reklama

poškozený ventilek na silniční duši

Na silniční duši mám takový ten dlouhý a nevzhledný ventilek. Ventilek jsem povolil, duši nafoukl a když jsem ho chtěl dotáhnout, tak mi ten vršek na dotahování zůstal v ruce. Co s tím dělat, dá se to spravit ? Nebo koupit novou duši a raději s tím kratším ventilkem ? Mělo by to stačit mám ráfky Shimano RS10 Wheelset.

[ Zpět ]
Datum: 01.06.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Svaťa)
  • Re: poškozený ventilek na silniční duši

Nevim presne, ktera cast ti zustala v ruce, resp. co ti ruplo a kde. Kazdopadne nova duse nestoji tolik, aby sis lamal hlavu s jeji opravou, nahradni dily k ventilku ti stejne nikdo neproda, asi by sis musel sehnat starou dusi a presroubovat to z ni. Pokud by to vubec slo, jak pisu vys.
    Rozdilne dlouhe delky ventilku se jinak nedelaji kvuli estetice, ale kvuli vysce rafku, spousta silnicnich rafku je dost vysokych, tak by s kratkym ventilkem ani nesla nasadit pumpicka. Nektere rafky jsou vysoke az tak, ze se musi vozit bud s nastavci- adaptery, nebo maji rafky zboku i otvor pro pristup k ventilku (vysoke karbonove rafky, loukote a disky).

[ Zpět ]
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ten ventilek se jmenuje galuskový, a dá se sehnat:
    http://www.shop.cyklomax.cz/Ventilky/3715... .
    Ovšem vzhledem k ceně jistě poslechneš správnou Vaškovu radu.

[ Zpět ]
    Autor: henry
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

To tam musí jít našroubovat zpátky, ne?

[ Zpět ]
    Datum: 02.06.2009
    Autor: básník

No budu si na to muset vzít brýle, abych se vlastně pořádně podíval co mně zůstalo v ruce a co na ventilku. Je nějaké nářadí jak dostat ten ventilek ven a našroubovat tam nový ? U autoventilku se to dělalo takovou tou kovovou čepičkou.

[ Zpět ]

Chceš-li uše3t, jezdi na protektorovaných gumách ...
        8-)))

[ Zpět ]
        Autor: pavka

Především ujasni, o jaký ventilek jde (jsou tři druhy, tzv. galuskový, pak klasický na kola kde se dá celý vyšroubovat a navlíkala se na něj gumička, a pak je ještě tzv. motoventilek).
        Nevím co by se ti mohlo ulomit u moto a velo ventilku, takže asi zbývá ten galuskový. Asi ti v ruce zůstala taková mosazná matička s kouskem závitu, která se před pumpováním povoluje a pak se jen utáhne.
        U galusek se dal vyměnit, u normálních duší nevím. Samozřejmě že kompletní je nejlepší, ale v oddíle se speciálně žáčci poznali tak, že kromě obtisknutého převodníku na lýtku měli od špatného pumpování ulámané ventilky... :-) Ale dobrá zpráva je, že ventilek i bez té matičky vcelku normálně funguje. Odjezdil jsem s tím tehdy nraky kilometrů.

[ Zpět ]
        Autor: ronda

Neřešit, vyhodit, koupit novou duši.

[ Zpět ]
    Autor: hekynen

Jsem líný, nechce se mně sundávat kolo, ale asi mně nic jiného nezbude. Zatím jezdím tak, ventilek není dotažený a asi budu muset častěji pumpovat.

[ Zpět ]

jj, lenost - hybná síla to lidstva :-)

[ Zpět ]
        Autor: hekynen

pumpovat navíc bys neměl, ventilek drží zavřený tlak v duši.

[ Zpět ]
        Autor: ronda
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
včera
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

176 cyklistů (15 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017