reklama

lupání ve vidlici

Ahoj cyklisté, prosím, poraďte:

mám MTB vidlici Suntour XCR-LO (instalovány hydraulické brzdy) a při stlačení zhruba v půlce se ozve lupnutí, dělá to i při jízdě na nerovnosti i při stání, zabržděném předním kole a stlačením vidlice. Když prostě jede dolů tak v ní lupne nebo křupne. Poradíte co s ní? Začalo to dělat z ničeho nic,není bouraná a má najeto asi 500km.

[ Zpět ]
Datum: 17.09.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Denny)
  • Re: lupání ve vidlici

Pri 500 km hadam, ze je jeste v zarucni dobe. Takhle na dalku muzeme kazdy jenom tipovat, o co by mohlo jit, tak bez radsi v ramci zaruky do servisu.

[ Zpět ]
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

odborníci v servisu řekli že je to normální a že to časem přestane. Takže mají pravdu? Ne vždy věřím servisu co řeknou,proto dotaz zde.

[ Zpět ]
      Autor: Neregistrovaný uživatel (denny)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jeste se mi nestalo, aby nekde na kole neco lupalo a samo to po case prestalo, to spis naopak :o) Ja bych jim to jel vratit, at to odstrani. Pochopitelne na dalku nemuzu posoudit, co to je zavubec za lupani, jak moc je hlasite, .. , ale tohle by nova vidlice proste delat nemela. Klidne muze jit i o nejakou vadu. Ja bych trval bud na odstraneni tech pazvuku nebo na vymene za vidlici, co jim v obchode nelupe :o) (urcite tam nejakou budou mit).

[ Zpět ]

Pokud to jenom lehce lupe tak jezdi dál a uvidíš, jestli to zároveň dělá i něco jinýho nebo je ten zvuk fakt blbej, tak to dej na reklamačku...

[ Zpět ]
          Autor: Egesi

Az mi bude neco lupat, aniz by to lupat melo a bude to v zaruce, kazdopadne to na reklamacku dam :o)

[ Zpět ]

jelikož se blíží konec sezony a zbývá posledních pár pěkných teplých dní a je škoda kolo uklidit do záručního servisu, zkusím ještě jezdit.Lupání není nijak výrazné,nemění se jízdní podmínky a snad to tedy není nebezpečné. Zkusím ještě předek kola celý odstrojit (blatník, kolo atd) a zkusít vidlici propružit samotnou abych eliminoval případný jiný zdroj zvuku i když se mi to zdá jako nepravděpodobné. a pokud původ nenajdu,budou mít mechanici celou zimu na to aby to dali dohromady. Jen tak na okraj,když mi mechanik říkal že to není na škodu,tvrdil že v šavli je nějaká tyčinka která tohle lupaní způsobuje.

[ Zpět ]
              Datum: 18.09.2009

tak jsem ten předek odstrojil a lupe stejně, zkusil jsem vidlici stlacit prímo nahore na vidle abych vyloučil představec,řízení a stejně lupe.Jde to přímo z vidlice.nic jiného už na tom lupat nemůže.

[ Zpět ]

Podle mě to dej to na reklamaci a nenech se odbýt tim, že to je normální.

[ Zpět ]
                  Autor: barakuda

mě to taky lupalo, byl to takovej zvuk asi jako když prolamuješ plechové kolečko...taky říkali že je to normální....pak najednou mi to uznali,když jsem se nenechal odbýt a nakonec řekli že to byla výrobní vada...ted už je klid...nenech se

[ Zpět ]
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (karelret)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,žena věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

248 cyklistů (19 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017