reklama

Šílený bikový sjezd ulicemi brazilského slumu

Hustý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://webtv.idnes.cz/?relation=V091030_103831...

Infos

Jsou tratě, které budí oprávněný respekt. A krkolomný sjezd po střechách domů a schodech těsných uliček chudinské čtvrti v Rio de Janeiru přímo pod kamennýma rukama majestátní sochy Ježíše Krista mezi ně rozhodně patří. To, co předváděli jezdci na závodě Red Bull Desafio no Morro, jinde jen tak neuvidíte.
Trasa, na níž spasitel z výšky dohlížel, vedla čtvrtí Favela Dona Marta a měřila 760 metrů. Místy se proplétala stísněnými uličkami, které nebyly širší než 80 cm, a někteří jezdci proto před startem raději zkracovali řidítka. Přesto ji ti nejrychlejší zvládli zajet hluboko pod dvě minuty.

Ostrý sjezd vedl přes střechy domů, kolem malých obchůdků a barů, všude, kudy se dá protáhnout kolo. Někdy i kolem šňůr s pověšeným prádlem. Jezdci míjeli zápraží domů tak blízko, že je místní obyvatelé pozorovali přímo z oken svých příbytků.

"Je to trochu jako při automobilových závodech, kdy se jezdcům podaří namáčknout stroj do mezery až na poslední chvíli", komentoval trať slovenský jezdec Filip Polc.

Úzká místa přitom nebyla jediných zrádným místem, po cestě navíc pobíhali kočky, psi a slepice. "Tohle byla rozhodně ta nejtvrdší trať, kterou jsem kdy jel," přiznává Filip.
Závodu se nevyhnula ani místní kaple, jeden z jeho nejtěžších úseků postavili totiž pořadatelé přímo na její střeše. Obyvatelé čtvrti se ale bavili a někteří z nich dokonce dostali práci na stavbě trati. Spokojení byli i majitelé barů.

Celou trať z pohledu jezdce si můžete prohlédnout v reálném čase ZDE

S troškou štěstí se na prvním místě umístil Filip Polc. "Na startu jsem se cítil v pohodě. Řekl jsem si, že zaútočím na nejlepší čas," říká.

Když za jednu minutu a 39 vteřin projížděl cílem, byl na trati ještě poslední jezdec, favorizovaný Gee Atherton. Toho ale zradil defekt a Filipovi to na první místo stačilo. Radši bych vyhrál bez toho incidentu, ale věděl jsem, že jsem to zajel opravdu dobře, byl navzdory Francouzově nehodě spokojený Filip.
výsledky:

1. Filip Polc (SVK) 1:39.91 min.
2. Markoli Berchtold (BRA) 1:41.57
3. Dan Atherton (GBR) 1:42.29
4. Steve Smith (CAN); 1:45.16
5. Wallace Miranda (BRA) 1:46.12

Datum: 03.11.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Redbull)

Nejlépe hodnocené

1 hlas
  • Re: Šílený bikový sjezd ulicemi brazilského slumu

         

    Uz jsem sice o podobnych sjezdech parkrat cetl, ale je to maso :o) Tady jsou zabery z kamery na helme http://webtv.idnes.cz/server.V091030_104215_tv...
    2 minuty 12" adrenalinu :o) a on u toho ten clovek jeste mluvi..

    [ Zpět ]
    Datum: 03.11.2009
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Šílený bikový sjezd ulicemi brazilského slumu

           

      Chvílema to spíš připadá volnej pád mezi baráky... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 03.11.2009
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Šílený bikový sjezd ulicemi brazilského slumu

           

      To je hustý!

      [ Zpět ]
      Datum: 03.11.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kendakarma)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Šílený bikový sjezd ulicemi brazilského slumu

         

    tam co odkazuješ je akorát reklama, kol je tam zhruba stejně jako v Cyclepassion 2010.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.11.2009
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Šílený bikový sjezd ulicemi brazilského slumu

         

    To by mě zajímalo, kolik bych měl já dole po sesbírání asi tak v těle kostí

    [ Zpět ]
    Datum: 04.11.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Šílený bikový sjezd ulicemi brazilského slumu

           

      .. vic :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 04.11.2009
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Šílený bikový sjezd ulicemi brazilského slumu

           

      Určitě minimálně 214, některé by se možná namnožily (dělením) :-)
      http://kolecko.blog.cz/0706/kolik-je-v-lidskem...

      [ Zpět ]
      Datum: 04.11.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Fran)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Šílený bikový sjezd ulicemi brazilského slumu

             

        No právě a jak znám své kosti, tak by se dělit chtěly asi všechny

        [ Zpět ]
        Datum: 04.11.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Šílený bikový sjezd ulicemi brazilského slumu

           

      Stejně. Tohle je spíš o technice než o rychlosti. Typický pád by byl že bys někde nedobrzdil. Takže pád v nízké rychlosti. A s těma všema chráničema by sis v nejhorším akorát něco odřel.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.11.2009
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Šílený bikový sjezd ulicemi brazilského slumu

             

        Jo, to mě neznáš, při jaké rychlosti myslíš, že jsem asi spadl na louce 27.9. než mě potom na chirurgii půl hodiny rovnali kosti do správné polohy a ve správném pořadí ? A to tam nebyly žádné schody, střechy ani zábradlí

        [ Zpět ]
        Datum: 04.11.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Šílený bikový sjezd ulicemi brazilského slumu

         

    Tady je jeden co taky sjížděl, ale nějak mu nevydrželo kolo.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.11.2009
    Autor: Čochtan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Šílený bikový sjezd ulicemi brazilského slumu

         

    Mně to teda šílené vůbec nepřipadá... Ano, je to hodně náročné na techniku, ale nevidím na tom nic moc nebezpečného. Větší respekt u mne mají "obyčejní" sjezďáci v jejich normálním terénu, tam už je to opravdu mnohokrát o hubu...

    Což ale neznamená, že bych to sám dal :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.11.2009
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

439 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024