reklama

Co takhle mapy...

Poradí zkušený turista (popř. voják, od kterýho byly tyhle mapy převzatý:-)?

Mapy Klubu českých turistů:
Zajímají mě takový 2 drobnosti:
1. Podél státní hranice jsou lomená čísla (např. 115/3) co označují?

2.Cesty a silnice mají u sebe číslo ve formátu: 4(5)A. Co znamená?

[ Zpět ]
Datum: 26.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (M-ART)
  • Re: Co takhle mapy...

         

    U první otázky nevím,ale jestli jsem správně pochopil druhou,měly by označovat číslo cesty shodnou na mapě.Mě osobně pomáhají při orientaci podle předběžného itineráře na delších cestách (né v terénu).

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek-SK ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co takhle mapy...

           

      Už vidím, jak máš na silnici v terénu napsáno 4(5)A nebo vybíráš cestu podle šířky silnice??? :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co takhle mapy...

             

        Beru zpět,napsal jsem to blbě

        [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek-SK ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co takhle mapy...

         

    Taky mám tyto mapy, tak jsem se tam díval a mám tento dojem - čísla podél státní hranice jsou čísla hraničních kamenů (je to i v legendě). Čísla na silnicích by mohla nějak souviset s šířkou cesty, ale jak - to nevím.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co takhle mapy...

         

    Ahoj! Jak píše Radek, čísla u hranice označují hraniční kameny a čísla na komunikacích označují šířku vozovky a v závorce celkovou šířku komunikace. S tím písmenem si nejsem jistý, ale mohlo by to být označení povrchu, tedy asfalt.

    Ještě bych chtěl touto cestou poprosit o jakékoliv připomínky k již téměř hotové mapě Jizerských hor, kterou vytvářím jako diplomovou práci. Předem díky!!

    viz http://mapak.xhosting.cz/l.jpg

    [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mapak)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co takhle mapy...

         

    no tak s těma hranicema jsem to tušil. To číslo nahoře se ale moc nemění. A na kilometry se to mění moc pomalu :-( A proč čísla těch hraničních kamenů po pár kilometrech začnou od začátku????

    za šířku silnice díky (souvislosti sem taky tušil) To se mi teď na kolo fakt hodí...

    [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (M-ART)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co takhle mapy...

         

    Teď jsem zjistil, že A je opravdu asfalt a B je beton. U jedné cesty je ale D a to teda nevím. Budu tam muset zajet.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co takhle mapy...

           

      Že jsem si hned nevzpomněl, dyť už jsem tam jel, na to se nedá zapomenout, 5km po kočičích hlavách max. 10km/h aby mi něco neupadlo. Tedy D=dlážděný povrch.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

248 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024