reklama

lupání ve vidlici

Ahoj cyklisté, prosím, poraďte:

mám MTB vidlici Suntour XCR-LO (instalovány hydraulické brzdy) a při stlačení zhruba v půlce se ozve lupnutí, dělá to i při jízdě na nerovnosti i při stání, zabržděném předním kole a stlačením vidlice. Když prostě jede dolů tak v ní lupne nebo křupne. Poradíte co s ní? Začalo to dělat z ničeho nic,není bouraná a má najeto asi 500km.

[ Zpět ]
Datum: 17.09.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Denny)
  • Re: lupání ve vidlici

         

    Pri 500 km hadam, ze je jeste v zarucni dobe. Takhle na dalku muzeme kazdy jenom tipovat, o co by mohlo jit, tak bez radsi v ramci zaruky do servisu.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.09.2009
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: lupání ve vidlici

           

      odborníci v servisu řekli že je to normální a že to časem přestane. Takže mají pravdu? Ne vždy věřím servisu co řeknou,proto dotaz zde.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.09.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (denny)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: lupání ve vidlici

             

        Jeste se mi nestalo, aby nekde na kole neco lupalo a samo to po case prestalo, to spis naopak :o) Ja bych jim to jel vratit, at to odstrani. Pochopitelne na dalku nemuzu posoudit, co to je zavubec za lupani, jak moc je hlasite, .. , ale tohle by nova vidlice proste delat nemela. Klidne muze jit i o nejakou vadu. Ja bych trval bud na odstraneni tech pazvuku nebo na vymene za vidlici, co jim v obchode nelupe :o) (urcite tam nejakou budou mit).

        [ Zpět ]
        Datum: 17.09.2009
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: lupání ve vidlici

               

          Pokud to jenom lehce lupe tak jezdi dál a uvidíš, jestli to zároveň dělá i něco jinýho nebo je ten zvuk fakt blbej, tak to dej na reklamačku...

          [ Zpět ]
          Datum: 17.09.2009
          Autor: Egesi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: lupání ve vidlici

                 

            Az mi bude neco lupat, aniz by to lupat melo a bude to v zaruce, kazdopadne to na reklamacku dam :o)

            [ Zpět ]
            Datum: 17.09.2009
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: lupání ve vidlici

                   

              jelikož se blíží konec sezony a zbývá posledních pár pěkných teplých dní a je škoda kolo uklidit do záručního servisu, zkusím ještě jezdit.Lupání není nijak výrazné,nemění se jízdní podmínky a snad to tedy není nebezpečné. Zkusím ještě předek kola celý odstrojit (blatník, kolo atd) a zkusít vidlici propružit samotnou abych eliminoval případný jiný zdroj zvuku i když se mi to zdá jako nepravděpodobné. a pokud původ nenajdu,budou mít mechanici celou zimu na to aby to dali dohromady. Jen tak na okraj,když mi mechanik říkal že to není na škodu,tvrdil že v šavli je nějaká tyčinka která tohle lupaní způsobuje.

              [ Zpět ]
              Datum: 18.09.2009
              Autor: Neregistrovaný uživatel (denny)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: lupání ve vidlici

                     

                tak jsem ten předek odstrojil a lupe stejně, zkusil jsem vidlici stlacit prímo nahore na vidle abych vyloučil představec,řízení a stejně lupe.Jde to přímo z vidlice.nic jiného už na tom lupat nemůže.

                [ Zpět ]
                Datum: 18.09.2009
                Autor: Neregistrovaný uživatel (denny)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: lupání ve vidlici

                       

                  Podle mě to dej to na reklamaci a nenech se odbýt tim, že to je normální.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 18.09.2009
                  Autor: barakuda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: lupání ve vidlici

                         

                    mě to taky lupalo, byl to takovej zvuk asi jako když prolamuješ plechové kolečko...taky říkali že je to normální....pak najednou mi to uznali,když jsem se nenechal odbýt a nakonec řekli že to byla výrobní vada...ted už je klid...nenech se

                    [ Zpět ]
                    Datum: 18.09.2009
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (karelret)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

280 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024