reklama

Druhy prehazovacek a presmykacu

Pro 48-36-26 kliky a 11-34 kazetu jakou prehazovacku (stredni ci dlouhe raminko) a presmykac (horni ci spodni objimka a horni ci spodni tah)? Ne zcela tusim presne jaky je v tom rozdil/pouziti..

[ Zpět ]
Datum: 01.04.2009
Autor: Koťas
  • Re: Druhy prehazovacek a presmykacu

         

    Pro tento - zcela maximální - rozsah rozhodně doporučuji dlouhé ramínko.
    Horní nebo spodní tah je dán návarkami na rámu - odkud přijde lanko, takový tah, to je celé.
    Horní objímka může překážet u košíku na flašku, spodní ale v některých případech taky, to chce řešit podle konkrétního rámu...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Druhy prehazovacek a presmykacu

           

      Vyborne, dik, neco podobneho sem tusil ale nebyl si jist..

      [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2009
      Autor: Koťas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Druhy prehazovacek a presmykacu

           

      Pokud chce mít funční všechny převody, tak potřebuje opravdu dlouhé ramínko.
      Na druhou stranu pokud je nepotřebuje a 1-3 převody oželí (dle toho jak to přesně na kterém kole vyjde), tak střední ramínko je rozhodně lepší (lépe napíná řetěz, menší šance ho někde urvat).

      Já mám na obou fullech 44/32/22 + 11/34, tedy rozsah úplně stejný jako on, jen to má posunuté do větší převodník (což nemá na nic vliv) a na obou mám schválně střední ramínko.
      A to navíc na fullu bych měl mít o něco větší rozsah kvůli protažení řetězu při propružení.
      A mám to nastavené tak, že na malou placku nemůžu jezdit nejmenší dva pastorky (což bych nikdy stejně nejezdil) a na velká/velká mám pouze rezervu na přehození (tenhle převod také nikdy nejezdím), což by u HT stačilo, ale u fullu bych tam měl mít ještě 2 články navíc pro propružení (cca v půlce zdvihu bych na velká/velká něco urval, tak jak to mám).

      Na pevném rámu odpadá ten problém co mám na velká/velká, tedy pouze mu nepůjdou na nejmenší placku 1-3 nejmenší pastorky.
      Pokud tohle nevadí, tak bych vzal ramínko určitě střední.
      Se 34kou pastorkem problém nemá.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2009
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Druhy prehazovacek a presmykacu

             

        Ha, no je to na tandem kde krizeni retezu urcite neplanuju, v klidu si vystacim se 4 az 5 pastorkama na kazdou placku. Zas na druhou stranu v nakym mega terenu taky urcite jezdit nebudu takze riziko urvani dlouhyho raminka mi snad taky nehrozi..

        [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2009
        Autor: Koťas
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Druhy prehazovacek a presmykacu

             

        Fakt? Já mám dlouhé ramínko na HT 44-32-22 a 11-30, a u převodu 32x11 (velmi často používám) a 22x15 (sem tam na něj též slezu), už mi přijde řetěz nepříjemně volný, pravda, na funkci to vliv nemá. Ale být tam o 2 články víc (kvůli dalším čtyřem zubům vzadu), to už bych ho asi tahal po zemi:-(

        [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2009
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Druhy prehazovacek a presmykacu

               

          Problém nastane až ve chvíli, kdy na malé placce a nejmenších pastorkách to začne škrtat (což se pak pro tu kombinaci na kterou se ptá + střední ramínko na pár převodech stane a tedy tyhle převody nelze jezdit pak vůbec).
          Střední ramínko má větší sílu a na všech převodech ten řetěz napíná lépe, takže je to pak právě všude lepší (až na ty převody, kde nevystačí rozsah).

          [ Zpět ]
          Datum: 01.04.2009
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Druhy prehazovacek a presmykacu

                 

            Poslední větu myslíš tak, že ramínko napíná pružina stejným momentem síly a díky kratšímu činnému rameni páky (ramínka) je síla napínání řetězu větší? To dává smysl...

            [ Zpět ]
            Datum: 02.04.2009
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Druhy prehazovacek a presmykacu

                   

              Ano. A je to v reálu dost znát. Ocení se to ale v postatě jen v terénu, kde díky tomu méně mlátí řetěz o rám (jezdil jsem na dvou svojich kolech střední i dlouhé ramínko od stejného typu přehazky, takže ideální srovnání), jinak je to fuk (vyloženě prověšovat řetěz by se neměl nikdy ani na dlouhém ramínku a to na žádném převodu, pokud ano, tak už je špatná pružina).

              [ Zpět ]
              Datum: 02.04.2009
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Druhy prehazovacek a presmykacu

           

      horni tah taky vadi namontovani sedacky na ditko, ktera se chyta na sedlovou trubku ramu

      [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2009
      Autor: jirka77
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Druhy prehazovacek a presmykacu

             

        Ha, to budu muset vyzkoušet. V zásadě nekupuji nové kolo, neb stávající chci v této pětiletce využít na namontování sedačky, a o lanku jsem nepřemýšlel. Vyzkouším, a třeba získám argument, kterým doma obhájím nákup nové 29";-)

        [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2009
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Druhy prehazovacek a presmykacu

               

          Neměl jsem s tím problém, lanko procházelo přesně mezerou v objímkách (třmenech) držáku sedačky. A kdyby se to netrefilo, klidně bych ho nechal jít přes ty třmeny (odchýlilo by se jen pár mm), na funkci by to vliv nemělo :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 02.04.2009
          Autor: PepikW
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Druhy prehazovacek a presmykacu

             

        Ne vždycky, záleží na umístění horního úchytu bovdenu. Kolegové jezdili sedačky a horní vedení lanek.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2009
        Autor: pro_pa
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Druhy prehazovacek a presmykacu

               

          ajaj, ja nenapsal, ze myslim vedeni k presmykaci a ne k prehazovacce. ale i tak je mozne, ze nekde to jde zkombinovat.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.04.2009
          Autor: jirka77
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Druhy prehazovacek a presmykacu

                 

            Také jsem samozřejmě psal o lanku k přesmykači :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 02.04.2009
            Autor: pro_pa
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

233 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024