reklama

Fixace gripů

Ahojky!
Koupil jsem si nové gripy Author s dlaňovými opěrkami, ale po instalaci na řidítka se mírně protáčejí, takže mi předpokládanou oporu moc neposkytují. Neví někdo, čím se to má prřilepit? Zkoušel jsem Alkapren, ale to nefunguje. Díky za radu. vašek

[ Zpět ]
Datum: 03.08.2009
Autor: soused
  • Re: Fixace gripů

         

    Výborně funguje roztok kalafuny v lihu.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2009
    Autor: henry
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fixace gripů

         

    to je fakt někdy docela story, gripy se taky liší materiálem, na artury :-) bych nasadil vteřinové lepidlo /Loctite,Bison/, ale BACHA!!! musí být s označením GEL, jedině s použitím tohoto provedení je možné gripy během cca 10-15 s pohybovat a usadit je do požadované polohy, mám vyzkoušené. na čistá řidítka udělám pár čar lepidlem, taky nakapu do gripu, gripy pak při nasazování kloužou po lepidle a jde to docela dobře, klasické vteřinové lepidlo se okamžitě chytí a grip nastačíš ani nasunout /taky vyzkoušeno/

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2009
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fixace gripů

         

    Ahoj sousede,

    poradne je ocisti - odmasti, potom staci pouzit neco na cisteni oken - iron apod. Po chvili by se mely chytit a drzet. Vyzkouseno nekolikrat a vzdy s uspechem. Nebudou prilepene, takze je budes moci kdykoliv v pripade potreby sundat.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2009
    Autor: igen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fixace gripů

           

      Pokud nejsou dost těsné a mají o pár desetinek větší průměr a navíc nejsou moc elastické (co ergonomické nebývají, protože ta ergonomická část se nesmí ohýbat, jinak by byla k ničemu), tak tohle ani nic jiného nepomůže. Protáčet se prostě stejně budou.

      Tenhle postup pomůže pouze v případě, kdy to je na hraně, tedy když jsou třeba lehce zamaštěné a protáčí se jen decentně (tedy skoro drží).

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2009
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Fixace gripů

             

        nesouhlasim, soused pise o author gripech, ty jsem nandaval vzdy presne timto postupem a vzdy drzely. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2009
        Autor: igen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fixace gripů

         

    Já to tam ženu přes saponátovou vodu, jako samolepku. Po saponátu grip jede a dá se poštelovat, saponát řidítka zároveň odmastí a druhý den, když vyschne, gripy drží. Záleží ale na materiálu a provedení. Se solidními mě to vždycky fungovalo. Pokud bude ale materiál bláto a navíc už z výroby vydojenej, pak nevím...

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2009
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fixace gripů

         

    Na to je jediná 100% spolehlivá rada. Používat výhradně lockon gripy (s utahovací objímkou) a u ergonomických gripů (kde se běžně vyvíjí větší síla působící na rotaci gripu a kde navíc i malé pohnutí gripu vadí, protože musí být správně nastaven, aby mělo smysl, že je ergonomický) obzvlášť.
    Takhle to dělám už pár let a od nějakého obtížnější sundavání/nandavání a případného protáčení mám navždy pokoj.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2009
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fixace gripů

         

    A co že to je přesně za gripy? Jsem ještě žádné ergonomické gripy bez objímek neviděl. Tady je mi divné, že by vůbec mohl někdo něco takového vyrobit.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2009
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fixace gripů

           

      Taky jsem žádné ergonomické gripy bez objímek neviděl, leda že by autor kol inovoval. :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2009
      Autor: Juras
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Fixace gripů

             

        Tak jsem hledal a našel tohle:
        http://foto.bike007.cz/gripy-omotavky-rohy...
        A jsou opravdu bez objímek. To je tedy dobrý úlet. On i ten tvar vypadá hodně divně :-)
        Njn, Ergony jsou Ergony.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2009
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Fixace gripů

               

          Ještě jsi toho v životě neviděl hodně... :-) Mám SQ Laby a i bez nějakých objímkových udělátek drží perfektně.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.08.2009
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Fixace gripů

                 

            Bez objímek to bude vždy na prd. I když náhodou budou opravdu dobře držet, tak o to hůře půjdou nandat. Nandání by ale samo o sobě ještě tak nevadilo, to se nedělá tak často.
            Teď je ale nandám a řekněme že perfektně drží. Jak je za týden pootočím, až zjistím, že potřebuju nepatrně jinak natočit (a tohle se může opakovat několikrát než se najde ideální poloha pro ergonomický grip)? Pokud to půjde bez toho, aniž bych pod ně musel něco stříkat, tak to znamená, že pořádně nedrží.

            A ještě co znamená drží perfektně? Když se je pokusíš maximální silou rukou pootočit, tak se to nepovede ani o milimetr? Protože síla působící na pootočení erg. gripů např. při brždění na krev je opravdu velká.

            Já jsem tedy neviděl ani neergonomický grip, který by bez objímky držel 100% (a to jsem těch gripů jen na svém kole měl minimálně 10 různých než jsem přešel na objímkové ergonomické a na kolech v okolí viděl další desítky dalších). I ty co drží slušně, tak se po delším čase o pár milimetrů (hlavně na vnější straně) pootočí.
            U neergonomického gripu to vem čert, tam pootočení gripu o pár mm nemá žádný vliv na funkci, u ergonomických to vadí hodně.

            [ Zpět ]
            Datum: 04.08.2009
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fixace gripů

           

      Můžeš se stavit, dva růuné typy ti mužu ukázat a drží dobře

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fixace gripů

         

    http://www.ivelo.cz/domaci-dilna/protacejici-se...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fixace gripů

           

      Ahojky!
      Myslím, že mohu poděkovat Joemu i všem ostatním za rady, určitě dobře míněné.Něco zkusím, uvidíme, pak dám vědět. A ještě něco pro ty, kteří co nevidí, tak tomu nevěří. O objímkách na gripech vím, ale nehodí se mi , protože mám nařidítkách rohy. A pokud někdo neví, jaký sortiment vyrábí Author, ať se podívá na www.Author.cz. Ne že bych byl jeho skalní vyznavač, ale některé věci jsou dobré. Díky.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2009
      Autor: soused
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Fixace gripů

             

        Když máš ergonomické gripy, tak tady je spousta možností koupit jiné ergo gripy s objímkami, které budou současně buď rovnou s rohy dohromady nebo se k nim prodávají zvlášť takové co k nim přímo patří (takhle to je třeba u BBB).
        Kromě toho problému s protáčením je to mnohem lepší v tom, že roh je tvarově přizpůsobený gripu a je tam plynulý přechod z gripu na roh. Tohle mít nikdy v kombinaci samostatné gripy a rohy nebudeš.
        Celková ergonomie je pak úplně někde jinde, nemluvě o tom, že některé ergo gripy (Ergony) jsou na tom s ergonomií vůbec mnohem lépe (to myslím teď jen ty samotné gripy).

        A co že jsou ty dobré věci od Authora? :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2009
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fixace gripů

         

    možná se zeptám blbě, ale proč to vlastně vadí, že se mírně protáčejí?

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2009
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fixace gripů

           

      Mně na motorkách se protáčel pouze pravý....

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2009
      Autor: jinec
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fixace gripů

           

      Protože ergonomický grip není souměrný a je třeba ho mít přesně nastavený, tak aby vytvářel pro ruce správný úhel v zápěstí při úchopu.
      U neergonomických, které mohou být natočené jakkoliv je to fuk. I když ve chvíli kdy se protáčí grip trošku více, tak se navíc začne stěhovat po řídítkách (pokud tedy zrovna to není v kombinaci, kdy má majitel z jedné strany rohy a z druhé strany objímku hned u gripu, pak nemá kam cestovat).

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2009
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Fixace gripů

             

        no tak si ho vždycky pootočíš do tý správný polohy, ne? Tím líp.Dáš si ho vždycky tam, kde ho momentálně víc xhceš....

        [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2009
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Fixace gripů

               

          Kdyby se takhle už protáčel, tak po opření by se zase hned protočil. Ta ergonomická plocha pro opření dlaně vytváří docela slušnou páku kterou pak otáčíš ten grip.
          A pokud by to šlo jen velmi těžko, tedy že by se hned nepootočil, tak zase ho budeš obtížně rvát zpátky do správné pozice.
          A já tedy třeba okamžitě nepoznám, že je nastavený správně, ale až třeba po pár minutách jízdy.
          Já bych se z takového gripu asi brzo zbláznil. Tedy nezbláznil, grip by okamžitě letěl.
          Stačí mi vždy nastavování i s objímkami, to jde snadno a rychle a drží to. Ale i tak mi chvíli trvá než najdu ideální polohu a několikrát na počátku přenastavuju (a vůbec mi to nebaví, takže jsem rád, že když to konečně ideálně nastavím, že to dotáhnu a ono to drží).

          [ Zpět ]
          Datum: 04.08.2009
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Fixace gripů

                 

            jen tak mezi řečí - po těch na BF vychválených ESI jsem zainvestoval do Ergonů, vybral jsem nakonec GX 1 /no jo, chtěl jsem kapku machrovat tím týmovým provedením/ - ujel jsem cca 30 km a dnes už jsem je posunul dalšímu bikerovi /za pěknou poloviční cenu, aby mi neležely doma/. mě prostě nepasují. tím, že jsou na jednu objímku, tak musí mít tuhý skelet, aby se neprotáčely i na konci, kde ta objímka není, no a toho tlumicího materiálu je na tom gripu tak málo, že jeho tlumení hodnotím jako mizerné nebo jinak - tydle Ergony zřejmě vyžadují nějaké dobré rukavice, které jsem přestal používat už před roky, bez rukavic je hodnotím jako pro mě zcela nevhodné. takže jsem se pěkně vrátil k macatým gelovým gripům /BBB, nebo to samé Velo/ za cca 100 a pak, že člověk nemá vstoupit do stejné řeky :-))

            [ Zpět ]
            Datum: 04.08.2009
            Autor: vladaza
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Fixace gripů

                   

              Tak je jasné, že každému sedí něco jiného. Mně Ergony nijak moc tvrdé nepřijdou, u klasických neergo gripů jsem jezdil i tvrdší. Při měkkých gripech mám velmi špatný cit řízení v technickém terénu, ty bych zase já mít vůbec nemohl.

              Větší tlumení od gripů ale nepožaduju, jedna rukavice vozím. A to nejen kvůli pohodlí, ale také kvůli případným pádům, kamínky v dalních jsou opravdu hnus.
              A pak hlavně vozím supercitlivou vidlici s vyšším zdvihem + opravdu objemné málo nahuštěné pláště, takže tohle vytvoří komfortu až až.
              Od gripů požaduju hlavně perfektní tvar sedící pro dlouhodobé držení.

              Jinak ale ty GX1 jsou odlehčená varianta určená hlavně pro závodní použití a jsou znatelně méně pohodlné než třeba GR2 mag., co vozím já. Bez rohů tedy varianta GP1.
              Supertlumící ale nejsou Ergony žádné.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.08.2009
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Fixace gripů

                 

            já si vůbec neuvědomil, že ty se o ně vlastně opíráš poměrně velkou váhou. Už mi to došlo. Sorry :o(
            Mě se trochu protáčí, lae je mi to právě celkem jedno. Řidítka mám povolená tak, že klidně i jednou rukou je můžu nastavovat v horizontálním i vertikálním směru a tuhle polohu při jízdě měmním podle potřeby a přijde mi to strašně pohodlný. Tak mě napadlo, že to mírný protáčení na "klasice" bude spíš plus, že budeš měnit polohu. Ale asi ne.....

            [ Zpět ]
            Datum: 05.08.2009
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Fixace gripů

                   

              Jasně, na lehu tam máš jen ruce a to ještě volně.
              Normálně za jízdy na gripech až tak velkou vahou taky nejsem, i klasiku držím normálně poměrně volně. Ale ve chvílích typu prudký sjezd + prudčí brždění tak najednou je tam ta síla opravdu velká (díky spomalení to je někdy opravdu hodně).
              Na lehu by mi to asi taky nevadilo o opravdu by to tam mohlo být i plus.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.08.2009
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Fixace gripů

                     

                Hodne povolena riditka (z pohledu zacatecnika) taky nejsou uplne idealni, Jurimir, jakozto expert, to asi vidi jinak.
                Me se porad jeste stava, ze pri rozjezdu nebo do kopce za ne podvedome zaberu (byt to nema efekt). No a kdyz pri tom riditka vyjedou nahoru (nebo hur na jednu stranu), tak nic moc... ;)

                [ Zpět ]
                Datum: 05.08.2009
                Autor: E-Ryc
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Fixace gripů

                       

                  tak já to mám tak, jak je topodle mě akorát, že jo :o))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 05.08.2009
                  Autor: Jurimír
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Fixace gripů

                         

                    Vsak ja vim, riditka vyjela nahoru a ja dolu :))

                    [ Zpět ]
                    Datum: 05.08.2009
                    Autor: E-Ryc
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

272 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024