reklama

jak bezpečně opustit kolo?

Dobrovolní,či nedobrovolní "osamocení" cyklisti.
Jak řešíte problém,jste-li sami na cestách a potřebujete odejít od naloženého kola si zajít nakoupit, zajít do hospody...

[ Zpět ]
Datum: 02.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (alek)
  • Re: jak bezpečně opustit kolo?

         

    1. Vždycky zamykám, pokud možno k něčemu. (Za součást nářadí považuji miniaturní zámeček BBB, kdybych s sebou větší zámek neměl.)
    2. Musel jsem se morálně smířit s tím, že se kdekoli může vyskytnout někdo, koho napadne "hele, támhle je volný kolo". Takže i když si jdu "jen pro rohlík", obtěžuju se zamknout, ač tam třeba jiná kola stojí volně. Ani v lese či u silnice bych ho samotný stát nenechal.
    2. Hospody navštívím pokud možno zahradní. Tak odolnej zámek zas s sebou nevozím, aby odolal případnému profesionálovi.
    3. Na kole nikdy nemám věci nejdůležitější - mobil, klíče, občanku, peníze. To mám u sebe, abych se v nejhorším bez kola obešel. (Taky se můžu probrat po bouračce bez kola.) Blikačku ať si děti klidně vezmou (s přivázanou pumpičkou budou mít trochu potíže), ale tachometr dávám do kapsy. Ještě musím vyřešit sedlo se sedlovkou, ale to by musel ukrást jen někdo, kdo tomu rozumí.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jak bezpečně opustit kolo?

           

      Vy hlavy, přesně jste mně nepochopili.
      mám-li plně naložené kolo, tím myslím věci na vícedenní cestu...spacák,stan...

      [ Zpět ]
      Datum: 03.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (alek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jak bezpečně opustit kolo?

             

        Tak si ho zober do obchodu, alebo si vonku stopni policajta... :)))

        [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (THeBaNDiT ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jak bezpečně opustit kolo?

         

    Je smutné, že takové věci musíme řešit. O kolik by bylo starostí méně... Jinak mám obdobný názor jako Joe...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (TheWay)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jak bezpečně opustit kolo?

           

      Ano, tohle je hodně smutné, myslím, že z "civilizované" Evropy jsme takhle na tom jediní.
      Když hospoda nemá zahrádku, tak do ní nechodím, je to sice pitomá rada, ale zase životní zkušenost. Při cestách nenakupuji potraviny ve velkých obchodech ve městech, kde bývá hodně lidí, ale v malinkejch vesnickejch krámečcích, kolo vidím přes výlohu a jsem rychle venku.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jak bezpečně opustit kolo?

             

        Evropa a civilizovaná??? Před týdnem nám ve Francii ukradli z kol za 10 minut přední světla, z toho jedno bylo na pevno tak, že ho museli při krádeži úplně zničit, aby ho sundali. Přesto jim to stálo za to. Zadní tam nechali a tachometrů si francouzi vůbec nevšímají, mají ho tam na kole všichni, ani si je nesundavají. Dost mne to překvapilo, žese ve Francii takto krade.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (kk)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jak bezpečně opustit kolo?

             

        Nenech se Ai vysmát ! Pojedeš-li do SRN nebo do Holandska, všimni si, jakými řetězy tamní majitelé poutají své tátoše (a jsou to dle mého náhledu často "plečky"). A pancéřové popř. U-zámky na kola vyrábějí právě tam, viď ... 8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 23.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jak bezpečně opustit kolo?

         

    Tak tak, ten problém mě taky tíží. Tak jako Airline, před supermarketem bych kolo nikdy nenechal, ani kdyby bylo zamknuté tříkilogramovým zámkem. Raději taky doplňuji zásoby v malých obchůdcích na vsi. Zrovna včera jsem zápasil s tím, jestli kolo opustit nebo ne. Objížděl jsem po městě cykloobchody (celkem jsem byl na čtyřech místech). Je smutné, že jen u jednoho z cykloobchodů byl stojan na kola. Podle mne by bylo ideální, kdyby uvnitř každého obchodu bylo odstavné místo pro kolo nakupujícího, na což jsem teda v Olomouci nenarazil. Jednou jsem vzal kolo s sebou do obchodu a prodavač se na mne zrovna moc vlídně nedíval.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Cevora)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jak bezpečně opustit kolo?

           

      Přesně tak, místo uvnitř obchodu by bylo pro nás lepší. K těm hypermarketům - občas jedu na kole něco koupit do čestlické hypernovy nebo makra nebo bauhausu - kolo si beru s sebou dovnitř (normálně mezi regály), ještě mě nikdo nevyhodil.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jak bezpečně opustit kolo?

             

        Zaujimave... A vlastne ak by "pindali", tam sa ich mozes opytat, ci by radsej zaplatili za skodu, ak by Ti ho ukradli, ze? No ja radsej neriskujem, ze by som dostal na hubu od ochrankara... ;)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (THeBaNDiT)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jak bezpečně opustit kolo?

               

          :-)) No... většina těch ochrankářů v marketech zavlášť siláckým dojmem nepůsobí, jsou to spíš hlídači, než bijci. Však taky za ty prachy jim tam žádnej nabušenec pracovat nebude.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Cevora)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jak bezpečně opustit kolo?

             

        doufam ze te nekdy potkam, jiste se pobavim:)) i kdyz musim uznat ze opatrnost na de vse!
        nechavam sve kolo pred obchodakem na zlicine obcas i kdyz jen na 10 min, trnu hruzou jestli budu mit na cem odjet :)

        [ Zpět ]
        Datum: 21.09.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • PARAKOTOULEM

         

    Doporučuju pravým ramenem napřed se skrčenou hlavou a snažit se to rozbalit do váleni sudů :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Badial)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: PARAKOTOULEM

           

      tady někdo nepochopil o čem je řeč...musíš víc číst!!! Jinak já to řeším tak, že vezmu cené věci (mobil klíče peněženku tachometr) a kolo přivážu na frekventovaném místě... Jednou se mi stalo že sem si odemykal zámek, svůj zámek na svém kole, a začala na mě řvát babka aŤ toho nechám, že chudák majitel a jakej sem zlodějskej smrad :-))) Nevěřil sem a ani sem nic neřek jak sem byl překvapenej.ale asi bych jí měl poděkovat, protože ostatní by ani necekli i kdybych měl v ruce štípačky.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (melkor ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: PARAKOTOULEM

             

        hihi, nestalo sa mi este, aby po mne kricali, ze (si) kradnem bicykel, mas pravdu, kiez by bolo viac takych babiek :)
        A myslim, ze Badial dobre vie, o com je rec, ale sibal je to ;) Mne to tiez vzdy napadne, ked vidim nazov tohto dotazu :)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (THeBaNDiT ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: PARAKOTOULEM

             

        >> Nevěřil sem a ani sem nic neřek jak sem byl překvapenej.ale asi bych jí měl poděkovat, protože ostatní by ani necekli i kdybych měl v ruce štípačky.<<

        Presne. Jednou jsem si kradl vlastni kolo - pri odemykani zamku jsem zlomil v zamku klic. Takze jsem jel domu salinou, kolo nechal pred skolou (jooo, to jsem byl jeste student, je to uz par let :]) a druhej den jsem prisel se stipackama a pekne praminek po praminku jsem cvakal lanko toho zamku. deset minut, spis ctrvt hodiny, byl to betelnej zamek. kolem chodila spousta lidi, myslim ze z vratnice na me musel videt vratnej, ale nikdo nerekl ani slovo, proste jsem v klidu dostipal zamek, hodil ho vedle do kose a odjel...

        [ Zpět ]
        Datum: 04.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (bb)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: PARAKOTOULEM

           

      hihihi, krásná reakce

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Venda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jak bezpečně opustit kolo?

         

    Řeším to přesně jako Joe, (že mi zmizí odpružená sedlovka i se sedlem je moje noční můra) a navíc sundám horní brašnu, dám si do ní to nejcenější co sebou mám a tahám jí sebou jako batoh.
    Před týdnem jsem byl překvapený, jak lehce se takový zámek nechá ustřihnout (manželka zlomila klíček v zámku). A nikdo z procházejících ani neceknul. Možná si ani ničeho nevšimli, nechá se to provést velice nenápadně.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jak bezpečně opustit kolo?

         

    no my jsme to nikdy příliš neřešili. Kola máme nastříkaná tak, aby nevypadala atraktivně, brašny staré (tyhle spotrarsenaly mám po kámošovy - předtím jsem deset let jezdil se samodomomade, který jsem si v roce 1990 ušil na babičině šlapacím stroji podle západního katalogu ze starýho stanu :-)). Zámek svinovací asi metr dlouhej proti "těm so potřebujou jen někam rychle popojet" a so si kdo vezme na propoceným voblečení, ešusu a spacáku? Zatím nic. V Itálii, kde se údajně krade jak na běžícím pásu, jsme nechávali kola i s brašnama při prohlídce muzea v klidu před a v poho. Pro severský země je snad zbytečnej i ten zámek. Jo doklady a peníze berem samozřejmě vždycky s sebou.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2006
    Autor: alvp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jak bezpečně opustit kolo?

         

    A co nejakou pevnou sit s malymi oky.. prehodit ji prez bagaz, stahnout lankem a zamknout.. naprneco z: http://www.kvrezac.cz/cz/ofirme.html
    proti norm. nenechavcum to asi staci.
    Na ty ostatni bohuzel pouze zmije v batohu privazana za ocas, tudiz pekne nasrana.. :o))

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (IFX1 ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jak bezpečně opustit kolo?

           

      Hele to jsem videl mel to nejakej cizinec v centru Prahy mel velkou krosnu na pres ni takovou sit z ocelovejch lanek.Dala se regulovat jezdcem a stahnout podle potreby.Primomelo mi to tu sit co v ni tahaj v Číně čuníky:)))

      [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Hayes)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jak bezpečně opustit kolo?

           

      Týrání zvířat je trestné ...

      [ Zpět ]
      Datum: 23.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ej)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jak bezpečně opustit kolo?

         

    Já se stanem nejezdím, ale sám jo. Na nákupy mám nejradši benzínové pumpy, ty zpravidla umožňují svým uspořádáním nepustit kolo z dohledu. A sežene se tam všechno, co člověk během delší cesty potřebuje doplňovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jak bezpečně opustit kolo?

         

    V Itálii a v Rakousku jsem u marketů neměl problém.Kolo zamykám normálním cyklozámkem a z naloženého kola sundavám řídítkovou brašnu a computer.Malé obchůdky co se týče bezpečnosti jsou lepší ,ale bohužel dražší jak u nás tak za hranicemi.Solo cesty přinášejí větší riziko ujmy na majetku,ale trochu riskovat se musí. Jinak by člověk nezved zadek z křesla.A i krádež kola se dá přežít.Rozhodně by se člověk tímto neměl nechat odradit od cestování.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Emil)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jak bezpečně opustit kolo?

           

      Pokud nejsi vymustrovaný jak ze žurnálu tak stačí klasika zámek a stačí sundat tachometr.A nemyslet na to že tě okradou.Jestli si to připustíš že tě okradou tak si piš že se Ti to stane.Musíš vždy myslet pozitivně a to se dějí zázraky.A hold když se něco takového špatného stane říkám to se asi muselo stát .

      [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2006
      Autor: liška
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jak bezpečně opustit kolo?

         

    Nejlepší hlášku jsem slyšel v Černé Hoře. Tady si nemusíte kola zamykat, tady vám je nikdo neukradne. Vždyť by na něm musel jezdit.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2006
    Autor: Peldy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jak bezpečně opustit kolo?

         

    Párkrát, když nebyla jiná možnost jsem použil triku shozeného řetězu. Než ho zloděj nasadí, stačím jej doběhnout. Je to jen nouzovka, ale pro krátké odskočení třeba na poštu to může pomoci. Pro ještě větší bezpečnost jsem také někdy používám použil i to, že jsem si do kapsy vzal celou osičku s rychloupínákem, případně lze do úschovny v supermarketu dát komplet přední kolo. Celkem nic nenamítali, když zrovna nebylo po dešti a kolo bylo realtivně čisté.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nepř. Jarda švest.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jak bezpečně opustit kolo?

           

      Jj, v Norsku jsme dokonce viděli přivázané torzo kola bez celé přední vidlice vč. předního kola - docela důrazné upozornění na zvěsti, že se v Norsku "nekrade" :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

261 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024