reklama

Vozík místo kočárku?

Ahoj, je tu někdo kdo vůbec nekupoval kočár a má jen vozík? Snažím se složit si pro a proti, zatím jsem přišla jen na to že se asi špatně chytá za spodek až budu muset u dr do schodů :-)

[ Zpět ]
Datum: 09.04.2009
Autor: madlicka
  • Re: Vozík místo kočárku?

         

    Já myslím, že pkud se vozík kombinuje třeba se šátkem, s kterým se dostaneš kamkoli, tak se bez kočárku hravě obejdeš. Já právě dcerku jen nosila a vozila ve vozíku-většinou za kolem, kočárek jsem neměla, ani auto :-).

    Schody by neměl být také problém, buď je zdrncáš nebo z jedné strany vozík chytneš za madlo a z druhé za nárazník-no záleží na typu vozíku, ale vždy se něco najde, za co to chytnout. Jen si myslím, že třeba i vozík pro jedno dítě se nevejde do běžného výtahu, i kdybys tam měla jen to malé kolečko...
    Já měla vozík pro 2, tak s tím se dá třeba nakupovat jen v předem ověřených obchodech, protože do některého obchodu sice vjedeš, ale už se nedostaneš ven (př. Baumax, Lidl, Tesco), do některých se nedostaneš vůbec, ale třeba Kaufland, ten je pro 2vozík super-jednou pokladnou projedu i ven :-) S jednovozíkem bys měla projet už snad všema většíma hyper super.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (rybycka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vozík místo kočárku?

           

      Ahoj, tak dík - za užitečné rady i za to že nejsem první na světě kdo tak uvažuje :-) Ošklivý Kaufland - leč s krásně širokými pokladnami (doufám) nám staví 5 minut od domu. Budeme mít dvojmístný vozík jelikož čekáme dvojčata. Pokud jde o projetí s dvojčatovým kočárem tak je to přibližně stejné - pokud člověk nevolí variantu vláček nebo dva obyč kočáry spojené svorkou tak ty nejužší mají 79 cm na šířku (a prostor uvnitř nic moc)

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2009
      Autor: madlicka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vozík místo kočárku?

           

      Madlicko,mrkni na stránky 2+2 na magazín, nebo tak něco, jsou tam zkušenosti a snad jeden pár tam používal vozík jako jediný kočárek pro dvojčata, jelikož bydleli na horách, tak by to jiný kočárek zvládal s obtížemi-měli k tomu i lyže a tak...

      Jinak já jsem ta, co v šátku nosila obě děti a to dost, několik hodin denně,ze začátku takřka nepřetržitě, nemám problémy se zády ani já-a zatím ani děti-
      Je pravda, že člověk nikdy neví, co a jaké bude mít následky v budoucnu, lidstvo samo několikrát šláplo vedle-o dr., ani nemluvím, že, těch se to týká také, jsou to jen lidé. Každopádně jsem konala v nejlepším přesvědčení a konala jsem i tak, protože děti tak byly opravdu spokojené-spokojené děti=spokojená maminka.Spíš mám obavy, protože kluka skoro 5 let (nošený 2 roky) moc baví jezdit na kole-a když si má vybrat pěšky nebo kolo, tak kolo, jezdí na něm denně, pořád-přeci jen jízda na kole není přirozený pohyb-je tam pak problém hlavně s krční páteří..tak v budoucnu člověk ani nebude vědět, z čeho má problém ze zády-z šátku, kola, či počítače...
      Jinak děti doma netrávili čas v žádném lehátku ani v sedačce, ale na rovné ploše, kde i spaly...

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (rybycka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vozík místo kočárku?

             

        Ale sama bych asi dvojčata řešila tak, že bych pořídila vozík za kolo a pak jeden normální mono kočárek, s tím, že vždy druhé dítě bych nosila v šátku a střídala je. Ono ten vozík pro 2 neprojede normálníma dveřma, člověk se s ním fakt nikam pořádně nedostane...
        Neumím si představit mít kočárek pro dvojčata,k protože ani nemáme auto, jezdím na kole nebo MHD, vlakem, obstarávám nákupy také jen já-i velké, bez auta, bez všeho. Já jsem toto praktikovala-kočárek + šátek, když jsem děti měla po sobě a to starší nebylo schopné nachodit poslušně několik km.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (rybycka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vozík místo kočárku?

         

    Nahradit vozíkem kočárek by Ti žádný doktor neschválil. Nevím, jak máš malé dítě nebo jestli ho teprve čekáš, ale už předem Ti říkám, že by to byl hazard se zdravým vývojem dítěte. Malé mimino má ležet (ty šátky akorát tak ničej záda děcku - stejně tak rodiči - nám ho přimář rovnou zakázal) - ve vozíku ho do lehu nepoložíš nikdy. I větší děcko chce taky občas schrupnout v přirozené poloze. Vypustit zcela kočár - to bych fakt nedělal!:-(

    [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2009
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vozík místo kočárku?

           

      Ahoj, dík za názor, čekáme dvojčata jako máte vy.
      Mě spíš zajímalo - pokud s ním zrovna nejedu ale tlačím ho - jaký je v tom proti kočáru rozdíl? Předpokládám, že v případě tlačeného vozíku by nemuseli být připoutaní a mohli se tam šmrdolit v peřinkách jako v kočáru?

      Vozík jsem chtěla vždycky, k úvaze vypusti kočár mě ale přiměl fakt, že do MHD a schodů se sama nedostanu ani s modelem typu "tank" ani s modelem typu "vláček". Spoléhání na pomoc kolemjdoucích znám s monokočárem - zastávka se vždy pěkně vylidní :-D Navíc třeba u mámy na vsi je nejbližší cokoli 7 km a do Karosy mě ani s trojkolkou 79 cm šíře nevezmou.

      Šátek - jak asi víš, o šátkování se vede ohnivá diskuse na mnoha mimi serverech. Přikláním se k názoru jedné neuroložky, s dětmi dělá asi 50 let :-) Šátek je prý výborný na polní práce, kdy je člověk v předklonu (jak to praktikovaly Indiánky) ale na procházku radši v leže (nezpevněné zádové svaly miminek). Na druhou stranu když potřebuješ něco udělat nebo dojít si na nákup tak OK.
      Bráška (teď dvouměsíční) je třeba hodně uplakané miminko, když nejí a nespí tak řve, nechat vyplakat v postýlce nepomáhá, vyřval by si kýlu. U ségry to bylo stejné. Takže pokud si chce člověk aspoň občas vyčistit zuby, tak šátek docela využije .-) Zvlášť když - jak upozorňovala také ta neuroložka - i miminka co se ještě neobrací mohou z gauče spadnout na hlavu během 1 minuty - a následky se často vůbec nedají odhadnout.
      Ovšem - jak šátkovat 2 ks jsem tedy ještě nevymyslela :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2009
      Autor: madlicka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vozík místo kočárku?

             

        Bohužel, Tvůj předpoklad je trochu zcestný.;-) Dítě musí být ve vozíku připoutané. Aby se Ti tam nějak šmrdolilo v peřinkách??? Prosím Tě, dojdi si nejprve nějaký ten vozík pořádně prohlédnout a bude Ti hned jasné, že v zavěšené sedačce na trubkovém rámu se ti přes tu tyč děcko těžko v leže bude šmrdolit - tam si tak akorát přerazí páteř:-( - i když použiješ Weber sedačky, tak je to pořád vymyšleno jako provizorium na omezenou dobu nikoli 100% náhrada kočárku - dítě v nich neleží, ale polosedí. Ještě tak se ti tam nepřipoutané děcko otočí a vypadne ven rovnou pod kola vozíku - což se nám ted´ v zimě taky jednou skoro stalo - kdy žena navlíka děti do fusaků - ty nepřipoutala,ale jen je tam tak volně vložila a holka se otočila v sedačce a šup - i s fusakem seděla čelem k nám namísto zády ! Naštěstí byla zepředu přetažená ta sít´ka vozíku, takže nevypadla - navíc tolik místa před sedačkami zase není, aby si tam hrála dvě děcka jak na pískovišti - tam je počítáno na místo pro nohy.;-) A dvě děti v šátku na jedné mamině ??? :-))))))Tak to už je pro mě nepředstavitelné.:-()
        Jinak vozík se rozhodně lépe tlačí, protože má velká kola a perfektní chod na kovových ložiscích narozdíl od dnes častých plastových kol kočárků. Kola jsou navíc velká, takže má vozík velkou průchodnost, což jsme si rovněž ověřili letos v zimě, když napadla ta hora sněhu.
        Vždy ale říkám, že bez klasického kočárku bychom dvojčata "neodkojili". Měli jsme tandem Twin Two od Jané a maximální spokojenost - kočárek skladný a lehký, projel kolem každé pokladny. Nyní máme dvojgolfky od Chicca a je to také OK. Vozík taháme za kolem, případně jako občasné provizorium kočárku a je to tak akorát.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2009
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vozík místo kočárku?

             

        Dost by mě tady zajimalo, jak by mohlo neotaceci se dite z gauce spadnout?

        Satky na kratkodoby noseni spatny nejsou. Ale abych se to učil vázat..:( Zatim nemáme.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (tatka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vozík místo kočárku?

               

          Ono se sice neotáčí, ale různě se mele, kope nožičkama. Nohama (nebo rukama) se může od něčeho odrazit. Nejhorší jsou prý pády z pračky - položíš si tam mímo v ručníku (kam s ním taky jinam v koupelně), otočíš se pro Bepanthen nebo plínu a dítě letí na dlaždičky. Brrrr.
          Taky mě to dost překvapilo, ale třeba brácha se z břicha na záda obracel v pátém týdnu věku - pase koníčky a skulí se na záda, kdybych neviděla, neuvěřím.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.04.2009
          Autor: madlicka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vozík místo kočárku?

                 

            Madlicka: díky! Musím si na to dát pozor. S tou pračkou to je jasný, tam stojí i mamka. Ale na tom gauči se docela stále divím:)
            Hodně zdraví a bezpečí přeji všem!
            Tatka

            [ Zpět ]
            Datum: 10.04.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (tatka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vozík místo kočárku?

                 

            Pády z pračky???!!!! Ty, poslouchej, madličko, nic ve zlým, ale je to normální odkládat dítě na pračku - to píšou někde v návodu k pračce??? :-((()))Můžeš mi, prosím Tě, vysvětlit proč odkládat dítě na pračku??? " Kam s ním taky jinam v koupelně?"...prosím Tě, co to je za otázku? Máme dvě děcka a na pračce máme kde co : holení, hřebeny, kartáčky ve skleničkách, protože máme malou koupelničku, ale odkládat tam přesto děcko by mě nidky nenapadlo?!Pokud jsme měli děti malé, koupali jsme je v plastové pidivaničce na stole v kuchyni a větší děti koupeme ve větší plastové vaně vložené přímo ve vaně pro dospělé. Koupeme je obě najednou a ještě jsem neměl potřebu dítě někam po či během koupání odkládat. Vždy předneseme do pokojíku na rozproostřený ručník a osušíme, oblékneme...tedy v odkládání dětí zde nevidím problém. Mimochodem, často koupe žena sama a zvládne to bez problémů, takže to není o tom, že by jí s tím stále někdo pomáhal a proto by nepotřebovala odkládat někam děti.:-()

            [ Zpět ]
            Datum: 11.04.2009
            Autor: Martis
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vozík místo kočárku?

                   

              Myslím že důvody proč je dítě na pračce můžou být různé. Někdo má třeba mezi koupelnou a pokojem ledovou chodbu, tak se snaží v koupelně mimčo i oblíct. Já se zas snažila proces vyndání z vany - sušení - mazání - plína urychlit, aby se ségra nestihla počůrat. (Kdyby v koupelně ta pračka byla, považovala bych to asi za logické místo.)
              Na koupání dvojek v jednom jsem dost zvědavá - dokud jsem se bála nechat nespící ségru o samotě byť na minutu kdekoli mimo podlahy, na cestě z koupelny jsem byla jak chobotnice (olej, bepanthen, osuška, použitá plína, dítě, občas i pyžamo, čistá plína... :-D Prostě dvojčata budou asi velký logistický upgrade :-D

              [ Zpět ]
              Datum: 12.04.2009
              Autor: madlicka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vozík místo kočárku?

           

      s vozikem nevim, ale s satkem 110% souhlas, ethno je nekdy zlo.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2009
      Autor: jirka77
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vozík místo kočárku?

         

    Ahoj!
    Já si teda nedovedu představit nemít k miminku kočárek.
    Co se sportu týče, nejezdíme jenom na kole, s kočárem jsme nachodili v přírodě po výletech desítky (možná stovky) kilometrů. Pro mimino ta nejpohodlnější varianta.
    Co se jiných věcí týče, máme zahradu, mimino dám ven do kočáru, spí tam "jak zabitý".
    Já si myslím, že vozíkový marketing začíná lidem vnucovat vozíky i jako kočárky. Podle mě jde jenom o obchodní tah.
    Další věc je to zdraví. Kočárek používám denně, na nákupy, na spaní venku ... Vozík za kolo máme taky, ale jenom za kolo. Nepoužíváme jej na nic jiného. Když někam jedeme, vláčíme holt i ten kočárek. Ale máme oddělávací korbu, tak nemusíme mít postýlku, miminko spí v korbičce (mám na mysli když jsme někde na cestách).

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

131 cyklistů (0 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023