reklama

Kam s dítětem o prázdninách?

Nedávno nám napsal jeden z návštěvníků serveru NaKole.cz. Povzdechl si, že rodiče dnes nemají zájem učit své děti jezdit na kole nebo posílat je do cyklistických oddílů. Při zadání slova „cyklotábor“ se přitom z vyhledávače vysype přes 4.500 odkazů. Jak je to tedy s cyklotábory pro děti?

Datum: 22.04.2009
Autor: Redakce
  • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

         

    Rozhodně k prarodičům na vesnici. Můžou tam honit klackem starej ráfek nebo jezdit na historickým kole pod štanglí. Taky se naučej rozlišit husu od kachny a kozu od krávy. Ani koupání v rybníčku na návsi ve společnosti žab není k zahození. ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2009
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

           

      Asi by se mi děti poděkovaly... na téže vesnici, co prarodiče, žijí od narození... :-)
      Leč život vesnický je už povětšinou jiný než tyhle romantické představy... Kozu nevím, jestli jsem posledních deset let viděla, krávy jsou v kravíně a rybníček na návsi též nikde v dvacetikilometrovém okruhu nemají... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2009
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

             

        Jo - ale dům dětí a mládeže (dříve dům pionýrů, dnes zase středisko volného času), které pořádá cyklotábory u nás máme! A hojně jsem ho pro prázdninové "zagarážování" dětí využívala.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.04.2009
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

             

        Rychle epidemie postavili moderni domky na misto byvale pole,novodobni lide nemuseli založit dvur pro domaci zvirata a zahrady. Škoda!

        [ Zpět ]
        Datum: 22.04.2009
        Autor: Arabice
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

             

        bydlíš na blbý vesnici :o)
        Tady jsou v okolí několikery koně. Kozy a krávy taky není problém. Slepic emá taky leckdo....

        [ Zpět ]
        Datum: 22.04.2009
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

               

          Tak koně jsou u nás taky několikery, to jo! Mám dojem, že dokonce dvě jízdárny. Slepice a králíky má taky leckdo - ale na rozdíl od mého dětství, kdy byly všude, je ale taky už leckdo dávno nemá :-) Kravíny tu jsou, ale tam se člověk s dětmi většinou dívat nepůjde... Kozu možná někdo má, ale do dvorů nikomu nevidím. :-)
          Prostě ta představa rybníčku na návsi, kde se cachtají husy a venkovská dítka po škole vyhání kozy na pastvu, je už trochu mimo realitu...

          [ Zpět ]
          Datum: 22.04.2009
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

           

      ??? http://stanpilot.rajce.idnes.cz/Pro_nakole_-...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2009
      Autor: stan-pilot
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

           

      Anebo muzete dat deti do skolky na letni program :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel Tuleškov ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

         

    Poslala jsem obe deti na cyklotabor 4krat( 2 Rusava,1 Ždarsko,1 Jindrišskohradecko),byli super.Bez problem.Letos nebudou,už velké. Jinak jsem rada,že každy rok poslala deti na ruzne tabory nejen cyklo,take survival,krestanske,vytvarne,skaut,vodacke,atd.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2009
    Autor: Arabice
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

         

    souhlasím halvně s tím souslovím "pečlivě vybírat" Nemám na tábory, co jsem jako dítě absolvoval, příliš dobrý vzpomínky. Horší už byla jen vojna. Ale ne o moc... :o(

    [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2009
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

           

      Tak to jsi měl buď úžasnou a luxusní vojnu nebo kruté dětství :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

             

        dětství bylo super. Vojna byl hnus :o( A tábory taky. Od vojny se lišiyi délkou a oblečením, ale jinak nijak moc ne. Strašlivá nuda, buzerace, nesvoboda...

        [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2009
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

           

      Já na náš tábor mám vzpomínky výborný, i proto se tam pořád angažuju... taď 1. pojedeme zkouknout tábořiště... i když o prázdninách budu pryč, tak mě to místo pořád láká a to se tam jezdí 30 let...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

         

    Tohle není špatný nápad:
    http://www.redmeat.com/redmeat/2008-06-10/index...

    [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2009
    Autor: jf
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

         

    Asi bych měl strach dnes dělat vedoucího na dětském cyklotáboře. Dnes, jak jsem si měl možnost všimnout, nemají děcka valného respektu a úcty k učitelům. Jak na tom potom musejí být vedoucí na takovýchto táborech??? To je jeden pól , který mě trochu děsí. S druhým polem věci jsem se setkal na dovolené na Šumavě = prozměnu nezodpovědnost vedoucích. Scházeli jsme s kamarádem z Poledníku dolů a proti nám ztěžka tlačila děcka kola do vrchu. Ani jeden vedoucí široko daleko. Jen tak jsem nadhodil: "Doufám, že máte OK brzdy a vedoucí vám je pořádně zkontrolovali, protože dolů to bude pořádný sešup!" a jeden hošík z davu na mě prohodil něco v tom duchu, že ani neví, jestli mu to brzdí. Krom toho jsem si všiml malé holčičky, která měla přední brzdu omotanou kolem řídítek. Nechápu ty vedoucí, kteří přijmou na takovýto tábor děcko s podobným kolem nebo se mu ho alespoň nepokusí tedy opravit, když už není jiného zbytí a nechají ho jet tak.:-((())) Samozřejmě je to i zodpovědnost rodičů, že vybaví děcko takovým kolem, ale ne každý rodič má asi představu, kde všude bude kolo využíváno a od toho by tu měl být vedoucí tábora, který by to měl předem rodičům i dětem řádně vysvětlit a žádat 100% přístup rodičů i jednotlivých vedoucích.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2009
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

           

      Jo, dělat dobrého vedoucího na dětském táboře je docela slušný kus hrdinství. Vedoucí tu odpovědnost musí mít v sobě vypěstovanou a dobrý vedoucí má přirozenou autoritu a respekt si umí zjednat a zvládne i tšěžko zvladatelné. Jenže jestli je vedoucí dobrý se pozná vždy až po skončení tábora.
      Rodiče se nesmí bát a musí alespoň trochu věřit svým dětem a vedoucím, jinak by se ze samých starostí museli zbláznit.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

             

        Rodiče nevěří nikomu a jestli věřili, tak přestávají... Jinak děti na kolech lze zvládnout. Já sem neměl problém ani s klukama kolem 14 let, ani s holčičkama do 9 let. Vždy se nechali dobře zvládat, jinak je tábor a tábor, u nás mají děti vesměs respekt, ale na ROH táborech, kde na vedoucího je víc jak 10 dětí, tak nevim, co dělaj...

        [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

           

      Hele, asi takhle. Je pravda, že některá děcka jsou dneska dost drsná a nemají žádnou úctu k dospělým. Na druhou stranu většina takovýchto dětí na tábory nejezdí. A pokud už se někdo takový vyskytne, musí se s tím vedoucí vypořádat. Ale samozřejmě že ne za cenu znepříjemňování a boje, ale je nutné najít cestu a nabídnout přístup, aby ty dny pobytu nebyly pro daného člověka utrpením. Podle mě i ten člověk, který tam je, si chce ty dny trochu užít. Je to o respektu i naladění se na "jejich" vlnu. Těžko se to popisuje, ale za sebe musím říct, že velmi často se dokážeme dát do kupy i s jinak problémovými dětmi.
      Co se týče toho tábora, co jsi viděl. No je mi líto, že jsou takovéhle věci k vidění. Kolikrát se i já na svých cyklotoulkách či pěších vandrech setkávám s partami organizovaných dětí, kde to funguje tak, že vlastně nic nefunguje. Ve vlaku dělají bordel a vedoucího to nechává chladným, mezi sebou mluví hůž než kdejakej kopáč a taky už je to braný jako normálně. Nebo mě dostalo, když starší děcka (cca 15 let) normálně v doprovodu svýho vedoucího kouřila. To je hrozný. Jinak je to i o výběru, referencích a pořadatelích. Já bych třeba neposlal své dítě na tábor nějaké komerční agentury. Když vidím, jak to tam funguje - tábor předraženej, vedoucí a praktikanti většinou i neprověření (samozřejmě jak kde) a odměny pro sebe si rodiči nechají zacvakat... Pak jsou ale zájmová sdružení, DDMka apod., kde to opravdu dělají dobrovolníci a dělají to proto, že je to baví ne aby si jeli na prázdniny vydělat. A to se pak odráží i v atmosféře tábora. Jinak co se týče mého cyklotábora, já si docela potrpím nejen na dodržování daných pravidel, ale i na bezpečnostní stránku. Jde přeci v prvé řadě o zdraví dětí, ale i o vlastní klid. To co popisuješ, to je opravdu nepřípustné. Na kopcích na sebe čekáme, vedoucí jede první a poslední a nikdy jinak. Z kopce je zákaz předjíždění, musí se ukazovat, dodržovat rozestupy...bla bla bla... Nikdy to není problém.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2009
      Autor: Jarinek82
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

             

        Přesně tak, vždycky je někdo, kdo není zvyklý pracovat ve skupině, chce ho to naučit, většinou se chytne. Když to dítě ví, že musí 14 dní vydržet s ostatníma, tak si rozmyslí, co si dovolí. My taky držíme rozestupy, většinou vepředu jede vedoucí nebo starší dítě (prověřené a rozumné) a vzadu vedoucí, nikdo nesmí ujet, ukazujeme. Seřizujeme kola před prvním výletem). Jde to, ale musí to dělat vedoucí se zájmem a nejlíp zkušenostma... Taky záleží na vedoucím, vedoucí, co kouří je ke kouření benevolentnější (ne že by se mi to líbilo) a stejně tak ten, co běžně mluví jak dlaždič, chce si to vybrat ten správný oddíl...

        [ Zpět ]
        Datum: 28.04.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

               

          Přesně jak píšeš, tak nějak to vidím právě i já... :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 29.04.2009
          Autor: Jarinek82
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

             

        S tou kritikou soudobých táborů jste mne ntně potěšili. Měla jsem výčitky svědomí, že hodnotím skautský chlapecký tábor na místě dřívějšího pionýrského MNOHEM níže. Pionýři jenom plašili hrátkami zvěř....
        Když jsem, dávno, dávno tomu, dělala vedoucí na odborových táborech, program se připravoval ROK (od skončení) dopředu. Etapová hra jsme tomu říkali. Pak nebyla minutka volná, a bavily se jak děti, tak vedoucí....byl jediný vyražený zub, ale našli jsme ho v trávě, odvezli jsme ho bleskurychle v mléce do města k zubnímu a šel dát (mrtvý) na místo. Jinak vše co do zdraví v maximální pohodě. Samozřejmě jsme všichni vedoucí měli jakési zkoušky k oprávnění práce s dětmi...nekašle se na to teĎ NÁHODOU?
        Osvědčené jsou tábory s tradicí, takové Zlaté zátoky bych se neobávala, ale asi budou mít dost plno.
        (Ovšem jako dítě jsem na tábory nejezdila vůbec, můj pečlivý rodič se bál "vymývání" hlav...kolektivizmu nucenému..)

        [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Cyklistka Františka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

               

          Nekašle se na to - na táborech pravidelných oddílů (skaut, LLM, TOM atd.) je nemyslitelné na to kašlat, na komerčních táborech je to záležitost rodičů dětí, aby si to ověřili.

          A neházej všechny do jednoho pytle, mnoho oddílů chystá táborový program rok dopředu, na tom není nic zvláštního. Rozhodně není situace horší, než bývala za éry táborů pionýrských, jen dnes média každý průšvih pořádně rozmáznou, protože smějí, to je celý.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.06.2009
          Autor: k.vl
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

         

    Prosím všechny NáKoláky - rodiče, aby své potomky (hlavně pubertálního věku) během prázdnin drželi v uctivé vzdálenosti ode mě, minimálně tak 300 m (tj. na dohled). Děkuji mnohokrát. 8-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2009
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

           

      Pardón! Jedinou vyjímkou je Kuba K. 8-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2009
      Autor: Burajda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

           

      To by ses ale pomalu měla stát terénní jezdkyní a zmizet v hlubokých lesích, kam lidská noha jentak nevkročí, ne ? :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2009
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

             

        Začínám o tom vážně uvažovat. 8-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2009
        Autor: Burajda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

           

      Platí to i na mě?

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2009
      Autor: Kominík
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

             

        Jestli jsi ještě v pubertálním věku, tak ano!!! 8-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2009
        Autor: Burajda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kam s dítětem o prázdninách?

               

          Ještě ? Já už se k ní pomalu zase blížím :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 22.06.2009
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

301 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024