reklama

Vibrace přední vidlice

Mám problém, při dobržďování ev.při velmi malé rychlosti když přibržďuji se mi rozvibruje přední vidlice. Mám Authora Versus 2004, který má mech.kotoučovky Haeys. Po demontáži destiček které jsem vyčistil a srazil hrany šmirglem se stav o nšco zlepšil ale pořád to není "ono". Nemáte někdo zkušenosti s tímto nepříjemným jevem... ...už si nevím rady. Ještě jedna drobnost, bohužel jsem si strhl dolní závit ve vidlici. Dal jsem tam delší šroub a vypadá to v poho. Nevím, jestli to nemá náhodou souvislost. Díky

[ Zpět ]
Datum: 05.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (mZa ([email protected]))
  • Re: Vibrace přední vidlice

         

    Vidlice je jednoduchá,stržený šroub je smůla ,ale z vibrací to nemá nic společného pokud se jedná skutečně jen při brždění.Chyba je v mech.kotoučovkách,musejí se opravdu dobře nastavit a zajet,nikdy však v normálních podmínkách nedosáhnou na slušnéV-brake brzdy a hydrauliku kotoučovek.Bylo by dobré rozebrat vidli komplet protáhnout závitníkem závit v "plunžru"vidlice,protože na něm závisí pevnost spojení kluzáků a vnitřních noh.Materiál destiček má také velký vliv na vibracích a brzdném ůčinku.Jak jsem napsal zajetí mech. brzd trvá trochu déle.Je ještě jedna možnost uvolněné hlavové složení zkontroluj jeho vůli,zabrzdi přední kolo a zkus zahýbat dopředu a dozadu řídítky,nadzvedni kolo ,přední,a pusť přední kolo na zem sleduj zda se nepohne nebo nemá vůli.Pokud ano je potřeba povolit představec dotáhnout středový imbus šroub který vymezuje vůli a opětovně utáhnout představec"dva imbusy"to se jedná o takzvaný Ahead systém.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vibrace přední vidlice

         

    1.Odsrouboval bych brzdu od vidlice a zkontroloval jestli tam neni nejaka barva nebo nerovnost, prejel bych jemne dosedaci plochy pilnickem .
    2. Pokud jsi tam daval delsi sroub, tak uz muze byt na konci zavitu a nedostatecne drzi brzdu, zkus dat podlozku, musi byt radne dotazenej, ale nestrhnout. Mozna ze ten strzenej zavit jsi dotahl malo kvuli tomu ze drzi na par zavitech.Vyrezat vetsi zavit.
    3.Vyzkousel bych desticky ze zadniho kola.
    4. Dotahnout pradstavec jak pise ZDENEK
    5.Pokud nic nepomuze, tak nevim, mozna to chce dyl aby se to zajelo a sedlo to.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Santus)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vibrace přední vidlice

           

      Moc děkuji za rady :-) O víkendu si k tomu sednu a vyzkouším veškeré Vaše návrhy na opravu. Všechny mají smysl a je vidět, že jsem se obrátil velmi dobře :-D. Do fóra pak odepíšu v čem byl "zakopaný pes", kdyby měl někdo stejný problém jako já...

      [ Zpět ]
      Datum: 06.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mZa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vibrace přední vidlice

             

        Tak problém vyřešil nový závit...

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mZa)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vibrace přední vidlice

               

          Tak to vidíš jak se to vyvrbilo,dík za zprávu,omlouvám se měl jsem na mysli dolní šroub vidlice a ne uchycení brzd moje chyba to mě mělo napadnout když šlo o brzdy!Sorry

          [ Zpět ]
          Datum: 15.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Vibrace přední vidlice

                 

            :-(
            Tak po ujetí pár km se stav začal opakovat. Vyzkoušel jsem následně utáhnout hlavové složení, vycentrovat čelistník, i výměnu destiček (koupil jsem si nové). Je ale zvláštní, že když jsem vyndal destičky avyčistil je nebo vyměnil, tak to asi 5km nic nedělalo, pak jako kdyby si to sedlo a začalo to dělat znova. Přemýšlím co to asi může ještě způsobovat? Chci se zeptat :1) při padá mi, že volnější šroub který podepírá destičku zezadu. Je to v pořádku? Při brždění je vidět jak se pohybuje když je na tu destičku pod ním přitlačen kotouč. 2.) v jaké by měli být poloze destičky vůči kotouči, jsou to mech.kotouče Hayes MX2. Díky za každý nový nápad jak si s tím poradit :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 01.08.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MmZa)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vibrace přední vidlice

                   

              Cau,pry nekdy od tohohle pomuze podmaznout desticky medenou nebo hlinikovou pastou,pouzivaji to v autoservisech.Podmaznout myslim namazat tu stranu kde neni oblozeni.

              [ Zpět ]
              Datum: 01.08.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vibrace přední vidlice

                     

                Hned večer to zkusím, díky... :-)
                Pak dám vědět

                [ Zpět ]
                Datum: 01.08.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (mZa)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vibrace přední vidlice

                     

                KONEČNĚ !!
                Po namazání zadní strany destiček konečně žádná vibrace...
                Díky :-))))))))))

                [ Zpět ]
                Datum: 03.08.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (mZa)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

379 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024