reklama

Reklamace pláště u bike24.com

Zakoupil sem plášť a za 3 týdny v něm mám asi 5 cm díru, zřejmě sem něco hezky trefil. Lze to zkusit vyreklamovat nebo je to zbytečný pokus? :-(

[ Zpět ]
Datum: 24.08.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Losna)
  • Re: Reklamace pláště u bike24.com

         

    Pokud jsi neco trefil behem jizdy a tim poskodil plast, asi ti je jasne, ze se ti pri reklamaci vysmeji. Reklamace se vztahuje jen a pouze na vyrobni vady a ne na poskozeni vznikla pri pouzivani, opotrebeni apod. .

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2009
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Reklamace pláště u bike24.com

           

      A jak jinak se ti plášť má poškodit než během jízdy? Pokud tam byla prasklina už třeba z výroby tak to mám docela smůlu. Drahá sranda...

      [ Zpět ]
      Datum: 24.08.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Losna)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Reklamace pláště u bike24.com

             

        Je to snadné - když je proražený dovnitř je to tvůj problém, ale když je díra zevnitř ven, tak to bude nejspíš problém výrobce a máš velkou šanci to vyreklamovat, pokud jsi dodržel předepsané tlaky foukání.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.08.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Reklamace pláště u bike24.com

               

          Ano tlaky i zatížení bylo samozřejmě dodrženo. Teď sem na to mrknul a dírá je "směrem" ven. Uvidíme jak se k tomu postaví.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.08.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Losna)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Reklamace pláště u bike24.com

                 

            Tipuji - Rubena ? :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 24.08.2009
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Reklamace pláště u bike24.com

                   

              Schwalbe Marathon Supreme 2009

              [ Zpět ]
              Datum: 24.08.2009
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Losna)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Příhoda ze života Schwalbe

                     

                BikeSport.cz prodává životu nebezpečné Schwalbe pláště (update) Saturday, 16.05.09 - Cyklistika - autor: Radek Hulán
                CIT:
                Většinu komponent na moje GT Zaskar Carbon kolo jsem kupoval na KoloShop.cz. Zatím vše, co jsem tam bral, dorazilo kvalitní a bezproblémové.

                Jedinou věc, kterou jsem kupoval jinde, byly Schwalbe Racing Ralph Evo 2009 2.1" UST pláště, a to na BikeSport.cz (Tomáš Budina, Liberec).

                Bohužel, Schwalbe pneu, které jsou koupil na BikeSport.cz, jsou extrémně nebezpečné vašemu životu. Když jsem dva týdny dozadu kolo nově sestavené značkovým servisem (včetně obutí pneu tímto servisem) dovezl domů a nechal je opřené o zeď, slyším najednou obrovskou ránu a pneu na předním kole bylo vyhozené z patek. Když jsem plášť zkusil znovu nasadit, byl najednou o pár centimetrů delší a nešel nafoukat.

                Pokud by se toto stalo za jízdy, může to skončit i smrtelným úrazem.

                Kupoval jsem na BikeSport.cz pláště rovnou tři, nasadil jsem tedy náhradní, nafoukal na 45psi (výrobce udává 30-55psi) a vypadalo to po nasazení v pořádku (to ale vypadal i ten první vadný plášť). Dokonce jsem na tom pěkných pár dnů jezdil. Jenže ve čtvrtek zase obrovská rána a třetí plášť je opět dole, samovolně vyhozený z patek (při stojícím kole).

                Konzultoval jsem to i na Cyklodiskuze.cz, a nejsem s tímto případem sám. Možné je teoreticky i to, že do ČR se dostala várka plášťů z neoriginálních či OEM zdrojů a BikeSport.cz - Tomáš Budina může být jedním z jejich prodejců (přestože na webu inzeruje plné originální krabicové balení).

                Zajel jsem tedy do kamenného krámu, koupil tam nové originální Schwalbe RR 2.25" Evo UST (poznáte je tak, že se dodávají zabalené a v krabičce), a sedí výrazně stabilněji (na 17mm ráfku!) než ta katastrofa od BikeSportu (dodávaná nezabalená, bez krabičky).

                Měl jsem obrovské štěstí, že se obě příhody staly když kolo bylo opřené o zeď a nejelo se na něm, pokud by to ruplo ve 40km/h v lese, už toto možná také nepíšu...

                BikeSportu jsem posílal v pátek v 10:41 email, ale vůbec se neobtěžují během pracovní doby reagovat.

                [ Zpět ]
                Datum: 25.08.2009
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Fran)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Reklamace pláště u bike24.com

             

        Precti si pozorne co pisu- "pokud jsi neco trefil behem jizdy a tim poskodil plast".Jsem presvedcen o tom, ze kdyby to tak bylo a roztrhl jsi pritom plast na 5 cm, ze by sis toho vsimnul a potom nema cenu delat z pracovniku e-shopu blbce. Pokud jsi naopak presvedceny o tom, ze se jedna o vyrobni vadu, protoze se napr. evidentne odpojil behoun od bocnice plaste apod., potom reklamace vyznam ma.
        Uff :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 24.08.2009
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Reklamace pláště u bike24.com

               

          Najednou sem uslyšel zvuk a byl sem na ráfku. Takže fakt nevím co ti na to mám říct. Je tam podélná díra kolem reflexní pásky. To nedokážů psoudit ani já který sem u toho byl natož někdo cízí 500km daleko, takže proto sem se původně ptal zda to má vůbec smysl, protože říct mi, že sem si to udělal sám můžou kdykoliv ať za to můžu nebo ne..

          [ Zpět ]
          Datum: 24.08.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Losna)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Reklamace pláště u bike24.com

                 

            Pořád si nenapsal, kde (na jakém povrchu) se to stalo. Pokud to bylo na asfaltu nebo nějakém slušném povrchu, tak je to jasná vada pláště. Pokud to bylo v nějakém terénu třeba o šutr nebo třeba nějaké rozbité sklo vysypané na silnici, tak to pláštěm nebude.
            Myslím ale že bys jim musel dát slušný záhul, abys udělal takovou díru, odolné jsou tyhle pláště hodně.

            Otázkou je, jak se k tomu prodejce postaví, pokud to zkusíš reklamovat.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.08.2009
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Reklamace pláště u bike24.com

                   

              Bylo to na asfaltu a na předním plášti. Bych řekl z laickéhoh pohledu, že náchynější spíš bude zadní protože je víc zatížen. Najet sem na něco mohl, asfalt není tělocvnična, ale díra to nebyla určitě a cihla taky ne. :-) Navíc je to na boku po kterým se ani nejede, ale samo se tam něco dostat mohlo.Ptal sem se spíš obecně, protože chápu, že říct jim můžu cokoliv a oni mi naopak taky, takže mě spíš zajímala zkušenost jestli se někomu povedlo uplatnit reklamaci. Psal sem jim včera maila a zatím nic, tak su zvědav jestli vůbec a co odpoví.

              [ Zpět ]
              Datum: 24.08.2009
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Losna)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Reklamace pláště u bike24.com

                   

              Jo a ještě doplním, že na zadním sem sjezdil pořádný sračky od štěrku, prachu, hlíny, cesty z panelů, silnic. Prostě všude kde se dalo projet a v pohodě drželi.

              [ Zpět ]
              Datum: 24.08.2009
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Losna)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Reklamace pláště u bike24.com

         

    můžeš to zkusit, pokud si aspoň trochu podle způsobu poškození myslíš, že by to mohla být vada pláště.
    Vekou šanci v úspěch bych ti ale nedával...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2009
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

437 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024