reklama

doživotní záruka TREK

Máte někdo zkušenosti s doživotní zárukou na rám kol zn. TREK? Mám ho cca 9 let a teď se objevila prasklina na sedlové trubce těsně nad šlapacím středem ve svaru.

[ Zpět ]
Datum: 22.09.2009
Autor: rambousek
  • Re: doživotní záruka TREK

         

    Tak já mám dva roky starýho treka a ani nevím, že má na rám doživotní záruku...
    Předpokládám, že to bude záruka na skrytou vadu, nikoliv obecně např. na trubku prasklou v důsledku třeba dopadu po nějakém terénním skoku.
    Zkušenost nemám, ale rozhodně to "reklamuj" a dej sem své poznatky, jak jsi dopadl.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai :-))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: doživotní záruka TREK

         

    před roky jsem koupil MTB Trek, prasklinka se objevila po pár letech / rozhodně to nebylo víc jak 5!/ v místech sváru horní rámové trubky a sedlové trubky. reklamoval jsem u oficiálního prodejce Treku v Olomouci. ten prasklinu nafotil, poslal do USA a po několika týdnech jsem dostal nový rám, lepší než ten původní. mám ho dodnes, ještě s nálepkou "vyrobeno ručně v USA", to už je dnes rarita : -)) mám dojem, že později přešel Trek na 5-ti letou záruku pro prvního majitele, jaká je situace dnes nevím

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2009
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: doživotní záruka TREK

           

      Jestli to nebude tak, že rám vyrábí jedna čínská firma a nálepky"vyrobeno ručně v USA" druhá :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 23.09.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai :-))
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: doživotní záruka TREK

             

        Nebo prave tim, ze byl ram "handmade in USA" a ta cinska nalepka, co to mohla udrzet, byla na blbym miste.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.09.2009
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: doživotní záruka TREK

         

    I já mám Treka a protože je ze slev tak jsem na takovou záruku vůbec nepomyslela - a také o ní nikdo nehovořil.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Fran)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: doživotní záruka TREK

         

    Dozivotni zaruka u kol neni do konce zivota jeho majitele nebo majitelu :o) , ale ramu kola. Vyrobce tuhle zaruku limituje na vyrobni vady, takze ne vady vznikle pouzivanim, opotrebenim, padem ci jinym poskozenim a vzhledem k vlastnostem materialu ji casto limituje s ohledem na samotne vlastnosti a zivotnost materialu, tedy v pripade duralu casto na 5 let.Navic z ni vetsinou vyjima zavodni pouziti. Takze se nam dozivotni zaruka ponekud smrskava a jde vicemene o marketing.
    Pro 100% potvrzeni konkretne pro svuj ram se pochopitelne zeptej sveho prodejce a ne nas na foru.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2009
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: doživotní záruka TREK

           

      Přesně tak. Navíc dnes většina výrobců co takovou záruku nabízí přešla ještě na další podmínky a to, že výrobek musí být na počátku někde registrován, aby pak následně šla záruka uplatňovat. Pokud registrován není, tak pak platí jen pouze zákoná 2-letá.
      Jak píšeš, tak jedině ověřit u svého prodejce, jak to v tomto případě je.

      Jinak jen doplním nedávnou zkušenost s reklamací rámu Cube AMS Pro. Cube dává na většinu rámů 5-letou záruku. Není podmíněna žádnou registrací.
      3,5 roku starý rám, který praksnul u hlavové trubky byl bez problémů vyreklamován a vyměněn za nový model.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.09.2009
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: doživotní záruka TREK

         

    Známej, kterýho jsem před lety do Treka dotlačil, ještě žije. Ale možná je přenosná na další generaci. ;-) Však vážně. Reklamuj, nejlíp u tvýho prodejce, pokud ještě existuje. Mám dojem, že v tý záruce je nějakej fígl, psalo o tom kdysi Velo.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2009
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: doživotní záruka TREK

         

    Takže dopadlo to takhle:
    Na hliníkový rám je záruka 5 let (5 let se bere jako životnost kola).Jelikož jsem v potvrzeném záručáku měl napsáno "doživotní záruka pro prvního majitele" tak mně prodejce dal slevu na nový rám.Platil jsem za něj 2000 kč (TREK 4400) normální cena je údajně asi 6000 kč.Takže s reklamací jsem spokojen a prodejce byl velmi vstřícný.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.11.2009
    Autor: rambousek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: doživotní záruka TREK

           

      Ted jsme zrovna probirali "dozivotni zaruku" tady http://www.nakole.cz/diskuse/10714-silnicni...
      Ze ti dal prodejce slevu je fajn, ale je to v podstate jeho dobra vule. Kazdopadne blahopreju.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.11.2009
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: doživotní záruka TREK

             

        Na karbon.rám je prý ta záruka delší(u kol TREK)

        [ Zpět ]
        Datum: 27.11.2009
        Autor: rambousek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: doživotní záruka TREK

               

          Pry dozivotni, ja vim :o) Precti si tu diskuzi, na kterou jsem daval odkaz.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.11.2009
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: doživotní záruka TREK

                 

            Já tlumočím jen co jsem slyšel od prodejce.Vlastní zkušenost s karbonem nemám žádnou a při těch cenách asi mít nebudu.

            [ Zpět ]
            Datum: 29.11.2009
            Autor: rambousek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

290 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024