reklama

OT: Můj syn včera složil bajkerské zkoušky :-)

Nedbaje optimistické předpovědi rosničkářů (té nedělní, že v pondělí již nebudou bouřky) jsem se svým téměř 10-ti a 3/4 letým synem vyrazil včera (tj. pondělí 6.7.2009) směr Národní park Podyjí. Snad ty polní cestičky s kameny, pískem a zajisté i blátem nějak zvládne, utěšoval jsem se v duchu...
Zamračená obloha nevěstila nic dobrého, na druhé straně jsem si ale říkal, aspoň nebude takový hic (skoro až demo pekla), co bylo v neděli (naštěstí jsme i v neděli třikrát zmokli, takže to bylo včetně vodního chlazení).
Ve Znojmě nás uvítal déšť (a jak se později ukázalo, byl první a vlastně vůbec skoro ani nepršelo). Od nádraží (pro zaryté odpůrce automobilové dopravy: jeli jsme vlakem; bohužel) jsme dofrčeli hezky z kopečka až k Dyji, kde jsem zjistil, že tudy cesta nevede:-), takže zpátky. Na druhý pokus to vyšlo, přejeli jsme Dyji a začali stoupat na Kraví horu (ne tu brněnskou). Přestalo pršet a začal pařák. Mládě slezlo z kola, takže tatík tlačil dvě kola. V mírnějších pasážích jsem to mé chudě nutil na kolo sednout, kličkovat mezi kamením a pískem, protestoval, že mu to nejde, že to neumí. V duchu jsem si pomyslel, že to dnes bude asi maso a že ho snad nezabiju:-) (a že nechci vidět, co bude dál a hlavně pak sjezdy). Nicméně to zkoušel, kousek popojel, pak se mu to šmýklo a šel na bok. No, zase jsem potlačil a byli jsme na Mt Bů. Nasedli jsme na kolo a po pár pokusech o překonání mírných kamenných prahů, které ale nedal, jsme se pomalu sunuli směr Konice. Já mu pokaždé vysvětlil, jak si má najet, co má dělat, jenže jeho to kolo neposlouchalo. Každou chvílí jsem očekával, že kolo zahodí a se slovy Já se na to můžu vy... si sedne na bobek a nepojede dál. Ale, nenastalo to. Zato nastalo něco jiného: mládě přejelo první pískovcový práh... První sjezdík. Vysvětlil jsem mu, jak má jet, jak si má volit stopu... A... A on to fakt dělal. Jel skvěle, volil optimální stopu, vyhýbal se obtížným pasaží, užíval si to. V Konicích jsme dali oběd, namísto původního smaženého sýru jsme oba dali grilované mrtvé prase (nic proti smažáku)... Zajeli jsme opět do terénu (trasa Znovínu, jak jsem si uvědomil; tudy tata přece jel minulou sobotu!:-). Opět nás čekalo stoupáničko zpestřené pískovcovými prahy, pískem a hlavně vymletými korýtky... Mládě s tím zápolilo statečně... Na odbočce k Popické kapličce jsem mu trochu po domluvě poodjel (chtěl jsem si to vyjet na bajku, trochu se taky vyblbnout), u kapličky rychle sesedl z kola, že mu poletím naproti a pomoct tlačit.. Otočím se.. A mládě s úsměvem šlape! On to dal! Následoval nádherný trejlík, který jsem si užívali už oba. Sjezdy už dával zcela bravurmě a na (skoro) úrovni reprentace, perfektně volil stopu, jen tu přední brzdu ne a ne začít používat...
První blátivý úsek. A jé, pomyslel jsem si, to jsem zvědav, jak to vzládne. Vysvětlil jsem mu, že v blatě prostě musí šlapat a šlapat, jinak mu to ujede a spadne. Tak šlapal. Ujelo mu to. Ale šlapal dál, srovnal to a bylo to. Projel! Takže blato taky za jedna. Další blata (zejména kolem Dyje) už projížděl perfektně, jen jsem mu občas musel připomenout, že má šlapat. Pouze jedenkrát jsem ho musel tahat z bláta, měl malou rychlost a zapadl. Ale nespadl... Přejeli jsme vysutý most a začali nejprve stoupat a později tlačit na Šobes. Syn už měl pravý bajkerský pruh blata od zadku přes záda až po krk:-).
Na vinici Šábes je krmítko (ochutnávka vím), tak jsme dali po pohárku (teda jen já; on pouze koštnul) a zatlačili kola (teda já vytlačil) na vyhlídku. No, to bude pěkný sjezd, říkal jsem si v duchu, docela prudké to bylo. Nahoře určil pravidla, zejména že MUSÍ brzdit i přední brzdou a jelo se (směr Šatov)...
Syn měl srandu, jak ty brzdy při brždění vržou a páskají (hold, blato), ale zvládl to, včetně závěrečného dropu. Další prudký sjezd po mokrých šutrech sice už nedal, ale počítá se i ta snaha, kdy nahoře seděl na kole a rozmýšlel se, jestli jet nebo ne. Nakonec raději vedl. Ale v mírnější pasáži to zase zkusil, sedl na kolo, řekl si tři, dva, jedna, start a vyjel. Bohužel neměl rychlost, aby přes šutry přejíždel, tak poměrně brzy zastavil, ale i tak je borec, nikdo jiný, to sjet ani nezkusil natož pak to sjel (teda samozřejmě krom mne, já to sjel, přece se musím před synem ukázat:-).
V Hnanicích jsme se opět napojili na trasu Vinařské 50 a přes Horecký kopec přijeli na (bývalý) hraniční přechod. Černá obloha nevěstila nic dobrého... A taky nic dobrého nepřinesla. Začalo lehce pršet. Naštestí jsme potkali benzinku, na kterou jsme se vrátili, pro jistotu, kdyby něco.... A pak to přišlo: slejvák, přímo průtrž mračen, hromy a blesky... 3/4 hodinová slota. Když už jen kapalo, sedli jsme na kola a vyjeli do Šatova, čas začínal docela tlačit. Cca 1 km před Šatovem nás chytla (nebo jsme chytli my ji) bouřka; slejvák jak prase... Kolem hlavního cíle výletu - pěchotního srubu Zahrada, jsme jen profrčeli ve vodě ze zhora i ze zdola (stejně tam nikdo nebyl)...
Zcela promočení jsme, a stále v lijáku, jsme to zapíchli U Fandy, kde jsem objednal svařák, čaj a dvakrát česnečku... A v tom vypadla elektřina... Naštěstí na svařák a čaj ještě horkou vodu měli a polévka také byla.. Bylo 17 hodin, venku liják, do Znojma daleko a hlavně vlak nepočká (v 19 a pak poslední ve 21). V 17:15 jsme prostě vyrazili do (už jenom) deště. Bylo mi jasné, že synek to sám nezvládne (teda, že to na tu 19-tou hodinu asi nestihneme), tak jsem tlačil. Až do Znojma. V dešti. Kupodivu řidiči aut byli všichni ohleduplní (jeli jsme pochopitelně vedle sebe), objížděli nás, všechno v pohodě. Já teda makal (aspoň mne nebyla zima), syn se vezl, ale taky se musel soustředit. Na nádr jsme dorazili minutu po šesté... Pochopitelně přestalo pršet (už nemuselo, byli jsme přece pod střechou). Takže hodina čekání v mokrých hadrech a botách a pak 1,5 hodiny v tom samém vlakem domů (proto to bohužel, že vlakem; nebylo se do čeho převléct). Doma sprcha, trocha jídla a padnutí za vlast...
35 km, průměr 10,5 km/h, čas jízdy 3:20 hod, nastoupáno 454 metrů.

[ Zpět ]
Datum: 07.07.2009
Autor: hekynen
  • Re: OT: Můj syn včera složil bajkerské zkoušky :-)

         

    Konečně taky nějaké příjemné počtení :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2009
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: OT: Můj syn včera složil bajkerské zkoušky :-)

         

    Moc pěkný výlet. taky jsme včera jeli zpět domů z výletu za deště. Naštěstí ale jen asi půl hodiny. my teda dáváme 50km trasy většinou a to nám teda 5 letý syn ušlápne v pohodě, ale je fakt, že my jezdíme většinou po asfaltu, což je oproti tomu co jste jeli včera rozdíl. Taky mám z něho vždycky hroznou radost, že jsme dojeli v pořádku, že nikde neprotestoval a všechno zvládl naprosto v pohodě. Občas sice ještě padá, ale to je spíš tím, že má buď špinavé brýle (má 8 dioptrií, takže toho pak fakt asi moc nevidí) nebo proto, že má to kolo ještě trošku větší. Nejlépe by mu sedělo 16" kolo, ale to máme bez přehazovačky a horské, na kterém si stěžoval a tak jsme mu koupili 20" s přehazovačkou a nemá horské, ale trek. A kde se dozvím kolik jsme nastoupali? To jsem jaksi nikdy nesledovala :(
    Vím jen, že většinou máme trasu 16km ujetou za hodinku. A že průměrně jezdíme těch 13,5km/h a max. je 25,4km/h. Což konkrétně já s vozíkem už asi víc ani nemůžu. :((

    [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: OT: Můj syn včera složil bajkerské zkoušky :-)

         

    Dobrý. Škoda, že strejda Hekynen je tak daleko, dal bych mu dceru do učení. :)) Já se terénu vyhýbám, tak se to nemá kde naučit.
    S tím šlapáním v blátě je to pro mě samotného novinka. Ještě abych se na stará kolena učil jezdit na kole.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2009
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: OT: Můj syn včera složil bajkerské zkoušky :-)

           

      Za stravu a byt přijedeme... :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 08.07.2009
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: OT: Můj syn včera složil bajkerské zkoušky :-)

         

    Škoda, že sis na to nepřizval neregistrovanýho presidenta superbikerů, protože i dětský bajkerský zkoušky podléhají přísným pravidlům. Ale třeba se ustrne a synkovi vystaví ofiko atest dodatečně. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2009
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: OT: Můj syn včera složil bajkerské zkoušky :-)

         

    Seš dobrej, žes synkovi stačil, za rok, za dva už to bude horší.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: OT: Můj syn včera složil bajkerské zkoušky :-)

           

      Děkuji za ocenění, herr prezident... ;-)
      Ale jinak - přesně v to doufám...
      A ještě další jinak: dnes jsme v pizzerii potkali opravdové cyklisty (profíci), co s němi občas vyjedu. Uvítali ho do klubu a kdy jako přivalí na trénink (mysleli to moje mládě; ne mne, parchanti)...
      Sakra, ten můj mladej je prostě celej já :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 07.07.2009
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: OT: Můj syn včera složil bajkerské zkoušky :-)

         

    krásný výlet, mláděti gratuluji k úspěšnému složení zkoušek. Příště už pršet určitě nebude a výlet bude bez problémů.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lenulkapok)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: OT: Můj syn včera složil bajkerské zkoušky :-)

           

      No počkej, pršet nebude... Přece ho neochudíš o to správný bikerský bahno na zádech :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 08.07.2009
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: OT: Můj syn včera složil bajkerské zkoušky :-)

         

    hele já tedy nejsem biker, ale moc pěkně se to četlo. Moc pěkně! :o)

    A jestli po tom moknutí atd. na to kolo nezanevřel, ale naopak, tak gratuluju, už ho to asi nepustí :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2009
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: OT: Můj syn včera složil bajkerské zkoušky :-)

         

    Tak už mám doma taky velkého cyklistu.
    Až do dnešního dne jezdil syn s přídavnými kolečky. Až včera se konečně nechal přesvědčit, že by se měl naučit jezdit bez nich. Takže dneska odpoledne jsme šli na to. Nasadil si helmu, chrániče na kolena a na lokty, rukavice (o dvě čísla větší). Sedl na kolo, už bez koleček, a jel....
    Koukal jsem na něj jak puk -). Fakt jel hned napoprvé sám asi 4 metry. A asi za pět minut už drandil po cestě úplně suveréně sám. Ještě musíme doladit rozjíždění a někdy i to zastavování, ale to už se poddá.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: OT: Můj syn včera složil bajkerské zkoušky :-)

           

      Kolečka nevyhazuj; časem budeš rád, že je můžeš ke svému kolu přidělat ...
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2011
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: OT: Můj syn včera složil bajkerské zkoušky :-)

           

      Zastavování se učí člověk celý život. Včera se mi jednou podařilo "jen" lehnout na bok a podruhé jsem se ukázkově proletěl přes řídítka ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2011
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: OT: Můj syn včera složil bajkerské zkoušky :-)

           

      Jo tak tuhle zkušenost jsm e měli taky - dokud byli kolečko, šlo to ztuha, ale jen se sundala, jezdily holky brzy bez problémů.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.03.2011
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: OT: Můj syn včera složil bajkerské zkoušky :-)

         

    Dobrý :-). Zkopíruj to do blogů, dám ti palec hore :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 30.03.2011
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: OT: Můj syn včera složil bajkerské zkoušky :-)

           

      Zkopírováno... ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 30.03.2011
      Autor: hekynen
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: OT: Můj syn včera složil bajkerské zkoušky :-)

         

    Ja mam ode dneska o jednoho "povalece" doma vice. V zime jsem to synovi slibil, ze to muze na jare zkusit. Naladil jsem mu ECO, aby dosahnul na slapky, sedacku dal vice "sedo" a vyrazili jsme. Na namesti je to mirne z kopecka, nechal jsem maleho jezdit bez slapani, aby si zvyknul na "autobusove" zataceni. Doleva to slo hned, doprava pozdeji. Zachvili jsem se optal jestli to zkusi se slapanim? Ze pry "jo". Tak se rozjel a bylo to. Na lehky prevod krouzil po namesti a vse bylo vpohode. Ja i on jme byli prekvapeni, ze nespadnul. Nakonec byl velmi spokojeny a od osmicek presel ke slalomu mezi stromy... Tak se tesim az ho vezmu na vyjizdku, aby si zvyknul (samozdrejme kratkou).

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2011
    Autor: lwbdur
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

307 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024