reklama

rozdíl v rámu 21,5 a 23

jak jsem slíbil...:-))) zakládám ještě jedno téma.
Prosím jaký je rozdíl v posezu na rámu 21,5 a 23....jde mi o pohodlí...podle měření mi vychází rám 22 a něco...:-))) jde o kolo sup 929...tam jsem již pevně rozhodnut....23 jsem měl půjčenou a oproti mýmu starýmu dědkovi je posezení super...ale 21,5 nemají nikde na vyzkoušení....díky...mloku...:-)))

[ Zpět ]
Datum: 08.04.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (karelret)
  • Re: rozdíl v rámu 21,5 a 23

         

    A proč se nezeptáš ve vlákně o supu 929 a zakládáš milionté vlákno kde bude diskutován jeden konkrétní model jednoho konkrétního výrobce...?
    2 cm na tzv. efektivní dýlku štangle (650 vs 630 mm) a 3cm na výšku hlavy (140 vs 110mm), a maličko věčí rozvor. Přesně si to najdeš na stránkách supa, konkrétní model kola, záložka Geometrie.
    Já mám 188cm na výšku a když proměřím svoje kolo (na mě trochu krátké "nastavené" delším představcem), vyjde mi geometrie 23" supa celkem přesně. Jestli seš ještě větší, tak už asi nemáš na výběr;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: rozdíl v rámu 21,5 a 23

           

      protože ty třeba by sečs do toho vlákna vůbec nepodíval...:-)))a tvůj názor je velico hodnotnej...opravdu díky

      [ Zpět ]
      Datum: 08.04.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (karelret)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: rozdíl v rámu 21,5 a 23

             

        ...ještě jsem zapomněl dodat, když proměřím rám mimo vidlic, ty budou samozřejmě delší protože mám 26".
        Ale "místo k sezení", tzn. vzdálenosti sedlo-střed-řitítka, je nezávislé na průměru kol. Snad;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 08.04.2009
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: rozdíl v rámu 21,5 a 23

         

    Heh, to je mi otazka. To poznas jedine tak, ze si na ta kola sednes Ty osobne. A hned uvidis, ktere Ti sedi lepe. Jakekoliv rady na toto tema jsou velmi subjektivni, kazdemu vyhovuje a kazdy preferuje neco jineho.

    Ja bych ale v kazdem pripade koupil to cervene, protoze BARVA JEZDI :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2009
    Autor: m
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: rozdíl v rámu 21,5 a 23

           

      a nejsi trošilinku divňoučkej? :-)))červeňoučky koleško...

      [ Zpět ]
      Datum: 08.04.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (karelret)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: rozdíl v rámu 21,5 a 23

             

        To by musel chtít růžovoučkou :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 08.04.2009
        Autor: Zden42
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: rozdíl v rámu 21,5 a 23

         

    Tohle ti fakt nikdo nepoví, jak ty budeš vnímat ten rozdíl v délce rámu. Pokud to na té 23 velikosti (ale doufám, že byla od stejné značky co chceš kupovat, jinak mohou být úplně jinak dlouhé) bylo vcelku ok a bylo to spíše s delším představcem, tak bych vzal spíše ten větší rám a když by to bylo moc dlouhé, tak dáš kratší představec a bude to ok.
    Naopak prodlužovat představec do neúsných délek je kravina.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2009
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: rozdíl v rámu 21,5 a 23

         

    Ach jo....

    Ještě by to chtělo vlákno "jaký ventilky" "jakou sedlovku na mojí výšku" "jak se jezdí na kole" .

    V některém z prvních dotazů jsi psal, že jsi táta od rodiny, tak už bys snad mohl mít trošku rozum. Kdybys veškeré tvoje dotazy hromadil v jednom tématu, mohlo by se to popřípadě i hodit dalším příchozím se stejným problémem, takhle je to rozfrcaný do 10 témat (včetně fundovaných odpovědí) a když příde někdo nový než si něco vyhledá, začne "zahnojovat" celou diskuzi zase stejnýma dotazama. Pak se nedivím, že už nechce pomalu nikdo poradit. Díky Vaškovi , Mlokovi a dalším za svatou trpělivost a snahu ještě stále poradit.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2009
    Autor: Holfi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: rozdíl v rámu 21,5 a 23

           

      Naprostý souhlas, místo aby bylo všechno pohromadě, tak je to rozstrkaný po různých tématech a druzí z toho mají akorát guláš.

      Možná by nebylo od věci založit na každou odpověď vlastní vlákno, jako například moje odpoveď na vlákno o velikosti rámu :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 08.04.2009
      Autor: pro_pa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: rozdíl v rámu 21,5 a 23

         

    OK...beru to...asi jsem to přehnal...omlouvám se

    [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (karelret)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

309 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024