reklama
Země: Česko Česko

Jak to delate ?

Ahoj. Rozhodl jsem se ze letos budu cestovat na kole. Zajima me jak to delate kdyz jede na putovni cyklovylet. Domlouvate si vzdy dopredu nejake ubytovani ? Nebo si vezete stan a jak to potom dleate s kolama aby je nikdo neukradl. A pokud pouzivate stan, jak to resite s hygienou (kde a jak casto se mijete vy a jak casto perete ?). Cyklokalhoty je treba castëji prat, jak to resite a kdy a kde to susite. Opravdu potrebuju nekde sehnat odpovedi na zyto zasadni a zakladni veci, pomozte prosim, SPECHA !

[ Zpět ]
Datum: 19.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomas ([email protected]))
  • Re: Jak to delate ?

         

    1. já zas nejezdím nikam daleko (většinou jen ČR a blízké okolí), ani na nějakou moc dlouhou dobu (většinou tak týden) ale předem nevymýšlím ani kam přesně pojedu, natož abych předem řešil ubytování. Když jsem byl v Rakousku, neměl jsem ani mapu (sice jsem plánoval, že tam asi pojedu, ale nechtělo se mi ji kupovat).
    2. Spím ve stanu (jesli se tomu mému značně letitému přístřešku dá říkat stan) nebo pod širákem, kolo někde blízko sebe. Zatím mě jen jednou v lese ráno po rozednění zdravením budili houbaři, jinak žádnej problém. Samozřejmě se zašít někam co nejdál od lidí (pokud to jde). Někdo taky nocuje třeba u někoho na zahradě nebo ve stodole (což si často na místě domluví s majitelem, že ho tam nechá - nebo taky ne, viz třeba Jana Vlasáka).
    3. hygiena - vozím starou cyklistickou flašku (stříkací), kterou si dám v podřepu mezi kolena a můžu si mýt ruce mýdlem s minimální spotřebou vody. Obličej jenom ostříkám. Zuby samozřejmě nejsou problém. Čas od času je možnost se vykoupat v nějakém rybníku nebo řece, tak toho využiju.
    4. Cyklokalhoty nepoužívám. Peru buď někde v potoce nebo rybníce nebo někde u nějakého kohoutku nebo v kašně nebo prostě neperu vůbec a základní oblečení si vezu v několika exemplářích (na týden v létě stačí dvoje kraťasy a dvě trička a dvoje ponožky, což zabere minimum místa. Říkám si, že když se stejně nekoupu, je škoda špinit čisté oblečení:-) a když je možnost se vykoupat, je i možnost vyprat).
    5. Na toto téma je tu hromada jiných diskusí, tak zkus zalistovat v archívu.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak to delate ?

           

      Hmm...docela jsi me dostal tim ze nepouzivas cyklokalhoty. To chces rict ze nosis jako bavlnene trenky a na to obycejne kratasy z nejake umeliny ci take z bavlny ? Drive jsem tak jezdival taky ale nejak jsem pak mival casto vlka... Jeste jsem videl ze mira dela trenky s tou samou vlozkou co je v cyklokalhotech, ale teda nevim...ty trenky stoji neco pres 500 a za ty prachy se daji koupit dalsi cyklokalhoty. Nicmene se umivat flaskou me nejak nenapadlo, to je dobry podmet.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomas ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak to delate ?

             

        Jezdím v normálních plátěných kraťasech (lněných či co je to za materiál) naostro, případně v manšestrákách s trenkama (když je zima). Teď mám lehokolo a tam to není vůbec problém (spíš je větší problém průvan na kolena, když není úplně teplo), ale jezdil jsem tak i dříve a to občas trochu problém byl (hlavně při dlouhých cestách).

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak to delate ?

           

      Caute lidicky,
      nemate nekdo zajem jet za sedm tisic od 9.-25.9. do Recka na Pelopones s kolama? Vyhrala jsem totiz zajezd a snazim se ho prodat. Hodnota zajezdu je 14 000, v cene je cesta busem a lodi i pro kola, polopenze, ubytovani v kempech, pojisteni, pruvodce.
      Potrebuju nekoho prihlasit do konce tohoto tydne
      Prosim ozvete se, tel 607 76703
      email:[email protected] nebo ted hned zde

      Diky

      [ Zpět ]
      Datum: 17.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Hana Staronova ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak to delate ?

         

    No to my zase plánujeme. Jezdíme jen v Česku buď víkendy (2-3 dny) nebo dovolenou (2-3 týdny). Máme naplánovanou trasu s jistou míro volnosti. Na 14 dní plánujeme 3-4 dny bez přesunu (hezké místo nebo naopak prší a prší). Obyčejně si připravíme koncept trasy s detailním upřesněním na 2-3 dny dopředu, no a jak se posunujeme tak upřesňujeme. Kdyby se něco semlelo, kola na hadry, tak máme sebou výpis jízdního řádu se záchytnými body jak se dostat domu vlakem. Tohle je dost individuální. Já si sám pro sebe hraji před cestou takové myšlenkové hry. Co budeme dělat když?
    Přijdeme o stan, spacáky, peníze, brýle, boty atd. Nemám na vše řešení ale snažím se to vychytávat. Vozíme sebou hodně map (z mapy se dozvíš kde jsou např. lesy, CHKO, stoupání, atd). Protože sbíráme různé propagační materiály, účtenky z hospod, a podobně tak se nám zvětšuje přepravovaný objem a váha. Cca jednou, dvakrát za dovolenou posíláme domů balíček s těmito materiály popřípadě už nepotřebnými věcmi (mapy, prázdné plynové bomby, atd). Hodně fotíme, takže musíme plánovat i kde a jak dobijeme baterky. Když jsme neměli fotobanku, posílali jsme domu i vypálená CD s fotkami tak, abychom výše uvedené ochránily před zničením nebo ukradením. Přespáváme kde se dá (jehličnaté lesy jsou lepší, čistší více trávy, mechu, méně klíšťat). Používáme systém 2+1 (dvakrát venku jednou v kempu), třetí den se normální člověk musí vykoupat, přeprat prádlo a dobít již zmíněné baterky do foťáku). Teď něco o hygieně. Je dobré se mýt z cykloláhve než z petky. Cykloláhev má menší otvor, vycmrndáš míň vody. Když je málo vody platí stará zásada; umýt obličej, podpáždí, rozkrok a nohy (stačí litr vody). Další dobrá věc je lepit si dovnitř spodního prádla dámskou vložku. Vložku každý večer zahodíš a prádlo se dá nosit déle. Měl jsem s tím ze začátku trochu mužsko-psychický problém ale výhody tohoto řešení to naprosto odbouraly. Tento systém nám umožní vozit sebou je tři sady spodního prádla na osobu. Na toto téma by se dalo psát dlouho a co člověk, to jiná zkušenost.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak to delate ?

           

      Jsem začátečnik na kole.Vždy jsem jezdil jenom v autě a brali jsme sebou spoustu zbytečnosti. Chtěl bych letos vyzkoušet projet se po ČR a příští rok někam ven. Poraď začátečníkovi co asi tak sebou a jak se připravit. Dík

      [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (marco ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak to delate ?

             

        omlouvám se za překlep Marco

        [ Zpět ]
        Datum: 31.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak to delate ?

           

      co sa tyka vyprania veci, tak tu je moja skusenost zo Svajciarska a Rakuska. V campoch sa nachadzaju pracky so susickami a tak problem , co s nevypratymi vecami je vyrieseny.Pocas vyletu kombinujem prespanie v campe, v prirode a private.Cenovy rozdiel medzi campom a privatom je maly.Camp stoji od6-8€, privat od 10. Pokial Ta chyti naozaj zle pocasie(dazd,protivietor,7stupnov) ,tak ten privat kazdy ocenil.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jozef)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak to delate ?

         

    Ahoj, dovoluji si také přispět a to z pohledu ženské.
    My jezdíme buď na víkendy, nebo na delší dovolené (3 týdny hlavně po východní a jižní Evropě).
    1. Trasu si vždy naplánujeme předem cca 80-90 km na den podle terénu (v horách a na šotolině méně), protože ze zkušeností, co nemáme v plánu, tak se nám tam nechce :-) Je-li pevná trasa, motivuje nás to dojet ... někdy samozřejmě zkracujem, někdy prodlužujem, podle situace. Rezervy neděláme, ono se to vždycky nějak udělá. Jezdíme klidně i v dešti a když je zpoždění, tak ho pak doženem z kopce nebo po rovince.
    2. Ubytování řešíme stanem, noclehy v přírodě nadivoko. Neměli jsme s tím nikde problémy, maximálně v některých zemích musíš hledat nocleh delší dobu... Na noc zalezeme do stanu, kola venku přikryjeme igelitem z OBI a zajistíme gumicuky. Bez problémů jsme takto projeli i takové země jako je Ukrajina, Bělorusko, Rumunsko, Albánie... kempy nerada. Jednak nejsou všude, stojí peníze a hlavně nevím jak vy, ale já v kempu usnu, až utichne poslední ožrala a vzbudím se s prvním bouchnutím dveří od auta nebo ránou do ešusu = nevyspím se, což po 90ti km na kole docela potřebuju. Není nad přírodu, nějakou loučku, les, bublající potůček.
    3. Hygiena. Asi nejsem normální člověk/ženská (viz. Marco), když napíšu, že nesprchovat se vydržím déle než 3 dny. Klidně vydržím i tři týdny i déle :-) myjeme se příležitostně v potůčcích nebo řekách a když je nejhůř, "osprchujem" se vodou z PET lahve, cyklolahve nevedem... vozím žínku, tedy pokud jí nezapomenu :-) Akorát se snažím si mýt si určité partie "dole" jednou-dvakrát denně (ráno+večer) + zuby. S dámskou vložkou nemám dobré zkušenosti, většinou se "schňoustá", a pak tlačí a nevětrá to.
    4. Praní - potůčky, ale přepírám si jen spodní prádlo, ostatní nějak vydrží...
    Peru jen když je hezky (čili musím mít do zásoby pár kousků sp. prádla) a mokré prádlo pak vozím na báglech. Akorát občas je legrace, když to zapomenu třeba při vjezdu do nějakého města to sundat, plandaj mi 4 spoďáry na báglech, ale co... přežilo se to ... :-)

    pozn.: jak psal Marco, nějaký scénáře "co by kdyby" si neděláme, ono to vždycky nějak dopadne (zatím dobře) a zpět domů nic neposílám, za ty tři týdny není nějak co a když, tak se to uveze ....

    Jestli ještě něco chceš vědět, tak napiš na mail, ráda se podělím se zkušenostma, ale je to ve stylu, který jsem popsala. Čau a hezký výlet...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak to delate ?

           

      To mé plánování plyne asi z nátury, hlavně se snažím nikoho s tím neotravovát. S kempama máš pravdu, to je k uzoufání to řvaní ožrarů. S tím posíláním domů je to tak. Manželka už několik let dělá kazdoročně kroniku našeho cestování. Takže sbíráme vše co s tím souvisí (někde jsme sebrali pírka zlatých bažantů, taky jsou v kronice). V zimě a za škaredého podzimu ty zápisky a autentické předměty pěkně hřejí na duši. Čauky

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak to delate ?

             

        Jasně, každýmu vyhovuje něco jinýho. Kamarád si třeba udělá jen hrubej nástin trasy a cestou to upravuje. Já zase potřebuju tu pevnou trasu, jinak bych měla tendenci být lenivá :-)

        Sbírání na cestách je určitě fajn. My píšeme jen deníček + fotky a sbíráme účtenky, adresy lidí, kteří se nám připletou do cesty a občas nějaký kamínek. Deníček pak většinou převedem do el. podoby a vytiskneme (můžeš se podívat na náš cestovatelský web www.epastorek.cz)
        Ale nad ručně psanou kroniku + vzpomínkové předměty není, to je pravda!!!

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak to delate ?

               

          Web super, jste ještě větší blázni do kol než se zdálo. Bezva fotky. Taky hodně fotíme, taháme asi 4 kg výbavy.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak to delate ?

           

      Tri tydny se nemyt ? To je docela mazec. Kdyz na to prinde ja se taky nepotrebujui tak casto myt. Ale kdyz mam bavlnene tricka tak po druhem propoceni zacinaji dost kvalitne smrdet a to neni nejak vonco. A vubec nejhorsi je kdyz zacne smrdet spacak. Mozna ze je to tim ze muj spacak je vevnitr bavlneny, ale nevim... A kdyz ses ta zenska, jak to delas kdyz mas svoje dny ? Je to teda otazka ktera nezajima ani tak me jako moji pritelkyni. Nebo si planujes vylety ne delsi nez 3 tydny s tim ze ty 3 tydny "peclive" zvolis...?

      Diky Tomas.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomas ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak to delate ?

             

        Ahoj
        nepsala jsem, že se tři týdny nemyju... :-) pouze, že se nepotřebuji sprchovat, tím myslím jako že nepotřebuji tekoucí teplou vodu někde z trubky ... že stačí ten potůček nebo voda z PETky + žínka ...
        Smrádek, jasně ... ale časem si na něj zvykneš ... :-) V přírodě ti to tak nepříjde ... :-) Zato když pak doma vybalujeme zasmrádlý hadry, tak si říkám, jak jsem to mohla nosit :-))
        Spacák chce pak doma pořádně vyvětrat a občas třeba i vyprat nebo vyčistit. Za 3 týdny na cestě ti nezesmrádne....

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak to delate ?

             

        Myslím že nemýt se týden a nemýt se 3 týdny už vyjde skoro nastejno, míra smradu a špíny se od určité meze už dále nezvyšuje.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak to delate ?

             

        Spacák z dutých vláken není problém vyprat doma ve vaně. Stačí jenom teplá voda, prášek na praní, několikrát promáchat, potom ještě v čisté vodě, a hodit na šňůru a během dne protřepávat. Dělám to vždy každé léto, když je venku hezky a teplo.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Horal Fanda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak to delate ?

           

      Tři týdny bez umývání si tedy nedokážu představit. Taky střídáme spaní v lese se spaním v kempu hlavně kvůli sprše a kvůli přeprání nejpotřebnějšího. A na řev v kempu mi kámoška poradila Kinedril, alespoň u mě to spolehlivě funguje, usnu a už je mi všechno fuk.
      Pokud mohu poradit malý trik začínajícím a méně zkušeným cyklistům, vyrážejícím "na těžko" - všechny věci balíme do pytlíků, které jsem ušila ze šusťákoviny. Je lepší přehled o tom, co kde mám, věci v pytlíku nejsou tolik pomuchlané a šusťák dobře klouže, takže se to i dobře balí.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (AnnaK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak to delate ?

             

        Ahoj
        "nesprchovat se" neznamená "nemýt se" ... :-) Jsou i jiné možnosti, jak se umý, než sprcha v kempu ....

        Kinedryl možná, ale díky, nechci. Je to zbytečná chemie, na usínání je lepší nějakej potůček nedaleko stanu ... a nebo dešťový kapky bubnující do plachty :-)

        A ty pytlíky je docela dobrej nápad, já si ale věci raději balím do igelitek (pevnějších), pak se nemusím bát jezdit v dešti....

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak to delate ?

           

      Kempy taky nemám rád, je to nejjednodušší způsob, jak se nechat v noci okrást.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak to delate ?

         

    Jo a ještě rady jak si nenechat ukrást kolo. Nejdůležitější pravidlo je nespouštět kolo z očí a zamykat.
    Vozíme dva bytelné zámky (jeden je z alarmem, už se tady o něm v diskusích někde psalo). Dále ocelové lanko s oky cca 4 m. Hodně chodíme po zámcích a hradech. Vždy se snažíme kola po zeptaní se v pokladně umístit někam do intravilánu. Musím říci, že nám v pokladnách vycházejí všemožně vstříc. Někdy nám nabídnou i místo které se dá zamknut. Za ta léta mám jedinou negativní zkušenost kdy nás pokladní v Sokolově odbyla. Prohlídku zámku jsme radši vzdali. pokud kola opouštíme bereme důležité věci sebou (doklady, foťáky, peníze). Přes kola přehazujeme plachtu jejímiž oky protáhnu zmíněné lanko a zamknu. plachta zabrání otypovat kola a co na nich je ale také když spustí déšť tak jsme v klidu. Vloni v Třeboni nám bylo líto těch co to podcenili, když jsme se vrátili z prohlídky zámku tak snad měli vodu i v rámu. Jak už jsem psal, jezdíme ve dvojici, tak kola vždy zapasujeme do sebe aby vytvořila takové ačko.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak to delate ?

           

      Dobré a užitečné rady. K tomu alarmu by to ale chtělo ještě dálkové ovládání :-) My jsme měli alarm na kole domácí výroby a docela to i fungovalo, ale vtipný bylo, když alarm začal řvát v okamžiku, kdy jsme třeba vylezli na nějakou rozhlednu a dotyčný musel hned slézt dolu, aby mu kolo přestalo řvát... Stalo se to mj. v Ostřihomi na Bazilice po vyšplhání asi 7mi tisíc schodů ... a pak úprk dolů ... :-))
      My ještě používáme metodu, kdy doufáme, že naše kola po týdnu putování působí pro kolemjdoucí čumily dostatečně odpudivě :-) Rozuměj: ručně šité bágly, sedmá sezóna, ... no a někdy je pro jistotu obvěsíme nějakým tím vypraným nebo nevypraným prádlem ... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak to delate ?

           

      S tím žádáním o uchování kol na zámcích atd. je to dobrej nápad. Zatím jsem s něčím takovým nikdy moc nepočítal. A zatím vám to funguje bez problémů, jo? Nikdy se nic z kola během úschovy neztratilo?

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak to delate ?

             

        Ahoj,
        skutečně většinou jsou velice vstřícní (můj dojem). Někde jsou k cyklistům tak vstřícní, až je to kontraproduktivní. Například v Manětíně na zámku předělali konírnu na kolárnu. Kolárna je veká, čistá se stojany na kola na konci nádvoří. To je ten problém. Uložíte kola, jdete na prohlídku a každy nenechavka který do té kolárny vleze, Ti prošacuje kola protože na něj není vidět. Takže na nehlídaný kolárny pozor.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak to delate ?

           

      Nutno podotknout, že tyto rady platí pro Čechy. V Rakousku, a severní Itálii jsem toto nikdy neřešil, jedině ve větších městech kola zamykáme, nebo pokud od nich jdeme na delší dobu, ale ještě se mi nikdy nic neztratilo. Třeba teď v červnu jsme nechali kola stát u Traunsee a šli na čtyři hodiny pryč a žádný problém. A to nemáme žádné plečky.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Horal Fanda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak to delate ?

         

    Mam dojem ze to moc prozivas, sem se musel zasmat jaky mas starosti.:-) Zalezi taky s kym jedes , jestli s rodinkou a detmi, nebo ze sqvadrou kde jsou i devcata, nebo jen chlapy. Mi jezdime jen chlapy a tim padem neresime nejaky obtezujici faktory, jako prehnana hygiena, prani, nejaky narocny spani....je ale fakt, ze jezdime jen na tyden .
    Je pravda ze celou akcicku bereme ako oddych a relax a nicim se nezatezujeme. Denne ujedeme jen kolem 50km, po ceste probiha obcerstvovani piveckem, koupani, pamatky a jine zajimavosti, vecer zapadnem do hospudky, kterou i zavreme. Po zavircce nam je uz celkem jedno kde spime, tak vlezem do spacaku a spinkame az do slunicka, stan nevozime, kdyz prsi tak se da vyspat treba na zastavce:-).
    Je pravda ze tento styl neni pro kazdyho, ale nam to tak vyhovuje.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Santus)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak to delate ?

           

      No to je prave to ze se jezdi i s holkama ale na vic jak vikend jsme jeste nebyli. Na vikend nejaky prani taky neresim a hygienu taky ne. Ale kdyz si vezmes 10 dni, jedinou jistotu koupani mas, ze se denne budes koupat ve vlastnim potu a k tomu ty horka pripadne. Tak pak uz otazka hygieny a noclehu zacina byt dost aktualni. Ale na zaklade rad ktere mi lidi tady na foru dali (za coz jsem vdecny) jsem uz asi vymyslel jak na to. Umyvat se denne z flasky z vodou v intimnich partiich zamezi snad spolehlive nejakym koznim problemum. No a prisel jsem na to ze cyklisticky hadry se daji dokonale udrzovat ve studeny vode. Od minuleho pondelka se snazim denne jezdit na kole alespon 2 hodiny intenzivne. Jezdim v cyklokalhotach za 500 a dresu za dalsich 500. Vzdycky kdyz prijedu tak to premachnu ve studene vode (ta pak zustane nacernala) a vyzdimam. Schne to az na hygienickou vlozku velice rychle. Za chvili vyrazim na kolo a veci ani trosku nezapachaji, ani hyg. vlozka. Smrdi to jenom pachem umeliny, jako kdyz to bylo nove. Myslim ze pokud si sebou vezmu dvoje az troje kalhoty a dva, pri nejhorsim 3 dresy, tak by nemel byt zadny problem. Tyhle 3 soupravy by meli konfortne vystacit na 3 dny a na tyden v extremnim pripade a do te doby jiste potkame nejaky vodni zdroj kde je mozne prat.

      I kdyz fakt je ze loni jsem byl pesky v orlickych horach, bylo asi 12 stupnu cely tyden (do vody se nam moc nechtelo). A jeden vodni zdroj byla nejaka ptrehrada oplocena na pitnou vodu a druhy zdroj byla jakasi reka, jmeno si uz nepametam, ale kdyz jsme k ni prisli a citili jak smrdi a jak vypada, tak jsme si rekli ze radsi budem chodit dal ve smradlavycha hadrech.

      Jsem zvedavy jak to dopadne.


      A jeste jeden dotaz.....jak jezdite kdyz prsi ? Nemam s tim moc zkusenosti, ale v te plastence se prece clovek musi zaparit za jizdy ne ? predevsim do kopce. A kolik z vas jezdi na cykloylety v tretrach a kolik z vas ma normalni slapky.
      Co myslite ze je lepsi na delsi vylety ?

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomas)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak to delate ?

             

        K těm klipsnám - já mám osobně na horalovi starý klipsny z pružinový oceli (ty umělohm. vydržely asi týden), ty mám utažené plochou šňůrou 2cm a spokojenost - můžu jezdit i v sandálích, narozdíl od SPD. Pláštěnka - pěšky nosím pončo, člověk se v něm tolik nezapaří a chrání víc partií, na kole jsem to zatím nezkoušel, možná by se to mohlo někam zamotat...

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pítrs ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak to delate ?

             

        To bych nebyla já, abych hned nezareagovala :-)
        Tak vidíš, jak to nakonec je, doma se bojíš toho, zda se budeš mít kde umýt a na cestě to pak řešíš až podle možností a příležitostí .... :-)
        Jak jsem četla v jedné cestovatelské knížce "časté mytí krátí žití" a další ...
        Akorát ty tři dresy a troje kraťasy mi na 10 dní přijde celkem zbytečně hodně, já bych s tím vystačila na 3 týdny... Protože musíš počítat, že ne každej den pojedeš v kraťasech a triku, někdy bude třeba pršet a zima a pojedeš v dlouhým...

        V dešti jezdíme jen když to je nezbytně nutné a když neprší moc (rychlé slejváky a prudké přeháňky se snažíme někde přečkat). Ale ne vždy je v dosahu zastávka autobusu, hospoda nebo nějaký přístřešek, proto máme pláštěnky, takový ty ponča. No, člověk se v tom trochu potí, to jo, ale pokud je teplo, tak to nevadí... stačí se pod tu pláštěnu méně obléknout. Horší je, když je zima - to jsme měli letos při jízdě Durmitorem (Černá Hora). Déšť, zima jak sviňa, den před tím napadl sníh (v červnu!), nadmořská výška 1.400 - 1.900 metrů, na sobě všechno oblečení, zbývá jedno suché triko ... :-) taky se to dá vydržet, ono kolikrát je nejdůležitější věc psychika - nevzdat to, sranda musí bejt ....
        Jo a k těm šlapkám, já tedy používám normální pedály, SPD nebo klipsny ne, nějak se toho bojím, že mám tu novu tam uvázanou ... ale to je věc zvyku ... beru si na 3 týdny jedny botasky a jedny sandály...

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak to delate ?

             

        Ja jezdim v naslapech s turistickyma tretrama.
        V desti nejezdime, taky proc riskovat, je to aspon duvod zastavit v obcersvovne a posilnit se. U toho deste pozor, to si myslim ze je dost dulezity aby ti nezmokly veci v baglu, nemoct se prevlict do suchyho je spatny, kor kdyz se ochladi, tak to ani za den neuschne.
        Jeste takovou zajimavost, vozim sebou reflexni vestu, je sitovana s velkyma okama, takze i v horku nevadi a kdyz je nejaka hodne frekventovana nebezpecna silnice tak ji nahodim.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Santus)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak to delate ?

               

          Jo! To je dobrá připomínka s těma suchejma věcma v báglech, to je bezpodmínečně nutný. Taky pozor na bágl se spacákem... vše je lepší mít v igelitech...

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak to delate ?

               

          Musím se připojit , že bezpečnosti pro nás zranitelné cyklisty není nikdy dost. Vozíme v brašničce rovněž tyto reflexní oranžové vesty ze síťoviny. Na každé silnici 1. třídy nebo ne frekventované silnici je oblékáme.
          Těžká není, větrá to a účel to splní.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Robin ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak to delate ?

             

        Když prší tak nejezdíme. Ale vloni jsme byli prvních 14 dní v červenci na dovolený a pršelo každý den, tak jsme museli. Máme nepromokavý sitě červený bundy od Axonu v těch se dalo. Blatníky máme jen pro přední kolo, takovou tu placku na rám za pření kolo, osvědčilo se to.
        Letos jedeme poprvé na dovolenou v nášlapech. Vezeme sebou sandály. V nášlapech tě nepustí většinou do zamku nebo hradu, abys nepoškrábal podlahy. Letos nás takhle vykmitli z Kokořína.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak to delate ?

               

          To je taky nápad jet na dovolenou prvních 14 dní v červenci když zuří monzun...

          [ Zpět ]
          Datum: 22.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak to delate ?

                 

            To je těžký, když já i manželka se musíme domluvit v práci mezi kolegi kdo jak si vezme dovolenou. Koncem srpna jsou zase upachtěný dusna.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.07.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak to delate ?

                   

              Tak to jsem moc nepochopila (příspěvek od VR), vždyť to není pravidlo, jaké bude počasí v červenci, ne ? Vloni bylo vedro, letos je zima ...

              My poslední dobou jezdíme na jih (Balkán atp.) a tak jezdíme už na přelomu května a června. Výhodu to má mj. tu, že v práci v tu dobu o dovolenou nikdo nestojí, tak není problém odjet na 3 týdny. Vloni nám v Bulharsku a Makedonii každý den pršelo, letos jsme jeli do podobných zeměpisných délek a bylo zase krásně...

              [ Zpět ]
              Datum: 22.07.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak to delate ?

             

        Jo a ještě maličkost, naprostý souhlas Peggy. Důležitá je psychika jak se s vodou a tím ostatním srovnáš. Dost dlouho jsme nezmokli, tak jsme změkli. Jak jsem psal, vloni jsme na dovolený byli mokrý každý den a letos taky několikrát. Teď už mi to nepřipadá tak tragický.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak to delate ?

         

    Pokud jedeme podle moře, koupem se jen tam, sladkou vodu nepotřebujeme. Slaná je naprostá desinfekce a zahojí se rychle vžechny škrábance. Když uschnem, ometem venkovním ručníkem ze sebe sůl a jedem dál, nebo hupnem do spacáku. Sladkou vodu na vaření ředíme mořskou z 1/3, čímž ušetříme převážené litry. Koupeme se většinou bez plavek, protože na kole se dá jet většinou pustinama a bezhotelovejma plážema.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jiřina)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak to delate ?

         

    Nuz my chodime na kratsie vylety (tak asi tyzden). Trasy planujeme ani nie tak kvoli spanku, ako skor aby sme nieco videli (hrady, zamky, ine pekne veci).
    Inak planovanie trras ma celkom bavi nie je jednoduche naplanpvat trasu na tyzden tak aby sme sa mohli k nej dobre dostat vlakom, alebo inym dopravnym prostriedkom, aby kazdy den bola nejaka zaujimavost, kam sa oplati ist pozriet, aby sme NIKDY nesli po frekventovanej ceste a aby cesta bola fajn pre bicykle (nie oranica), aby sa bolo kde najest , kde si nakupit a aj kde prenocovat. Spavame vacsinou na private, alebo v chatkach (ak jazdime v cechach alebo na slovensku, to nie je az take drahe). V drahom zahranici (rakusko taliansko svajciarsko) skor spime v kempoch pod vlastnym stanom, vacsinou su to malicke kempy pri dedine, kde sme este ziadneho opilca nestretli (ak sme si nahodou vecer nedal do nosa my sami -). My sa potrebujeme osprchovat kazdy den, nejako sa nam neda zaspat, ked sme celi ulepeni od potu (preto tie kempy a privaty). Vyhoda kepmu je aj v tom, ze sa vzdy da najst meisto v kempe, kde si vyvesime ususit prepotene, alebo oprane veci (umyvarka, nejaka susiaren, strieska pri umyvarke). V stane sa neda uschnut nic. Susit sa da len na bagloch po ceste ale tam sa vela nezmesti a uz sa mi stalo, ze som susil vyprane tricko, ktore sa mi z baglu zviezlo do kolesa ( a mohol som prat znova). Neviem cim to je, ale ked mame nalozene bicykle tak sa nejako extra nestarame, ci nam ich niekto ukradne a este sa nam nikdy nic nestratilo (teda stratilo, ale tak, ze sme niekde nieco zabudli). V nasich krajoch ich zamykame, ale v Rakusku sme si zvykli nechat ich aj len tak oprete.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak to delate ?

         

    Vůbec si s tím nelam hlavu, sežen si 3 další borce do party, co mají smysl pro humor, odvahu a pusu na správném místě. Naplánuj si trasu jen tak zhruba s hlavními body, protože v každé hospodě najdeš někoho, kdo Ti poradí nebo dokonce pomůže sestavit trasu a nocleh si nezajišťuj vůbec. Prorotože jsi-li v Česku, tam najdeš ubytování všude a když budeš trochu smlouvat, dostaneš i slevu a seznámíš se se zajímavýma lidma. Na týden Ti stačí dvoje nebo troje cyklokalhoty, uschnou ti přes noc, na každý den jedno triko a jedny ponožky, cyklobundu určitě, foťák, prachy...Jde to takhle bez problémů a zažiješ nejkrásnější dovolené v sedle kola..

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (zirafka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak to delate ?

         

    No mám zkušenosti pro ty pohodlnější nebo pro ty kteří tu hygienu potřebují ať z psychické potřeby nebo zdravotních důvodů.
    Protže jsem měl strach aby mi můj syn neěkde v noci nenastydl (pak to doma vysvětluj) zvolil jsem jednou způsob zajištění privatu (najdeš na netu hromadu ubytování) v Jindř. Hradci. Bydleli jsem na okraji města a za týden udělali podle turistické mapy 6 tras celodenních výletů. Vždycky to byl nějaký okruh. Mělo to výhodu té každodenní sprchy, teplé postele (byl to začátek listopadu) a na kole se vezlo minimum věcí.
    Taky řešení.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Robin ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak to delate ?

           

      Nevýhoda okruhů stejně jako předem naplánovaného ubytování - musíš se vrátit nebo dojet na místo i když nemůžeš. Když zase pro jistotu naplánuješ míň, přijedeš zbytečně brzo. Nikdy nevíš, jaký bude počasí a kterým směrem bude vát vítr. Síly taky třeba předem těžko odhadneš.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak to delate ?

             

        S dítětem a v listopadu? Nejlepší řešení.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak to delate ?

         

    me by zajimalo, jak soliteri resite bezpecnost kola. Clovek potrebuje obcas nakoupit, chodi spat do stanu a v techhle chvilich je kolo v ohrozeni. Kdyz jsou dva, je to snadne, jeden u kola pocka (pri tech nakupech:) ale jak si treba v Rumunsku dat bacha na kolo kdyz pres nej jedu sam...to ted resim

    [ Zpět ]
    Datum: 10.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (luk ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak to delate ?

           

      Jediná rada, která bude fungovat - nejezdi do Rumunska sám. Zbytek je zcela nefunkční, můžeš přijet i nahý.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak to delate ?

             

        V Rumunsku je to opravdu problém. Zažil jsem pokus o ukradení čtyř kol svázaných několika zámky k sobě a ještě k přívěsu. Zjistili jsme to v momentě kdy už je odnášeli. Skupina zlodějů je schopná sledovat partu cyklistů i několik dní aby našli příležitost se ke kolům dostat.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peldy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak to delate ?

         

    Jednoduse , slapu do pedalu , davam si majzla na debily v a prasata ridice v aute , teda bezpecnost je na prvnim miste a stoji za to najet vo par kilaku navic ..., vozim jen to co nezbytne potrebuju abych dojel , kazdy kilo navic je cejtit . Ale koukam ze jsi dostal odpovedi vic nez dost .......Jo a nezapomen ze dnes je dobry high tech obleceni a ne jen pro cyclisty a taky ne jen v bikeshop ...., doba bavlnenych tricek a trenyrek je pryc i kdyz to taky jeste nekdy pouzivam . Tak Good Luck na cestach .

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak to delate ?

         

    1. Ked chodime s partiou na cyklotury, tak vacsinou dohodneme len ciel a zopar zachytnych bodov, ktore chceme navstivit. Trasu upravujeme bezne cez obednu prestavku alebo vecer.
    2. Prespavame v stanoch alebo pod holym nebom, ale vzdy sa niekde zasijeme. Sem-tam vyuzijeme kemp.
    3. Bicykle zamkneme vzdy dohromady, zakryjeme plachtou (2x3m) a omotame snurou na pradlo.
    4. Hygienu riesime casto flasou medzi kolenami a povolenym uzaverom (tecie pomaly a setri vodu). Samozrejme ked sme pri potoku alebo rybniku tak to vyuzijeme. Celkom v pohode to beru aj na benzinkach - zakladna hygiena a opranie veci bez problemov aj v zahranici. Ked treba, za slusny peniaz sa da aj osprchovat (naposledy 20-30 Kc na osobu). Susit sa da rano do odjazdu, pocas prestavok alebo aj na biku (vieto vyfuka).
    5. Za dazda jazdime len v najnutnejsom pripade, vacsinou hodime na seba nieco nepremokave a takto sa presuvame k najblizsiemu pristresku, kde preckame. Blatniky su vyhoda, clovek aspon nie je zahadzany az za usami a kolega za mnou to tiez oceni.
    6. Zopar vyletov uz mame za sebou, vacsinou Slovensko a Cechy ale boli sme aj v Chorvatsku. kto ma zaujem tak nas najde na http://silnet.host.sk/ v casti cyklistika.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

270 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024