reklama

Kotoučovka Deore 525

Čau,
je to pořád tak drahý protože je to supr brzda nebo co?? Mám přední asi 4 roky a je bezchybná, řikal sem si že to je jenom Deorečko ale podle toho co sem slyšel tak LX a XT ruzně v zimě netěsní, zamrzají apod. a když sem se podival tak sou aji někdy levnější... tak nevim co na tom je teda...

[ Zpět ]
Datum: 24.04.2009
Autor: Egesi
  • Re: Kotoučovka Deore 525

         

    Neřekl bych, že 525tka je nějaká extra super brzda. Prostě sice slušně funční hydra, ale je tu mnoho lepších brzd na trhu.
    Dnešní cena, pokud někde 525tky mají je nepodstatná, když se jedná o brzdu, která už se nevyrábít.
    Co se týká problémů u nových XT (předchozí verze XT se netýkala a ta byla třeba jasně lepší než ty 525tky), tak je jediný a to zkracující se chod páky až v nejhorším případě škrtání desek o kotouč a děje se to jen ve větší mrazech, takže to zase tak hrozné není. Většině lidí se jen zkracuje ten chod páky. A je to konstrukční chyba na páce.
    Cokoliv jiného je vada konkrétního kusu, což může potkat každou brzdu.Kdo nejezdí často v mrazech, tak XT jsou za ty prachy dobrá volba.
    Za slušnou cenu je tu ale spousta dalších výborných brzd jako ORO K18tky, Avid elixir. Všechny ty brzdy jsou lepší než 525tky.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2009
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kotoučovka Deore 525

           

      525-ky na kole mám,zadní je super ale s přední se nedá domluvit,ta prostě brzdit nebude,vzduch v ní není,páka je tvrdá,má krátkej chod ale brzdí mizerně.Dal sem tam různé desky i kotouče ale je to pořád stejné.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2009
      Autor: kyl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kotoučovka Deore 525

             

        Hm, tak nevim, jestlis zkoušel i ruzny desky a kotouče, tak musi byt něco s třmenem nebo hydraulikou, nevim, nedostatečnej tlak jestli to brzdi malo? Tzn líp odvzdušnit?

        Já mám 74 kilo a brzdí mě to fest,když to zarvu tak letím i když si zasednu dozadu, až mám někdy strach aby mi to neurvalo náboj nebo něco.

        Nevíte náhodou jestli se dá koupit někde akorát takovej gumovej čepeček na jednu výpusť na třmenu...

        [ Zpět ]
        Datum: 28.04.2009
        Autor: Egesi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kotoučovka Deore 525

               

          Už to neřeším,aspoň mě nepošle vzduchem.Origoš desky nebrzdily vůbec,s těma sem to ušlapal i do kopce,koolstopy byly o něco lepší a teď tam mám faststop,originál kotouč sem měnil za avid a pak za zubatej aligátor,ten se chová asi nejlíp.Na prachu se kolo dokáže bloknout ale na silnici se mi nestalo že bych to postavil na přední,to s mech.Avid BB5 není žádnej problém.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.04.2009
          Autor: kyl
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kotoučovka Deore 525

                 

            Tak potom je/bylo opravdu něco špatně. BB5 brzdí slušně, ale každá slušná fungující hydra včetně 525 brzdí lépe.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.04.2009
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kotoučovka Deore 525

                   

              Dokonce sem i prohodil desky a kotouče mezi přední a zadní brzdou,co vzadu blokovalo kolo jedním prstem při lehkém zmáčknutí paky vpředu nic moc.

              [ Zpět ]
              Datum: 01.05.2009
              Autor: kyl
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kotoučovka Deore 525

                     

                No strčil bych to do nějakýho víc specializovanýho servisu aby se na to mrkli, je tam nějaká mrcha v tom, brzdí to fakt fest...

                [ Zpět ]
                Datum: 02.05.2009
                Autor: Egesi
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kotoučovka Deore 525

                       

                  Olej mám tak to asi kuchnu,vyměním všechny těsnění a pak se ukáže,rozebrat to není zas tak velkej problém.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 03.05.2009
                  Autor: kyl
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Kotoučovka Deore 525

                         

                    Pak dej vědět jak to dopadlo... dikec

                    [ Zpět ]
                    Datum: 04.05.2009
                    Autor: Egesi
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Kotoučovka Deore 525

                           

                      Tak brzda se probudila k životu,konečně funguje jak má,stačilo se v ní povrtat.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 26.07.2009
                      Autor: kyl
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

328 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024