reklama
Země: Francie Francie

Provence

Můžete mi někdo poradit - chci jet s manželkou /dokonce vlastní / do Provence na kolo, ale žena se bojí, že tam jsou velké kopce a neušlape to - kdo tam byl, prosím o stručné info - díky jirka

[ Zpět ]
Datum: 16.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (jirka ([email protected]))
  • Re: Provence

         

    Přijde na to zda se ji - zda má něco najeto.i tam jsou nějaké kopce, zvláště některá mestečka (Gordes,)jsou fajn posazená. Nebál bych se co hlavně v těhle zemích mám pocit že každý řidič je i cyklista - vždy bez problémů. Fandím Vám byli jsme s partou vloni na 14 dní.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (eda ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Provence

         

    Provence je fajn a doporučuji i pro výlet s manželkou pro jízdu "na pohodu" :-) Záleží na tom, kam se vydáte. Kolem řeky Rhôny nebo v parku Camargue je to rovinka, pokud zrovna "nevane" Mistral, jako se to stalo nám a po rovince jsem šlapali 15 km/hod. Ty pohoříčka jako Alpilles nebo městěčka na kopcích se dají jezdit také bez problémů. Samořejmě jsou tam i větší kopce: Luberon, Verdon, Massif des Maures, ale pokud si zrovna odpustíte výšlap na Mont Ventoux (1 990 m n. m. - nejvyšší hora kolem dokola) je Provence docela prima. Každopádně doporučuji plánovat trasy s mapou, která má vrstevnice, např. francouzské TOP100 nebo TOP25.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jaromír Krejčí)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Provence

         

    No, jak se na to kdo dívá. Naše průvodkyně to většinou (s vyjímkou výšlapu na Mt.Ventoux) klasifikovala jako "mírně zvlněnou rovinu", a fakt je, že za celý týden se nestalo, aby to někdo vzdal v půli naplánované trasy a využil pro další cestu přistavený autobus, což platí i o nejstarší účastnici zájezdu (75 let). Ostatně já už mám ve svých 72 bouřlivé mládí taky dávno za sebou, a doufám, že se tam ještě někdy vrátím. Rozhodně je to nádherná krajina se spoustou zajímavých míst. Jen si myslím, že teď už tam bude moc horko (zato ale pokvete levandule). My tam byli koncem května, což na ni bylo ještě moc brzo.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Provence na kole

 (CK Mamut tour)
18.05.2024, 8 dní
15 250 Kč
cyklistický Autobusem

Provence a Azurové pobřeží

 (CK Frčíme)
07.06.2024, 10 dní
18 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

291 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024