reklama

Dětské odrážedlo Puky LR1

Puky zaujme už na první pohled odlišným vzhledem. Opěrátko pro nohy je výhodné hlavně pro starší a zkušenější jezdce, kteří zvládli techniku a teď si chtějí užívat dlouhých sjezdů.

Datum: 29.10.2009
Autor: Redakce
  • Re: Dětské odrážedlo Puky LR1

         

    Taky jsme dlouho zvažovali, zdali odrážedlo nebo rovnou kolo a nakonec zvítězilo prvotní odrážedlo...chystáme se koupit pro naše děcka pod stromeček podobné odrážedlo/ koloběžku - Monz mini Viper. Je to obdoba tohoto odrážedla. Tak uvidíme, jak se osvědčí. Jediné, co mi vrtá hlavou, je to, proč nemají odrážedla blatníky ??? Neznám rodiče, kterého by bavilo jezdit venku s děckem, které po projetí prvního bahna a louže ( a že děcka se v tom vyžívaj) je nejen jako prase, ale i celé mokré a povětšinou začne pak následně fňukat, že je mu zima....A pokud nezačne, tak se obvykle hned nastydne, jak jezdí umáčené..:-() nevíte někdo o blatnících, které by se daly přidělat na takovéto odrážedlo????

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2009
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské odrážedlo Puky LR1

           

      Tady tvrdí, že je maj´, ale ilustrační obrázek - hanba mluvit ...
      http://www.profi-kola.cz/detail/773001-blatniky...

      [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2009
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské odrážedlo Puky LR1

           

      Na recenzi Mini Viper taky dojde, testovali jsme devět modelů. Bude tedy slušný přehled.
      Jinak docela zajímavé, požadavek na blatníky slyším poprvé. Určitě předám výrobcům, až se s nimi budu bavit.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2009
      Autor: Jitka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • A co bezpečnostní výbava odrážedel ?!?!

             

        Ještě takový dotaz na ty výrobce bych měl:
        Všiml jsem si, že odrážedla vě většině případů - narozdíl od dětských jízdních kol - nemají odrazky ve výpletech kol,(pokud tyto mají a nejedná se o loukotová kola) a často ani odrazku vpředu a vzadu...Copak odrážedla nejsou považována za vozidlo na pozemních komunikacích, tedy nemusejí splňovat nějaké bezpečnostní předpisy??? Taková dost zásadní věc byla ve vašem testu klidně přehlédnuta ?!?!?!....Přeci i na takovém odrážedle se může děcko pohybovat někde po silnici - v obytné čtvrti nebo někde mezi domy v ulici - kde jezdí i motorová vozidla a takové děcko pak může být klidně předhlédnuto....Jak by asi byla řešena případná dopravní nehoda nebo takový střet děcka na odrážedle nevybaveném bezp. prvky a vozidla či např. jiného cyklisty ?????

        [ Zpět ]
        Datum: 01.11.2009
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské odrážedlo Puky LR1

           

      My teda máme koloodrážedlo nejobyčejnější z obyčejných - Hudora Ratz Fratz, a to něco jako náznak blatníků má. Podle mě teda moc funkční nejsou, ale problém s umáčením jsme teda nikdy neřešili. Fakt je, že dcera na něm začla jezdit až kolem třetího roku. Když o tom ale přemýšlím, tak se holky neumáčí (neumáčely) ani na obyčejné "motorce", na které jezdí cca od 18m. Možná vaše dítě dosahuje vyšších rychlostí? :))

      [ Zpět ]
      Datum: 01.11.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jutka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dětské odrážedlo Puky LR1

             

        Tak my plastové odrážedlo se 4-mi plastovými kolečky ("MOTORKU") rovnou vypustili a ani ho nepořizovali. Podle mého je to krám - obzvláště toto čtyřkolové. Mohli jsme si ho s oběma dětmi vyzkoušet na několika dětských dnech či u známých a výsledek je skutečně žalostný - dítě vždy bušilo patou po odrazu nohou do koleček za sebou, takže se odrazit vlastně ani nemohlo a výsledkem bylo, že stálo děcko nad sedačkou "odrážedla" a postrkovalo toto plastové pod sebou v rozmezí rozsahu pidkrůčku, který bylo možné učinit od předního kola k zadnímu. Proto jsme rovnou pod stromeček a vlastně téměř k druhým narozeninám zvolili koloběžko-odrážedlo na dvou gumových kolech a půjdeme rovnou do něj. Děcka se odrážet umí - zkoušejí to a napodobují mě na velké kolobrndě a než se na to odrážedlo zjara dostanou bude jim téměř 2,5 roku a to bude - myslím - akorát. ;-)
        Jinak k těm loužím - naše děcka je milují a rychlost také, takže jsem naprosto přesvědčen, že blatníky se rozhodně budou hodit ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.11.2009
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dětské odrážedlo Puky LR1

               

          Ten problém s odrážením na plastové motorce by děti vyřešily třetí den, co by ji měly... :-)
          Není to špatný stroj - narozdíl od odrážedla se hodí i do většího bytu. Na ten rok a půl, než jim bude 2 a půl, je to docela dobrá volba (musíš ale pořídit stabilní, některé jsou nemožně vratké...)

          [ Zpět ]
          Datum: 02.11.2009
          Autor: k.vl
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dětské odrážedlo Puky LR1

                 

            Motorku máme tříkolovou - kolo vpředu a dvě vzadu, patama starší nenarážela vůbec, mladší ze začátku, a přesně - problém odstranila během dvou dnů. Já ji mám jako první krok ráda. Je stabilní, tekže děti se na ní rychle naučí, jsou výrazně rychlejší a dojedou dál - hodně se pohybujem po městě pěšky, je lehounká, skladná, takže se dá dobře zavěsit na kočárek, a taky jezdí "tak akorát", že si na ní holky osahaly takové ty základní věci typu "když napálím do obrubníku letím do záhonu", případně "hlavou zeď neprorazím". :))

            [ Zpět ]
            Datum: 02.11.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (jutka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dětské odrážedlo Puky LR1

                   

              Tak. :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 03.11.2009
              Autor: k.vl
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Dětské odrážedlo Puky LR1

                     

                ...a ne jinak ????;-)))))))

                [ Zpět ]
                Datum: 03.11.2009
                Autor: Martis
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dětské odrážedlo Puky LR1

                   

              ...by mě zajímalo, jak tu plastovou potvoru a hlavně za co věšíš na kočárek?????

              [ Zpět ]
              Datum: 03.11.2009
              Autor: Martis
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětské odrážedlo Puky LR1

         

    Hned mi padl do oka výraz "Puky". Nevím, kdo toto odrážedlo takto pojmenoval, ale okamžitě musí vyvolávat dosti podivnou asociaci. V malajštině je tento výraz příliš intimní - tedy "puki" (celé "puki malu"). Snad do těchto končin nedojde k vývozu.....

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2009
    Autor: jinec
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské odrážedlo Puky LR1

           

      mně to spíš hned asociovalo anglické "puke"...

      [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (trup)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětské odrážedlo Puky LR1

         

    ...mně osobně se toto odrážedlo velmi líbí hlavně po designové stránce. I kvalita zpracování podle fotografií vypadá opravdu velmi slibně. Ta kombinace kolobrndy s odstrkovadlem se nám zdála rovněž od začátku skvělá už jen proto, že je to před děckem "vykrojené" a nehrozí mu tak při sesedání či prudkém brždění sklouznutí rozkrokem na rámovou trubku. Druhou věcí je ta druhá a třetí možnost využití jedné věci pro vícero vyžití - tedy svezení si nohou s kopce na stupátku nebo možnost klasické kolobrndy - za jedny peníze člověk získá víceúčelovou věc, což je skvělé!... Kdybych býval věděl o tomto odrážedle dříve - jelikož se mi opravdu vzhledově líbí více než ten Viper, co jsme objednali - asi bych šel do tohoto. Chybí mi zde jen to madlo na přidržení či odstrčení dítěte a ...ty blatníky.;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2009
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

466 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024