reklama

změna kola

Letos jsem začal jezdit na crossu ,přešel jsem ze silničky ,ale pořád se nemůžu naučit jezdit kopce. Ze sedla je frekvenčně moc rychlé a v sedle to nemůžu ujet.Na silničce jsem byl zvyklý jezdit hodně ze sedla .Prosím poradte

[ Zpět ]
Datum: 20.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (maco)
  • Re: změna kola

         

    Tomu nerozumím. Převody jsou těžký dost, 48/11 (máš-li devítikolečko) - to se na silničce používá do kopce? Ale rozdíly mezi převodovými stupni jsou u kazety 11-32 větší, to ano. Třeba by tam pasovala jiná kazeta (12-23?), kdybys oželel lehký převody.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: změna kola

           

      taky jsem o tom uvažoval ale měl jsem strach co v terénu, moc kolo nešetřím jen ve sjezdu jsem uz starší páka a mám strach..Dost mi ješitnost dáva proto zabrat
      proto hledám chybu v kole jinak diky Maco

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (maco)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: změna kola

             

        Musel by sis asi vyzkoušet, zda se bez lehkých převodů v terénu obejdeš. Pastorky 12-25 mají myslím kola pro cyklokros, kolik maj zubů vpředu, to nevím. Ale oni s nima do kopce běhaj. Jenže taková kazeta se asi k tvejm horskejm převodníkům nebude hodit. Jestli taky nemáš moc vysoko řidítka, když jseš zvyklej na silničku.

        Mě už se to jeví tak, že krosový kolo je takovej polotovar. Většině lidí vyhovuje tak, jak ho prodávaj. Ale to neznamená, že je to jediná možná úprava. Já mam na krosovi menší převodníky, širší pláště a řidítka nízko (i vidli jsem nechal zkrátit). Takže mám asi MTB 28", nebo co. Ale ono to asi jde se vším. Když na velikym MTB lidi zastrčej sedlo, dostanou parádní ukrajinu. A pohodlím dosud nic nepřekonalo favorita s beranama nahoru. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: změna kola

               

          Vidiš s těma řidítkama mne to nenapadlo pravě proto jsem začal letos jezdit vice na treku nebot mne bolela záda. A na silnici jsem měl sedlo asi o 5cm výše než řidítka.Ted jsem to pro prevenci bolesti v zádech udělal naopak.Taky jsem vycházel s toho že něco "sežere" odpružená vidlice.Porad bud vyhodit podložku pod představcem nebo ještě můžu troch zvednout sedlo DIk Maco

          [ Zpět ]
          Datum: 22.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Maco)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: změna kola

                 

            .. tak koukám, že jsem ten dlouhej příspěvek jinde psal možná zbytečně, ty to všechno víš. Já teda teď mám řidítka o 6cm (asi) níž než sedlo a mám objednanej o 2cm delší představec. Níž už nepůjdu, ale třeba se posunu zas výš, to uvidím. Času je dost. :')

            [ Zpět ]
            Datum: 23.07.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: změna kola

               

          Přešel jsem na treka po favoritovy s beranama a ten posed mi furt chybí. Favorit je favorit. Škoda že nemá tak tuhej rám a pořádné brzdy. Když jsem ho naložil taškama, tak se mi rozkmital. To byl hlavní důvod proč jsem ho vyměnil za treka.
          Ale to není to proč sem píšu. Chci poradit Macovi.
          Ty převody jsem řešil tak, že jsem tam dal talíř z horala 44-32-22 a do zadu 32-11 a vyjedu všechny kopce v sedle. Pomalu, ale vyjedu a nemusím do pedálů, stejně to stojí moc sil a v 52 letech si to už moc dovolit nemůžu.
          Nastavení řídítek už musí vyzkoušet sám podle velikosti kola a postavy. Taky jsem zkoušel a zkoušel a zkoušel a dneska mám pocit, že kolo je mou součástí, když na něm sedím.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: změna kola

                 

            Letos to dojezdím na 48... ale příští rok měním .ze se člověk neporadí dříve ušetil by si starosti ale na druhou stranu si " pokecá"

            [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Maco)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: změna kola

                   

              přestup ze silničky na treka jsem řešil předloni a dopadlo to tak,že jsem vyhodil představec a dal tam starej prodlouženej od Favoritu a posed se přiblížil tomu, na jaký jsem zvyklý.Doladil jsem to ještě dlouhýma zahnutýma bullhornama a už se na tom dá skoro jezdit.Silnička to ale stejně není a záda mě bolí spíš při rovnějším sezení,kde to schytávaj plotýnky.Pravda ale je ,že nemám pruženou vidli,možná by mi pomohla.Zdar, Big Ben

              [ Zpět ]
              Datum: 26.07.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Big Ben)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: změna kola

                     

                Mám tam prodlouženej představec, změnil jsem kostru z Authora na MaxiBika a ted se mi sedí pohodově.
                Časem jsem doplnil odpruženou vidli a potom i sedlovku a je to paráda.
                Je fakt, že ta sedlovka způsobuje, že mi brždění odskakuje kolo od vozovky, asi je moc měkká, budu ji muset trochu přitahnout. Ale není to zas až tak tragické, to odskakování.

                [ Zpět ]
                Datum: 27.07.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

336 cyklistů (5 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024