reklama

Pojisteni kola?

Ahojky
Co si myslite o pojisteni kola? Dokud jsem mel jen favorit, tak jsem spolehal na to, ze zlodej da mezi zamcenymi koly prednost drazsimu. Ale kdyz jsem ted velkou cast uspor utratil za Ibex, premyslim co udelat, abych o kolo neprisel. Pro zlodeje sice nebude lehokolo velkym lakadlem, ale ztratily se i divnejsi veci.

Od CPP bych mohl mit za cca 1800 za rok (pocita se z ceny kola) pojistene kolo na odcizeni, loupez, havarii, poskozeni a zniceni. Jako podminku maji mikrocipy RFID, mikrotecky s PIN, vystraznou nalepku a centralni evidenci (chteji vsechno soucasne), takze by to znamenalo dalsich 700 pro Krimistop. Navic umistit cip do sedlove trubky by u leha mohl byt problem.

To pojisteni se zrejme nevztahuje na misto bydliste (v rodinnym domku to neni takovy problem jako v panelaku), ale kdekoliv jinde by melo stacit, kdyz kolo bude zamcene lankem k pevnemu objektu.

Co si o tom myslite? Neni v tom jeste nejaka zrada? Pojistovnam moc neverim...

[ Zpět ]
Datum: 25.10.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jrr)
  • Re: Pojisteni kola?

         

    Já ti doporučím za ty prachy koupit pořádný zámky a uděláš líp.1/ Kradený leho je podle mne téměř neprodejné....2/Hodně málo zlodějů na lehu umí jezdit, takže daleko na něm neujedou. A tlačit to někam bude vždy každému dost podezřelé. Navíc s takovým kolem je člověk všude nápadný a kdekomu utkví v paměti = nevýhoda přiliš velkého množství čumilů a svědků při krádeži...;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2009
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pojisteni kola?

           

      Diky za nazor, tohle me taky napada, proto prave vaham.

      Neni to malo penez, ale zase to nekryje jen odcizeni. Favorit mi snad zaplati pojistovna ridicky, co mi nedala prednost, ale tim spis nevim, co se muze stat priste a kdo bude vinik.
      Navic zamek nepomuze pred lidskou zlobou, na favoritu mi nekdo znicil zvonek, na starem kole ukroutil odrazko, odsrouboval packu prehazky a zablokoval brzdy (postupne).

      O nove kolo ma strach, tak ho nikde venku bez dozoru nenechavam, ale je to pak trochu omezujici, kdyz si treba potrebuju pro neco zajet do mesta nebo se nekde stavit a radsi beru stare sroto-kolo...

      [ Zpět ]
      Datum: 25.10.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jrr)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pojisteni kola?

           

      "A tlačit to někam ..." takhle kradou houmelesáci a feťáci bo zloděj jdoucí po určitém kole přijede autem (výhodné je kombi) do kterého se kolo strčí. Dokážeš, že jsi majitelem ty a ne on? Těžko, že ...
      "... nevýhoda příliš velkého množství čumilů a svědků při krádeži ..."
      Zkus oslovit náhodného kolemjdoucího (který sleduje totéž co ty), byl-li by ochoten svědčit: nic neviděl, nemá čas, pospíchá ...

      [ Zpět ]
      Datum: 21.06.2010
      Autor: pavka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pojisteni kola?

             

        Behem Loudani jsem odhadem natlacil takovych 50 km a vubec nikoho to nezajimalo. Kazdou chvili vedu leho nekde po chodniku a zatim se mne nikdo nesnazil zadrzet, ani na mne nevolali policii.
        A k te napadnosti - verim, ze si kazdy bude pamatovat to kolo, takze kdyz budes kousek za nim, treba ho dozenes. Ale jak se jednou ztrati... No rekni sam, kdyz vidis lehocyklistu, prohlizis si detailne jeho oblicej, nebo stroj? K cemu by pak byli svedci, i kdyby byli ochotni?
        Takhle nekdo odlozil jeden zajimavy kousek (Kortrijk, Belgie):

        [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2010
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pojisteni kola?

               

          V USA by dostal pokutu za blokování hydrantu.;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 23.06.2010
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pojisteni kola?

         

    Nejlepsi pojistka je solidni heavy quality U lock a taky alarm s motion sensor , ale ani to ti nezaruci ze Ti kolo nejaky hajzl neukradne ponevadz profesionalni zlodeji pouzivaji power tools . Ja mam pojisteny z 9 bicycles jen 3 - ty nejdrazsi protoze pojistka je tu draha . Jako kluk kdyz uz mluvis o Favoritu jsem mel 2 bycycles, jeden na galuskach na racing a cestaka a nepamatuju se ze jsem v byvaly CSSR vozil se sebou bicycle lock .Dnes mas lehoucke super qualitni bicycles a musis ho kvuli zlodejum vylepsit 5 kilogramovym lock + chains aby jsi o nej neprisel . Ale takova je doba a nejvic me stve ze zlodeji maij rights a nemuzes jim kdyz je chynes pri cinu doamat zlodejsky hnaty bez toho aby Te pak pojebanej zakon za to ze jsi si branil svuj majetek nehonil po soudech za ublizeni na zdravi coz se me uz jednou taky stalo.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Pojisteni kola?

           

      Hello boy! Your Czech is very interesting.jo...holt super Qualitní.:-)))))))))

      [ Zpět ]
      Datum: 25.10.2009
      Autor: Martis
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pojisteni kola?

         

    U vědomí, že každé pojištění se vztahuje pouze na události, které nenastanou (a vice versa), ti dopručuju strčit každý rok do prasátka 1.800 Kč a rovněž nenechávat vozítko opřené před hospodou.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pojisteni kola?

         

    Jen obecná úvaha k pojištění:
    Pojišťovna není zaopatřovací ústav, alébrž obchodní firma, tedy je tu proto, aby tvořila zisk. Zisk tvoří tím, že přijímá co nejvíce, a vyplácí co nejméně. Pohybuješ se v tržním prostředí, musíš uvažovat stejně, tj. hlavně platit co nejméně.
    Konkrétně u pojištění věcí je její marže = rozdíl mezi pojistným (to co platíš) a pojistným plněním (výše náhrady krát pravděpodobnost pojistné události) = cca 50% pojistného. Mimoto zhruba polovina pojistných plnění se uvádí, že jsou pojistné podvody. To ovšem pojišťovna papírově nevidí a plní. Tedy pokud si poctivý uživatel pojistí kolo na 20.000,-, zaplatí průměrně 80.000,- korun než dojde k jedné pojistné události, kdy dostane 20.000,- zpátky.
    V dlouhém období, pokud by sis pojistil vše, dostaneš tak zpátky průměrně čtvrtinu svých peněz. Lepší je tedy být pojišťovnou sám sobě (případně diverzifikovat riziko např. v rámci rodiny vzájemnou pomocí) a realizovat zisk pojišťovny sám. To se týká všech rizik, která je v Tvých možnostech pokrýt sám (pojištění kola, auta, domácnosti).
    Pak jsou rizika, která nejsi ochoten nést, a nezbývá než je takto nevýhodně pojistit. Příkladem může být pojištění nemovitosti (třeba zničení baráku za 4.000.000,-, na celoživotní hypotéku je fatální), nebo životní pojištění, pokud by ztráta života pojištěnce byla fatální pro rodinu (např. je jediným živitelem), pojištění odpovědnosti (dnes snadno způsobíš škodu v řádu milionů, která by mohla mít velmi nepříjemné důsledky pro celou rodinu, stačí prasklá hadička k pračce či myčce nádobí, když jsi na víkend pryč).

    [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pojisteni kola?

           

      Ergo abych udělal nějaký závěr - kolo mám levné, nehezké, a v případě odcizení si koupím nové. V dlouhém období přes všechny věci je to ekonomicky nejvýhodnější.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.10.2009
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pojisteni kola?

             

        Pokud mas kolo levne, asi neni co resit.
        Nicmene taky jsi naznacil, ze u nekterych veci nejsi ochoten riziko nest. Hypoteku sice na kolo nemam, ale zatim to je nejdrazsi vec, kterou jsem si koupil (ne, ze by bylo tak drahe, ale nevlastnim nemovitost ani auto).

        Ja se na to divam spis tak, ze pokud si kolo nepojistim, je vzhledem k zakonu schvalnosti mnohem pravdepodobnejsi, ze se kolu neco stane, nez kdyby bylo pojistene. Takze je to vlastne poplatek, ktery zabrani, aby se kolu neco stalo.

        Pojistne vychazi tak, ze za 18 let by pojistovna od me dostala celou cenu kola. Tedy po 18ti letech je pojisteni jasne nevyhodne, protoze tou dobou bych uz z pojistneho mel nasporeno na nove. Naopak by se ale mohlo stat, ze kolo nekdo ukradne jiz v prvnim roce pojisteni a pak bych si za usetrene pojistne mnoho nekoupil.
        Bohuzel clovek dopredu nevi, co se stane a narozdil od pojistovny neznam ani pravdepodobnost s jakou pojistne riziko nastava.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.10.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jrr)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pojisteni kola?

               

          Pokud pojišťovna počítá stejně jako já, tak ti kolo někdo ukradne (při Tebou užívaném způsobu zabezpečení) 1x za 72 let, přičemž 1x za 36 let někomu vyplatí náhradu...
          Přeber si to jak chceš. Je věc každého, zda kolo tvoří většinu jeho majetku (já to nepovažuji za rozumné, ale jsou lidé, pro které je kolo srdeční záležitost), a jak moc je pro něj důležité jeho pojištění.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.10.2009
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pojisteni kola?

                 

            Jedno z mych pouzivanych custom made kol na miru made by Co motion bicycles predstavuje jeste dnes hodnotu asi US $ 5000- ( jses cycliosta jako ja a ver me ze rec neni o majetku) a v pripade kradeze by se pojistovna kroutila jako zmije . Myslim si ze i Ty presto ze by ti pojistovna zaplatila plnou hodnotu utakovyho ukradenyho bicycle byl by jsi stejne nasran ! Ono uz jen to poridit si takovy kolo delane na miru znovu a nekolik mesicu na nej cekat kdyz se Ti chce jezdit !

            [ Zpět ]
            Datum: 25.10.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Pojisteni kola?

         

    uvažoval jsem o tom jednu dobu taky. Nakonec jsem to nerelizoval. zdá s emi to moc drahý a málo pravděpodobný, že by mi mi někdo ukradl leho. Bráním se krádeži zámkem s alarmem a tím, že od něj odcházím co nejméně!

    [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2009
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pojisteni kola?

         

    Kdyby to někoho zajímalo....

    http://www.mesec.cz/clanky/pojisteni-kol-temer...

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pojisteni kola?

           

      No, bývalo to snad i horší.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.06.2010
      Autor: Vratislav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pojisteni kola?

         

    Právě u ČPP probíhá akce, pojištění za 999 Kč na rok, limit ale jen 10tis.
    http://www.toberu.cz/archiv/unikatni-nabidka...

    Je v tom poškození, krádež a odpovědnost za škodu.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.06.2011
    Autor: vendelin60
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pojisteni kola?

           

      S takovým limitem (a hlavně za ty prachy) si to můžou akorát tak vetknout do špic...

      [ Zpět ]
      Datum: 26.06.2011
      Autor: hekynen
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pojisteni kola?

             

        jsi nepochopil smysl pojištění... :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 26.06.2011
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pojisteni kola?

             

        To máš to samé jako základní pojištění domácnosti, "kolo do 20tis" (plus samozřejmě ještě vypočítávají "amortizaci", to aby se náhodou nepřeplatili..)... Za vyšší hodnotu kola se už samozřejmě připlácí.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.06.2011
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pojisteni kola?

               

          Když nám vykradli kolo z garáže, tak Kooperativa uhradila plnou cenu (cca 70 tis) u kola, které bylo mladší než 2 roky. Do dvou let amortizaci nepočítali.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.06.2011
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pojisteni kola?

                 

            A nemáte nějakou vyšší pojistku na samotný dům ?
            Těch 20tis se ještě donedávna týkalo kola v panelákovém bytě.
            Takže je také možné, že na to mají rozdílné podmínky.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.06.2011
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pojisteni kola?

                   

              Máme nějaké pojištění dům + jeden byt.
              Další byty pak samostatně.

              [ Zpět ]
              Datum: 27.06.2011
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Pojisteni kola?

                     

                Asi si projedu aktuální nabídky našich slavných pojišťoven, už jsem to nezkoumal kolik let.
                Ale nějaký pokrok od nich teda moc nečekám...

                [ Zpět ]
                Datum: 27.06.2011
                Autor: Jarda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pojisteni kola?

                 

            Kooperativa mi pojistila kola a kytary - za priplatek. Oboje brali jako "veci zvlastni hodnoty". V pojistce domacnosti do celkove hodnoty 70.000 a na vyssi hodnotu jsem si musel priplatit.
            Resil jsem to pred dvema mesici.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.06.2011
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pojisteni kola?

                   

              Pravda, pravda, taky jsme tam museli dávat limity a dávala jsem nějaké vyšší, ale zase nic extrémního.
              Musela bych se na to podívat.

              [ Zpět ]
              Datum: 27.06.2011
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • povrchní článek

         

    Lehký přehled nabídky pojišťoven
    http://finexpert.e15.cz/pojisteni-kola-100x-jinak

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2011
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pojisteni kola?

         

    Za prvni vydelane penize z brigady jsem koupil Libertu, bo na favorita jsme jaksi nemeli zname (Libertu jsem vystal ve fronte spolu s mrazakem na stridacku s tatou - myslim ze byla cirka 24 hodinova). Odjezdil jsem na ni celkem dost kilometru nez mi ji ukradli, bylo to me prvni kolo a mel jsem ho rad i kdyz to byl celkem srot. Od CP jsme nevideli nic. Od te doby jsem na pojistovny celkem zanevrel a predpokladam, ze se vzdy budou kroutit jak hadi, nez aby pustili korunu.
    Pokud ma nekdo drahe kolo, tak to asi resi, ale jinak ne.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2011
    Autor: lwbdur
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

231 cyklistů (10 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023