reklama

Co znamená u pláště rozměr 700x35C?

Přátelé, prosím o radu. Chci si koupit na své kolo pláště, ale v tomhle se neorientuju. U specifikace mého kola na netu je rozměr plášťů, které jsem měl na kole original 700x38C. Když mi je v prodejně měnili za nějaké jiné, tak mi dali 700x35C. Problém je, že já nevím, jestli jsem měl na kole skutečně 700x38C nebo jestli je to specifikace pro větší typ kola. Jelikož chci kupovat na netu, tak abych to pak nemusel složitě vracet. Poradíte mi prosím? Snad je to srozumitelné. Děkuji...

[ Zpět ]
Datum: 01.10.2009
Autor: Jarinek82
  • Re: Co znamená u pláště rozměr 700x35C?

         

    Ty třicetpětky jsou o facku tenčí, než ty třicetosmičky. Nejspíš to máš na treku, tam jsou v pohodě oboje.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2009
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co znamená u pláště rozměr 700x35C?

           

      jo mám to na treku... takže můžu koupit ty 38? Díky moc

      [ Zpět ]
      Datum: 01.10.2009
      Autor: Jarinek82
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co znamená u pláště rozměr 700x35C?

             

        Mělo by to být bez problémů, ten rozdíl je maličký. Já měl původně tuším dokonce 42. A teď vozím těch 35.
        38 bude o trošku baňatější plášť. Na polňačky a louky asi i lepší.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.10.2009
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co znamená u pláště rozměr 700x35C?

             

        Já svého času chtěl třicetpětky, v servisu mně vnucovali 38, že mají zkušenost, že po nafouknutí budou mít 35. Měli pravdu, přeměřil jsem a bylo to 35.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.10.2009
        Autor: jinec
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co znamená u pláště rozměr 700x35C?

               

          Tohle se stává často a záleží nejvíce na konkrétním plášti a pak také na ráfku (na širším ráfku je stejný plášť také nepatrně širší, extrémem jsou ráfky od NoTubes, kde ZTR ráfky díky svojemu specifickému profilu dělají při stejné šířce jako jiné ráfky o další 3mm navíc na šířce pláště).
          A častější je, že reálná šířka pláště je menší než udávaná.
          A také trochu záleží na kolik se foukají.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.10.2009
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co znamená u pláště rozměr 700x35C?

                 

            Jojo, 1,95" u Michelinu je o 2mm víc než 2,1" u Rubeny. Osobně naměřeno:o)

            [ Zpět ]
            Datum: 02.10.2009
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co znamená u pláště rozměr 700x35C?

                   

              Dám to sem, ale je to obecně pro všechny, kdyby to někoho zajímalo.
              Na BF už je poměrně velká sbírka naměřených šířek různých plášťů na různých ráfkách:
              http://www.bike-forum.cz/forum/sirka-pneu.html...

              [ Zpět ]
              Datum: 02.10.2009
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co znamená u pláště rozměr 700x35C?

           

      700 znamená, že je to na ráfek 622mm, 35 znamená šířku kolem 32mm;-)))

      Ale taky 35 od jednoho výrobce může být taky o chlup širší než 38 od jiného...

      Na běžný crossový nebo širší silniční ráfek to půjde, bude to +- stejný, jestli se tazateli líbí, nechť si je pořídí.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2009
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co znamená u pláště rozměr 700x35C?

         

    Všem z Vás díky za osvětu a kupuji je. Mějte se fajn...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2009
    Autor: Jarinek82
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

333 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024