reklama

Existuje skutečně kvalitní stojánek?

Jezdíme natěžko a už několik let se potýkáme s tím, že NELZE sehnat stojánek, který by kolo spolehlivě udržel a nezlomil se po pár použití. Před pár dny jsem zakoupil další (dvojnožku) v naději, že vypadá opravdu masivně a že něco vydrží a udrží. Neudrží. Pravděpodobně díky dětskému vozíku, který stojící kolo stlačuje k jedné straně, kolo padá na zem ještě snadněji. Takže dnes opět vrátím jednonožku. Další nevýhodou dvojnožky je to, že za jízdy o něj občas škrtám patou. Víte někdo o skutečně pořádném ocelovém stojánku, který se montuje k zadnímu kolu? Ideálně se zploštělou nožičkou, aby se nezapichoval do hlíny. Ať stojí hříšné peníze a váží hříšné stovky nebo i tisíc gramů.

[ Zpět ]
Datum: 12.04.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (informator1)
  • Re: Existuje skutečně kvalitní stojánek?

         

    Obavam se, ze takovy stojanek na pultech prodejen nesezenete. Stojanky ke kolum jsou zpravidla konstruovane tak, aby udrzely kolo (12-13kg), nikoliv nalozene kolo, kolo s detskou sedackou nebo kolo pripojenym vozikem. Navic se dnes stojanky vyrabi z Alu slitin, aby nebyly moc tezke (obecny pozadavek zakazniku).

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Conti)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Existuje skutečně kvalitní stojánek?

         

    Nevím. Vzhledem ke konstrukci kola možná nic takového ani existovat nemůže? Nevím.

    Zatím se mi hlavou honí takové tři zlepšováky - za prvé vymyslet něco jednoduchého (a bezpečného!) na zablokování řízení, aby po zastavení drželo přední kolo v přímém směru - tím je kolo opřené o stojan mnohem stabilnější - zatím to řeším pomocí gumicuku.

    Za druhé mě napadlo, jestli by nebylo jednodušší vozit s sebou nějakou delší štangli, třeba dřevěnou lať, nebo hliník (třeba tyč z běžecké hůlky) o kterou by se kolo opřelo v nejvyšším bodě - o sedlo (pod sedlo)- to by bylo superstabilní. Ale ještě jsem se nedostal k tomu, abych to vyzkoušel, takže jen kecám a kecám. Navíc to bude samozřejmě překážet, kam to přikurtovat, že...možná teleskop jako na trekových hůlkách?

    Za třetí použít něco jako ruční brzdu, aby kolo neujíždělo na nerovném terénu - což se dá udělat jednoduše tak, že něco narvu mezi rám a lanko od zadní brzdy.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Existuje skutečně kvalitní stojánek?

         

    Asi nezbyde, než zaimprovizovat. Co něco takového ? http://ronda.rajce.idnes.cz/KOLO/ Vozí na tom docela náklad a asi je to osvědčené. Je to ale pracovní vehikl, chtělo by to uzpůsobit.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2009
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Existuje skutečně kvalitní stojánek?

         

    o))))))))))
    Udělals mi radost.Ještě se zkus zeptat jestli evistuje skutečně kvalitní bletník.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Existuje skutečně kvalitní stojánek?

         

    to máš těžký.....
    Já mám tenhle: http://www.azub.cz/CZ/azub-stojan-pro-lezate-kolo/
    Při trochu opatrným zacházení celkem drží. I s naloženým kolem, zatím se mi jen jednou ulomil a to jsem to prostě postavil blbě. Z kopce takže na tom bylo moc váhy :o( Jen ta guma na konci nevydržela a nakonec jí to ramínkou protlačilo zkrz. tak jem tam vyvrtal z boku dírku, vyříznul závit a dal šroubek a od tý doby pohoda....

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2009
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Existuje skutečně kvalitní stojánek?

           

      Tento stojánek na lehokolo vypadá solidně, ale už několikrát jsem naletěl na solidně vypadající stojánky a žádný nevydržel anebo pořádně nedržel kolo, případně se zapichoval do země.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (informator1)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Existuje skutečně kvalitní stojánek?

         

    "který stojící kolo stlačuje k jedné straně,"
    tak potom je dvojnožka úplne zbytočná, ale mám asi slabú predstavivosť ako môže vozík na dvoch kolesách stáčať bicykel do jednej strany.
    chcel som kúpiť takýto stojan, http://www.diskontbike.sk/sk/index.php?page... , ale potom sú to vyhodené centíky

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Existuje skutečně kvalitní stojánek?

           

      Vozík na dvou kolech stlačuje kolo k jedné straně proto, že má oj, která je upevněná za osu zadního kola z jedné strany. Zkus si to představit nebo se podívej na konstrukci takových vozíků.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (informator1)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Existuje skutečně kvalitní stojánek?

             

        veru máš pravdu, pri väčšej váhe to spôsobuje naklonenie.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.04.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Existuje skutečně kvalitní stojánek?

         

    Osobně bych kombinoval dva druhy stojánků - jeden středový a jeden na zadní stavbu kola (vidlici). S tímto středovým mám velice dobré zkušenosti. Vršek není žádný plech ale nějaký kovový odlitek či masivní výlisek a posuvná noha z tak tvrdého drátu, který se mi ještě nepodařilo nikdy ani poohnout:

    http://www.manica.cz/longusstojanpodrmlux-p...

    něco podovného od authora:

    http://www.mojekolo.cz/819-stojan-aks-09a

    a koncový stojánek na zadní stavbu třeba tento:

    http://www.manica.cz...

    nebo použít nástavec na zadní vidli od Azubu, kterou zde už Jurimír zmiňoval i s jejich masivním stojánkem nebo opět použít ten bytelný s drátovou nohou:

    http://www.azub.cz/CZ/azub-stojan-pro-lezate-kolo/

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2009
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

344 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024