reklama

poj. krouzek z.přeházovačka

na zadní přehazovačcce,když chci vytahnout kolečka(9ti) pomocí stahováků tak mi to nejde odšroubovat,když se podívám a točím pomalu tak jak by to šlo přes zuby,kolečka se točí ale pojistný se ani nehne,může mi někdo poradit jak na to(abych vytal kolečka)?

[ Zpět ]
Datum: 05.05.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (kent182)
  • Re: poj. krouzek z.přeházovačka

Na přehazovačce jsou pouze rolničky, které u většiny přehazovaček povolíš klíčem velikosti 8 mm. Pokud máš na mysli kazetu, tak tu musíš nejprve zajistit proti otáčení dozadu ( vlevo) a pak nasazeným stahovákem povolíš rovněž vlevo. Toto platí jen za předpokladu, že jsem vysvětlení správně pochopil.

[ Zpět ]
    Autor: Papji
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Pochopils to jako já, jen jsem včera neměl odvahu s tím vyrukovat. Takový zadání se vidí málokdy i tady. :-))

[ Zpět ]
      Datum: 06.05.2009
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

http://www.ivelo.cz/domaci-dilna/vymena-kazety

[ Zpět ]
    Autor: henry

"Pojistným" asi myslíš čudl číslo jedna na tomhle obrázku.
    http://www.paul-lange.cz/rozkresy/CS-Pastorky...
    K tomu je třeba vlastnit heft číslo šest. Pak můžeš pomýšlet na vytnutí koleček. Samozřejmě ne všechny typy koleček se vytínají heftem TL-HG16.

[ Zpět ]
    Datum: 06.05.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)

no ale právě že ta 1(ten obrazek) mi nejde povolit. stahovak jsem dalna kolo a na svěrák a nejde jen kolecka(9) mi potáčí(epřijemný zvuk jako by to nemělo)

[ Zpět ]
      Datum: 08.05.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ket)

Ten stahovák kazety 6 musí být přitlačen do zubů matice 1 (rychloupínákem), aby nevyskakoval ze zubů. Jím se otáčí pomocí stranového klíče 15, nebo pomocí většího francouzského klíče, a to ve směru, kde volnoběžka nebrání kazetě v otáčení (pravý závit - proti směru hod. ruč.). Proti tomuto rotačnímu momentu se vyvíjí moment pomocí bičíku, nasazeného na některé z větších ozub. koleček kazety. Takže svěrák nepotřebuješ, ale o bičíku jsi se nezmínil.

[ Zpět ]
        Autor: henry

Udělej to podle linku od Henryho, nemůže to nejít. Není to žádný Kolumbovo vejce a bičík si udělej z kousku plocháče a sjetýho řetězu.

[ Zpět ]
        Autor: abernathy
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,žena věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

144 cyklistů (9 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017