reklama

Sjeté zuby na převodníku

Řekl jsem si že si udělám radost a zakoupím si kvalitní kolo tak jsem šel do http://www.kola-online.cz/Merida-CROSSWAY-TFS...
zakoupeno ne jaře 2009 . Při záruční kontrole po 1100 km výměna vytahaného řetězu , vyrazím na dovolenou ujedu 800 km a opět zralej na výměnu 13.29 mm , sjeté zuby na převodníku a pastorku ( vím jak se má řadit ) brzdové destičky 0,5mm taky zralý na výměnu . to mám jako za sezonu vrazit do kola 4000 kč jen na běžných opravách ? na starým favoritu jsem jezdil 15 let a náklady minimální 2x řetěz , 1x pastorek + převodník

[ Zpět ]
Datum: 13.06.2009
  • Re: Sjeté zuby na převodníku

         

    Jo a jde mi hlavně o to kdy je potřeba vyměnit přední převodník některý zuby jsou až o 2mm sjeté

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sjeté zuby na převodníku

         

    Ad retez
    - za urcitych podminek se da "vytahat" i driv, ale na krosu je to docela mazec. Mozna jezdis tezke prevody a docela silove, mozna, ze byl puvodne na kole a i pri zarucni kontrole pouzit nejaky silne nekvalitni retez.

    Ad zuby na pastorku a prevodniku
    - zuby se nesjizdeji, ale vymackavaji, takze kdyz je po pastorku, kazeta "strili", kdyz je po prevodniku, tak dany prevodnik taha retez- lepi se na nej. Nejsou ty "sjete zuby" jenom tvuj dojem, nebo ti delaji vazne tohle?

    Ad Favorit
    ten mel mnohem mene prevodu a robustnejsi retez (zase oproti novym kolum vazil nepomerne vic- neni problem vyrobit superodolne kolo, ale to se neslucuje s jeho vydrzi). Nejde porovnavat neporovnatelne.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2009
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sjeté zuby na převodníku

         

    Mám taky trekovou Meridu a brácha už druhou. A předtím jsem měl taky Fáčko :-) Takže ti k tomu můžu napsat svoji zkušenost.
    Prví řetěz mi šel taky po pár kilákách do kopru a protože jsem s tím nepočítal, vzal sebou i kazetu. Z fabriky na to dávají neskutečný bláto. Teď tam mám Campagnolo C9, mám na něm bezmála 15 tisíc a měrka nedává ani první zoubek po celým. A kazeta je v cajku taky (jsem sice nejčastěji v kopcích, ale prakticky nejdu ze sedla a jezdím víc frekvenčně). Jo a jestli zuby na převodníku srovnáváš s velezubama favoriťáckejma, ta to nelze. U těhle indexovaných převodníků a kazet jsou některý zuby dokonce menší proti ostatním a celkově na mě působí dojmem menších (nesrovnával jsem přímo). Takže jak píše Vašek, posuzovat podle chování řetězu.
    Jo a nelze srovnávat výdrž těžkotonážního řetězu na šestikolo s tintítkem na devítikolečko. Ono je něco za něco.
    A ještě poznámečku ke špalkům - to, co dávali na Favority, to se ani sjet nedalo. Sice ty hrůzy moc nebrzdily, ale zato vydržely na věky... :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2009
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sjeté zuby na převodníku

           

      jo, převodníky na favošu byly ocelové, pastorky na vícekolečku byly kalené či jinak tvrzené /kdo někdy zkusil kvalitu důlčikem, tak ví jaká to byla tvrdosz/, dnešní sady jsou dělané na spotřebu a výrobce rozhodně nemá zvláštní záměr na životnosti. řetěz campa C9 /taky mám/ je legendární bílou vránou mezi tunami šrotu

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2009
      Autor: vladaza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sjeté zuby na převodníku

             

        A kazety snad kaleny nejsou?rozdil je jen v tvaru ozubeni. Tenkrat tam byly ty zuby mnohem vyssi a nebyly na nich zadny nabehy, ktery strasne snizujou zivotnost - hlavne u prevodniku, kde jsou zbytecny. Retez favoritse vytahoval este rychleji nez moderni retezy, ale kdo to tenkrat resil? Kdo pouzival naky merky?
        Kdyz se o novej retez nebudes starat, vytyha se, ale i vytahanej vydrzi silene dlouho.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2009
        Autor: Hrabe-X
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sjeté zuby na převodníku

               

          zkus zuby kazety poškádlit :-) pilníkem a uvidíš sám

          [ Zpět ]
          Datum: 14.06.2009
          Autor: vladaza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Sjeté zuby na převodníku

                 

            A to je zajímavý námět ke zkoumání ! Jen co někde vyhrabu nějaký favoriťácký pastorek, tak to porovnám na faktickou tvrdost a dám vědět.
            Akorát že jsem před měsícem při stěhování všechen tenhle letitej balast bez milosti vyházel. Ale ono se někde něco bude válet :-)
            (akorát to asi nebudu srovnávat s duralovými pastorky vyšších tříd - použiju klasiku HG 50)

            [ Zpět ]
            Datum: 14.06.2009
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Sjeté zuby na převodníku

                 

            ja to zkousel pilkou na zelezo a vysledek stejnej...
            ¨
            s bruskou je taky vysledek stajnej...

            [ Zpět ]
            Datum: 14.06.2009
            Autor: Hrabe-X
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sjeté zuby na převodníku

         

    JENOM 4 tis Kč za sezonu? Šťastný to člověku...

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2009
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sjeté zuby na převodníku

           

      :-))))) dík za motivaci :-))))))) ale do favoritu sem za sezonu vrazil brzd. špalky a dva pláště

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sjeté zuby na převodníku

         

    normální....spotřebka woee :-))

    No a teď vážně, průměrná výdrž těchto komponent na mém horáku je :
    -----------------------------------------------------------------
    prostřední placka cca. 5-10 tisích km
    -----------------------------------------------------------------
    SH XT kazeta + SH XT řetěz cca 5 tisíc Km (když budeš měnit často řetězy, vydrží víc)
    -----------------------------------------------------------------
    detičky SH XTR cca. 5-7 tisíc Km
    -----------------------------------------------------------------
    kotouče cca. 7-10 tisíc Km
    -----------------------------------------------------------------

    kolik mě to stojí za rok když najedu 5-9tKm si spočítej sám.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2009
    Autor: Radius
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sjeté zuby na převodníku

           

      seš na tom dost dobře :-))

      destičky 800 - 1 500 přední, 2 000 - 2 500 zadní
      kazeta 4 000
      řetez 800 - 1 200
      prostřední placka 7 000
      malá placka 11 000

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2009
      Autor: pro_pa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sjeté zuby na převodníku

             

        nevim jak jezdis a jaky mas desticky, ale tohle je extrem...

        [ Zpět ]
        Datum: 16.06.2009
        Autor: Hrabe-X
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sjeté zuby na převodníku

               

          Jo když nemáš 60 kg a nejezdíš po rovinkách, tak je potřeba občas brzdit, zvláště když je svah prudký a technický, to potom destičky jenom hoří.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.06.2009
          Autor: pro_pa
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sjeté zuby na převodníku

         

    Jezdil jsem rád spíš těžký převod a docela silově, ale ,,pijánko,, - kochal jsem se přírodou. Možná, že mám stejný problém s pastorkem, nebo s dalším ? Asi to co psal Vašek. Doporučte mi kvalitní pastorek, asi i řetěz a převodník ? Mám MTB Kellys. Jaké značky a typy máte odzkoušené, dík za Vaše názory.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2009
    Autor: XXXL
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sjeté zuby na převodníku

           

      Hodně jsem laboroval co a jak - nakonec jsem se ustálil na tomhle: i když osazení nových kol při koupi preferuji na vyšší úrovni (obvykle XT + LX, do sramu jsem ještě nešel), tak při výměnách dávám řetěz HG 53, kazety deore a střední převodníky deore ocelové. Mám zkušenost, že mi to vydrží plus mínus stejně (u řetězů a kazet) a podstatně déle (převodník) než kdybych tam cpal komponenty na úrovni XT a LX. Velké převodníky dávám hliníkové - kvůli váze.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2009
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sjeté zuby na převodníku

             

        zkus dat stredni prevodnik hlinikovej, ale bez nabehu - treba gebhardt a uvidis ze vydrzi mnohem vic nez deore

        [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2009
        Autor: Hrabe-X
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

454 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024