinavej a nestylově oblečenej po měsícu v Turecku, přesto jim bylo jasný, že coby zahraniční turista pár dolarů mít musím a foťák se u mě taky najde. Okradli mě ve vlaku - vloupali se do kupé se zavázanými dveřmi. Příště bereme místo lana pětikilový řetěz a nespíme. Vůbec bych ti nepřál ty tahanice, když se chceš z Rumunska dostat bez dokladů.
      * Mého kamaráda (na jiné akci, kde jsem nebyl) okradli ve stanu - vzali mu batoh, který měl u hlavy.
      Takže "běžná" bezpečnostní opatření rozhodně nestačí. Dávejte si sakra majzla.
      Znám několik Rumunů a jsou docela v pohodě, jenomže to jaksi nestačí. Doporučuji pokud možno podhorské vesnice, čím dále od civilizace, tím lépe. Lidé jsou tam zajímavější a pravděpodobně méně nebezpeční. Takový je aspoň můj dojem z cest mých i z vyprávění.
      Hodně štěstí a nenech se rozhodně odradit - Rumunsko je nádherná země.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Běžkař)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rumunsko

             

        nemužu s tebou souhlasit.Ti samý lidé co tě okradou tam tě okradou i tady.Připadá mi ,že většinu lidí tam hazíš mezi ty co tě okradou ale to je nesmysl.Já tam byl osm krát a poznal jsem většinou uplně supr lidi,ve vesnicích i městech.Myslím že to je jak u nás,moje přítelkyně z rumunska také u nás na hlavním nádraží v Praze koupila dobrou vodu za dvě a pul eura protože bola turistka.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (drus ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rumunsko

             

        byl jsem v Rumunsku poprvé v 1997 a pak po pěti letech ještě dvakrát- naposled loni, vždy na kole.poprvé středem(asi1800km), podruhé na severu(850km) a loni také středem, ale jinudy(1500km). lidem jsem se nevyhýbal a nikdy nebyl žádný problém, nic se mi nestratilo a po dvou dnech jsem kolo ani nezamykal. sotva jsem se ocitl na Slovensku, usel jsem jej mít neustále na očích- hlavně v místech s romskou menšinou. do rumunska se chystám příští rok zas- do Banátu. to že se ti ztratily věci ve vlaku zrovna v rumunsku bych na místní nesváděl- mohl ti to šlohnout kdekdo,i čech.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.03.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rumunsko

         

    Jak s kolem do, nebo z Rumunska najdeš i se spoustou poznámek na cajenda.cz.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jiřina)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rumunsko

           

      Dekuju vam divky za cenne informace . Jeste jeden dotaz . Na silnice v Rumunsku MTB , nebo myslite ze to qualitni trek nebo touring bike vydrzi . Pojedu na tezko , paniers na vidlicich (extra deset kilo . dalekohled , spotting scope a slr camera s velkyma objektivama neco vazi ) a paniers vzadu na nosici se stanem .......

      [ Zpět ]
      Datum: 26.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rumunsko

             

        Horák je samozřejmě lepší, ale trek by to měl taky v pohodě vydržet. Vem si navíc pár drátů do výpletu a náhradní plášť, ale záleží kam se chystáš. Dá se jezdit jenom po těch hlavnějších, který jsou asfaltový a kvalitou zhruba jako u nás okresky. Často bývají ale panelové, trochu to drncá :-) Když se pustíš víc do hor, občas se stane, že se silnice změní v šotolinu, ale pořád si myslím, že to je na treku sjízdné.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rumunsko

               

          Diky , beru MTB i kdyz az budu projizdet Madarskem budu pomalejsi . Na na sotolinu trek neni staveny , par nahradnich dratu se sebou vozim vzdycky , jeden nikdy nevi . Tak ze jeste jednou , velkej dik .

          [ Zpět ]
          Datum: 27.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rumunsko

                 

            Byla jsem v Rumunsku sice s cestovkou, ale natěžko v Apuseni, tj. přímo v horách, po asfaltu jsme toho moc nenajeli, spíš po šutrech. Jediná jsem měla crossový kolo (a ke všemu ještě levný) a neměla jsem s ním žádný problém. A to mi všichni na začátku předpovídali, že se mi rozpadne hned první den.

            [ Zpět ]
            Datum: 29.09.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Lupen)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Rumunsko

                   

              Asi zalezi na vaze , ja vazim skoro metrak ........ V Indii a Kambodia jsem jel na MTB a kdyz sem projizdel Thailand tak jsem litoval na tech jejich asphaltkach ze nemam tourer nebo aspon treka na mesto a v Singapuru jsem se uz jen proklinal .....MTB je pomalej , moc pomalej ale v Cambodia na treku bych to neriskoval ......

              [ Zpět ]
              Datum: 30.09.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Rumunsko

                     

                my sa chystáme taktiež do rumunska a ideme tam na croossových bicykloch po cestách "2 triedy". máme však kvalitné ráfky a plášte. budeme však extremne naložení, ideme cca na tri týždne.

                [ Zpět ]
                Datum: 20.03.2008
                Autor: Neregistrovaný uživatel (miso ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Rumunsko

                       

                  Ahoj, kam máte namířeno? Také chceme s manželem v létě vyrazit do Rumunska na těžko - přes Banát podél Dunaje k Černému moři a zpátky kolem hranice s Moldávií přes Bukovinu a Ukrajinu. Jedeme také na crossových kolech. Cestu plánujeme na 5- 6 týdnů.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 20.03.2008
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (IvanaF)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Rumunsko

                         

                    Hlavně nejezdit po hlavních, romantika a poznání začíná právě na venkově. A někde je provoz a smrad fakt krutej. Jednou sem jel přes čistě cigánskou vesnici a to byl asi nejlepší zážitek. Pak sem už zažil něco podobnýho jen v Albánii.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 20.03.2008
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurda)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Rumunsko

                           

                      v cikánských osadách mám jako sólista docela strach. Přece jen nejsu jejich člověk, i když vyhlížím hodně ošuměle, ale ta světlejší barva kůže...a fotit už se vůbec neodvažuju, pokud se nima neskamarádím. Jináč - dobrá inspirace pro Rumunsko je v mé knížce "Pestrý život cyklotrempa" --v r. 96 jsem projel Rumunsko od Satu Mare po Banát. Život českých starousedlíků v Banátu probírám ve "Vandry s Bejkem"...(v Rumunsku jsem byl cca 30x. Za bolševika jsme moc možností na výběr kam jet neměli -- jezdili jsme nejvíc tam a do BG.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 21.03.2008
                      Autor: Howgh
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Rumunsko

                             

                        krom první cesty jsem sám neměl strach žádný- navíc jsem se dostal do situací, ve kterých se dva a víc vůbec neoctne- myslím příjemných(pozvání na noc, na pokec u piva ap.)

                        [ Zpět ]
                        Datum: 23.03.2008
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Rumunsko

                               

                          copak strach -- to je jen pocit, ale když jseš v lese rozloženej a přihrne se tlupa cikánů...začnou se ti všude hemžit...nebo na opuštěné silnici u tebe zastaví dačia plná pořízků tmavé kůže a nabízí ti "zlatý" prsten...pak je jedno jestli máš strach nebo nemáš...(bylo to na tom vandru v r.96 -- viz můj příspěvěk výše)

                          ohledně skontaktění se s domorodci to vidím stejně. Dvojka ještě jde, ale více spolučundráků -- to už je moc..

                          [ Zpět ]
                          Datum: 23.03.2008
                          Autor: Howgh
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Rumunsko

                                 

                            asi jsem "neměl štěstí" na setkání tvého rangu- dacia s osazenstvem tmavé pleti mne zastavila celkem 2x, v obou případech jsme si"pokecali"(jakápak je řeč, když každý mluví po svém)ke všeobecné spokojenosti a rozešli se s přáním "drum bun".zdejší cikáni nejsou tak dotíraví a nenechaví jako u nás-dá se s nimi domluvit. samo že existují výjimky-u nás tě mohou okrást i "gadžové", teda bílí.a co bylo v 96-tém už není teď- tempo, jakým se mění poměry tam se nedá srovnat se změnami u nás, to bys musel srovnávat rychlí se šnekem.

                            [ Zpět ]
                            Datum: 24.03.2008
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Rumunsko

                                   

                              vzhledem k progresivnímu postupu demokracie a listině lidských práv, se bezpečnostní situace vyvíjí k horšímu -- všeobecně známý fakt. Záleží na tom kdo ti náhodou zkříží cestu -- ani teď neříkám nic nového. Jak to dopadne -- to už hodně záleží na chování aktérů.
                              (ty dvě setkání dopadly v podstatě dobře..)

                              [ Zpět ]
                              Datum: 24.03.2008
                              Autor: Howgh
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Rumunsko

                                   

                              safra, to zní jakobych byl děsnej morous.
                              -- vůbec si nemyslím, že na Balkáně je více nebezpečno než u nás. Taky se řídím teoriema o akci / reakci -- když se chováš vstřícně a roztomile, kamarádsky, i z potenciálních asociálů se stanou jiní lidi.
                              Každopádně - cikáni nepovažují okradení gadžů za špatný skutek.

                              [ Zpět ]
                              Datum: 25.03.2008
                              Autor: Howgh
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Rumunsko

                         

                    na podobnou trasu se chystám napřesrok- pokud pojedete, ozvěte se na mail [email protected] ,fotky i s popisem dosavadních cest na http://picasaweb.google.com/hudjanko

                    [ Zpět ]
                    Datum: 23.03.2008
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rumunsko

                 

            projel jsem vše na treku bez problémů.pokud máš dvojité pronýtované ráfky a nepraskají zatím dráty tak by neměl být problém- je pravda, že klasifikace jejich cest je jiná, ale loni jsem byl překvapen pokrokem- i do vesnic se pokládá koberec(před pěti lety věc nevídaná)

            [ Zpět ]
            Datum: 23.03.2008
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • a zase CA Jenda...

           

      ... a jeho trvalí příznivci Jiřina,. Jirka, Soňa, ... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.03.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: a zase CA Jenda...

             

        A v čem je problém? Loni jsme se nenechali odradit negativními hláškami na adresu této CA na těchto stránkách a byli jsme spokojeni - náš záměr byl splněn - dostali jsme se s kolem pohodlně, rychle a levně do Cortiny, abychom odtud mohli dalších 3000 km dlouhý okruh absolvovat po své vlastní ose. Letos se necháme takto přemístit do Oradei. Co ti CA Jenda tak špatného provedla, že reaguješ na tři roky staré příspěvky. Nebo jen provádíš průzkum veřejného mínění?

        [ Zpět ]
        Datum: 26.03.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (IvanaF)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: a zase CA Jenda...

             

        Járo, znáš nabídku téhle CA? Vím, mnoha lidem zde leží "skrytá" reklama této cestovky. Ale ona slouží (ke spokojenosti) čundrákům, vandrákům a tulákům, kteří mají hlouběji do kapsy ... Také nezávislí cestovatelé si jí pochvalují.
        K té reklamě: Tvůj krajan, aniž by reklamu zde platil, má reklamní "spot" téměř v každém svém příspěvku. Proč nesetřeš i jeho? Měříš stejně?

        [ Zpět ]
        Datum: 26.03.2008
        Autor: pavka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: a zase CA Jenda...

               

          P.S.
          ... této cestovky v žaludku.
          Takhle to mělo být!

          [ Zpět ]
          Datum: 26.03.2008
          Autor: pavka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: a zase CA Jenda...

               

          děte se už konečně vypchat s tou alergií na "reklamu". Já tomu říkám užitečná informace a znovu opakuju - nejsu takový sobec abych si ju nechával pro sebe.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.03.2008
          Autor: Howgh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: a zase CA Jenda...

               

          No... já ty různé metry celkem i chápu...
          Když "krajan" uvede: "Píšu o tom, v té a té knize", tak vím, kdo to napsal a vím i proč... jasně, je v tom reklama, ale nijak nezastřená...
          Zatímco když si po páté přečtu pokaždé pod jiným (a vždy neregistrovaným) nickem: "Takovou levnou dovolenou podle mého gusta mi žádná jiná cestovka nenabídne", tak mám prostě neodbytný pcit, že někdo ze mě dělá debila...

          [ Zpět ]
          Datum: 26.03.2008
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: a zase CA Jenda...

                 

            Bať, je třeba dělat rozdíl mezi mezi přiblblou reklamou ve stylu - pouťový vyvolavač tě zahltí termíny "úžasný, fantastický, super..." -- od toho ostatního.
            Beru to tak, že když se mi nechce zabíhat do podrobností - sdělím kde lze si ty detaily přečíst.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.03.2008
            Autor: Howgh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: a zase CA Jenda...

                   

              teda -- nechcu vás unavovat příliš dlouhými příspěvky - -abych se vyjádřil diplomatičtějc..

              [ Zpět ]
              Datum: 27.03.2008
              Autor: Howgh
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rumunsko

         

    27.3. mám dia-besedu o Rumunsku ve vsi Dobšice u Znojma - viz kalendář akcí.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2008
    Autor: Howgh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rumunsko

         

    pokud máš zájem o bližší informace napiš na mail
    [email protected]

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rumunsko

           

      Zdravím všechny cestovatele, narazil jsem na výbornou stránku o Rumunsku, Černém moři, Karpatech a s informacemi o rumunsku obecně...http://www.dovolenarumunsko.cz/

      [ Zpět ]
      Datum: 06.02.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Www.DovolenaRumunsko.cz)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rumunsko

         

    Ahoj,
    Na letošek plánuju Dunajskou stezku z Budapešti k Černému moři. Projet Rumunsko sám si ale nelajsnu.. Pojedu jedině tehdy, pokud se někdo přidá. Jezdím cca 100km / den. Je mi jedno kdy by to letos bylo. Strašně mě ta cesta láká, ale nemůžu sehnat nikoho dalšího :-) Napiš a domluvíme se.. ;-) Libor
    Fotoreference: http://prasemrkev.rajce.idnes.cz/Cyklovylet_2008/
    http://prasemrkev.rajce.idnes.cz/Via_Claudia...

    [ Zpět ]
    Datum: 18.03.2009
    Autor: libooor
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Balaton, pohoří Mátra a Bükk, Eger a Hevíz – cyklo a termály

 (CK Victoria)
22.04.2024, 5 dní
10 990 Kč 9 590 Kč
cyklistický Autobusem

Bukové hory na kole s termály

 (CK Vlha)
27.04.2024, 5 dní
13 400 Kč
cyklistický Autobusem

Balaton na kole

 (CK Cyklotur)
29.08.2024, 4 dny
8 840 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

493 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024