reklama

Měřič tepové frekvence na kolo od Sigmy

Ahoj, chci koupit měřič tepové frekvence na kolo, prosím o radu který :
Sigma PC 15 nebo Sigma Onyx Easy ?

[ Zpět ]
Datum: 16.07.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal 12)
  • Re: Ahoj, chci koupit měřič tepové frekvence na kolo, prosím o r

         

    Mám PC-15 a celkem spokojenost. Onyx Easy oproti tomu:
    + nevymaže se paměť při výměně baterií
    + možnost procházet historii po týdnech, měsících apod.
    + kódovaný přenos
    + intuitivnější ovládání (alespoň pro mne na tomhle simulátoru: http://www.sigmasport.com/en/produkte... )
    - neumožňuje sledovat časy v jednotlivých zónách (resp. jsem ani v návodu ani v simulátoru tuto fci nenašel).

    tedy:
    - na výlety, pokud jen chci sledovat kolik buším, abych se neuhnal, bral bych onyx kvůli zmíněným výhodám
    - na sportovní trenink je lepší PC-15; pokud bys chtěl výhody Onyxů, musíš si připlatit za variantu FIT nebo PRO

    [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, chci koupit měřič tepové frekvence na kolo, prosím o r

           

      Dík za rychlou reakci. Moje priorita je sledování tepového pásma. Ostatní funkce jsou vítané, ale ne zásadního významu. Jde opravdu víc o delší výlety, než o výkonostní ježdění a jízda ve větší skupině a tedy rušení signálu hrozí jen velmi vyjímečně.
      ---Takže jednoznačně ONYX ??

      Ještě jedna věc : ONYXU podle parametrů chybí možnost nastavení více zón -nedokážu posoudit, zda je to důležité ??

      ( a to nejzásadnější : Má ONYX zvukovou signalizaci min a max přednastavené frekvence ? - viděl jsem rozporuplné údaje )

      ONYX je novější než PC 15 ?

      [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal12)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, chci koupit měřič tepové frekvence na kolo, prosím o r

             

        U ONYXu si můžeš nastavit JEDNU zónu, v které se chceš pohybovat. Má psaný alarm, jestli je alarm pípání nevím. Já mám na PC-15 pípání vypnuté, neb to na mě řvalo furt, a jen si hlídám čísla. (Zapínám ho ale při ostatních sportech, při badmintonu mě to upozorní, že jsem poslední dvě výměny hodně skákal a smečoval, že jsem v anaerobním pásmu, tak si stoupnu na špatnou stranu na podání, pak se soupeři omluvím, projdu se přes kurt, zavážu si tkaničku, otřu si dlaně a raketu od potu, vyčistím si brýle, a hned je tep tam, kde má být;-) Obdobně na běžkách se na zápěstí špatně kouká, tak nechávám pípání zapnuté.)

        Na kole se akorát snažím udržet uprostřed jedné velké zóny od dolní hranice fitness po anaerobní práh (110-160, naměřil jsem si maximum 196, tak jsem nastavil 200, aby vyšla hezká čísla, zbytek napočítala sigma).
        Nic nepípe, jen si hlídám toto rozmezí, když už není do kopce kam odřazovat, tak holt jedu anaerobně. Po výletu se pro zajímavost kouknu na časy v jednotlivých zónách.

        Tím, že pokud možno nepřekračuju anaerobní práh, nejsem na konci výletu tak vyřízený. Tomuto účelu poslouží oba computery stejně (na PC-15 nastavím maximálku, zbytek mi computer napočítá, na Onyxu nastavím vlastní pásmo a hranice 110 a 160, resp. podle Tvé maximálky), Onyx je příjemnější v tom, že po výměně baterky nemusíš šmudlat ty čísla znova a menu je zdá se mi příjemnější. Myslím, že PC-15 je doprodejový model, Onyx mi přijde, že vychytali mouchy řady PC.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2009
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ahoj, chci koupit měřič tepové frekvence na kolo, prosím o r

               

          Dík za cenné informace.
          Takže pokud jsem tě pochopil správně, absence více zón není zásadní problém který bych měl brát v úvahu nebo jakkoliv řešit, zvuková signalizace lze i u ONYXU vypínat dle potřeby a tvé jednoznačné doporučení je nákup ONYXU, ano ?

          [ Zpět ]
          Datum: 16.07.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal12)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ahoj, chci koupit měřič tepové frekvence na kolo, prosím o r

                 

            Fakt nevím, jestli má Onyx zvukovou signalizaci a jestli jde vypínat... zkus to omrknout v obchodě nebo napsat do nějakýho webshopu. Třeba Kupkolo komunikuje celkem ochotně a ceny má dobrý.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.07.2009
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ahoj, chci koupit měřič tepové frekvence na kolo, prosím o r

                 

            Tady si pusť demo a uvidíš ;-)
            http://www.sigmasport.de/en/produkte...

            P.S. Zvuky vypínat jdou ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 16.07.2009
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, chci koupit měřič tepové frekvence na kolo, prosím o r

         

    Jakykoli pulsmetr ma minimalne jednu zonu se zvukovym signalem pri jejim prekroceni (nebo nedosazeni). Nekupuj v Lidlu a spol. (nic proti, ale tolik rozladenych reakci, ze to nefunguje atd. jsem u jinych znacek neslysel). Jednoduchost ovladani je snad u vsech, navic jde pri beznem pouzivani jenom o nastaveni jedine zony a potom uz si s nicim nehrajes. Divej se (krome designu a ceny :o) hlavne asi na hrudni pas, ktery se ti bude nosit nejpohodlneji, muzes-li to odhadnout.
    Muj prvni pulsmetr byl taky jakasi obycejna Sigma ve vyprodeji za cca 700 kc a svou funkci plnil vytecne, zena ho mela taky a pouziva ho dodnes.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2009
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, chci koupit měřič tepové frekvence na kolo, prosím o r

         

    Rád bych poděkoval za rychlost, ochutu a trpělivost při řešení mého"problému". Demo s Onyxem se mi nezobrazí (ale to je problém mého počítače, který už řeším).
    Podle doporučení se chystám objednat ONYX EASY v e-schopu, ale ještě ale řeším tak trochu ty tréninkové zóny : PC 15 a Onyx stojí stejně, a nerad bych za týden zjistil, že bych právě tuto funkci využil.
    Ty tréninkové zóny slouží k tomu, abych si přednastavil určitou frekvenci a zpětně zjistil, jak dlouho jsem v daném pásmu byl, nebo mají ještě jinou funkci ? Má tato funkce nějaký význam při on-line sledování tepu , nebo až při zpětném vyhopdnocení ? A když jsem "víkendový" sportovec, jezdící spíše na výlety, není tato funkce pro mne taky důležitá ? Nikdy jsem žádný měřič neměl, tak nevím že se zrovna bez této funkce obejdu... Vy tuto funkci aktivně využíváte ?

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal 12)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, chci koupit měřič tepové frekvence na kolo, prosím o r

           

      Jak píšu výše. Pro samotnou jízdu na kole by v podstatě stačilo ukazování pouze aktuální TF, nic víc. Máš na řitítkách budík a když přelezeš dejmě tomu 150, odřadíš, když není kam odřadit, jedeš jak můžeš, když slezeš pod 100, víš, že se flákáš a pokud chceš, můžeš přidat (třeba si přišlápnout z kopce apod.).
      Pro jiné sporty se hodí zvuková signalizace a pro rekreační sportování stačí jedno pásmo (viz výše příklad s badmintonem).
      Pokud jsi zvědavý na čísílka (na computeru si prohlížíš a srovnáváš, nedejbože zapisuješ do deníčku, kilometry, průměrné rychlosti, frekvenci šlapání apod), patrně budeš na 3 zóny zvědavý a využiješ je, jinak asi né. Velmi rychle pak vypozoruješ závislost mezi minutami najetými v anaerobní zóně a stupněm vyřízenosti na konci výletu.
      Je to individuální a samozřejmě to závisí na dalších vlivech, ale u mě třeba velmi zhruba do 40 minut naprostá pohoda, 45-50 minut příjemná únava, hodina=death. Takže když vyčerpám 40 minut v půce výletu, vím, že se mám opatrně dovléci domů; když mám tamtéž 3 minuty, vím, že všechny kopce, které teď přijdou, můžu vydupat opravdu naplno...
      To uvádím jako příklad využití zón. Skutečně za Tebe nemohu vědět, jestli v půlce výletu zastavíš ve stínu, a zkontroluješ kolik "anaerobního času" jsi už spotřeboval. Mě to přijde užitečné, ale spousta turistů o tepu netuší nic, pulsmetr ani nevozí a taky jezdí spokojeně...
      Kdybych se dnes rozhodoval, nevím, zda bych dal přednost podrobnějšímu sledování v PC-15 nebo jednoduššímu a přehlednějšímu ovládání Onyxu.
      BTW opravuji informaci o starším/novějším modelu: na webu Sigmy je Onyx uveden jako nižší řada, PC-15 jako top model... za ty prachy bych chtěl samozřejmě top model;-)))
      http://www.sigmasport.com/en/produkte...

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2009
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, chci koupit měřič tepové frekvence na kolo, prosím o r

             

        Jen doplním pár věcí. Pokud někdo chce vyhodnocovat záznam, tak jakékoliv zóny jsou k ničemu a je třeba rovnou, aby uměl uložit celý průběh záznamu, s ukládáním typu po 5s.

        Samotná zvuková signalizace je podlě mě naprosto k ničemu. Jednak to začne velmi rychle otravovat a druhak pokud by to měly být skutečně zóny, které jsou přesné, tak potřebuju k tomu laktátový test k přesnému určení zón a navíc ještě větší problém a to, že dle únavy a stavu organizmu se zóny a prahy dost posouvají.
        Takže by bylo třeba pořád tu zónu přenastavovat.

        Podle mě také stačí aktuální tep, nic jiného netřeba. Důležitější je naučit se znát svoje tělo a jak se tepy v jakých situacích chovají.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2009
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, chci koupit měřič tepové frekvence na kolo, prosím o r

             

        Hm, myslím že nakonec ty informace o zónách mohou být zajímavé. Nic nikam nezapisuji, ale ten uvedený příklad použití se mi líbí. A pokud je to top model...(ale v obchodech, kde nabízí oba je PC 15 levnější)
        Není u té PC 15 problém s odíráním barvy (té stříbrné) ?

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin12)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ahoj, chci koupit měřič tepové frekvence na kolo, prosím o r

               

          Problém je jak už jsem psal v posunu těch zón dle únavy a stavu organismu.
          Já mám třeba normálně (když jsem odpočatý) ANP 170 tepů a taky se snám jak moc můžu nad ANP (anaerobní práh) jezdit než se utavím.
          Jenže když je třeba větší únava, tak ANP se posouvá značně dolu, u mě v extrému až na 150tepů (a takový den když pojedu stejný čas na 160 tepech jako odpočatý na 170+, tak mi to odvaří úplně stejně). Takže mít trvale nastavenou zónu do 170 tepů mi bude zcela k ničemu.

          Takže zóny mám vypnuté, ale i bez nich, jak už znám svoje tělo jak reaguje a jak se to projeví na tepech, tak to jak moc jsem jel už intnezivně a co si ještě můžu dovolit to už dobře odhadnu bez zón i s tím, že do odhadu dokážu zahrnout posunutí prahů/zón (to posunutí poznám během prvních třech minut na začátku).

          [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2009
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, chci koupit měřič tepové frekvence na kolo, prosím o r

         

    Ještě k těm zónám:
    PC 15 mi zpětně ukáže 3 údaje o čase stráveném v jednotlivých zónách.

    ONYX mi zpětně zobrazí jen údaj strávený v 1 přednastavené zóně, nebo žádný údaj o čase v zóně zpětně nevyčtu ?

    ( nebo uvidím jen kolik % času jsem strávil v jednotlivých zónách ?)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal 12)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, chci koupit měřič tepové frekvence na kolo, prosím o r

           

      Podle toho, co jsem viděl v tom simulátoru, tak Onyx ukazuje čas v zvolené zóně. Což je ovšem údaj naprosto k ničemu, když ani netušíš, kolik času jsi ztrávil nad a kolik pod touto zónou...

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2009
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, chci koupit měřič tepové frekvence na kolo, prosím o r

             

        A pokud zainvestuji víc a koupím ONYX FIT, budu mít i čas strávený ve všech zónách ? Nebo je to tak, že se zase musím obejít o jiné funkce ?

        [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal 12)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ahoj, chci koupit měřič tepové frekvence na kolo, prosím o r

               

          Vlastním pulsmetr Sigma Onyx Fit - dokáže uložit 7 tréninkových údajů a zobrazit jak čas tak procenta ujetá ve všech zónách. Verze Onyx Easy je - co se paměti týká - trošku ochuzená. Rozhodně bych mezi těmito dvěma volila verzi Onyx Fit, také pro lepší ergonomii - u Easy šly dost špatně mačkat tlačítka. Ale to je jen můj soukromý názor :-) Zvukový signál mají obě verze při každém překročení zóny a samozřejmě jde tato signalizace vypnout v menu pulsmetru.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Petule)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, chci koupit měřič tepové frekvence na kolo, prosím o r

         

    Rád bych poděkoval všem zúčastněným za trpělivost a ochotu, dost jste mi pomohli zorientovat se v možnostech pro mne nového typu přístroje.Objednávám si ONYX FIT.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal 12)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

438 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024