reklama
Země: Německo Německo

Kolem Labe do Hamburku

Mate nekdo nejake zkusenosti? Prosim podelte se o ne. dekuji.

[ Zpět ]
Datum: 27.05.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (pomnenka (zamisova@seznam.xx))
  • Re: kolem Labe do Hamburku

Ahoj,ted jsem se vratil.Neni to spatny,doporucuji investovat do mapy
    "Elbe Radweg 1" a "2".B.Schandau-Drazdany je OK,znaceni ujde.Prujezd DD je bes.Mozna je lepsi vzit lod a odjet treba do Misne. Nejvic se mi libily lesy kolem Worlitz (za Coswigem), malebne jsou useky pred Laenburgem.Pocitej s nutnosti privozu (1-1,5 EUR).Povrchy jsou ca.70% asfalt,pak pisek a nekde i dlazba (ex DDR).Prujezdy mesty jsou problematicke,je treba davat pozor...Je to furt po rovine(par vyjimek existuje), jel jsem prumerne 130km/denne, mene je lepsi.Max. za den bylo 190 (spechal jsem-vcera).Trekkingove kolo je idealni, v Sachsen a Sachsen Anhalt je sikovne v casove tisni pouzit na priskoky vlak (tarif "Hopper" za 4,50E na 50km). Docela nuda to je za Hamburgem, krome mesta Stade, to je super.Magdeburg a Lu.Wittenberg (neplest s Wittenberge) docela stress.

[ Zpět ]
    Datum: 05.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (honza (francolini@ctiscali.xx))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Existuje pak z Hamburku dálková cyklostezka směr Nizozemí?

[ Zpět ]
      Datum: 23.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Crass (michal.48@gmail.xx))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Projel jste někdo Labskou trasu až k Severnímu moři a nazpátek? Nebo jste jeli jen tam..nebo jen nazpátek (směr ČR).. dá se do Čech vrátit jinudy nebo stezka je natolik příjemná, že se člověk rád vrátí a znovu prohlédne i z opačné strany....Možná trasu neprojedem celou, ale v polovině dovolené ,v celkové délce 3-4 týdny, se máme v plánu obrátit...takže bychom se museli vracet po stejné trase...Ještě jsme nevystrčili nos z ČR a chtěli bychom si vyzkoušet něco jednoduchého (ale delšího) a uceleného s minimem aut (s dvěmi malými dětmi..tažnou tyčií a vozíkem za kolo)..Labská trasa se nám přímo nabízí-podle referencí z článku zde, protože v Dolním Žlebu jsme v plné polní do druhého dne šlapání..

Zajímá mě hlavně ubytování přes noc....V Čechách lze někam zalézt a zastanovat navolno, kempy moc nevyužíváme, lze to uskutečnit alespoň občas i v Německu při Labské trase? Potraviny jsem koukala už v Čechách nemáme o moc levnější, je ubytování cenově srovnatelné nebo na kolik vyjde pro 4 členou rodinu v kempu? Aby mě nepoložilo podívání se do ceníku.. Prostě by mě zajímalo, kolik tak Euro bude potřeba přibalit(+ částku, kdybychom se museli vracet vlakem), když si to nejpotřebnější, co poberem, vemem z domova, a kldyž jsme skromní a na nějakou kulturu také děti nejsou vyspělé..spíš mimo přírody nějaké dětské hřiště, kdyby tam bylo...
    Jestli máte někdo nějaké postřehy, tak prosím pište a proboha, co ten terén písek, to se na težkém kole projet dá?? Ale z Čech jsme zvilká na kde jaký terén....Jako žena mám vše co nejlépe naplánované, alespon pro můj klid, i když to nakonec může být vše jinak...
    PS. Plánovaný čas naší cesty je pravděpodobně před prázdninama příští rok, takže kyby se chtěla nějaká rodinka přidat :-)...

[ Zpět ]
    Datum: 11.12.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (rybycka (petra.ouzka@seznam.xx))

někdy při vymotávání se z města se horko ťažko hledá nedálnice. Bez váhání a bez ztrácení času tápáním jedu po dálnici (dobrá je reflexní vesta). Poliši nikdy neprudí, nýbrž poradí a pomůžou. Teda - nikoliv v naší republice. Jen v cizině. Možná u nás se takhle pěkně chovají policajti k zahraničním cyklistům.

[ Zpět ]
      Datum: 11.12.2007
      Autor: Howgh

Brácha to jel kolem labe tam, pak podel Baltu a kolem odry a nisy zpatky do CR.

[ Zpět ]
      Datum: 13.12.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pavelm)

Mám to napřeskáčku projeté z Děčína až do Cuxhavenu v obou směrech. Stezky jsou celkem slušně značené, povrchy v pohodě, horší byly jen, co si pamatuji, někde u Pilnitz. Jel jsem to jednou bez mapy, jde to. Bydlení jsou velmi často avizovaná cedulemi, jel jsem bez rezervací a kolem 18 hodiny to řešil. Vždycky jsem něco sehnal (penzión), hranice bolesti 25,-/os nepřekročena. Vždycky se snídaní. Líbilo se mi to hlavně od B. Schandau do Meissen, hezký je Wörlitzský les u Dessau (město nikoliv), na horním toku se mi líbily hlavně nové stezky u Wittenberge,Hitzackeru a Lauenburgu; Geesthacht - Hamburg už je hodně zastavěné,doporučuji přejet v Hamburgu do Finkenwerderu a projet Stadem (hezký město). Na pobřeží se může na pláže jen po zaplacení vstupu (kempy jsou s plážemi). Vlak přes celé Německo stojí v sobotu nebo v neděli 33,- + za každé kolo 3,30.Je šikovná mapa/knížka (Radtourenbuch, 1:75 000) Elberadweg, dva díly, šikovný formát s popisem variant pravý a levý břeh, adresy bydlení, každá za 12,- (http://www.esterbauer.com/).Kultura s dětmi: radši nějaká menší města, Drážďany jsou ve výstavbě (směr Radebeul je dost rušný).Stačí?

[ Zpět ]
      Datum: 14.12.2007
      Autor: jeník2

Opravdu slušné informace :-D, jsem ani nečekala, že mé psaní tu někdo tak rychle najde, díky!!!

[ Zpět ]
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Rybycka (petra.ouzka@seznam.xx))

Když můžu a vím, poradím rád. Kdyby jsi něco potřebovala, napiš, smysl tohoto serveru vidím právě v tom předávání zkušeností.

[ Zpět ]
          Autor: jeník2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Z útulku až k moři

Lucie Kovaříková a Michal Jon
aneb Jak se Ernest učil plavat
DOTISK úspěšného titulu s novou podobou obálky Málokterý pes u nás je tak velkým cestovatelem jako Ernest. Vždyť jen na cestě popisované v…
199 Kč

Na kolech pod Mt. Blanc

Michal Ivasienko
Putování se třemi malými dětmi k nejvyššímu vrcholu Evropy
Ještě rok před popisovanou cestou k nejvyššímu vrcholu Evropy neměli účastníci této expedice naprosto žádné zkušenosti s cykloturistikou a…
289 Kč
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,žena věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

236 cyklistů (26 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017