reklama

Jaké brzdy na krosové kolo?

Ahojky,

manžel si chce (opět) kupovat nové kolo (krosové 28") a neví, jaké brzdy.
Chtěl by hydraulické kotoučové (prý mají lepší brzdnou účinnost), ale neví, jak se budou chovat když bude mít za sebou ještě vozík.
Jestli budou dostatečně brzdit s tou zátěží, aby se to prý nějak nekroutilo nebo něco takového.
Všem předem děkuji ;)
Martina

[ Zpět ]
Datum: 08.08.2009
  • Re: jaké brzdy?

         

    Mě osobně přijdou hydraulické brzdy na krosové kolo zbytečné, ale je to čistě můj názor.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lubosss)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaké brzdy?

           

      Ono to prý nemá klasické krosové pláště - prý jsou širší.

      Ale nevíš jak se budou ty brzdy chovat při té větší zátěži?

      [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jaké brzdy?

             

        Pokud jedeš s vozíkem a dětmi stejně na kole nemůžeš dělat psí kusy a pro běžný provoz crossového kola (silnice,lehčí, střední terén) mám dojem že rozdíl bude zanedbatelnej,ale cenově už ne a nekvalitní hydraulické můžou být horší než véčka.Pokud někdo skáče přes kameny, kořeny nebo jezdí teréní sjezdy atd.. tak kvalitní hydry budou lepší.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.08.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lubosss)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jaké brzdy?

               

          Presne tak. V takomto pripade by som riesil jednoznacne kvalitne V-cka (napr. Avid). Ked na kolesa nenaberas blato, resp. iny sajrajt a nejazdiš ťažký terén tak to uplne postačuje. Brzdna sila u kvalitných V-ciek je paradna, z udrzbou je to taktiež bezproblemove.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (miso ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaké brzdy?

         

    Jak už jsem tu na podobný dotaz reagoval:
    Problém je v tom že kolo v ceně kolem 10 tis. Kč nemá cenu kupovat s disky, protože pokud nejezdíš hodně v blátě, V- brzdy poslouží stejně, při mnohem menší ceně. Kolo s disky této cenové kategorie je pak ošizeno na dalších stěžejních komponentech. Takže nekupovat. Tento problém levného kola s disky se už tady vysvětloval víckrát, vždy se stejným závěrem.

    Další vhled do problematiky se probíral zde:
    http://www.nakole.cz/diskuze/8778-tema-spalky...

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2009
    Autor: henry
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaké brzdy?

           

      Kolo by bylo v ceně kolem 17tis.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jaké brzdy?

             

        On (manžel) má zájem o kolo Author Mission (r2009).

        [ Zpět ]
        Datum: 08.08.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jaké brzdy?

               

          Autora tady dost lidí nemusí. Já třeba z toho důvodu, že je na ně všude reklama a potkávat stejné kolo jako si koupim "za každým rohem" bych taky nechtěl. Za stejné peníze bych šel asi do tohoto:http://kupsikola.cz/apache-09/crossove-kolo...
          Určitě lepší výbava. A širší plástě? Sériově mají užší než Author, ale na tohle kolo není problém klidně nasadit 2.1 pláště. Dokonce výrobce je má i nafocené v katalogu a vystavoval i v Brně na Sport Live.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.08.2009
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jaké brzdy?

                 

            Mám Apache Wakwn 08 a jsem spokojenej, co mě ale drtí je příšerná kvalita laku na to se člověk blbě podívá a už jo to odřené.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.08.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (lubosss)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaké brzdy?

         

    Pokud to má být kolo za cca 10 tis, jak tu někdo psal, tak to opravdu nemá s kotoučema smysl. Spíš bych se soustředil na kvalitní špalky. Pokud si tady nahoře zadáš do vyhledávače slovo KoolStop, tak ti jistě taky vypadne ledacos k tématu.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2009
    Autor: mira.l
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaké brzdy?

         

    Znám řadu lidí, kteří mají na krosu hydry za čtyři litry a jsou s nimi spokojeni. Proč by se měly chovat ausgerechnet s vozíkem nějak nepřiměřeně?

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2009
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaké brzdy?

           

      Já jsem podobný případ, ale nejezdím s vozíkem, nýbrž dovádím v terénu.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2009
      Autor: henry
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaké brzdy?

         

    ahoj, po zkušenostech s brzdami si dej hlavně pozor na tyto: HAYES SOLE XC hydraulic disc brake, rotor V6 , nevím na jakých kolech jsou, ale já jsem je shcytal na superioru a do dnes lituji, můžu říct že to je o vysloveně o zdraví si tyhle brzdy pořídit - viz můj příspěvek kotoučové brzdy Hayes Sole XC ze včera

    [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lookin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaké brzdy?

         

    Díky všem za rady, tak manžel už si vybral, že vezme traděj ty V-čka. Už i kvůli tomu, kdyby se s brzdami něco stalo, tak že se daj lehce "na koleně" opravit.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

251 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024