reklama

Internet

Ahoj všem, rozhodl jsem se koupi kola Kellys Exquiside dsc 09, v krámě jsem ho vyzkoušel, ale chtěl bych ušetřit nějakou korunu koupí na internetu, obchodů jse spousta, takže si numím vybrat, prosím poaďte se kterým obchodem máte dobré zkušenosti a má v nabídce kola Kellys. Díky všem Jirka

[ Zpět ]
Datum: 21.06.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (chudy ([email protected]))
  • Re: Internet

         

    S obchodem neporadím. Ale trochu si rýpnu - takže sis vyzkoušel u obchodníka v kameném krámě kolo. Věnoval ti svůj čas, využil jsi jeho prostory atd. Zjevně ti jeho služby vyhovovaly, protože sis kolo nakonec vybral. Ale pošleš ho do háje a koupíš to na webu.
    Předpokládám že na webu by sis ho bez ošahání a vyzkoušení nekoupil.
    Dojdeš potom to toho obchodu a dáš mu třeba pětikilo na pokrytí jeho nákladů?

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2009
    Autor: HonzaT
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Internet

           

      Ten obchodník, u kterého kolo vyzkoušel, provozuje třeba také e-shop.
      Koupí-li pak kolo, které vyzkoušel v "kameňáku" u tohoto obchodníka v e-shopu, bude to podle tebe v pořádku?
      Dovolíš zájemci o kolo ušetřit?
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 21.06.2009
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Internet

           

      kolo jsem mel vybrané a doporučené jestě před tím, než jsem navštívil kamený obchod, tam si mě nevšímali, když jsem klečel na kolenou, tak přišla nějaká znuděná dáma, která nebyla ochotná objednat velikost 21 a nutila mi 19, kterou tam měla (měřím 197cm), že prej to stačí. To jen na obhajobu, pokud bych byl spokojený zákazník jsem jenom pro kupovat věci v kameném obchodě, trřba jen kvůli servisu a případným reklamacím.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.06.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (chudy ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Internet

             

        Osobně jsem nakupoval přes net čtyři kola a spousty náhradních dílů na kupkolo.cz a neměl jsem nikdy sebemenší problém.Je fakt že na kole si dokážu vše udělat sám včetně přepletení a vycentrování takže servisy nenavštěvuji.Jestli-že řetěz přes net koupím za 200 a LX brzdové páčky za 380 včetně lanek a bovdenů, u nás v kameném obchodě stejný řetěz 380, páčky 730 bez lanek a bovdenů, byl bych blázen abych to tam kupoval.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.06.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (bla ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Internet

             

        Pokud mám tu možnost vybírám raději e-shop,který má i kamennou prodejnu a nejlíp i svůj servis,takový e-shop na mě působí důvěryhodněji a nejlíp v okolí bydliště,tím se vyhnu řešení problémů s reklamací na dálku.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.06.2009
        Autor: keťo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Internet

           

      Taky si rejpnu. Jaký náklady tomu obchodníkovi vznikly? Kdo je tady pro koho, chudy pro obchodníka, nebo obchodník pro chudyho? Nic nemorálního na tom nevidím.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.06.2009
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Internet

             

        Tak už HonzuT nechte, vždyť on to myslel dobře ...
        8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 21.06.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (HAF)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Internet

             

        Nechci tohle rejpnutí dál rozvíjet, ale tenhle argument, který jsi použil, je docela častý. Zkus se podívat na termín externalita v ekonomii, to ti trochu napoví. Já nemám nic proti eshopům, naopak. Ale štvou mně třeba ty, kteří prodávají zboží jaké nikdo bez vyzkoušení a nebo osahání nekoupí (např. boty) - a oni to samozřejmě dobře ví. Potom používají kamené krámy jako nedobrovolné showroomy. A prodavači/majitelé z kamených krámků to samozřejmě znají - zákazník si nechá poradit, vyzkouší x kusů např bot a nebo klidně i kolo, pak utrousí cosi o tom že si to ještě musí rozmyslet a jde hledat nejlevnější shop na webu. Pokud by neměl možnost poradit se a vyzkoušet před nákupem, nikdy by ho nenapadlo to v eshopu kupovat.
        Marže zůstává eshopu a kamený krámek zapláče. A nedivte se až tam jednoho dne nebude až ho budete zase potřebovat.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.06.2009
        Autor: HonzaT
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Internet

             

        Jinými slovy je v pořádku slíznout smetanu a potom za ní zaplatit někomu jinému, respektive nezaplatit.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.06.2009
        Autor: pro_pa
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Internet

               

          No to teda ne!!!
          Správný je slíznout smetanu, nezaplatit a hlavně na tom vydělat politický kapitál ...
          (Tak se to dělá, pochop to už!)
          8-)

          [ Zpět ]
          Datum: 23.06.2009
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Internet

           

      Po několika letech můžu jako spokojený zákazník nejmenovaného obchodu, kde mi vždycky vyšli vstříc, poradili, pomohli, našli kompromis, říct jen tohle: Ještě že máme u nás kameňák, kde je naprosto profesionální, ochotný a příjemný personál a člověk se tam cítí jako doma, proto vše kupuji u nich. Na tom rozdílu ( beru to jako daň za pohodlí ) cca 4 000,- mi nesejde, když do toho neřáda na dvou kolech investuju cca 15 000,- ročně. Výjimkou jsou hodně speciální věci, který nejsou k sehnání jinde, než na netu... Přeju všem, abyste měli taky takové štěstí, jako my tu u nás... Ale neodsuzuju ty, kteří nakupují na e-shopech ve výprodejích věci kolikrát o polovinu levnější, někomu hold záleží na penězích, někdo má priority jiné.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2009
      Autor: HombreXXX
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Internet

             

        přesně tak,nakupuju v kamen.obchodě...u Pana prodejce...ví že existuují šopy...a pro něj je malý kšeft taky kšeft....kupuju tam za ceny, který mi šop nedá...a jsme spokojení oba

        [ Zpět ]
        Datum: 23.06.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (karelret)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Internet

         

    Sice taky OT, ktery ti s Kellys nepomuze, ale je k tematu etika nakupu- vyzkouseni v kamennem obchode a nakup na netu. Neni to nic osobniho proti tazateli, ale obecne:
    kdyz na to ma nekdo zaludek, ze dane veci nerozumi, takze si necha vylozene poradit v kamenaku a stejne potom objedna na netu, je to stejne jenom ciste jeho vec. Prodejce v kamennem obchode s tim musi pocitat a taky i pocita, je to proste realita. Je uz jenom na nem, jake dalsi vyhody zakaznikovi poskytne, aby dotycny nakoupil prave a jenom u nej.
    Dalsi vec je ta, ze kamenny obchod tim neprichazi vylozene o chleba, ale jde jenom o fenomen existujici i u vsech ostatnich odvetvi. Musi se s nim vyrovnat a svou vyhodu hledat tam, kde jim internet konkurovat nemuze. Ze zkusenosti nekolika znamych, co provozuji kamenne cykloprodejny vim stejne to, ze nejvetsi obrat maji stejne z tech nejlevnejsich kol a detskych modelu, tedy z tech, kde si zakaznik stejne nevi rady a po internetu je neobjedna. Dalsi velkou cast jim prinasi servis, ktery se dnes uz aspon v tech "lepsich" prodejnach svou cenou blizi k tarifu v autoservisu.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.06.2009
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

380 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024