reklama

Kolo do letadla?

Máte někdo zkušenost s přepravou kola letadlem? Váhový limit, velikost krabice, cena atd?

[ Zpět ]
Datum: 11.10.2003
Autor: Neregistrovaný uživatel (Václav)
  • Re: Kolo do letadla?

         

    letel som lufthanzou a niesol som kostru v krabici. vahovo limit s bikom neprekrocis a s obmedzenim velkosti krabice som sa nikde nestretol (v rozumnych medziach; bambulku by si asi nepreniesol:). akurat pri check in a vyzdvihnuti batoziny na letisku su pre nadrozmerne a tazke veci zvlast dopravne pasy. tzn ze bike ti na letisku nevijde na tom istom pase ako batoh alebo kufor. to len tak pre info aby si nebehal po letiskovej hale jak splaseny ze ti neprisla batozina (moj pripad:) snad som pomohol. good luck

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2003
    Autor: Neregistrovaný uživatel (dusan ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla?

         

    Mam ty same zkusenosti, letel jsem s Aeroflotem do Pekingu a take po Cine s China airlines. V prvnim pripade jsem mel cele kolo v brasne, v druhem jen tak bez niceho. Podle vseho to jde i v renomovanych aerolinkach, ale je treba se asi dopredu zeptat. To je podle me nejlepsi reseni.
    vice na www.blids.nl/honza

    [ Zpět ]
    Datum: 29.10.2003
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla?

         

    jel jsem dvakrat z Prahy do New Yorku, jednou s British Airways, jednou s Lufthansou. Bylo to v cene me letenky, kolo jsem mel ve vaku. V obou pripadech doslo k mirnemu poskozeni kola, coz obe let. spolecnosti celkem bez potizi uhradily. Mel jsem i jeden (v USA) vnitrostatni let mensi spolecnosti, z Chicaga do Denveru, tam doslo k poskozeni zasadnimu - mj. dost ohnuta predni vidlice. Skodu neuhradili. A taky uz zkrachovali...
    Honza N.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.11.2003
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza N. ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla?

         

    Ja jeste pripojuju, ze je dobre vyfouknout vzduch z dusi, nekde to chteji a ptaji se te na to i kdyz to mas v krabici. Takze bud vyfouknout predem a nebo lhat, ale to nedoporucuju, v zavazadlovem prostoru je asi dost silny podtlak a nekdy by to mohlo i rupnout. Jinak asi doporucuju krabici a vycpat, zvlast kdyz mate drahe kolo, protoze s tema zavazadlama strasne hazej.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.01.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (dafe ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla?

           

      S tím vyfukováním pneumatik to není nijak žhavé, i kdyby nebyl nákladní prostor hermetizovaný tak by pneumatiky to zvýšení přetlaku o 0,7-0,8 atm měly vydržet.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla?

         

    Já jsem letěl s kolem do Bulharska s Hemus air a nebyl žádný problém. Byl to charterový let a neplatil jsem ani korunu navíc. Jen jsem musel vypustit vzduch. Nenašel jsem ani škrábanec navíc.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla?

         

    s kolem jsem cestoval jednou, na Madeiru. Leteckou společnost je nejlepší informovat předem o převozu kola. Kolo jsem měl v krabici (dá se sehnat v každé cykloprodejně). Samozřejmě jsem ji náležitě vycpal (brašny, oblečení, atd.) čímž jsem překročil váhový limit. Celkem měna asi 22 kg, ale na letišti žádný problém nebyl. Říká se, že je nejlepší se odbavit mezi prvními, dokud nejsou letištní pracovníci moc nervozní. :o)) Kolo dorazilo s jednodením zpožděním (byly dva přestupy, tak to nestihlo) ale v pořádku, i kdyz podle stavu krabice toho dost prožilo.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (paww)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla?

         

    Dvakrat jsem letes kolem do USA s British Airways. Kolo jsem mel v krabici, vzali ho zdarma jako druhe zavazadlo. Take jsem tam pridal obleceni atd.. Vice na http://vlasta.org/cz/cest/usa97/kolo/dil1_01.htm

    [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlasta ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla?

         

    vozim kazdou chvilku kola,vzdy prez usa do jizni ameriky spezielne do ecuadoru,za normalnich okolnosti ho vezmou ale slozene na minimum s american airlines,ale jednou se mi stalo a to v loni ze to v miami rozbalovali a magori v american airlines jako vzdy kdyz neco rozbali tak ti nekvalifikovani lide to hodi jak se jim zachce tak mi skrivili ram,nastesti mam velmi dobreho mechanika tak mi dal novou trubku od stredu ke krcku,ale co se tyce uhrady,tak to u tech magoru nepripada v uvahu,jinak jsou u american airlines OK,az na ty zavazadla ,tak jednou jsem si vzal ram do kabiny{first class}, to jsem KLEINUV ram neriskoval,byl to rev s crew ale proslo to,vzdyt mam u american airlines nalitano prez 1 471 000 mil,tak proc by neco neudelali pro dobreho zakaznika.petr

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (petr ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla?

         

    Je to vždycky zábava. NIcméně slušná společnost musí být ráda, že s ní letíš. Zatím vždy jsem se prosadil bez krabic a bez demontáže. jednou jsem v zájmu kompromisu odmontoval "rohy" z řídítek.Většinou po té co podáš zavazadla s nářadím přijdou s tím, že máš sundat šlapky a překroutit řídítka. Obojí je třeba rázně odmítnout.Ve zmatku jsem jednou nevypustil kola. celou cestu jsem pak přemýšlel jestli mám jít říci kapitánovi, že "to asi bouchne". Nic se nestalo ! takže i nutnost vypouštění je pověst.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.07.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla?

           

      no, s tou povesti o nevypousteni bych to vydel trosku realneji. Ti co maji malo nabouchano budiz. Ti co ale jezdi na betonech by to meli upustit. Uz jen pro prijemny let. Do Pekingu jsem je zapomnel vypustit a celou dobu jsem byl mirne nervozni.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza Galla)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla?

           

      A kam jsi letěl? Překvapuje mě, že všichni používají krabice a ty nic. Ptám se proto, že my máme trochu těžší a hůř rozmontovatelný kola (elektroinstalace, baterie, 2 nosiče...), takže bych raději, kdybych kolo převezl jako ve vlaku.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla?

         

    Ja mam zkusenosti s prevozem kola u spolecnosti Ryanair kde se plati poplatek 20eu v krabici pak Easy jet take20eu v krabici a pak BMBaby kde chteji 20liber take v krabici vse bylo na linkach z irska do londyna a do prahy nebo prime linky..ceske aerolinie jsou zdarma ale take v krabici

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (misa ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla?

           

      Ja mam vzdycky problem s USA airlines a se vsema , poskozeny kolo ktery je v krabici atd , nakonec to tu pisou i jini , jediny comment na ty uniovany hajzliky v USA je ze to jsou prasata , Canadsky jsou o neco lepsi , Europsky taky a s Asijkymi jsem nemel nikdy zadny problem , China , Korea a Japan asi nejlepsi , u nich jsem na kole ktery nebylo ani zabaleny v krabici a ktery me vzali do letadla nekolikrat i s paniers na nosicich jsem nikdy nenasel ani skrabek .... Nikdy nevypoustejte gumy uplne , tak na polovicni nebo tretinovej tlak to uplne staci a nemusite met strach ze to bouchne a to plati pro vsecky rozmery pneu .

      [ Zpět ]
      Datum: 27.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla?

         

    Poprvé v životě mne donutili spolucestující narvat kolo do krabice. Zjistil jse přitom jednu zajímavou věc - krabice od GT jsou větší a tak se tam kolo lépe srovná. Takže doporučuji, když chcete vollit tuto smířlivou cestu a kolo krabicovat.
    Jinak to byla hrůza. Po důkladném zabalení a tudíž nutnosti odjet na letiště nákladním taxi se ukázalo, že vůbec není pravda, že takto zabalená kola jsou v ceně. I když z podmínek jasně vyplývalo,že ano. Šlo o Swissair a let do Malagy. Jakási ženština pravila, že musíme doplatit 1.500 Kč za jeden let a kolo , tedy najednou buch plus 3 tis. Kč k letence. Na argumentaci, že zavazadlo (krabice s kolem) má 20 kg a splňuje tak podmínky nic nedala.Ta baba mi připadala jako český ajzboňák v době jejich největší slávy a arogance. Neustále tvrdila, že zadarmo by to bylo jen kdyby jsme na to měli obal Samsonaite, snad jsou domluvený nebo co. dodnes mne mrzí, že jsem ustoupil. Šest tisíc za dvě kola v čudu. Pak ještě náklady na taxi - jinak bych dojel na kole. Shánění krabic, balení tak, aby to bylo těch 20 kg. Proklínám Swissair.
    Jinak si myslím, že krabice vůbec nepomůže zejména, když ty paka na letištích,co se tváří děsně světově,Vám přejedou krabici s kolem ještěrkou. Prostě krabice provokuje ty tupce k tomu , aby s tím házeli a mlátili.
    Zá se mi, že v Ruzyni by akceptovali zabalení do té folie co tam normálně balí batohy a kufry. V Malaze při zpátečním letu jsem to tak vyřešil. Ovšem doplatit jsem musel i tam.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla?

           

      Čau, letos v květnu jsme vyrazili do Turecka na dovolenou na kolech. Letěli jsme s ČSA a vše bylo naprosto bez problémů. Akorát při placení letenek jsme upozorňovali na to, že máme kola. A oni si to někam poznamenali, netuším kam, protože na letence to nebylo, ale při odbavování v Praze o tom věděli. Žádný příplatek za kola jsme neplatili a to ani po zjištění, že všechna naše zavazadla měla více jak 20 kg. Prostě nás pustili a nijak to nekomentovali. Kola jsme měli zabalená do fólie a to bylo vše. Samozřejmě jsme měli otočený řidítka, odmontovaný pedály a sundaný kola, pro jistotu upuštěný kola (kontrolovali to). Fólii jsme si koupili v Hornbachu. Při zpáteční cestě (let z Istanbulu) jsme již fólii neměli, kdo by se s ní měsíc tahal, takže jedno kolo bylo částečně zabalené v obyčejných karimatkách a druhé kolo jen složené. Kola dorazila bez poničení a kupodivu i bez škrábanců. Byli jsme překvapeni bezproblémovostí.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jana)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo do letadla?

             

        Přesně. Je to jednou tak a jednou jinak. opravdu se v jednání dopravců hledá těžko nějaké jednoznačné pravidlo. Díky za tip na ČSA. Jaké to bylo v Turecku?

        [ Zpět ]
        Datum: 05.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo do letadla?

               

          V Turecku bylo báječně. Byli jsem tam přelom květen-červen, celkem 30 dní. Počasí nás trochu překvapilo, protože prvních 14 dní každý den pršelo, ale naštěstí bylo teplo. Dalších 14 dní bylo bez mráčků. Spali jsme, kde se dalo, stan, rozestavěný baráky, někdy u Turků (pozvali nás k sobě na nocleh a na jídlo) a v Istanbulu jsem byli ubytovaní v malým hotýlku kousek od Velkýho bazaru (kola jsem měli na pokoji). Turci byli všeobecně strašně milí a zvědaví, pořád nás někdo zval na čaj, nebo nějaký ovoce. Popovídali jsem a jeli jsme dál. V pohodě jsme se domlouvali anglicky a trošinku Turecky. Krajina je různorodá, ale většinou pustá, záleží na oblasti. Silnice celkem ujdou, kopců tak akorát. Pitná voda všude k dispozici (u fontán a u mešit). Je to na dlouhý povídání, co by jsi chtěl vědět konkrétně? Popřípadě Ti můžu poslat cestopis psaný ve Wordu, ale bohužel bez fotek (nemám digitální foťák). Měj se. Jana

          [ Zpět ]
          Datum: 10.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jana)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla?

         

    Váhový limit je u každý společnosti jiný, za nadváhu se někdy platí, jindo to prominou. Kolo nejlíp umístit do pevnýho kufru na kola, trochu hůř do vaku nebo krabice (lze sehnat kdekoliv v cykloprodejně). Kolo je třeba částečně demontovat: je vhodné sundat přední kolo, sundat řidítka a vlepit do rámu, otočit představec, otočit vidlici, vložit rychloupínák se starou osou do vidlice, sundat pedály a přehazovačku. Olepit kartóny a izolacemi. Zatím mi nikdy kolo nepoškodili.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Glum)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do letadla?

         

    Easy Jet si letos na jaře účtovaly za přepravu kola z Anglie (Nottingham) k nám 10 liber.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla?

           

      Jo z tehle anglickejch penis co jsou pennyes pinchers by se nekdy jeden podal ....., me taky nas.... a moc , Britisch Airways , serval jsem je tam na letisti tak ze asistovali bobici a protoze me z Airlines dali blby informace (s kteryma jsem bobikum vzal vitr z plachet) pri koupi letenky tak ze jsem neplatil za prepravu kola vubec nic . Ne ze bych tech par liber nemel , ale princip je princip , jsem jim stejne poslal stiznost po navratu do CDN s vyhruzkou ze je za ty jejich chyby z kterych jsem mel jen hasel vemu k zdejsimu malymu soudu (Small Court )ktery by asi prohrali . K soudu nedoslo , se me omluvili telefonicky asi za dva dny a nabidli me za moje trable zpatecni letenku z Vancouver do London first class a zadarmo otevrenou na 2 mesice a v sezone a tak jsem ji capnul . A za prepravu kola jsem neplatil nic . Veris ze ten hajzlik na letisti v Londyne si me jeste po ty dobe pamatoval a ani nepip kdyz jsem tam na check in counter soupnul krabici s mojim kolem .

      [ Zpět ]
      Datum: 13.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do letadla?

           

      Mám letět s Easy Jet,jak si měl kolo zabalené??

      [ Zpět ]
      Datum: 31.03.2007
      Autor: cendik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Madeira – turistika a poznání

 (CK Vlha)
03.05.2024, 11 dní
39 500 Kč
pěší turistika Letecky

Azorské ostrovy: São Miguel, Faial, Pico

 (CK Kudrna)
28.06.2024, 12 dní
33 900 Kč
pěší turistika Letecky

Madeira – turistika po květinovém ostrově

 (CK Hoška Tour)
05.07.2024, 11 dní
36 980 Kč
pěší turistika Letecky
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

248 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024