reklama

Merida 905-com a slicky pláště

Na kole Merida 905-com model 2008 mám slicky pláště Maxxis Xenith 23 v červené barvě.Měli by být asi kevlar. Včera jsem zadní prorazil, asi o ostrý kámen, při jízdě do kopce. Můžu si koupit na zadní kolo trochu jiný typ ?
Mají jen něco podobného ( není to úplný slick, má to drážky ) :

http://www.mojekolo.cz/1118-detonator-kevlar

Může to mít nějaký vliv na jízdní vlastnosti kola ?

[ Zpět ]
Datum: 16.08.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (mirus2)
  • Re: Na kole Merida 905-com model 2008 mám slicky pláště Maxxis X

         

    Jestli se ptas na to, zda muzes pouzit jeden typ plaste na predni kolo a jiny na zadni, odpoved je ano, dela se to a docela bezne.
    Pouzity plast ma vzdycky vliv na jizdni vlastnosti kola, ale pokud jezdis se slicky, asi to nebude kdovijakym terenem, takze drzeni kola na vetsich nerovnostech neresis. A kdyz si koupis zase +- neco podobneho jako jsi vozil doposud, bude mit plast znova +- podobne jizdni vlastnosti.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2009
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole Merida 905-com model 2008 mám slicky pláště Maxxis X

           

      Aha, az teprve ted vidim, ze jezdis na silnicce, zmatlo me tvoje prorazeni plaste o kameny :o)
      Plaste se daji pochopitelne kombinovat i na ziletce, jenom pro to neni duvod, nepotrebujes grip a lepsi brzdne vlastnosti na prednim kola a lepsi zaber na zadnim jako u MTB, jde vicemene jenom a jenom o material behounu a bocnic plaste (+ odolnost a hmotnost), takze neni duvod vozit ruzne plaste na obou kolech.
      Stejne tak proto nema vyznam vozit na silnici ani plaste s nejakym vzorkem, nepomuze ani do zatacek, ani do mokra.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.08.2009
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

307 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024