reklama
Země: Rakousko Rakousko

Zadní cyklobrašny

Jaké máte zkušenosti ze zadními trojdílnými cyklobrašnami při dlouhých cestách do zahraničí? Od kterého výrobce, model, velikost byste doporučili koupit?

[ Zpět ]
Datum: 01.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (tomáš)
  • Re: zadní cyklobrašny

         

    Ahoj, já mám už osm let trojdílné brašny od junka a jsem s nima maximálně spokojenej.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zadní cyklobrašny

         

    Ja som svojho casu nosil trojdielnu zadnu brasnu, ale uz pouzivam dve bocne brasny od Sport arsenal. Tieto su ovela lepsie. Jednak pri trojdielnej brasne su bocne mensie ako horna a teda ma naklad dost vysokio tazisko (poznat najme pri zjazdoch) a jednak sa s plnou brasnou velmi zle manipuluje (teda nasadzuje sa na nosic). dve tasky s bocnymi hackami su super, nasadis ich na nosic za pol sekundy len jednou rukou. Navyse presne take iste tasky sa daju pripevnit aj na predny nosic. Ak ideme natazko nosime po styri bocne tasky, je to lepsie ako jednu trojtasku.
    Ich nevyhoda mozno je vysia cena, ale za kvalitu sa plati. Brasny maju vzadu vystuhu a teda je mala pravdepodobnost ze ti brasna vojde do kolesa.
    Tie bocne tasky od sportarsenalu maju objem od 0 litrov po 15 litrov. Teda ak mas styri tasky mas k dispozicii 60 litrov, to je podla mna dost. (spomeniem aj dalsiu vlastnost bocnymi popruhmi sa da zmensovat objem, aby ti prazden brasny nevlali vo vetre).
    Mam aj hornu spacakovu brasnu,a le kedze sa dost tazkopadne prichytava na nosic uz ju nepouzivam (tych 60 litrov bohate staci na vsetko vratane spacaku a stanu). Skus sa pozriet na www.sportarsenal.cz urcite si vyberies.
    Skusim zhrnut vyhody a nevyhody tasiek.
    nevyhody:
    1. vyssia cena
    2. pri prenasani mas v ruke viac kusov, tato nevyhoda sa da odstranit vakom na tasky, ktory j v ponuke, ale musis ho so sbou vozit. Kazda taska ma ucho cez usi sa da navliect opasok a mozes neist aj styri tasky v jednej ruke.
    3. tasky nie su uplne nepremokave , musis mat na ne navleky, alebo mat vseto v igelitkach. Jestvuju aj aqua tasky nepremokave, ale tie su este drahsie. POZOR navleky proti dazdu od sporarsenalu su z dost tazkeho materialu, odporucam tie nekupovat.


    Vyhody:
    1. mozes pouzivat presne taku velkost ako potrebujes, jednu dve tri stryri tasky, podla toho kam ides.
    2. velmi rychle a velmi pevne spojenie s nosicom aj s uplne plnymi taskami
    3. aj plne tasky tahaju tazisko co najnizsie, co znamena istejsiu jazdu
    4. maju pevne zadne steny nezapletu sa do kolesa
    5. nemaju zapinanie na zipsy, ale sa stahuju snurkou, zapinanie dlhsie vydrzi
    6. ich objem sa da zmensit.
    7. Nove modely uz maju aj jednu malu tasticku na boku, takze drobne veci si mozes odlozit tam


    Podobne tasky vyraba aj Pigeon, ale s tymi nemam skusenosti.
    Na zaver. Uz s rovnakymi brasnami jazdime traja, teraz zavidim kamaratom, lebo sport arsenal stale tasky vylepsuje a ja mam starsi model (bez malej pridavnej brasny).

    [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní cyklobrašny

           

      Souhlas. Jezdím několik let s třemi brašnami Sport Arsenal a naprostá spokojenost. Už jsou pěkně ošuntělé a odřené - bodejť po tolika tisících kilometrech - ale stále dobře slouží. Jen to přichycení horního spacákového vaku není úplně nejšťasnější, ale zvykl jsem si. Kombinuji je s gumicukem-pavoukem od firmy Vella a na zadní nosič naložím neuvěřitelně hodně krámů (http://www.cyklostranky.cz/vypravy/alpy2004...

      (Kolik teď asi dostanu od výrobce slevu na nové brašny za tuhle referenci :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zadní cyklobrašny

             

        mam je taky a jsem s nima vicemene spokojeny. co me ale dycky zarazelo, je fakt, ze nejsou nepromokave. podle me zakladni vlastnost pro takovy vyrobek je jen u nejvyssiho modelu, kde z toho vyrobce dela unikatni vec.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (milec)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zadní cyklobrašny

               

          SA mám od jejich počátku a naprostá spokojenost.nepromokavost řeším vložením sáčku na odpadky a balím do něj-přežilo i hodinovou průtrž bez namoknutí!!!!jiné bych nechtěl(i když prý se teď pohoršili s kvalitou)mém celkem tři páry a ty mne přežijou.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.06.2009
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zadní cyklobrašny

                 

            Já používám od Sportarsenalu brašny střední třídy a při intenzivním ježdění (jezdím v terénu s naloženejma bočníma brašnama vpředu i vzadu cca 2000 km/rok) se na nich rasej háčky na zavěšování. U novějších typů jsou háčky na malé liště, která ale zase váží 10 dkg navíc... a kupodivu nepasuje na některé Arsenalí nosiče :-)). Chce to tedy před nákupem vyzkoušet. Jinak bych ale asi doporučil kupovat rovnou řadu Expedition, protože se do nich víc vejde, dají se líp nosit a i jako třeba příruční zavazadlo do letadla jsou praktičtější. Pokud je srovnám se světově rozšířenými brašnami Ortlieb, praktičnost i cena hovoří pro SportArsenal. Tímto bych rád řekl společnosti Sportarsenal, že si chci v nejbližší době pořídit 4 ks expedičních brašen v šedé variantě :-DDDD a vás ostatní zvu na web cyklobrasny.cz, který teď sice trochu spí, ale my s tím něco uděláme :-))). Ahoj.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.06.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jeroným L.)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zadní cyklobrašny

         

    mám brašny od Authora za 890.- kč.jsou to tři pohromadě.Na cestu do Německa bohatě stačili.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Elvis ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní cyklobrašny

           

      Stačili? Tak to jsi asi nezmokl...
      My jeli se Sport Arsenal AQUA do Rakouska a 4 dny jsme mokli. Nebýt těch brašen, mohli jsme to mokří vzdát, nebo někde trčet několik dní

      [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zadní cyklobrašny

             

        Já mám již léta 3-dílné vaky Joko, u nichž se dá horní část oddělat a nosit jako batoh. Myslím, že jsem je koupil za 650 Kč a jsou nepromokavé, již několikrát jsem je vyzkoušel, naposledy rovněž letos v Rakousku. Nemám nic proti výrobkům firmy Arsenal, ale lze najít mnohem levnější variantu splňující požadavky bežného cestovatele.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zadní cyklobrašny

               

          Len sa chcem spytat tie tasky Joko su nepremokave, alebo su usite z nepremokaveho materialu. Myslim totiz, ze vsetky tasky su usite z nepremokaveho materialu ale len niektore su naozaj nepremokave. Zalezi na sposobe prekrytia svov a samozrejme na zatvarani tasiek, napriklad este som nevidel nepremokave zdrhovadlo.
          Ale aby sme poradili Tomasovi, osobne si nemyslim, ze nutne treba mat nepremokave tasky, ale treba sa zariadit podla kvality tasky (teda napriklad vsetko mat este v igelite a na taskach navleky ak nie su uplne nepremokave).

          [ Zpět ]
          Datum: 05.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zadní cyklobrašny

                 

            Ty Joko brašny jsou z nepromokavého materiálu a mají překryté švy tak, aby do nich nepronikala voda za deště. Při ponoření do vody by do nich samozřejmě zdrhovadly voda tekla. Pro každý případ dávám věci do vaků ještě v igelitových nákupních taškách (Delvita, Tesko apod.), címž mám docela jistotu, že věci budou suché i ve vydatném dešti.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.09.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zadní cyklobrašny

               

          Reagovala jsem na brašny od Authora. Ty promokavé jsou.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zadní cyklobrašny

                 

            Od Authora brašny skutečně promokají, teď jsem v Rakousku absolvovala liják, v brašně mi namokl mobil tak, že jsem ho musela vyhodit. Viděla jsem, že rakouští cyklisté na brašny natahovalui něci jako šusťákové potahy na gumu, ale moc spolehlivě to nevypadalo, jiní měli pláštěnku i přes cyklobrašny. Nemáte někdo s takovými pláštěnkami zkušenosti?

            [ Zpět ]
            Datum: 10.09.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: zadní cyklobrašny

                   

              Nuz s navlekmi na cyklotasky skusenosti mam, povodne predaval take navleky aj Sport arsenal, ale potom zmenili material a tieto navleky su prilis tazke a neskadne. Kupil som si navleky od firmy Pigoen. aj ked mas navelky kopa vody sa ti na tasky nastrieka z boku od kolesa a tam navleky nepomozu. Uplna istota len je mat vsetko v igelite. co sa tyka velkej plastenky, kedysi som taku mal (teda plastenku prehodenu cez riadidla vpredu a vzadu cez tasky, aj ked nie uplne) taka plastenka je dost tazka a ak ju mas na sebe, tak mas velky odpor vzduchu. Teraz jazdim s cykloplastenkou od CZBMI (ta nejdesamozrejme dat na tasky).

              [ Zpět ]
              Datum: 12.09.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: zadní cyklobrašny

                     

                díky za radu! Ahoj.

                [ Zpět ]
                Datum: 12.09.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: zadní cyklobrašny

                     

                Dneska jsem v Plzni v HEPOSu koupil plastenku na trojbrasnu od Sp. Arzenalu. 80Kc a naprosto v pohode

                [ Zpět ]
                Datum: 04.08.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Blaxx)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: zadní cyklobrašny

                   

              jak jsem uvedl-vložit do brašny obyčejný sáček na odpadky ze silnějšího igelitu-ne mikrotenové-a vozit pro jistotu jeden pár náhradní.neexistuje déšť,který by se dostal na věci.za patnáct let putování se mi nestalo,že by věci byly navlhlé-ne tak mokré!investice as 30Kč za 50ks.

              [ Zpět ]
              Datum: 04.06.2009
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zadní cyklobrašny

                 

            Author brasny mam jiz nekolik let.Promokaji, ale jsou vyborne, kdyz musite casteji sundavat brasny(hospoda, navsteva kulturnich pamatek...) dobre se nosi a drzi pospolu.......

            [ Zpět ]
            Datum: 07.02.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní cyklobrašny

           

      me zajimaji ty Authoracky brasnicky.. jsou ted za cenu 780,- na netu.. jeste je nekdo mate?! kdyz uz si je koupim, chci aby neco vydrzely, roky vydrzely:-o vase zkusenosti s nimi na mou hlavu prosiiiim..

      [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (spot)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zadní cyklobrašny

             

        Ahoj, ja som mal velmi podobnu brasnu, ale uz ju nepouzivam, tento rok som ju daroval.
        V popise na nete sa nic nepise o objeme, ale kazda bocna ma objem 10 litrov a horna brasna 15 litrov (plus nieco tie male brasnicky). Nevyhoda je zatvaranie na zips ( z umelej hmoty), ten podla mna roky nevydrzi (jednu podobnu, sice nie znacky author som prave kvoli pokazenemu uzatvaraniu vyhodil).
        Velka nevyhoda je, ze plna brasna sa velmi tazko pripevnuje na nosic (to potrebujeas ak s plnym bicyklom nastupujes do vlaku), naopak prazdna sa ti pletie do kolesa. Pokusal som sa ju vselijako vylepsovat prisivanim popruhov a uchytavanim, trochu sa to zlepsilo, ale nebolo to ono.
        Uz som pisal , ze nevyhoda tychto brasien je, ze ak ich naplnis tak sa tazisko bicykla posunie prilis vysoko.
        Ale zalezi samozrejme na tom, ci pojdes naozaj natazko, alebo len s poloprazdnymi brasnami.
        Ja by som odporucal, ak chces brasny na roky, tak kupit nieco kvalitne, ale to je moj nazor. Ja som sa rozhodol pre nove bocne brasny vtedy, ked som videl s akymi taskami jazdia rakusaci okolo nas po Dunajskej cykloceste.
        Pre mna osobne su tie bocne brasny ovela lepsie. Vacsinou jazdim do prace s jednou , predtym som musel mat vsetky tri, lebo aktovka sa mi nevosla do bocnych a tak som musel nosit komplet aj s hornou. Na dlhe vylety nosim dve bocne ak spavame niekde pod strechou a styri ak vezieme aj stan, varic a jedlo.
        Ak sa rozhodnes pre tuto od Authora, urcite si kup nepremokavy navlek na nu (odporucaju to aj na nete).Brasny su sice usite z vodoodpudiveho materialu, ale cez svy a zipsy premokaju, niekedy dost intenzivne. Najhorsie je, ze ked Ti natecie dovnutra tak vodoodpudivy material zacina ucinkovat a nepusti vodu von :-) Ale to je asi u takmer vsetkych brasien rovnake.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zadní cyklobrašny

               

          jakýkoliv návlek jsou podle mne zbytečně vyhozené peníze-pokud ti jde o módní záležitost,tak kup.proti držení se natečené vodě uvnitř jednoducá rada -horkým trnem o průměru asi 5mmvytav naspodu dva otvory a voda se nebude držet:-))

          [ Zpět ]
          Datum: 04.06.2009
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zadní cyklobrašny

             

        TEd jsem s nimi byl na Kralickem Snezniku na 4 dny a pohoda...ale jak uz bylo receno...NIC neni nepromokave...ani bunda z GORETEXu jak si nekteri mysli ;-) vse je jen otazkou, jak dlouho a jak vydatne prsi...takze igelity uvnitr kazdopadne good a velikost...kdyz si neberes troje boty a dva spacaky...tak ty Autoracky brasny myslim nejsou spatny ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Honzi ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zadní cyklobrašny

             

        Jaroslave , vsechno je dobry kdyz to vyhovuje a plni ucel . Ja jsem svy panier trosku vylepsil , gromets (nevim jak prelozit do cestiny) mala kovova obroucka vokolo diry v plachtovine , pomuze vode vyteci ven . A je to levny a vypada to jak original . Kazdy sportovnni potreby kde prodavaji stany ty gromets maji v ruznych velikostech Kovovy nebo z umelu hmoty , jo a plastikova taska prez cyclobrasny taky pomuze a nektery vyrobci cyclobrasen prodavaji i potahy proti desti .

        [ Zpět ]
        Datum: 26.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zadní cyklobrašny

             

        Authorský brašny taky mám. Proti jiným jsou ale mělký, málo hluboký. tak asi o 15 až 20 cm. A jestě jedna špatná věc mi na nich vadí. Ty pásky kterými se přichytávají k nosiči mohli udělat aspoň o 3 cm delší. Je to hrůza tak krátký zachytit do přesek.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zadní cyklobrašny

             

        Tie od Authora ma dost kamaratov, su z kvalitneho materialu zda sa ze by mali vydrzat naveky(pripadny pokazeny zips sa da vymenit novy za 100 korun), velkost akurat, len su trochu tazke.Ale to sa pri tom naklade mozno strati.Horna taska sa da odelit.
        Ja mam Kellys-vyhody lacne, velke. nevyhody- nemaju zosikmene boky-treba davat pozor pri nasadzovani na nosic, nohy skoro sa suchaju o tasku. A este jednu z Lidla za 300 korun- ta je najkrajsia, lahka, je mensia ale da sa v pohode nabalit na tyzden, ked jedlo dokupujes priebezne, spacak a karimatka osobitne mezi tasku a sedlo-to sa mi zda este praktickejsie ako balit ho do tasky. S premokavostou nemam skusenosti, nenapadlo ma zatial vydat sa na vylet v dazdi .

        [ Zpět ]
        Datum: 21.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (o.)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zadní cyklobrašny

         

    Tři roky jezdíme s brašnami které jsme koupil v Plusu. Sada tří brašen za 350 Kč. Horní brašna se dá nosit jako batoch, boční mají uši na nošení. Jsou dost hluboké (konec bočních brašen je lehce pod zadní osou kola). Ve zvláštní kapsičce je uložena reflexní nepromokavá pláštěnka na přetažení přes brašny za deště. Pláštěnka je dost velká, že se pod ní vejde ještě stan a karimatka. Chci říc, že to co je levné nemusí být špatné. Předpokládám, že vydrží ještě jeden rok. Kdybych je za tu cenu viděl, tak bych je koupil znovu. Ještě poznámku, dobrá věc jsou bočnice na nosiči, pak je jedno jestli jsou brašny plné nebo poloprázdné.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zadní cyklobrašny

         

    Od roku 2001 používám brašny sport arsenal. Myslím, že jsou na trhu prozatím nejlepší, ale už jsem je musel dost poopravit. Mají totiž výztuhy ze slabého plastu a ten plast se vevnitř u vodorovných výztuh ulomil a dole u háčku taky. Dovnitř jsem tedy dal prkýnka a u háčku jsem je vyztužil dvěma kousky ocelové pásoviny. Takto opravené slouží už 3 roky. Co do nepromokavosti jsou OK, ale nesmíš je dlouho vystavovat prudkému dešti. Voda je mrcha, vždycky si najde cestu. Dá se to řešit tak, že si dáš věci do igelitových pytlů na odpadky.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zadní cyklobrašny

         

    zdarec ako svin všem, barašny od sportarsenalu užívám 3 rokem, jsou ok, až!! bacha na spacákový pytel, něvadž se docela snadno odírá o šrouby, které jsou na hoře nosiče, takže řešení: dejte si na nosič kus ustřižený karimatky a na to teprve spacákový pytel, kus karimatky poslouží také jako výborné izolační sedátko, doporučuji, maj te sa, 4litry

    [ Zpět ]
    Datum: 09.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (4litry)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní cyklobrašny

           

      místo zbytečnýho kusu karimatky si tam dejte plachtu na přikrytí kola.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní cyklobrašny

           

      juhuu, a ja si jdu dnes pro dve brasnicky od Sportarsenalu art.508.. juhuu uuu:) a zitra rano vyjizdim na dovolenku..:)) tak potom uvidime co s nimi proziju.. s brasnickami:-o

      [ Zpět ]
      Datum: 09.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (spot)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zadní cyklobrašny

         

    Naslapu rocne na kole prumerne tak 15 000 km a za tu dobu co tady ziju nevim co je v dnesni dobe na trhu v CZ . Doby kdy jsem jako kluk slapal do pedalu cestovniho Favorita vybavenym postrannima nekvalitnima brasnama jsou uz jiste davno pryc . V CDN pouzivam na MTB product z mountain coop , kvalitni postranni s obsahem 45 litru a vyhovujou me . Na cykloturistiku a delsi nekolikadenni jizdy na treking bicycle mam 65 litrovy od Voyager s vice kapsama a sundam je dolu z kola za 20 vterin a za 10 vterin je zase nasadim , sice jsou drazsi nez ty z coop store ale za kvalitu se plati i tady , tyhle maj i rain covers a za 3 roky pouzivani jsou OK . Nikdy se me nestalo ze by me nekde vyskocili z nosice . Nejlepsi brasny v celym svete for bicycle vyrabi vyrabi firma Ankel , mam od ty firmy na zakazku specialne delany pro muj photo equipment 2 mensi na vidlici a s combinaci brasny na riditkach do nich nacpu maly spotting scope , dalokohled 10 x 50 , SLR camera a 500 mm objectiv , filmy apod . A musim rict ze i v nejvetsim lijaku jsem mel photo a dalsi equipment vzdycky suchy a neposkozeny .

    [ Zpět ]
    Datum: 10.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní cyklobrašny

           

      Vlad píše: \"Doby kdy jsem jako kluk slapal do pedalu cestovniho Favorita vybavenym postrannima nekvalitnima brasnama jsou uz jiste davno pryc \"
      Ja jsem přd párdesetiletími jako kluk šlapal stejného favorita s úplně stejnými koženkovými brašnami. Na rozdíl od Vlada z Kanady šlapu favorita i 35 let staré koženkové brašny dodnes. Rozhodně ne proto, že na nic jiného nemám. Ono mi to staré vybavení ale pořád funguje a jsem na ně zvyklý. Cesta kolem Balkánu na 35 dnů, cesta po indickém venkově cesty kolem Rumunska nebo Kanárských ostrovů se taky určitě nedají označit jako krátká. Fakt je, že koženkové brašny se se časem promočí a taky jsou dost malé. Proto taky jsem na těhle stránkách. Už jsem se rozhodl - koupím Sport Arsenal ALE: ART. 312, expediční, absolutně vodotěsné i pod vodou (specální uzavírání používané u vodáckých vaků), obsah 2 x 20 litrů. Cena 850,- Kč za jednu. Proč se tady o tomhle malém zázraku nikdo nezmínil?

      [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda 52 ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zadní cyklobrašny

             

        02.07.06 18:30 jsem psal, že hodlám koupit brašny Sport Arsenal ART. 312 = Expediční za 850,- Kč za jednu. Nechápal jsem „Proč se tady o tomhle malém zázraku nikdo nezmínil?“ Dnes se k tomu vracím. Absolvoval jsem s nimi 3 měsíce, 3500 km v Jihovýchodní Asii – Kambodža atd. Ještě předtím 5 dnů v dešti v Dánsku. Výsledek: ABSOLUTNÍ SPOKOJENOST.
        „Kidman“ a také „jeňýk“ se tady až po datu mého prvního příspěvku zmínili o jejich zkušenostech s brašnami Ortlieb. O těch jsem také uvažoval a na cestách jsem ze západoevropských cykloturistů, kteří je často vozí, páčil jejich zkušenosti. Závěr: Ortlieb je absolutní špice. Ale Sport Arsenal ART. 312 = Expediční jsou jim velmi podobné kvalitou a technickým provedením. Žádné šílené poruchové zipy, absolutní vodotěsnost – systém vodáckého vaku, dokonalé nandavání na nosič v plném i prázdném stavu, ani prázdné nevlají a nelezou do drátů, veliký objem 2 x 20 l, sešikmené boky, takže si do nich patami nekopeš, žádné ochranné pláštěnky, které ze strany kola (drátů) stejně nic neochrání a jsou jen zbytečným krámem navíc obzvlášť když napotvoru celou cestu neprší.
        Výhoda proti Ortliebu: cena 2 až 3x nižší při kvalitě dejme tomu 75% Ortliebu – nemohu dobře posoudit, protože Ortlieb nemám. POZOR: O Sport Arsenalu se tady hodně diskutuje, ale výrobce má 3 řady – pro Sváteční jezdce, pro Slušnou cykloturistiku a pro Expedice. Ortliebu se snaží vyrovnat až ty Expediční. Právě Expediční Sport Arsenal prodejci v Čechách bohužel vůbec nevedou, o Ortliebu ani nemluvě. Já je koupil přímo u výrobce v Lysé nad Labem, ale stačí je objednat poštou na http://www.sportarsenal.cz

        [ Zpět ]
        Datum: 04.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda 52 ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zadní cyklobrašny

               

          Ahoj. Tak to jsem rad, ze je konecne nekdo poradne vyzkousel...teda pokavad nejsi reklamni clobrda:-))))) Ale mam takovej pocit, ze tu kdysi davno nekdo o Asii psal a ze se tam do tehle koncin chysta. Tak mozna jsi to byl ty.
          Ja se je taky chystam koupit. Z Arsenalama mam celkem dobre zkusenostu...teda az na na ty klasicke expedicni, kde se mi u obou brasen utrhl limec (a nebyl jsem sam). Po tehle zkusenosti jsem zacal uvazovat o jine znacce, ale cena me odrazovala. Na vlastni zkusenosti dam, takze jsi me zase utvrdil, ze mam vice premyslet o tech Arsenalech.
          Jeste par dotazu...nemas nekde fotky z cesty? A pak, myslis, ze by sla k tem dvou bocnim brasnam pridelat ta klasicka spacakovka (Art. 599)?
          Dik

          [ Zpět ]
          Datum: 04.03.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zadní cyklobrašny

               

          Už delší dobu o nich také uvažuji,takže do nich také asi půjdu a doufám že mně nezklamou když do nich vrazím takové šílené peníze.Teď mám od authora a před nimi jsem měl OK bag u obou podobné nectnosti(promokali a zipy),ale zase nízká cena a oboje už stářím dosloužili.Přesvědčila mně tvá osobní zkušenost.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.03.2007
          Autor: rambousek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zadní cyklobrašny

               

          Tiez som uvazoval o tych expedicnych, ostal som pri tych ARt 508 (specialna a narocna cykloturistika) z toho dovodu, ze na ne sa daju este pridavat pridavne male tasky. Ja mavam vzdy probem, ze potrebujem mat niektore veci stale v taskacha pritom su to drobnosti (napriklad plastenka do dazda, lekarnicka, nahradne diely). V jednom velkom priestore tasky sa mne dost zle orientuje a tak mysim nosit so sebou nepremokave navleky . Navleky maju vsak jednu vyhodu v tom, ze chrania tasky neilen od vody, ale aj od blata, takze ked ich dam dolu z bicykla, tasky su relativne ciste (zo strany od kolesa samozrejme su spinave).

          [ Zpět ]
          Datum: 05.03.2007
          Autor: Jaroslav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zadní cyklobrašny

                 

            Ale zase mas spinave navleky, takze je to sumak.
            S tim prostorem jsme to tu na foru taky resili. Bohuzel jsem taky clovek uchylnej na skatulky (a to nemluvim o sve pritelkyni). Ale odtrzene oba limce u 508 me odradili...Jsou dobre prave kvuli tem vselijakejm kapsickam, ale po 14 dnech se mi rozparal limec a ty ucha na prichyceni k nosici se neustale narovnavala. Navic uz tu byla i stiznost na to, ze se vytrhli...coz je pak velkej problem.
            Proto uvazuju o tech novych. Nevyhoda je v tom, ze sice budou vodotesne, ale taky nebudou dychat...mokre veci ti v tom peeekne zesmradnou. To ze nemaj kapsicky a treba prichyceni na lahev...to se da resit ruznejma kapsama, co se prodavaji treba na hygienicke potreby...i ted to pouzivam a docela se to osvedcilo...nemas v baglu bordel.
            No a nebo premyslim, ze bych si usil z nepromokaveho materialu, ktery by dychal (vsechny batohy se z toho delaj) brasny dle sveho guta:-)))))

            [ Zpět ]
            Datum: 05.03.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: zadní cyklobrašny

                   

              Aby jsi nešil zbytečně: složený věci v batohu ani brašně neuschnou. Proto je dobrá prádelní šňůra... na kole věším věci na řidítka, když prší tak je to stejně jedno a suším v hospodě.Podle mě je primární vodotěsnost brašen PŘED deštěm. A jak je kdo chce nosit a přidělávat je věc zvyku, preferencí a peněženky.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.03.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: zadní cyklobrašny

                     

                Uz tu neko psal...batohy se bezne vyrabeji z materialu absolutne nepromokaveho a pritom dychaj...tak proc by z toho materialu nesit brasny?
                Uz delsi dobu o siti uvazuju. Neco jsem s brasnama najezdil, par jsem jich vyzkousel a ani jedny mi 100% nevyhovuji. Od kazdeho neco. A myslim, ze vubec nejsem sam.
                Jinak batoh ani brasna nejsou urcene na suseni, to asi vi kazdej. Ale kdyz do batohu strcis neco vlhkeho, nebude to delat takovej problem jako hadr v batohu, ktery nedejcha.

                [ Zpět ]
                Datum: 06.03.2007
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: zadní cyklobrašny

                   

              Ja ma tie brasny uz asi 4 roky, vtedy ich vraj sili kvalitnejsie a viditelne aj z ineho materialu (tie z vlanajska su usite s uplne ineho materialu ako ich mam ja). Mne sa na nich absolutne nic nerozparalo a jednu pouzivam denne .
              Spinave navleky su epsie ako spinava brasna, lebo tie navleky necham vyschnut a vyprasim a je po parade (je pravda, ze vacsinou jazdim po pieskovych cestach vo vinohrade). Na vsetkych brasnach sa mi vsak zlomili umelohmotne vystuhy na zadnej strane brasny (teraz ich na brasnach uz nerobia). Kamarat mi ich vsak nahradil kovovymi, tie sa uz nezlomia. Haciky sa mi nikdy neohybali a to mam niekedy brasny narvate na prasknutie (ked idem z velkeho nakupu napriklad). Inak mokre veci zosmradnu asi v kazdej brasne, nezalezi ci je vodotesna, alebo nie. Dokonca si myslim,ze ak by si nechal poskladane vlhke veci neikde doma na stole, tak zosmradnu rovnako.

              [ Zpět ]
              Datum: 06.03.2007
              Autor: Jaroslav
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: zadní cyklobrašny

                     

                Mel jsem taky starsi Arsenalky....takove ty prukopnicke:-) Drzely nekolik let bez problemu. Jenze prece jen uz byly sem tam prodrene a tak jsem je chtel vymenit za nove, stejne kvalitni. A ejhle...nic. Prvni baleni...rup limec. Nastesti jsem mel druhej den cas, tak jsem ji sel do kramu vymenit. Ale pak mi na ceste rupl limec u obou. Uz jsem to pak nereklamoval, protoze je videt, ze je to hold blbe navrzene a ja brasny potreboval. Hnusne jsem to "zdratoval" a tak nejak to drzi.
                Uz parkrat jsem si rikal, ze bych tady posbiral poznatky lidi, jenz tyhle brasny pouzivaji a zasel do Arsenalu. Kdyz jsem v CR, mam to k nim cca 3km za kopcem:-) Bohuzel ted nejsem v CR.

                [ Zpět ]
                Datum: 06.03.2007
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: zadní cyklobrašny

                     

                To s tím schnutím jsem měl přesně na mysli, (dobrý příklad těch složených věcí na stole). Osobně mi je milejší vědět, že mi věci NEZVLHNOU, než že mi vlhké věci NEUSCHNOU. A ještě k dýchání věcí v brašnách: záleží na konstrukci a stabilitě, ale kdybych MUSEL jet a chtěl, aby vlhké věci nezatuchly, tak pojedu s otevřenými brašnami, u zavinovacích to jde. Navíc jsou tyhle brašny (myslím teď třeba Ortlieb) z robustního materiálu, takže to vydrží i škrtance, pády a drsné zacházení.Mám je už dlouho, téma brašny mám vyřešený- můžu řešit jiná :-) Dobrá utilitka k nim je adaptér na záda a řemen přes rameno.

                [ Zpět ]
                Datum: 06.03.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: zadní cyklobrašny

                       

                  "Osobně mi je milejší vědět, že mi věci NEZVLHNOU, než že mi vlhké věci NEUSCHNOU."

                  Ja mam zase u batohu jistotu, ze mi veci ani nezvlhnou a nezatuchnou. Porad mi jeste nikdo nevysvetlil, proc z podobneho materialu nejde usit brasna? Na co brasny z plachty na nakladak, nebo brasny z materialu sice mekciho a lehciho, ale promokave....kdyz muzoub byt brasny z materialu, ktery ma oboje vlastnosti...pevnost, nepromokavost, dychaj. Samozrejme, ze takova Condura bude mene odolna nez plachta na nakladaky, ale zas tak spatne na tom nebude.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 06.03.2007
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: zadní cyklobrašny

                         

                    Kdyby to tak bylo s tou cordurou,tak už to někdo dělá... čili ta cordura na tom asi trochu špatně je. Když se podívám na extrémní bikery a v čem to vozí, je jasno(buď Ortlieb nebo VauDe). Ušít si nějaké vaky je jedna věc (ani nezkouším odhadnout, co to stojí času od nákupu, stříhání, těsnění, zatírání) a jak je na přidělat na nosič aby držely a šly sundat je věc druhá... Osobně považuju šití za ztrátu času, po roce používání i ztrátu peněz. Škoda je, že málo lidí nemá zkušenosti s ortliebkama, někdo je možná ani neviděl. Ten upevňovací systém je tak super, že už jen kvůli tomu za to stojej. A tom jsem používal na akcích agu sport, carradice, karimor a další. Každý měly mouchy, ortlieb nemá žádný.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 07.03.2007
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: zadní cyklobrašny

                           

                      Neni jen Condura a nemusel bych to sit jen pro sebe...

                      [ Zpět ]
                      Datum: 07.03.2007
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zadní cyklobrašny

             

        protože je to tak do očí bijící,že to všichni berou jako samozřejmost:-))

        [ Zpět ]
        Datum: 04.06.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zadní cyklobrašny

         

    Ahoj. Já mám taky na delší trasy jednotlivé brašny od Sport Arsenál. Poslední dobou mám smůlu, že když někam vyjedu tak leje, ale jelikož vše balím ještě do igelitek a pak ještě do velké igelitky je vše OK. Vysloveně nepromokavou jsem si koupila jen vrchní spacákovou brašnu a opravdu nepromokne. Řekla bych, že ty boční vodotěsné jsou dost nepraktické, protože se na ně nedaj přidělat žádné doplňkové brašničky třeba na flašku nebo na nářadí apod. Rozhodně nedoporučuju brašny se zipem protože na všech brašnách jsou z nepochopitelných důvodů pouze umělé zipy a ty se vždy při častém používání rozbijou. Proto doporučuju koupit raději brašny s přeskama a je vcelku jedno od jaké budou firmy. Třeba ty od Pigeonu jsou taky pěkné.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LUPEN)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní cyklobrašny

           

      No já mám trojdílnou brašnu od SA. Je sice asi 10 let stará. Ta má kovové zipy. Bohužel už tento tip nedělají. Až letos jsem si koupil nové 508 od SA. Jelikož je maji všichni se kterýma jezdim, vim že jsou supr. Už me ty staré nějak kapacitně nedostačují, po nákupu musím vozit chleby pod cukem. A ostatním se to vešlo dovnitř. S nepromokavostí si hlavu nedělam, davam dovnitř odpadkový pitel. Je to léty ověřené.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (strudlas)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zadní cyklobrašny

         

    tak sem zpet ze 14denniho vyletiku s novyma brasnama od Sportarsenalu.. spokojenost, jen jedna namitka a vyzva k tem co tyhle brasny maji-art.508- brasne slouzi na uchyceni k nosici dva hacky plus hacek s gumou, suchy zip me nejde diky konstrukci nosice pripevnit.. kdyz jedu bez vrchni brasny jenom se dvema bocnima, maji tendenci mi vyskakovat pri nerovnem terenu.. mate pro to nejaky tip ci zlepsovak ci neco delam spatne?! diky

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (spot)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní cyklobrašny

           

      Zkus zkrátit tu gumičku.Já, když to připevňuji, mám co dělat,abych to natáhl.Drží to dobře i na pořádných hrbech.Ten sucháč taky nepoužívám

      [ Zpět ]
      Datum: 27.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (yaris)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní cyklobrašny

           

      Urcite musis gumickus hackom dost natiahnut. Mozno ju mas upevnenu velmi vysoko. Podla mna by hacik gumicky mal byt uchyteny tesne nad stred zadneho kolesa.
      Potom sa Ti brasny ani nepohnu.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zadní cyklobrašny

             

        Nejlepsi reseni je 2 kousky materialu ( hlinik , plastik , preklizka , nebo tvrdy drevo , 1 x 3 x 7 cm vyvrtat diru na stred pro sroubek a dalsi na cyklobrasnu doprostred mezi ty dva haky ale o 4 cm niz a prinytovat nebo prisroubovat tak aby se po poveseni brasen na nosic otocenim toho spalku o 90 stupnu brasna k nosici zamkla , nic vam nevyskoci v kombinaci hacku a gumicky , ( ta tam je stejne jen na to aby vam ty cyclobrasny nevlali do stran) ani kdyz budete mit cyclobrasny nalozeny a kolo vzhuru kolama .....

        [ Zpět ]
        Datum: 05.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní cyklobrašny

           

      Po zakoupení vodotěsných brašen jsem si nechal poslat náhradní závěsy(z um. hmoty s pojistkou proti vyskočení) a těmito nhradil původní háčky na 508-kách-slouží skoro dest let k plné spokojenosti.Nevím,jestli se ještě na brašny montují a dají sehnat.Je pravda,že SA různými vylepšeními a přesunutím výroby do zahraničí jde spíš směrem dozadu než vpřed.Já jsem s jejich výrobky spokojen a jiné bych nechtěl-mám výhodu,že novější už potřebovat nebudu-vlastním tři páry bočních a spacákovou 599 v původním vyhotovení(které jsem si upravil našitím zipu na boční kapsy,aby se daly v případě "nepotřeby"odepnout a uložit do brašny),které mi vydrží do smrti-pokud mne někdo nesestřelí z cesty,nebo nehavaruji-mám 57 let.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.10.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zadní cyklobrašny

         

    Já používám trojdílné od SPORT ARSENALU a jsem s nima spokojen.Jako nevýhodu bych u nich viděl zipy.Proto si pořídím na delší výjezdy samostatné brašny taktéž od SPORT ARSENALU s rychlo spojkama.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jack ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní cyklobrašny

           

      Používám běžně dostupné 3dílné brašny, horní je odepínací a jsem naprosto spokojená.
      A co se týká nepromokavosti - tak na tohle si nehraju a preventivně je vykládám igelitovými pytli (do každé "kapsy" stačí 2 tenké 50l do odpadkového koše).
      Díky tomu se mi ještě nestalo, že bych spala v mokru.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zadní cyklobrašny

             

        To s těma igelitovejma pytlema do koše je dobrý ale pro delší expedice nedoporučuji z hlediska životnosti ne naší ale těch pytlů.Ale jinak super mohu potvrdit z vlastní zkušenosti.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jack)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zadní cyklobrašny

               

          Když už pytle, tak používejte ty na sběr plastů od obecního úřadu, ale bez větracích děr. Vydrží mi nejmíň dva třítýdenní vandry po světě a ještě do nich na zimu schovám pytel zbylého cementu ze stavby. Nechápu, jak můžou tak kvalitní pytle vyrábět jen na vyhazování ? A navíc si můžeš podle jejich barvy roztřídit sortiment vandráckýho materiálu a potravin.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jiřin)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zadní cyklobrašny

         

    Ja mam trojbrasnu od sportarsenalu,celkem ok cena me na nosici drzi dobre i ty gumicky,jinak se dodavaji i s plastenkou takze se da extra ochranit proti vode,jinak mam na predek jejich samostatne brasny,celkem dobre,ale az na jednu pripominku,myslim ze by mely vyresit lepe to uchyceni misto tech plechovych hacku to se zle nasazuje na predni nosic,byt je od te jiste firmy,a nevim kolik ty hacky vydrzi,inak ale spokojenost,doporucil bych

    [ Zpět ]
    Datum: 25.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (musos ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní cyklobrašny

           

      mrkni na www.ortlieb.com

      [ Zpět ]
      Datum: 08.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kidman ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zadní cyklobrašny

             

        Mám cyklobrašny Ortlieb Classic. Jsou naprosto vodotěsné, takové loďáky na kolo. Igelitové pytle ale potřebuji také, to když se zmoknu a potřebuji mokré hadry dát do těch nepromokavých brašen a nechci aby všechno suché nasáklo od těch mokrých... Koupit se dají na www.globetrotter.de. Nejsou zrovna levné, na víkendovky jsou možná zbytečné, ale na delší výpravy se vyplatí.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.10.2006
        Autor: Ildi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zadní cyklobrašny

         

    Používám Ortlieb, mám je už 10 let. Jsou dražší než jiné, investice se ale vyplatí. Super systém na úchyty, 100% vodotěsnost, objemné akorát. Když čtu, jak někdo řeší vodotěsnost, popruhy, háčky, gumicuky atd. tak se jenom divím, že to někoho ještě baví. Navíc u Ortlieba je doživotní záruka. Kamarádovi se prodřela řidítková brašna po pádu, poslal, opravili a ještě mu do brašničky šoupli gumové medvídky. Scifi.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní cyklobrašny

           

      A kdepak ty brasny ortlieb se daji u nas koupit?Diky.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kukin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zadní cyklobrašny

             

        Do Česka je myslím nikdo nedováží, což snad není zásadní problém.Zajet do Německa (v Rakousku určitě taky) případně někoho pověřit kdo tam je... podívej se na stránky ortlieb. Nebo ebay. Nebo na dobírku případně s převodem předem přes globetrotter, možností je řada. Stejně jako modelů brašen včetně velikostí, barev i zapínání atd. Kdybych si měl na kolo kupovat jen to, co k nám někdo někdy doveze, zaplakal bych.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zadní cyklobrašny

             

        Ahoj, ty brašny ortlieb u nas prodavaji azubaci. Na festivalu cyklocestovani to meli se slevou tak jsem je koupil, jsem zvedav co vydrzi. http://www.azub.cz/

        [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavelm.)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zadní cyklobrašny

         

    Ahoj, koupil jsem dvě samostatné brašny od Authora – 16l brašna + 4l + 2 kapsy, tedy celkem 40 l.Jsou dobré. Ale uvažuju o nových větších. Líbí se mi samostatné brašny od Pigeonu – 2x 25 nebo 2 x 35 l a jako přední chci zvolit 2 samostatné od Vape – 2x 25l
    Jako zadní jsou nejlepší 2 samostané, k tomu 2 přední samosttné a rámová brašna.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vodak)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zadní cyklobrašny

         

    Mám jeden námět, ikdyž většina lidí asi nemá takové požadavky. My jsme na dlouhou cestu potřebovali 100% vodotěsné brašny a navíc opravdu velké, aby se nám vše vešlo. Ortlieb sice vyrábí úžasné vodotěsné brašny, ale cena je veliká a obsah pro naše účely moc malý.
    Nakonec jsme koupili 40 a 60 l lodní pytle s rameními popruhy, vždy dva spojili k sobě a přehodili přes nosič jak přes koně. Ještě to chtělo přitáhnout pásky k boků nosiče a bylo to. Určitě horší manipulace než s Ortliebem a občas to bylo potřeba srovnat, aby pytel nepadal do kola, ale jinak perfektní. Lodní pytel se dá v pohodě použít i jako vršek k dvoudílným zadním brašnám. I finančně vše vyšlo levněji než brašny a protože nejsme žádní velcí cyklisté a běžně toho na kole moc nenajezdíme, máme teď i loďáky na vodu a další podobné aktivity. Brašny by jen nečinně ležely ve skříni.
    Někdy se vyplatí zaexperimentovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2009
    Autor: Ali
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zadní cyklobrašny

         

    Tak mi to nedá , abych nereagoval . Na svůj loňskej vandr po Íránu a Turecku jsem zakoupil expediční nepromokavou sadu brašen od Arsenalu.To jak vypadaly po dvou měsících NÉ extrémně těžkého prostředí je vidět na fotkách na mých stránkách www.dofo.blog.cz v seznamu vybavení. Momentálně je sice opět balím pro 3-týdení projížďku po Alpách a Dolomitech a těch děr a prasklin snad ještě přibylo. Material naprosto na nic. Radši začínám šetřit a jdu pro příští velkej čundr do Ortlíbů/ sakra teď nevím jak se to správně píše/ tak to je jen taková moje zkušenost, kterou ale nikomu nevnucuju. Howgh Dofo

    [ Zpět ]
    Datum: 15.09.2009
    Autor: dofo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní cyklobrašny

           

      Není na Alpy už letos pozdě ?
      Před dvěma dny hlásily kvůli sněhu uzavření několika silnic nad 1500m.Od víkendu má být ovšem krásně až do čtvrtiny Řijna minimálně.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.09.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (milann)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní cyklobrašny

           

      Chtěl jsem pro nás, nepromokavé brašny od arsenalu koupit, ale jak jsem zhlédl Tvé dokumentární foto tohoto zboží, tak jsem se zhrozil. Následně jsem zabrousil na stránky AZZUBu a koukl na ty červené, bytelné. Silně o nich uvažujem. Kromtoho v cykloturistice č.9 2009 je na ně prezentace-recenze. Doživotní záruka, jak bylo zmíněno výše, je pro nás přesvědčivá.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.10.2009
      Autor: Dalimil
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní cyklobrašny

           

      Používám přes pět let nepromok. brašny SA(s rol.uzávěrem) a krom barevné nestálosti materiálu(pův.šedé-teď místa na slunci do fialova)jsou jako nové.Je to asi tím,že jsou jedny z prvních tohoto typu,tedy vyrobeny ještě v ČR. Krom barevné nestálosti materialu(ať to by lšedý silon nebo černá Cordura,jsem s nimi nadmíru spokojen a mají za sebou pár tisíc kilometrů.Dokonce vlastním i první typ(zelený material),který byl jako jediný barevně stálý-používám je na krátké jednodenní výlety a na zahrádku a také vypadají líp,než tvé po jednom delším putování.Je pravda,že nyní nabízené bych asi nekoupil(a ani nemusím,tři páry mi vydrží do smrti-pokud mne někdo nenabere a nehavaruji)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.10.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zadní cyklobrašny

         

    Pouzivam Voyager - world class a mozu rict ze jsou to , bulletproof panniers , jsou o moc kvalitnejsi nez Arkels , vzadu 56 litrovy a dopredu na low rider 40 litrovy toploaders a na kommuter jsem si dodatecne objednal 40 litrovy side loader . Objednal jsem si je u Lambert Cycles v Montrealu . Jeste vlastnim 2 pary cyclobrasen Serratus 30 a 40 litru , ty pouzivam, na cross country bicycle na kratsi cyclovandry zde v Rockyes . Nekdo tu vzpominal firmu Pigeon , vsechny jejich vyurobky jsem mel moznost videt a rekl bych ze jsou OK

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní cyklobrašny

           

      Nojo, člověče, koukám že seš za vodou, viď? :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 01.10.2009
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zadní cyklobrašny

         

    jestli něco nemá chybu - pak je to pytel od psích granulí -- z bytelného igelitu , 100% nepromokavý , pestře vybarvený takže automobilista nepřehlédne..

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2009
    Autor: Howgh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zadní cyklobrašny

           

      No jo, ale ty granule strašně smrdí a nezdá se mi, že pouhým vymytím se toho zápachu člověk zbaví. Už jsem o tom přemýšlel, jak ses zmýnil na některém z fóru. Ale ten smrad?

      [ Zpět ]
      Datum: 01.10.2009
      Autor: Dalimil
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zadní cyklobrašny

             

        to myslel asi jako recesi-taky už nejezdí ve vytahaném a zalátaném triku,prodřených trenýrkách a s pytli od brambor na nosiči.Holt,časy(a nejen ty) se mění....,už přechází na jiný image.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.10.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zadní cyklobrašny

               

          k tamu imidžu : oděv jsem nemodifikoval. Pořád jezdím ošuměl, ale kabele mám fakt lepší.
          Ten pytel od granulí vozím na kompromisní vandry "skoro nalehko". Puchu jsem si žádného nevšimnul. Po použití měchu už vůbec ne, páč když v něm vozíš oblečení , stopy po granulích se setřou...

          [ Zpět ]
          Datum: 02.10.2009
          Autor: Howgh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zadní cyklobrašny

                 

            a co pejsci ty si taky žadnýho zápachu nevšimnou?Aby se pak nestalo že pojedeš padesátkou do kopce protože za tebou poběží horda pejsku který dostali chuť na něco k zakousnutí?:-))

            [ Zpět ]
            Datum: 03.10.2009
            Autor: lassserman
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: zadní cyklobrašny

                   

              Tak na tohle žádný pytel od psích granulí nepotřebuješ, to se může stát i s normálním báglem:)

              [ Zpět ]
              Datum: 03.10.2009
              Autor: Lazarus
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zadní cyklobrašny

                 

            už jsem myslel(po expedici v peru)že jsi zpychnul-su rád,že jsem se spletl:-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 03.10.2009
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: zadní cyklobrašny

                   

              to jako já jsem měl být v Peru ? To bude omyl...

              [ Zpět ]
              Datum: 05.10.2009
              Autor: Howgh
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: zadní cyklobrašny

                     

                Ale někde v latinské americe jsi byl, ne? Myslím o něco severněji.

                [ Zpět ]
                Datum: 05.10.2009
                Autor: Lazarus
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: zadní cyklobrašny

                       

                  Jo - v Mexiku , a ještě za bolševika na Kubě

                  [ Zpět ]
                  Datum: 06.10.2009
                  Autor: Howgh
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: zadní cyklobrašny

                         

                    Na Kube kde se ze zahranicnich turistu komunisticky rezim snazi delat dojny kravy jsem byl nedavno , letel jsdem tam z Montrealu a vzal jsem si se sebou treking bike a tak se te chci jen zeptat jestli jsi se taky pokousel tem na custom na letisti v Havane nalhat presto ze si byl v plny polni ze mas ubytovani v hotelu nebo v resortu aby te do Castrova socialismu s kolem na ten cyclovandr pustili ?

                    [ Zpět ]
                    Datum: 07.10.2009
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: zadní cyklobrašny

                           

                      čoveče, já tam byl někdy kolem 1984 - teda za hlubokého totáča. Na vlastní pěst jsme směli jen na Balkán. Na Kubu to bylo s Čedokem, ale s přírodovědcama, takže žádná válečka u moře. Byli jsme i na Torqinu - jako nejvyšší hoře Kuby. Na ten tehdejší srab to bylo dobrý.
                      Ale kamarádi tam aktuálně jezdí a nestěžujou si. Nedávno tu někde psal Básník, že kdesi na iDnes vychází čundr po Kubě na pokračování.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 07.10.2009
                      Autor: Howgh
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: zadní cyklobrašny

                             

                        I_dnes v oddíle cestování, už to má asi čtyři díly.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 07.10.2009
                        Autor: básník
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

267 cyklistů (14 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024