reklama
Země: Česko Česko

Polabská cyklotrasa

Ahoj kolaři ! Má někdo z Vás aktuální informace o stavu polabské cyklotrasy? Jde mi o úsek zhruba Kolín - Mělník. Na začátku července totiž jedu na týdenní cykloakci se startem v Mělníku a předpokládám, že bych se do Kolína přesunul vlakem a zbytek cesty do Mělníka přejel právě po polabské.
díky všem.
Milda

[ Zpět ]
Datum: 13.06.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (mildaZ)
  • Re: polabská cyklotrasa

Skoč na kolo a uvidíš to hned ! Zhruba kilčo v rovinkách. Za odpoledne to máš sfouknutý... :-)

[ Zpět ]
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

NO JASNĚ !!! ŽE MNE TO HNED NANAPADLO !!

[ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Neber to zle. Jen mě to tak napadlo jako pěkná sobotní vyjížďka s možností zmapování terénu (zvlášť pokud třeba pojedete s dětma).

[ Zpět ]

teda myslím s dětmana ten týden... :-)

[ Zpět ]

Z Kolína je to trošku terének, ale dá se to. Jen kolem soutoku s Cidlinou je to docela vopruz - musíš to vytlačit nahoru na silnici strmým srázem a pak zase dolů.
    Od soutoku do Nymburka luxus - asfaltíček. Do Lysý je to sice prašná cesta, ale také se dá v pohodě.
    Z Lysý do Brandejsa znám jen některé úseky a ty jsou různě terénní. Ale opět, dá se to.
    Z Brandýsa do Mělníka jsem to také už jela a je to prostě občas špatný asfalt, občas terén a hodně často taková ta drncavá kamenná náplavka. Místama jsme to objížděli i přes vesničky - nemělo smysl se trápit. Ale to byly opravdu je kousky.
    Takže v podstatě se dá podél vody z Kolína až do Mělníka (až na malé úseky) a počítej s rozmanitým terénem :o)))

[ Zpět ]
    Autor: radka

Radko, díky za info !! Je mi jasné, že mohu jet po silnici, ale to mne neláká. Jde mi hlavně o cestu podél Labe.

[ Zpět ]

Spíš dej pak vědět svoje zkušenosti. Docela mě zajímá, jestli se tahle trasa nějak vyvíjí a jestli jsou ty "divoké" úseky cyklotrasy nějak upravovány.

[ Zpět ]
        Datum: 14.06.2009
        Autor: radka

pokud to přežiju :-))) tak sem přihodím aktuální informace o stezce.

[ Zpět ]
          Datum: 15.06.2009

Tak jsem zkusil ještě s pár kamarády projet cyklostezku podél Labe do Mělníka. Původní záměr byl jet z Kolína. Ale měli jsme málo času, takže jsme nakonec vyjeli až z Lysé. Měli jsme ale velkou smůlu, protože ten den řádila bouřka s přívalovým deštěm. Zkusili jsme to po cyklotrase, ale ta cesta byla jako tankodrom. Samá díra plná vody, některé i přes celou šíři cesty. první, asi tříkilometrový úsek jsme ještě dali, ale pak něžná část naší skupiny rezignovala a tak jsme museli vzít zavděk asfaltovými silničkami. Jela s námi i jedna kamarádka z Českého Brodu, která má ten úsek projetý a ta další cestu kolem Labe vyloučila. Nu což, stejně se tam jednou vrátím až bude sucho a blátivé úseky budou průjezdné.

[ Zpět ]
          Datum: 25.07.2009
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

U Ostrá ofiko cyklostezka objíždí jezero, ale dá se jet i po turistické hned vedle ramene, ale trochu terén. Pak až do Lysé Litole v pohodě, za mostem se jede asi kilometr, pak se to stáčí dál od Labe polní cestou, vedle vody se snad ani jet nedá. Polní cesta vede k lesu a pak pokračuje k rozcestí Sv. Václav, podle mě pěkná cesta. Tam se dá sjet k vodě do Káraného a pokračovat podél Labe dál.

[ Zpět ]
      Autor: Kik

Tak to nemohu jinak, než zareagovat: "...luxus - asfaltíček" - to černý svinstvo vylitý na zem není žádnej luxus :-))))

[ Zpět ]
      Autor: pro_pa

To je jako u auta, někdo rád jezdí po klikatejch okrskách mezi vesničkami, někdo radši po dálnici, byť je to betonový svinstvo roztahující se v krajině. :)))
        Otázka pouze je, kolik stojí cyklostezka s pevným povrchem podél Labe v Mělníku a kolik podél toho samého Labe v Míšni.
        Z povahy věci bych předpokládál, že polabská cyklotrasa je cyklistická komunikace jejímž smyslem je se dostat podél Labe od někud někam, třeba z Kolína do Hamburku, pokud možno s naloženým kolem. Skákat přes kořeny mohu za barákem, než projezdím všechny pěšinky, bude mi to pár let trvat, kvůli tomu nemusím nikam jezdit. :)

[ Zpět ]
        Datum: 25.07.2009
        Autor: petrp

Příště se pokusím přidat ještě o nějakého smajlíka navíc.

[ Zpět ]
          Datum: 26.07.2009

Ale já jsem smajlíky nepřehlídl. Jsou prostě témata, kde se neudržím. ;)

[ Zpět ]
            Autor: petrp

To máš stejné, já jsem se také neudržel a musel si rejpnout :-))

[ Zpět ]

Sem tě měl vyfotit včera na tý blátivý a kamenitý "kozí stezce", ale měl jsem co dělat udržet se v sedle :o)))

[ Zpět ]
              Autor: PepikW

Včera jsme jeli ja a ještě jeden leháč úsek podebrady-lysá nad labem a zpět po druhé straně,do nymburka je to sice super asfaltik a pohoda ale po těch bouřkach co ted byli je i na tom asfaltu spousta vetvi a bordelu,za nymburkem se cesta postupne horsi je uzsi a blativejsi,navic sme museli nekolikrat prenaset kola pres spadle stromy,jeli jsme po levem brehu,myslim po smeru toku labe,zpět sme jeli po druhe strane a ta byla sice taky blativa se spoustou louzi a vetvi ale i tak byla o dost lepsi nez ta leva strana,v nymburku sme ale zase prejeli zpet na ten asfaltik a po nem az do podebrad,celkem to povazuju za moc peknou projizdku,jen s nekolika terenimi vlozkami:-)

[ Zpět ]
    Autor: lassserman

můžu potvrdit, bylo to super :-))

[ Zpět ]
      Autor: RadekB

Vcera jsme po ni jeli kousek u Kostelce, klouzave kameny, blato, louze, vetve, no na hladkych gumach to misty stalo za to...

[ Zpět ]
    Autor: E-Ryc

mezi Neratovicemi a Kostelcem n.l. to vede po balvany dlazdene stare potahove stezce pro kone-burlaky, to je drncarna, kdyby nekomu vadil asfalt :D

[ Zpět ]
    Datum: 27.07.2009
    Autor: jirka77
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Každý kopec se zvedá … VÝŠ

Milan Silný
Volné pokračování knih „Každý kopec má své ... NEJ“ a „Každý kopec stojí za ... TO“.
Dobrá zpráva pro všechny milovníky náročných stoupání a fantastických sjezdů. Další kniha Milana Silného je na světě. Jedná se o jeho…
299 Kč

Každý kopec bere … DECH

Milan Silný
Výborná inspirace k výletům na nejzajímavější české a příhraniční kopce.
Pátá kniha autora a volné pokračování jeho knih: Každý kopec má své ... NEJ Každý kopec stojí za ... TO Každý kopec se zvedá ... VÝŠ Víte…
349 Kč
Tip na letošní dovolenou

Bavorské zrušené železnice na kole

(CK Hoška Tour)
02.08.2017, 5 dní
5 450 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Sportovního kamaráda na kolo

Hledám: Sportovního kamaráda na kolo
dnes
Ahoj, hledám sportovního kamaráda na vyjížďky na silničním nebo horském kole. Uvítám pokud by měl zájem i o lezení…

Hledám: partnerku co si ráda protáhne na kole trochu nohy

Hledám: partnerku co si ráda protáhne na kole trochu nohy
včera
Jezdím jak na krátký tak delší projížďky, spíš vyhledávám místa z menším provozem vedlejší polní a lesní cesty.…

Hledám: Altiplano 2018

včera
Ahoj, chystám na zimu jízdu na kole po části Jižní Ameriky (Chile, Bolivie, Peru) Někdo, kdo na to má koule a…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

317 cyklistů (16 přihlášených)

Dámská proti proudu Ohře a podle tří řek

Dámská měla být čtyřčlenná, podle čtyř řek a ke třem soutokům, ale nemoci nechodí po horách, ale po lidech,…
HMS | 20.07.2017

Rumunský Maramureš a kláštery

Nastal čas pozrieť si nové miesta a lokality – čas dovolenkový. Na tento rok pôvodne plánovaná návšteva…
bi-cyklista | 20.07.2017

Podél Ohře na kole

Tak začal první prázdninový měsíc a ještě jsem v červenci nebyl na žádném vícedenním cyklovýletě. Využil jsem…
vlakr | 15.07.2017