reklama

Výdrž náboje Novatec

Zajímalo by mě, jestli někdo jezdí Novatec F652SB dost dlouho na to, aby sdělil svoje zkušenosti. Je to tenhle - http://www.velosport.cz/cs/eshop/cyklo... Koupil jsem ho proto, že předtím jsem měl taky Novatec, ale o pár generací starší typ a vydržel asi 60 tisic km, než se objevil vakl. Teď začíná mít vůli ani ne po roce, už po 15 tis. km, ani jsem ještě nepřehodil kazetu. Nějak málo, ne? Záleží, jak se to zatěžuje, atd, ale mám to na krosu a že bych soustavně lítal po šutrech, to zas ne. Vypadá to, že s vývojem kvality je to všude stejné.
Dají se tam přehodit ložiska? Protože rozplítat to a posílat na reklamaci, to sotva.

[ Zpět ]
Datum: 02.08.2009
Autor: Radek
  • Re: Výdrž náboje Novatec

         

    Jde to všude stejně, životnost dolů aby se víc kupovalo, ale na druhou stranu jsou třeba díly lehčí atd... ty průmyslové ložiska mají teoreticky nějaký vakl jako "přirozený", so jsem se dozvěděl, ale jenom malinký, jinak jdou samozřejmě vyměnit, zkus se mrknout na ivelo do sekce dílna, mají na to krásné návody.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2009
    Autor: Egesi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výdrž náboje Novatec

           

      Tak jsem tam mrknul, kdyby to mělo takhle jít, tak to zkusím. Ten starý úplně špatný mám nachystaný na vyhození i s ráfkem, ještě nebyl čas, tak to zkusím vyměnit napřed tam. U toho nového takováhle vůle prostě být nemůže. To bych snad radši dotahoval kónusy. Jsem asi dost ovlivněný tím předchozím hodně povedeným kusem, byl to můj první a nějak jsem se namlsal.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2009
      Autor: Radek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výdrž náboje Novatec

         

    Série od série, kus od kusu. V době tlaku na výrobní náklady je obvyklejší že méně vydrží novější díl.
    Já zadní čtyřložisko (normální osa) jezdím jen asi 3000km.
    U Novatecu se údajně ložiska měnit dají, ještě jsem to ale nezkoušel.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výdrž náboje Novatec

         

    Zajímavá informace. Mám čtyřložiskové Novatecy disc různého data výroby na dvou kolech a zatím šlapou jak Švícary. Asi máš fakt smůlu na vadnej kus :-(

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2009
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

316 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024