reklama
Země: Česko Česko

Polabská cyklotrasa

Ahoj kolaři ! Má někdo z Vás aktuální informace o stavu polabské cyklotrasy? Jde mi o úsek zhruba Kolín - Mělník. Na začátku července totiž jedu na týdenní cykloakci se startem v Mělníku a předpokládám, že bych se do Kolína přesunul vlakem a zbytek cesty do Mělníka přejel právě po polabské.
díky všem.
Milda

[ Zpět ]
Datum: 13.06.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (mildaZ)
  • Re: polabská cyklotrasa

         

    Skoč na kolo a uvidíš to hned ! Zhruba kilčo v rovinkách. Za odpoledne to máš sfouknutý... :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2009
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: polabská cyklotrasa

           

      NO JASNĚ !!! ŽE MNE TO HNED NANAPADLO !!

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mildaZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: polabská cyklotrasa

             

        Neber to zle. Jen mě to tak napadlo jako pěkná sobotní vyjížďka s možností zmapování terénu (zvlášť pokud třeba pojedete s dětma).

        [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2009
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: polabská cyklotrasa

               

          teda myslím s dětmana ten týden... :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 13.06.2009
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: polabská cyklotrasa

         

    Z Kolína je to trošku terének, ale dá se to. Jen kolem soutoku s Cidlinou je to docela vopruz - musíš to vytlačit nahoru na silnici strmým srázem a pak zase dolů.
    Od soutoku do Nymburka luxus - asfaltíček. Do Lysý je to sice prašná cesta, ale také se dá v pohodě.
    Z Lysý do Brandejsa znám jen některé úseky a ty jsou různě terénní. Ale opět, dá se to.
    Z Brandýsa do Mělníka jsem to také už jela a je to prostě občas špatný asfalt, občas terén a hodně často taková ta drncavá kamenná náplavka. Místama jsme to objížděli i přes vesničky - nemělo smysl se trápit. Ale to byly opravdu je kousky.
    Takže v podstatě se dá podél vody z Kolína až do Mělníka (až na malé úseky) a počítej s rozmanitým terénem :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2009
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: polabská cyklotrasa

           

      Radko, díky za info !! Je mi jasné, že mohu jet po silnici, ale to mne neláká. Jde mi hlavně o cestu podél Labe.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mildaZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: polabská cyklotrasa

             

        Spíš dej pak vědět svoje zkušenosti. Docela mě zajímá, jestli se tahle trasa nějak vyvíjí a jestli jsou ty "divoké" úseky cyklotrasy nějak upravovány.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2009
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: polabská cyklotrasa

               

          pokud to přežiju :-))) tak sem přihodím aktuální informace o stezce.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.06.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mildaZ)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: polabská cyklotrasa

               

          Tak jsem zkusil ještě s pár kamarády projet cyklostezku podél Labe do Mělníka. Původní záměr byl jet z Kolína. Ale měli jsme málo času, takže jsme nakonec vyjeli až z Lysé. Měli jsme ale velkou smůlu, protože ten den řádila bouřka s přívalovým deštěm. Zkusili jsme to po cyklotrase, ale ta cesta byla jako tankodrom. Samá díra plná vody, některé i přes celou šíři cesty. první, asi tříkilometrový úsek jsme ještě dali, ale pak něžná část naší skupiny rezignovala a tak jsme museli vzít zavděk asfaltovými silničkami. Jela s námi i jedna kamarádka z Českého Brodu, která má ten úsek projetý a ta další cestu kolem Labe vyloučila. Nu což, stejně se tam jednou vrátím až bude sucho a blátivé úseky budou průjezdné.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mildaZ)
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: polabská cyklotrasa

           

      U Ostrá ofiko cyklostezka objíždí jezero, ale dá se jet i po turistické hned vedle ramene, ale trochu terén. Pak až do Lysé Litole v pohodě, za mostem se jede asi kilometr, pak se to stáčí dál od Labe polní cestou, vedle vody se snad ani jet nedá. Polní cesta vede k lesu a pak pokračuje k rozcestí Sv. Václav, podle mě pěkná cesta. Tam se dá sjet k vodě do Káraného a pokračovat podél Labe dál.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2009
      Autor: Kik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: polabská cyklotrasa

           

      Tak to nemohu jinak, než zareagovat: "...luxus - asfaltíček" - to černý svinstvo vylitý na zem není žádnej luxus :-))))

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2009
      Autor: pro_pa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: polabská cyklotrasa

             

        To je jako u auta, někdo rád jezdí po klikatejch okrskách mezi vesničkami, někdo radši po dálnici, byť je to betonový svinstvo roztahující se v krajině. :)))
        Otázka pouze je, kolik stojí cyklostezka s pevným povrchem podél Labe v Mělníku a kolik podél toho samého Labe v Míšni.
        Z povahy věci bych předpokládál, že polabská cyklotrasa je cyklistická komunikace jejímž smyslem je se dostat podél Labe od někud někam, třeba z Kolína do Hamburku, pokud možno s naloženým kolem. Skákat přes kořeny mohu za barákem, než projezdím všechny pěšinky, bude mi to pár let trvat, kvůli tomu nemusím nikam jezdit. :)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2009
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: polabská cyklotrasa

               

          Příště se pokusím přidat ještě o nějakého smajlíka navíc.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.07.2009
          Autor: pro_pa
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: polabská cyklotrasa

                 

            Ale já jsem smajlíky nepřehlídl. Jsou prostě témata, kde se neudržím. ;)

            [ Zpět ]
            Datum: 26.07.2009
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: polabská cyklotrasa

                   

              To máš stejné, já jsem se také neudržel a musel si rejpnout :-))

              [ Zpět ]
              Datum: 26.07.2009
              Autor: pro_pa
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: polabská cyklotrasa

                   

              Sem tě měl vyfotit včera na tý blátivý a kamenitý "kozí stezce", ale měl jsem co dělat udržet se v sedle :o)))

              [ Zpět ]
              Datum: 26.07.2009
              Autor: PepikW
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: polabská cyklotrasa

         

    Včera jsme jeli ja a ještě jeden leháč úsek podebrady-lysá nad labem a zpět po druhé straně,do nymburka je to sice super asfaltik a pohoda ale po těch bouřkach co ted byli je i na tom asfaltu spousta vetvi a bordelu,za nymburkem se cesta postupne horsi je uzsi a blativejsi,navic sme museli nekolikrat prenaset kola pres spadle stromy,jeli jsme po levem brehu,myslim po smeru toku labe,zpět sme jeli po druhe strane a ta byla sice taky blativa se spoustou louzi a vetvi ale i tak byla o dost lepsi nez ta leva strana,v nymburku sme ale zase prejeli zpet na ten asfaltik a po nem az do podebrad,celkem to povazuju za moc peknou projizdku,jen s nekolika terenimi vlozkami:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2009
    Autor: lassserman
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: polabská cyklotrasa

           

      můžu potvrdit, bylo to super :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2009
      Autor: RadekB
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: polabská cyklotrasa

         

    Vcera jsme po ni jeli kousek u Kostelce, klouzave kameny, blato, louze, vetve, no na hladkych gumach to misty stalo za to...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2009
    Autor: E-Ryc
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: polabská cyklotrasa

         

    mezi Neratovicemi a Kostelcem n.l. to vede po balvany dlazdene stare potahove stezce pro kone-burlaky, to je drncarna, kdyby nekomu vadil asfalt :D

    [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2009
    Autor: jirka77
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

368 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024