reklama
Země: Česko Česko

Kolo do Letadla

Nevite nahodou nekdo jestli si CSA uctuje neco za prepravu kola?A jestli zalezi i na destinaci tak by to bylo do Irska.

[ Zpět ]
Datum: 28.01.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin)
  • Re: Kolo do Letadla

         

    nevím,také mne to zajímá a děkuji předem za radu. tajímavý odkaz www.vysokekolo.wz.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pavel ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do Letadla

           

      co jsem letal s kolem posvete tak vetsina spolecnosti bere kolo jako ZAVAZALO takze se musite vejit do 20 KG vim akorat ze easy jet vam za 500 kc vezme kolo jako extra zavazadlo

      [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (vdch ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do Letadla

         

    Ahoj, loni jsem letěli s ČSA do Turecka a za kolo jsme nic neplatili. Dokonce ani za nadváhu ne (jeli jsme na těžko). Kola jsem měli jen částečně složený-sundaný přední a zadní kolo, lehce vypuštěné, sundaný pedály a otočený řidítka. Takhle jsme kolo zabalili do fólie (něco jako potravinová, dá se koupit v Bauhausu) a bylo to. Kola nebyla poškozená a fólie byla v pohodě. Měj se a šťastnou cestu.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jana ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do Letadla

         

    s CSA jsem letěl do Helsinek a taky do Sofie,žádny placení nadváhy i když jsem nadváhu měl,kolo jsem nemusel rozebrat.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (karel)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do Letadla

         

    Letos se chystáme na cestu také letecky a shodou okolností s ČSA, takže jsem se o to dost zajímal. ČSA kolo přepravují jako zavazadlo. Aktuálně je limit pro lety v Evropě je 23 kg/osobu + 12 kg příručního zavazadla. Ostatní se platí jako nadváha několik stovek (!) za kg. Myslím, že tu hmotnost navýšili, zvláště na palubní zavazadlo je docela vysoká hmotnost. Má to chybu v tom, že některé těžké věc, jako třeba cyklonářadí, si člověk nemůže vzít s sebou na palubu (= nebezpečné věci vyloučené z přepravy). Když jsme kupovali letenku, ptali jsme se, zda musí být kolo nahlášené jako spoluzavazadlo. Bylo nám přímo v kanceláři ČSA opakovaně potvrzeno že ne. Stačí se prý s kolem objevit včas při odbavení.

    Spíš bych do téhle diskuse přispěl jiným dotazem. Třeba právě ČSA kolo nepožadují nijak balit. Skutečně stačí prý sundat pedály, otočit řídítka, případně si omotat kolo, aby ho neodřeli a kolo může cestovat. To my ostatně potvrdil i známý z Polska (viz jeho stránky http://www.koloroweru.pl/strony/tr_samolot_1... Já osobně se přikláním k tomu, že lepší způsob je kolo dobře zapakovat do krabice a vycpat volný prostor hadry z brašen (viz http://cestovani.idnes.cz/ig_kolo.asp?r=ig_kolo... Lucka s Michalem (cesta kolem světa) také dávali při svých leteckých přesunech kolo do krabice a ani ho nijak extra nezajišťovali. Nerad bych dopadl po doletu tak jak mi nedávno jeden známý vyprávěl, že dával dva dny do kupy kolo, které si jeho kamarád nechal poslat letadlem ve vaku. Máte někdo s tímhle zkušenosti?

    [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do Letadla

         

    Vetsinou se prevazi kolo (alespon co ja znam) v krabici. Podle me je to bezpecny a nejlevnejsi zpusob zabaleni kola. Myslim samozrejme krabici z noveho kola, kterou vam radi venuji ve vetsine cyklo-obchodu (zdarma). Pak uz jenom castecna demontaz, slapatka doly, otocit riditka, popr. vytahnout sedlovky se sedatkem a sundat kola. Cele to vhodne usporadat do krabice (mezi choulostiva mista davam polystyren nebo mironet). Rozperku do predni vidlice, prehazku co nejvice schovat (jakoby zaradit na nejvetsi pastorek). Krabici na zaver celou zalepit, popr. omotat folii. Pak uz jenom stastnou a spokojenou cestu.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Sengy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

313 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024