reklama

Jaký řetěz na Rohloff?

Začíná mi postupně odcházet řetěz (zatím funguje v pohodě, ale je slyšet, jak chroupá o zuby pastorku, navíc když hodně zaberu (což ale většinou nedělám) tak možná i trochu přeskočí). Máte nějaký tip na řetěz, který nemusí být dělaný na řazení, zato ale hodně vydrží a moc nestojí (budu potřebovat 2,5násobek "normální" délky)?
A dá se "nějak" sundat (otočit) ten pastorek bez toho speciálního nástroje?

[ Zpět ]
Datum: 03.08.2009
Autor: PavelŠ
  • Re: Jaký řetěz na Rohloff?

         

    Tak to mě taky čeká, uvažoval sem o nějakém BMX řetězu.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2009
    Autor: Juras
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký řetěz na Rohloff?

           

      Zivotnosti BMX retezu jsem byl dost zklaman. Vyzkousel jsem dva, zhruba stredni kvality a odesly prekvapive rychle. Podle meho vyrobce hresi na to, ze na BMX kole se jede sice na krev, ale jen pomerne malo kilometru. Navic je retez napnuty pevne mezi prevodnikem a pastorkem a tak nejake preskakovani vlivem vytahani retezu nehrozi, uzivatel tak nemusi ani poznat, ze ma retez uz vytahany.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2009
      Autor: m
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký řetěz na Rohloff?

         

    bez toho speciálního nástroje ho asi nesundáš. Ale než koupíš novej řetěz, tak bych nejdřív otočil ten pastorek. Podle toho, co popisuješ bych řekl, že by to pak mohlo přestat...

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2009
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký řetěz na Rohloff?

           

      myslíš nechat řetěz a jen otočit pastorek? Nedocílilo by se náhodou jen toho, že se pastorek rychlejc ojede i z druhé strany?
      Ještě mě napadlo, že bych mohl vzít pastorek trochu pilníkem...

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2009
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký řetěz na Rohloff?

             

        no já jsem to tak udělal a dobrý. Už jsem na tom po otočení ujel cca 3000km a bez problémů...

        [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2009
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký řetěz na Rohloff?

         

    řetězy Velo co vyrábí ČZ Strakonice mají nejlepší poměr cena/pevnost co znám. Nedělají na nich ale náběhy, takže se hodí pouze na singlespeed převody.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2009
    Autor: Smog
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký řetěz na Rohloff?

           

      Aby ten poměr pevnost/cena nebyl/a vykoupena nějakým otravným doprovodným jevem. Slyšel sem že hrozně rachotí. :-) Ale zajímaly by mě názory lidí který ho používají nebo používali. Máš ho?

      [ Zpět ]
      Datum: 06.08.2009
      Autor: Juras
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký řetěz na Rohloff?

             

        :-) Kdyz ho zapomenu namazat, tak fakt rachoti dost. Ale jinak je to myslim srovnatelne s ostatnimi retezy.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2009
        Autor: m
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký řetěz na Rohloff?

         

    Pouzivam retezy CZ pro jednorychlostni az trirychlostni pastorky. Oznaceni ted presne nevim, ale krabicku, vlastne nekolik krabicek, od nich mam doma. Staly od 150 do 180 korun a vydrzi dost.
    Pastorek bez stahovaku dle meho nesundas. Ja ten nastroj mam, ale nevim jestli jsi z daleka nebo blize, to bych Ti pak mohl nabidnout pomoc. (Mam i ten nastroj na vymenu gufer na obou stranach naboje, kdyby nekdo mel problem s unikem oleje.)
    Opilovat ponicene zuby docela pomuze. V kazdem pripade, pokud otocis pastorek, pouzij novy retez.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2009
    Autor: m
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký řetěz na Rohloff?

         

    Zdravím,
    moje zkušenosti s řetězy, mám nábu sturmey archer s pastorkem 1/2x1/8". Co se týče životností řetězu tak jsem nezpozpozoroval žádné výraznější rozdíly. Vyzkoušel jsem řetěz ČZ http://bike4u.cz/index.php?pid=200&id=8001... vypadá bytelně, ale vydrží stejně jako ostatní, je pravda že je dost hlučnej. Řetěz sram http://bike4u.cz/index.php?pid=200&id=8003... s tím jsem byl asi nejvíc spokojenej, bežel krásně tiše a je docela lehkej. Řetěz bmx http://cyklonemcik.cz/scripts/podrobnosti.php... největší propadák výdrž nic moc a hlučnost strašná, válečky jsou s hroznou vůlí. Řětěz sunrace http://www.quickshop.cz/heliosrace/viewitems... ten tam mám teď a docela to jde, výdrž podobná a běží docela pěkně. Pokud byste chtěli řetěz kterej opravdu nevytaháte, tak jsem dával na jedno předválečný kolo motocyklovej řetěz má silnější boky a podle toho taky váží, kupoval jsem ho tady http://www.zelenka-veterani.cz/katalog.php...

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kasa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký řetěz na Rohloff?

           

      dík

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2009
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

391 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024