reklama

Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

Ahoj :-) - budete "rušit" rezervu u svých auťáků a přejdete na ten nový způsob záplatování?
Mně se to zdá dost nedotažený - co jsem četl, nefunguje to v mrazu, pak se s tím dá dojet jen omezenou rychlostí do pneuservisu, drahý to je, asi to chce kompresorek ...
Zas blondýnky se prý údajně naučí používat spíše tohle než klasicky měnit gumu. Nevim. Osobně v brzké domě očekávám podél pankejtů zástupy žen všech barev vlasů, co jako s tim maj dělat :-)))

[ Zpět ]
Datum: 03.09.2009
Autor: Airline
  • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

         

    rezerva je rezerva, tohle je fakt nouzovka a pokud je díra větší nebo z boku tak jsi v riti. Par kladu to ma ale pro me ne.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2009
    Autor: Billicek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

         

    Minulý týden jsem na Třech studních opravoval pšouknutím duši na kole. Byla to neskutečná pohoda.
    V autě ovšem nechci být závisloslý na asistenčních službách (v případě většího poškození) takže nadále s rezervou.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2009
    Autor: Peldy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

         

    Jsou auta, kde už ta rezerva není od výrobce. Místo ní je v autě malej kompresor a souprava na nouzovou opravu. Takže ? Komu to nestačí, tak jedině koupit rezervu a přitahnout ji gumicukem do kufru, nebo na sedačku :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (šofér)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

           

      I auta s origo opravnou sadou misto na rezervu napr. pod kufrem maji, jenom se pak vyuzije proste jako dalsi ulozny prostor.
      Ja v aute taky rezervu uz od vyrobce nemam. Mezi nami- kolikrat jste kdo mel s autem defekt? A kdyz, sada normalni diru zalepi a auto neni kolo, aby se pneumatika rezala zboku. Navic mam asistenci, kvuli ktere nemusim na auto sahat vubec, kdybych chtel. Ostatne bude asistencni sluzba jednou z podminek pro pouziti jenom lepici sady i v CR.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2009
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

             

        Me se povedlo prorvat bok plaste o obrubnik, to nevim, jestli by fujtajbl dal... Samozrejme podle zakona schvalnosti jsme pet minut predtim nalozili plny kufr a rezerva je pod jeho podlahou... ;(

        [ Zpět ]
        Datum: 03.09.2009
        Autor: E-Ryc
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

               

          Jo, tohle znám... to je ten pravý zákon schválnosti. Já měla za osmnáct let, co prakticky každodenně jezdím autem, defekt jen dvakrát. Jednou přesně takhle - prorazila jsem bok o obrubník - a jednou zapíchnutý třiceticentimetrový hřeb v pneumatice z boku a ještě ke všemu z vnitřní strany (vůbec nepochopím, jak se tam mohl dostat). A "nejlepší" na tom je to, že oba tyto defekty se mi přihodily během jednoho týdne...

          [ Zpět ]
          Datum: 03.09.2009
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

               

          No, takovehle defekty se asi nekomu stavaji, mne by bylo lito tech peknych 18" kol, abych s nimi drtil obrubniky :o(
          Nicmene za poslednich asi 8 let s ujetymi cca 30-40 tkm rocne jsem mel "defekt" jen jednou- vymena ventilku, zlehka uchazel.
          Kazdopadne kdybych vozil v aute rezervu uz od vyrobce, klidne bych ji vozil dal, nevidim duvod, proc utracet za zbytecnosti a naopak si zaskladat garaz dalsim nevyuzitym haraburdim. Ze mi zakon umozni ji za urcitych okolnosti vyndat prece neznamena, ze to musim hned udelat.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.09.2009
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

             

        Já mám lepící sadu a místo v kufru pro rezervu není.

        Pokud budeš mít lepící sadu, nebudeš muset mít smlouvu s asistencí, tu budeš mít pouze, pokud nebudeš mít rezervu, ani lepící sadu.

        Jinak ten zákon je zase pakvil, protože rozhodnutí o tom, jestli na daný typ auta můžeš použít lepící sadu je na rozhodnutí výrobce.
        http://auto.idnes.cz/vyhodit-z-kufru-rezervu-na...

        [ Zpět ]
        Datum: 03.09.2009
        Autor: pro_pa
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

               

          No ja jsem prave kdesi cetl, ze jezdeni bez rezervy naopak podmineno platnou smlouvou s asistencni sluzbou bude.
          A ze to na nektere auto jde a na jine ne mi prijde taky normalni, u spousty aut je rezerva soucast pasivni bezpecnosti vozidla. V kazdem pripade nechapu, ze se lidi kvuli necemu takovemu tak vzrusuji, vsak to uz pisu jinde- proc se zbavovat rezervy a kupovat lepici sadu jenom proto, ze mi to umoznuje nejaky novy zakon. (Teda pokud nechci na jejim miste treba ten zasobnik na LPG).

          [ Zpět ]
          Datum: 03.09.2009
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

                 

            Mě hlavně přijde zbytečné nařizovat někomu, co má vozit s sebou v autě. Důsledky nepojízdného auta kdesi v lesi ve dvě ráno nechť si nese každý sám.
            Nač je v tomto případě zákon? Je zcela nadbytečný, nikoho nechrání, jen se snaží vyvolat iluzi ochrany před vlastní blbostí.
            Nařizuje Ti někdo abys vozil náhradní duši a/nebo lepení? A vozíš?

            [ Zpět ]
            Datum: 03.09.2009
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

                 

            Ta podmínka asistenční služby bude, když nebudeš mít ani lepící sadu.

            To že to na některá auta jde a některá nikoli je v pořádku, ale to přehození odpovědnosti na výrobce mi nesedí. Jak píšou v tom článku, může to být problém v případě nehody. Nevím, ale na druhou stranu je mi to jedno, páč tam mám lepící sadu z výroby a nemusím to řešit.

            [ Zpět ]
            Datum: 03.09.2009
            Autor: pro_pa
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

         

    Oboje. Rychloopravu "pšouknutím" pro případ defektu na dálnici nebo někdy v noci a tak a jinak nevim proč si to kolo neprohodit sám. Rušit rezervu? Proč. Když si píchlý kolo prohodim za plnohodnotnou rezervu, tak alespoň nemusim okamžitě ihned řešit, kde je nejbližší pneuservis.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2009
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

           

      Je plast na rezerve nasazen ve spravnem smeru zrovna jako na kole, co jsi pichl? Jak mas starou tu rezervu, muzes ji jeste bez obav pouzit? Mas v ni urcite spravny tlak? Pokud jsi odpovedel na vsechny otazky kladne, vsechno v poradku, pak na ni muzes jezdit i bez brzke navstevy servisu :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2009
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

         

    Ja nemam rezervu uz nekolik let. V aute co jsem koupil byla jen ta sada na opravu s kompresorem a tak jsem s tim jezdil aniz bych tusil, ze ma byt rezerva ;-)

    Vzhledem k tomu, ze jsem za tri roky klesnul s poctem najetych kilometru z nejakych 30tis na cca. 3-4tisice, tak to asi tak necham.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2009
    Autor: lester
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

         

    Plechovka s tmelem a vzduchem je dobrá proti pomalému defektu (kolo ujde za dva měsíce, pak za měsíc, pak za týden, a pak už je po nafoukání měkký do rána). Když je to pneumatika, která stejně přijde po sezóně vyhodit, a nechce se mi s tím do pneuservisu, tak je to takové instantní řešení. V servisu pneumatiky zasviněné lepkavou pěnou navíc nemají rádi.
    Když prorazím gumu o ostrý kanál nebo rantl, tak si pěnu můžu nastříkat leda do p*, a čekat na asistenční službu ve vánici v horském sedle taky může trvat týden. Prostě pátý kolo u vozu je imho nenahraditelné, i když je to pitomá dojížděčka.
    Na druhou stranu skutečně znám několik řidiček neschopných vyměnit či opravit kolo, proč je nutit vozit něco, co stejně nepoužijí? Když popelnici odstaví do příkopu, ať si volají asistenční službu třeba týden.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

           

      Ty bezne prorazis plaste a hlavne vubec potkavas ostre obrubniky a kanaly ve snehovych vanicich ve vysokohorskych sedlech? :o) Trocha demagogie nikoho nezabije, ale tohle uz je slusny :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2009
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

           

      > znám několik řidiček neschopných vyměnit či opravit kolo

      Takhle od stolu je to sranda, ale po vys popsane udalosti mi v pneuservisu utahli srouby tak, ze pri prezouvani na zimni jsme dva klice stocili do vrtule a teprve treti, nastaveny trubkou pres metr, pomohl... :( A nemyslim si o sobe, ze bych byl subtilni ridicka ;)))

      [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2009
      Autor: E-Ryc
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

             

        Já jsem se setkal s opačným jevem:
        Ve značkovém servisu Škoda je vždycky na faktuře tak 3-5x položka "uvlonění zarezlých šroubů", a to i když byly všechny kola dole před týdnem (skutečný případ!!!).
        Naopak já, kdykoliv obejdu auto s klíčem (myslím tím kontrolu dotažení šroubů;-)) najdu na každém kole nejméně jeden šroub nedotažený:-/
        Žena bývalého šéfa ztratila na dálnici kolo (130km/h, jednoroční dítě v sedačce, námraza... sice to ustála, ale kolo už nenašli).

        [ Zpět ]
        Datum: 03.09.2009
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

               

          Stejná zkušenost, tedy naštěstí jen s těmi nedotaženými šrouby. Od té doby si kola na zimu a léto přehazuju radši sám, do servisu na to jedu jen tehdy, když to divně hučí nebo hází (na vyvážení). Je mi líto, v některých věcech pořád ještě víc věřím vlastním rukám...

          [ Zpět ]
          Datum: 04.09.2009
          Autor: k.vl
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

         

    Co se týká blondýnek, tak ti mohu zcela zodpovědně říci, že já teda neumím ani přezout kolo ani nebudu nikam pšoukat...
    Když je to rozbitý, tak se prostě vezme telefon, zavolá se a ono se to zase opraví :o)))

    Ale vím, že mám v autě rezervu a zvedák a taky vím, že tam rozhodně zůstanou zákon nezákon :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2009
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

           

      Ale vo tomhle to je - nemusím to umět, ale mám to s sebou - a většinou se najde někdo, kdo to umí :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2009
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

         

    Komplet rezervní kolo vozím i na motorce :-)
    A jinak u služebního mám kromě rezervy nevozím směšný "deodorant" (i když taky jednou zafungoval), ale skutečnou lepící soupravičku na bezdušáky a kompresorek.
    A rezerva je rezerva, však i na kole mám sebou radši náhradní duši. Kdo jezdí jen okolo baráku, tak prosím, tam se to vždycky nějak zpytlíkuje, dál už bez pátýho kola ani náhodou...

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2009
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

           

      "Deodorant" na bezdušovky?!?
      Hele, tak to jsem asi jednou viděla v praxi - tatík nám odevzdal děťátko na letišti k odletu na pobyt, ale neradoval se z nabitého klidu dlouho - u auta zjistil, že neodjede.
      Narval do kola ventilkem jakýsi sprej a začaly se dít věci.
      Člověče, z toho kola začala lézt žlutá pěna horem, dolem, středem - vypadalo to, jak kdyby to lepil montážní pěnou. A o milého otce se pokoušel infarkt :o))) Vypadalo to, že to kolo bude muset z toho auta vyřezat autogenem :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2009
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mimo: rezerva nebo pšouknutí do pneu? :-)

             

        Hele a nedal on tam fakt montážní pěnu ? :-))) Ono by to asi na chvíli taky pomohlo :-)) Ten sajrajt ve sprejích je spíš takový mlíko. Já bych na to ale jako na nějakou záchranu nespoléhal. Jednou mi to pomohlo na pomalý defekt. Ale dvakrát jsem to do kola u auta napral a bez úspěchu. Pomohlo až regulérní zalepení. A tak vozím radši navlíkátko, slimáka a lepidlo.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.09.2009
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

186 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024