reklama

Dětské cyklopřívěsy

Vážení, nedá mi to a musím se s Vámi podělit o DOBROU zkušenost, která nám pomohla zajímavě strávit dny volna. Jedná se o přívěs za kolo, ve kterém lze přepravovat bezpečně a pohodlně dvě děti(našim je rok a jeden měsíc) a díky přívěsu jsme, celá rodinka, mohli vyrazit na kolo. Přívěs jsme si zatím půjčili, ale pravděpodobně ho asi zakoupíme, jeho využití je bombastické, jak v létě, tak v zimě. Nechci dělat někomu reklamu, ale byli jsme maximálně spokojeni, tak proč nedat typ ostatním - www.cykloprivesy.com, kteří zatím "nesportují", protože neví. Mirka

[ Zpět ]
Datum: 13.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Mirka ([email protected]))
  • Re: Dětské cyklopřívěsy

         

    Mame Croozer 737, a neviem si ho vynachvalit. Potom co sme 2 roky mali bicykle len zavesene, zase mozeme vyrazit na cesty. Je s nim lahka manipulacia, clovek s nim jazdi ako keby za sebou nic nemal pripojene. Jedinu vyhradu mam k stabilizacii polohy hlavy. Ked nam maly zaspi, tak sa mu hlava presuva zo strany na stranu, co sa mi nepozdava. Riesime to tak, ze mu z bolu davame deku. Slnecnu clonu sme tiez vysiesili, pod kryt proti hmyzu davame plienku a natiahnenme ju do optimalnej vysky. Ale v sumare hodnotim tento prives za 1.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Svajdlenka ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětské cyklopřívěsy

         

    Mám 9 kg hliníkový přívěs s 20" koly vydražený (nový) na ebay.de i s dopravou za 87,- €. Je to trochu šitý horkou jedhlou, ale zatím v pohodě, a za ty prachy...

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské cyklopřívěsy

           

      Sorry, překlep. Za 97,- €.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské cyklopřívěsy

           

      Mám něco podobnéhoa získal jsem to o pár € levněji. Je to proti cyklosedačce pohoda a naprostá spokojenost. Jen si edovedu představit opravdu jet se 2 dětma. To abych si přidal motorek.
      Všude jsme středem pozornosti, malý je spokojený a nejsou problémy.
      Jen jednou jsem vlek položil ve velmi malé rychlosti a bok, ale nic se nestalo. Najel jsem kolem na takovou rampu. Ale malý ani nebrečel.
      Všem doporučuju. Dás eto i rozumně rozložit do auta.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětské cyklopřívěsy

         

    My máme vozík Wave a přináší spoustu radosti. Nějaké obrázky z jednoho výletu najdete tady http://www.lehokolo.com/img/zizelice-wave...

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lada Blaha)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské cyklopřívěsy

           

      odkaz druhý pokus
      <a href="http://www.lehokolo.com/img/zizelice-wave...ěj(3) a vozík Wave</a>

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lada Blaha)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské cyklopřívěsy

           

      Chtěla bych se zeptat na zkušenosti s vozíky Wave od Azubu. Chtěli jsme si ho koupit, ale doslechla jsem se, že prý mají tvrdé sedačky a že jsou prý nepohodlné. Je to prý znát hlavně při jízdě po nerovném povrchu - to dítě trpý velkými otřesy na páteř. Nevím co je na tom pravdy. Můžete se ozvat, kdo s těmito vozíky jezdíte, jak na vás sedačky působí? Díky.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Iva ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětské cyklopřívěsy

         

    Myslím, že s dětma asi nejezdíte nějak moc drsně, ale přesto se zeptám: Mám taky vozík, vlastnoruční úprava z ručního dvoukoláku (nákladní). Když jsem s ním jezdil, párkrát se mi při vyšších rychlostech (nad 30-40 km/h) rozkýval ze strany na stranu a občas i převrátil. Bylo to možná příliš pružným uchycením.
    Jaké máte zkušenosti s jízdou rychle? Zvládne vozík třeba 70 km/h po hrbolaté silnici?

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské cyklopřívěsy

           

      To bych si snad netroufla ani bez vozíku.:-) Při jízdě z kopce jsme brzdili ostošest. Při jednom klesání v Alpách, které bylo označeno znčkou 17%, bylo dokonce nutné slézt z kola a dobržďovat i nohama. Pokud jsou ve vozíku dvě děti a navíc je plně naložený, nemáš v takovém terénu šanci zabrzdit.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kateřina)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské cyklopřívěsy

           

      A myslím, že přímo od výrobce (vozík Kiddyvan) je za maximální bezpečnou rychlost označeno 30km/hod.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kateřina)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětské cyklopřívěsy

         

    No to je paráda,

    tak to určitě s manželem vyzkoušíme...
    To je super, jak si s mimčem vyjet na kole...
    Takže lze už od maličkých miminek? Je to opravdu bezpečné?

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Janinka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské cyklopřívěsy

           

      Taky máme vozík a to dvojmístný croozer. Jsme s ním moc spokojení. Naše mladší dcera absolvovala svojí první jízdu když jí byl měsíc. Jeli jsme na dovolenou z Veselí nad Lužnicí na do Krumlova. Pokud se budete chtít kouknout na fotky ze srazíku těchto vozíků, který se konal letos v září na Šumavě, nebo i jiné cestování mrkněte se na http://www.ceskemaminky.cz/search.php...
      ahoj ať vám to dobře šlape :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Šárka ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětské cyklopřívěsy

         

    Taky máme dvoumístný crozer, a jsme nadmíru spokojeni, super, máme měs. holčičku a 3,5letého kluka a oba jsou v něm spokojeni, byli jsme i na dovolené a podnikali výlety a vYužili jsme i kočár. Škoda jen, že bydlíme v paneláku kde se rozložený nevejde do dveří, musíme vynést a skládaT VENKU, KDO MÁ GARÁŽ U BARÁKU TAK JE TO PRO NĚJ POHODLNĚJŠÍ. Ale dávám moc a moc +++++++++++++

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (alus)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětské cyklopřívěsy

         

    V létě jsme s vozíkem urazili 2752 km na cestě k moři doItálie a zpátky. Dva naši kluci, kteří v něm seděli (třetí jel na kole), si to moc pochvalovali :-) Vozík byl ještě pořádně naložený bagáží a jel perfektně. na silnici držel i při rychlé jízdě jak přibitý. Jen jsme za tu cestu projeli skrz dvoje pláště. Zážitky, fotky a popisy cyklotras můžete najít na CD Cesta tam a zase zpátky (www.livepla.net/ctamazpatky.php.
    Všem krásné jaro přeje Aleš.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ali)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské cyklopřívěsy

           

      To vám pláště vydržely dost - jaká to byla značka? Došla mi po letech trpělivost s Rubenama, přece jen už nejsou za 70 Kč, jako když jsem jimi v nouzi poprvé (1993) nahradil originální Kendy, a zhoršila se kvalita - vydrží jen pár set kilometrů...

      [ Zpět ]
      Datum: 05.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kublay ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětské cyklopřívěsy

         

    Chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost jak s vozíkem Croozer tak s vozíky od firmy Azub - Wave. Jak vozíky sedí při jízdě, narazili jste na nějaká negativa a co je naopak u toho kterého za velký klad? Přemýšlíme jaký vybrat. Na Wave se mi líbí, že se tam buď vejde jedno dítě nebo dvě - sedačka se dá doprostřed a je to - to u Croozera nejde. Zatím máme jedno dítě, ale nechtěla bych za rok kupovat vozík další tentokrát dvoumístný. Také se mi líbí, že je menší a lehčí. Nevím ale jak je mají "vymakané". Croozery už se vyrábějí dlouho a tak mouchy už asi mají vychytané. Jaké máte zkušenosti? díky za reakce

    [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2006
    Autor: Ivana
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské cyklopřívěsy

           

      Koukni se do článků a diskuzí k nim, tam je o vozíkách psáno docela dost.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětské cyklopřívěsy

         

    Vozík mám a jsem sním maximálně spokojen.Jen pořizovací náklady nejsou malé.pokud někdo má chut vyzkoušet pronajmu vozík Croozer 737,mam po dovolené a leží my doma.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (klajnak ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské cyklopřívěsy

           

      Ano, pořizovací náklady nejsou malé, ale když si vezmeš, že kupuješ sportovní kočárek, vozík za kolo tak ty náklady zase tak šílený nejsou. Jen musíš věc využívat. Ono si koupit dražší vozík, super kolo, auto či cokoliv jiného a pak to využívat jednou za rok, je jen masírka.:o)

      [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2006
      Autor: Šárka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dětské cyklopřívěsy

             

        Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Pořád mi vrtá hlavou, kolik kila prachu musí dítě ve vleku za léto nadýchat. Když po každé jízdě, byť i po asfaltce, uklízím kolo a utírám od prachu (je totiž ustájení v panelákové špajzce), stírám ze zadního blatníku vrstvičku prachu a to používám přední i zadní zástěrky. Po jízdě v dešti a na prašné cestě ani nemluvě. Tak si myslím, že dítě by mělo začít jezdit až na zadní sedačce a nebo ve vzduchotěsném přívěsu s nasávacím větráním s filtrem ve výšce hlavy cyklisty. Jinak těch dětí je mi opravdu líto.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.12.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Zuzana)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dětské cyklopřívěsy

               

          Přívěsy mají v oknech velmi hustou síťku a někdo přes ní ještě dává hedvábí (nebo něco podobného) a neprojde skrz vůbec nic. Mají i závěs proti dešti a mokru,jsou chráněny před větrem, veškeré potřeby při ruce, mohou pozorovat život okolo či spát.Přívěs je pro dítě nesrovnatelně pohodlnjěší i bezpečnější než cyklosedačka. Je snadné něco kritizovat, aniž byste s tím měla zkušenost.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.12.2006
          Autor: Danča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dětské cyklopřívěsy

               

          nechci ti brát iluze, ale prach je všude, víš? Máš ho v bytě, je na ulici je v lese. Jasně na silnici ve městě je ho nejvíc, ale jednak s cyklopřívěsem se člověk jezdí rekreovat spíš do přírody než na magistrálu a jednak, když ten mrňous půjde pěšky nebo bude sedět v kočárku, tak napolyká ten samej vzduch a tedy i ten samej prach.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.12.2006
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětské cyklopřívěsy

         

    Pokud zvažujete cyklopřívěs, doporučuji český Kozlík od Benecyklu. Používám jej za kolo takřka denně, jezdím s ním, běhám nebo procházkuji i teď v zimě, 1,5 staré dítě se v něm pohodlně v pololeže vyspí a vozík má pouhách 7,5 kg. Ovšem je to pouze jednomístná varianta. Vřele doporučuji, vyměnila jsem ho za Croozer takže vím o čem mluvím.vše najdete na www.benecykl.cz Soňa

    [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Soňa ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské cyklopřívěsy

           

      z jakého důvodu jsi jej vyměnika za croozer?

      [ Zpět ]
      Datum: 10.02.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Mihal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dětské cyklopřívěsy

             

        Tak jak píšu, jezdím často a pohodlí dítěte je pro mne důležité. Dcera má nyní rok a třičtvrtě a cca 14 kg, je velká a těžká na svůj věk - v Kozlíku se pohodlně vyspí s fixovanou hlavou i zády, a taky celková váha kterou táhnu za sebou je už důležitá. Každé kilo navíc už je hodně poznat. Možnost spánku dítěte v pololeže a váha vozíku pro mne byly rozhodující argumenty k výměně. Podrobnosti o Kozlíku najdeš na www.benecykl.cz v sekci Poradna, příp. si vozík můžeš i osahat, napiš o¨dkud jsi a něco vymyslíme.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Soňa ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětské cyklopřívěsy

         

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je na tom dětský vozík v souladu se silničním zákonem. v jednom článku jsem nalezl rozhovor se zástupkyní ministerstva dopravy, která říkala, že na silničních komunikacích je přeprava osob v přívěsném vozíku zakázána. Máte někdo nějakou zkušenost s tímto problémem? děkuji

    [ Zpět ]
    Datum: 08.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Sir Johny ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské cyklopřívěsy

           

      Zkusenost ne, ale informace bohuzel podobne.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.01.2007
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské cyklopřívěsy

           

      Teda to mě úplně vyráží dech. Předpokládala jsem tak nějak automaticky, že když se něco objeví v prodeji, co je určeno pro provoz na silnici a mají se v tom přepravovat děti, tak to má nějaká schválení či homologaci.
      Že bych byla stále naivní?!?

      [ Zpět ]
      Datum: 09.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dětské cyklopřívěsy

             

        Obávám se Radko, že ano. Ale to je právě o tom, kdy se zákon stává tyranem a ne pomocníkem. Ale upřímně řečeno, ty vozíky mi nepřipadají moc bezpečné. Když jedeš po silnici, hrozí riziko nárazu zezadu a tam je dítě nejvíc na ráně, hlava v úrovni nárazníku auta. O stabilitě na nerovném povrchu při mírně vyšších rychlostech taky nejsem přesvědčen. Nevím, nevím, ale spíš bych to viděl na hodně opatrné ježdění po asfaltových cestách mimo automobilovou dopravu. Dětí mám dost, radši je nechám malé jet samotné na kole s krytím zezadu, než bych je dával do přívěsu, kde je nemám pod kontrolou. Přeci jen nehoda z Obecné školy mi zůstala v hlavě. (víš, kterou epizodku mám na mysli, ne?)

        [ Zpět ]
        Datum: 09.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (DanSed ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dětské cyklopřívěsy

               

          Jj, vím.
          Ale vozíky jsou poměrně stabilní. Jednu chvíli se o ně známý zajímal a vybíral právě s ohledem na stabilitu. Kloubový úchyt umožní, že se vozík nepřevrátí, ani když si lehneš ty s kolem.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.01.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dětské cyklopřívěsy

               

          S vozíkem jezdím velmi často, ale je fakt, že silnici se vyhýbám jako čert kříži. Co se týče stability - mám Kozlík a nemám jakýkoliv problém, v náročném terénu nejezdím - jsou to velké otřesy pro dítě a zatím jsem se za 18 měsíců ježdění nedostala do situace kdy by hrozilo převrácení. Člověk prostě musí brát ohledy na prcka ve vozíku a neustále myslet na to kudy jede a jak se bude chovat vozík. Tj. volit rychlost při sjíždění, vyhýbat se rizikovým místů, občas slézt z kola, ale zážitky jsou úžasné, dítě spokojené. Soňa

          [ Zpět ]
          Datum: 22.01.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Soňa ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dětské cyklopřívěsy

                 

            Ano, právě Kozlík je vozík, který vyvinul člověk sám jezdící na invalidním vozíku. O stabilitě různých vozíků tak ví své a Kozlík, pokud vím ze zkušenosti známých, je velmi stabilní.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.01.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské cyklopřívěsy

           

      Nas silnicni zakon skutecne voziky na silnicich zakazuje. Vozik za kolo musi byt nejvice 80cm siroky a nesmi se v nem prepravovat osoby. Pro informaci - vozik croozer pro dvojcata, je siroky 100cm. Takze jezdime nelegalne ;-)

      Na druhou stranu:
      - nikdy jsme se nesetkal s negativni reskci policistu (ani mestskych)
      - na silnici vozik stejne moc nepatri, snazime se jezdit mimo jak jen to jde

      Povazuji to tedy nikoliv za zamer zakona, ale za jeho opomenut.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.01.2007
      Autor: lester
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dětské cyklopřívěsy

             

        Hmmm, taky bych to brala jako opomenutí. Nikdo ze zákonodárců evidentně nejezdí s vozíkem :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 09.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dětské cyklopřívěsy

               

          Zato na kole jsou jako doma...

          [ Zpět ]
          Datum: 09.01.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (DanSed ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dětské cyklopřívěsy

                 

            :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 09.01.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské cyklopřívěsy

           

      No tak já teda nevim. Když jsem vozík (dvoumístný) kupoval u firmy Dvěplusdvě a ptal se, jak je to se zákonem a povolením jízdy na silnici, bylo mi odpovězeno, že vozík má homologaci a povolení. Což znamená, že to co tady někdo řiká není pravda nebo mi prodejci lhali.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.01.2007
      Autor: Kukyn
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dětské cyklopřívěsy

             

        Ano lhali Vam.

        na druhou stranu - vozik je homologovan pro jezdeni v nemecku a dalsich zemich evropy, coz mne osobne staci.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.01.2007
        Autor: lester
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dětské cyklopřívěsy

               

          Mě to taky stačí. Je lepší vozit děti ve vozíku, který je mnohokrát bezpečnější než v sedačce.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.01.2007
          Autor: Kukyn
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské cyklopřívěsy

           

      Tak náhodou jsme si na tohle téma vyměnili pár dopisů s Ministerstvem dopravy, takže o tom něco málo vím.
      Vyhláška o provozu na pozemních komunikacích 361/2000 Sb. nepočítá s existencí přívěsných vozíků pro děti. To znamená, že žádný zákon nespecifikuje, jak by měl přívěsný vozík vypadat.
      Paragraf, který hovoří o vozících § 58, se podle MD nevztahuje na přepravu osob. Takže podle výkladu MD je veškerá přeprava dětí na pozemních komunikacích zakázana. Je to jen jeden z právních výkladů.
      Osobně to považuju za směšné, protože přeprava ve vozíku je nejbezpečnější a tak je to jen otázka díry v zákoně.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.01.2007
      Autor: Jitka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dětské cyklopřívěsy

             

        Otázkou je, který zákon/paragraf/písmeno/odstavec člověk porušuje vožením dítka ve vozíku. §58 se na přepravu osob nevztahuje, takže ten ne. "Homologace" (schválení technické způsobilosti) se na jízdní kola nevztahuje.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské cyklopřívěsy

           

      Poměrně dlouho jsem se touto problematikou zaobíral. Ze zákona o provozu na pozemních komunikacích vyplývá, že v přípojném vozidle, které není schváleno pro převoz osob se žádné osoby přepravovat nesmí. Policisté tedy předpokládají, že v dnešní době není žádné přípojné vozidlo k přepravě osob schváleno, tudíž se žádné osoby v takovém vozidle přepravovat nesmí.

      Problém je v tom, že dětský vozík není přípojné vozidlo za motorové vozidlo, tudíž žádnému schvalování nepodléhá! Je to vlastně potah. Takže jedinné, co musí dětský vozík splňovat jsou parametry pro vozík za kolo, což je maximální šířka 800 mm a všechny nutné odrazky ve výpletu a po dvou vpředu a vzadu.

      Největší problém tedy je s tou šířkou právě u dvoumístných vozíků. Croozery ani Charioty toto nesplňují. Azub už upravil šířku svých vozíků na 800 mm aniž by utrpěl vnitřní prostor a nové vozíky od Burley jsou taky všechny pod 800.

      Pokud Vám v 2+2 někdo tvrdil, že vozík má homologaci a je schválen, tak je to blbost. Na českém trhu nic takového získat nemůže, protože k tomu nejsou potřebné normy. Jedinné co může mít tak jsou testy německé zkušebny TUV, ty však bohužel získá bez problému kde co.

      K vozíkům by mělo být k získání tzv. "Prohlášení o shodě" s vybranými normami. V tomto případě snad jen s výše zmiňovaným zákonem. Bohužel, když se podíváte na "Prohlášení o shodě" od 2+2 tak jsou tam uvedeny i dvoumístné Croozery a Charioty, které tento zákon porušují, takže je pravdivost prohlášení více než sporná.

      Nakonec snad jen jedno. Záleží opravdu na Vás, zda s vozíkem jezdit chcete či ne. O bezpečnosti se rozepisovat nebudu. Já jsem pro vozíky, jiní jsou proti. Argumentů spousta. Ti co s vozíkem kdy jeli ví své, ti co nejeli často prudí. Pokud Vás zastaví policajt a bude mít problém, tak jen s tím, že uvnitř sedí dítě. Zkuste na něj vybafnout to s tím potahem a ne-nutností schvalování atd. Pravděpodobně toho nechá, protože o tom ví prd.

      Mějte se a jízdám s dětmi zdar!

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (honzagalla ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětské cyklopřívěsy

         

    Měla bych dotaz ohledně Croozera. Nemáte zkušenosti s přídavnou brzdou (k ježdění na inline bruslích)? Nezkoušel jste někdo přidělávat jinou než originál,co se k němu dá přikoupit?
    Díky moc za vaše zkušenosti.
    L.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lenkaa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské cyklopřívěsy

           

      Model: Baby Supporter
      Podpěra hlavy a ramen pro děti věku 10 - 20 měsíců
      Měl bych dotaz, dá se použít tato podpěra i do Croozeru 737?

      [ Zpět ]
      Datum: 04.04.2007
      Autor: kalimoco
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dětské cyklopřívěsy

             

        Dobrý den, tento doplněk je právě pro Croozery. Takže ho použít samozřejmě můžete

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Miri ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dětské cyklopřívěsy

               

          Díky za odpověď, už se finišuje na koupě vozíku Croozer 737

          [ Zpět ]
          Datum: 26.04.2007
          Autor: kalimoco
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětské cyklopřívěsy

         

    poradí mi někdo, jaký koupit vozík pro 2 děti - dvouměsíční a dvouleté?? Do Chariotu nepůjdu, to je už moc drahé. je croozer lépe odpružený než levnější vozíky - kolem 5000?? A jak to vyřešit se sedačkou pro mrně?? Autosedačka se mi asi nevejde, že??
    díky za tipy a zkušenosti Manča

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2007
    Autor: Manča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

228 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024