reklama
Země: Litva Litva, Polsko Polsko

Nakole do Pobaltí

V létě plánuji se svými přáteli cestu na kole do pobaltských republik. Nehodláme však jet ani kousek cesty tam vlakem či jiným dopravním prostředkem, ale hodláme se tam dopravit pouze vlastní silou. Neví tedy někdo, zda existuje nějaká cesta na kole přes Polsko? nebo jestli se dá jet přes Nšmecko a potom kolem běloruských hranic? Vítáme úplně všechny návrhy, které by nám mohli nějak usnadnit cestu nebo nám alespoň dát směr. NA cestování budeme mít asi tři měsíce a zpátky už vlak hodláme využít, takže se neomezujte v návrzích... Díky

[ Zpět ]
Datum: 06.11.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Ondra ([email protected]))
  • Re: Nakole do Pobaltí

         

    Ahoj Ondro,
    skoro mám chuť napsat, že cestu přes Polsko na kole moc nedoporučuji. I když nemám osobní zkušenosti z cesty na kole přes Polsko, několik výprav do Polského příhraničí a cesta autem přes Polsko (směr Pobaltí) stačilo. V Pobaltí na kolech jsme byli vloni v létě a protože jsme na to měli pouhé 3 týdny, zvolili jsme přesun autem na hranice Běloruska. Pak jsme již na kole putovali přes Bělorusko, Lotyšsko do Estonska a zpět přes Lotyško, Litvu do Polska, celkem 2.400 km. Tam na nás opět čekalo auto a hurá domů. Cesta Polskem autem byla tragická. Jestli chceš, můžu ti poslytnout nějaké informace o polských silnicích, o neskutečném provozu, zácpách, krajině silně zemědělské a ne moc hezké.... Být tebou, jedu vlakem někam do půlky Polska a pak si spíše vychutnám ten sever. Mít tři měsíce, pokusím se spíš objet Baltské moře, než plýtvat energií na Polsko... Ale toť je jen můj názor a dojem, skutečnost a názor někoho, kdo jel Polskem na kole po menších silničkách, může být úplně jiná.... Stejně tak mohu poskytnout informace o Pobaltských zemích. Ahoj

    [ Zpět ]
    Datum: 09.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nakole do Pobaltí

           

      Mockrát děkuju za názor, vesměs s ním souhlasím. Mé informace ohledně Polska, které se mi podařilo získat, jsou podobného druhu. Takovou cestu ale skutečně nemám v plánu absolvovat. Doufal jsem však, že se najde někdo, kdo by věděl o cestě příjemnější, o cestě po vedlejších komunikacích, kde chybí mnou (a též většinou lidí) neoblíbený silný provoz. Byl bych ale vděčný i za všechny informace, které se týkají Pobaltí. Pokud tedy nabídka byla myšlena vážně, byl bych moc rád, kdyby jsi mi nějaké obecné rady napsal sem nebo poslat na email [email protected]. Já bych se pak asi i zeptal konkrétně... A jak se Vám jelo přes Bělorusko? Nepotkali Vás nějaké problémy? Co všechno k takové cestě potřebuji? Děkuju za všechny odpovědi, klidně i na otázky, které jsem nenapsal...

      [ Zpět ]
      Datum: 10.11.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ondra)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nakole do Pobaltí

         

    Co se týče cyklostezek, Polsko je poměrně divoká země. Letos jsem jeli polské pobřeží (http://jaja.kn.vutbr.cz/~pecenka). Měli jsme s sebou mapu 1:250 000. Celkem dobře se dají podle ní vybrat vedlejší cesty. Pak jsme si ještě přímo v Polsku koupili cyklostezsky pobřeží a musím říct, že realita byla mnohdy jiná. Téměř všechny cyklostezky jsou značené červeně, takže se nám kolikrát stalo, že jsme sjeli na nějakou, kterou jsme ani neměli v mapě. Doporučuju vzít si s sebou kompas, člověk se vyhle zbytečným zajížkám.
    Je fakt, že stezky byly naprosto klidné, ale terén dost náročný (aspoň podél pobřeží, vedl často pískem).
    Ale pokud máte dost času, tak proč ne. Člověk se aspoň podívá na místa, kam by se normálně vůbec nedostal.
    Výhodou jsou levné kempy, hlavně ty na zahradách rodinných domů.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jana)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Mazurská jezera na kole

 (CK Cyklotur)
05.08.2024, 7 dní
11 440 Kč
cyklistický Autobusem

Kouzelná Mazurská jezera na kola

 (CK Hoška Tour)
24.08.2024, 8 dní
11 250 Kč
cyklistický Autobusem

Podél Baltu na kole

 (CK Cyklotur)
30.08.2024, 7 dní
11 920 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

332 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024