reklama

Velikost pánského kola pro ženu

Ahoj kolaři,

potřebovala bych poradit s výběrem velikosti rámu kola. Odjakživa jezdím na pánském, takže tohle jsem neřešila, navíc, když jsem si přečetla, že dámská kola nedrží a \"vlní se\"... Teď mám MTB od Authora velikost 16 (měřím 165 cm). Zvažuji zakoupit Cube Acid. Ta moje šestnáctka (nevím čím to) mi poslední dva roky přijde nějaká \"malá\". Cube má tento model jak v 16 tak v 18. A jelikož tahle kola nemají na každém rohu neporadil by mi někdo z vás, kde ho ozkoušet v Praze a okolí, případně severně Děčín a okolí?

[ Zpět ]
Datum: 09.04.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Mariana ([email protected]))
  • Re: Velikost pánského kola pro ženu

         

    Dámská kola se vlní v rytmu samby Mariano krásná panno! To nevíš? Je to v cajku,kup si dámský rám.Přece nechceš aby tě měli za chlapa? :))

    [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Samklokan)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velikost pánského kola pro ženu

           

      A tebe si s chlapem nepletou?

      [ Zpět ]
      Datum: 09.04.2009
      Autor: Kominík
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velikost pánského kola pro ženu

         

    Dnes se i to, cemu se kdysi rikalo pansky ram, vyrabi i v provedeni pro zeny. Predevsim se pak takovy "pansky" ram lisi delkou horni ramove trubky, protoze zeny maji sice delsi nohy, ale za to kratsi ruce nez muzi. Takze ten ram pak sice vypada jako pansky, ale ve skutecnosti je cilene vyroben a prizpusoben zenam. Nedavno jsem videl nejakou Konu, ale vesmes vsechny znamejsi znacky takova kola v nabidce maji. Zajimave je take to, ze i barvy jsou prizpusobeny zenskemu pristupu k veci. Barva prece jezdi! :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2009
    Autor: m
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velikost pánského kola pro ženu

           

      Jen bych dodal, že s těmi proporcemi to tak rozhodně obecně neplatí. Některé ženy mají kratší ruce, to ano, ale ani bych neřekl, že to platí pro většinu.
      Dobrý příklad přesně opačného charakteru mám doma. Manželka měří stejně jako já a posed má o celých 5cm delší než já (ruce má o hodně dešlí než já) a obou nám sedí výborně.
      A podobných případů znám více (když jsem se tak zamyslel, tak všechny ženy/slečny v mojem okolí mají pánské rámy a některé ještě k tomu vyloženě dlouhé), naopak neznám žádný případ, kdy byl potřeba vyloženě krátký rám na danou výšku, tedy pokud nepočítám sebe :-)

      Tedy jako vždy je nutno posuzovat individuálně a bez dalších proporcí nelze radit.
      Na tu výšku asi častěji sedne 16tka rám, Cuby jsou ale i v pánské verzi dost krátké a tedy klidně se může stát, že ji bude krátký.
      A u Cubu dámské verze v podstatě ani téměř kratší nejsou, jen mají větší sloping (což je dobré). 16tka Acid je delší než 15tka dámská Access WLS a kratší než 17tka Access WLS. Pouze 19tka dámská, ta je už skutečně kratší než ty pánské rámy.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.04.2009
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

324 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024