reklama

zámek magnum

Zdravím, nemáte někdo zkušenost někdo s tímto U zámkem?
http://www.magnum.ws/Magnum/3003.htm
Chci si ho pořídit jako kombinace k panceřovanému lankovému zámku.
Budu rád za každé info o tomto zámku nebo o značce magnum obecně.
Díky :-)

[ Zpět ]
Datum: 25.07.2009
Autor: visis
  • Re: zámek magnum

         

    Já ho teď nově mám, ale bez toho lanka. Vypadá solidně, je k tomu fůra klíčů, ten jeden největší svítí. A je k tomu ještě objímka pro upevnění na kolo, no ale nevím, váha je 1320 g bez klíčů, objímky (a lanka). Takže spíš nadoma, do kolárny a tak.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2009
    Autor: jf
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zámek magnum

           

      ta váha je nic moc :-(
      ale zase to vydrží víc jak nějaké lankové zámky...
      když si vemu kolik vážim já, tak kilo navíc nic neni :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2009
      Autor: visis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zámek magnum

             

        Přesně tak, váha většinou bývá přímo úměrná bezpečnosti. Mám macka Abus granit steel-o-flex a ten už od pohledu budí respekt. :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 28.07.2009
        Autor: Juras
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zámek magnum

               

          no jenže tohle nakonec skončí tím, že zámek bude těžší než kolo :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 28.07.2009
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zámek magnum

                 

            Jj, na silničku bych si ho nedal, na tříkolce nebo kole na těžko je to už celkem jedno. :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 28.07.2009
            Autor: Juras
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: zámek magnum

                   

              No, já nevím, hodně lidí říká, že když jedou natěžko, už na tom moc nezáleží... Já to mám naopak: tvrdím, že každý deko navíc se pak hrozně proveze. Velmi důkladně promýšlím sebelehčí věc právě tehdy, když jedu natěžko, na jednodenní výlet je mi to dost šumafuk.

              I když zase nejem takovej blázen, jako jeden můj kamarád, který kvůli váze odmotával příslušnou délku toaletního papíru na počet dní a odstřihával čelní části map...

              [ Zpět ]
              Datum: 28.07.2009
              Autor: k.vl
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: zámek magnum

                     

                Asi tak, někomu to vadit může a kupuje superlight vybavení, no a někomu je nějakých 5 kg navíc v celkové váze báglů šumák. Docela mě přijde k smíchu, když se do té první kategorie řadí lidé z 30 kg špeku na svém těle, tímto se neposmívám nadváze, sám mám víc než méně, posmívám se uvažování těchto lidí. :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 28.07.2009
                Autor: Juras
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: zámek magnum

                     

                samozřejmě nerad bych někomu něco vymlouval, sám mám poměrně lehké kolo, ale proč řešit jestli na kole povezu kilový zámek, když vezu sám sebe a to je několik desítek krát tolik co ten zámek.
                Něco jiného je to třeba u součástí kola, které se otáčí. Mít lehké kola je fakt paráda. ale řešit každé deko nákladu? Jenom při obědě možná sníte půl kila věcí. :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 28.07.2009
                Autor: visis
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: zámek magnum

                       

                  No to je samozřejmě pravda, ale proč k té váze tedy bez rozmyslu přidávat další kila? :-)))

                  Ne, já opravdu nejsem gramař a třeba zrovna váhu samotného kola naopak neřeším zase já - radši ať díly něco vydrží, hliník mě moc nezajímá atd. A jak jsem psal, na jednodenní výlet uvezu cokoli, tam opravdu neřeším.

                  Ale zdá se, že v tom jsem právě exot: mnoho lidí (viz výše) si na jednodenní vyjížďku po silnici nevezme skoro nic, aby si odlehčili, a když jedou natěžko, neřeší. Což nechápu, protože já to mám přesně naopak. Do určité váhy semtam kilo ani nepocítím, pokud ale vezu 30 kg na kole a 60 kg táhnu za sebou (děti + náklad), tak mi věř, že poznám i to, jestli jsme vypili půlku petky. Zkrátka: tak do 10 kg nákladu je mi to jedno, cokoli nad to se ale vážně pocítí a tak radši dobře počítám.

                  Je to jedno, každý ať si dělá jak chce, jen mě překvapilo, že jsem se s tím pro mě nelogickým názorem v poslední době setkal víckrát: prodavač v cyklokrámě například tvrdil, že víc než kilový rozdíl u dvojbrašny nehraje roli, když "stejně do ní dám věci". Mně přišlo, že to roli hraje - před chvílí jsem si narychlo spočítal, že tímhle uvažováním jsem posledně ušetřil jen na kole (bez vozíku) tak 3 kg, což dělalo 10% váhy nákladu. Za to mi trocha uvažování stojí.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 29.07.2009
                  Autor: k.vl
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: zámek magnum

                         

                    No ale zapomněl jsem se vyjádřit přímo k tomu zámku: do města (zvláště do Prahy) bych ho určitě bral, tam poměr bezpečnost x váha vychází dobře. Na cestu po venku natěžko bych ho nebral, tam kolo stejně opouštím zřídkakdy (je na něm náklad, že), takže tam podle mě stačí mnohem lehčí lankový.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 29.07.2009
                    Autor: k.vl
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: zámek magnum

                       

                  To mi právě přijde hodně divný neřešit celkovou váhu vůbec a přitom oceňovat lehká kola.
                  Sice rotační části jsou znát více, ale pořád je hmotnost na obvodu kola při zrychlování znát pouze 2x tolik než stejná hmotnost na nerotační části. A mimo zrychlování je to úplně fuk.
                  Tedy ušetřený 1kg kdekoliv je rozhodně lepší než 200g na rotačních částech.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 29.07.2009
                  Autor: Mlok
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

250 cyklistů (13 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024