reklama

Author versus Merida

Prosím, prosím, poraďte, co koupit:
Author Relax SX
Merida Crossway 8500SX?
Děkuji za ohlasy.

[ Zpět ]
Datum: 30.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Míša)
  • Re: Author versus Merida

         

    Barvu, cenu i obě značky máš vybraný výborně. Ideální by bylo, kdyby obě kola měli ve stejném krámě. Nakonec totiž rozhodující bude, jak se na kole cítíš. Je potřeba je obě vyzkoušet. Ten Reflex má o palec výš pedály, což je výhoda v terénu, ale někdo se zas na vyšším kole cítí nesvůj. S prodavačem můžeš probrat, zda je pro tebe u Meridy výhoda regulovatelná výška řidítek a posoudit výhody a nevýhody odpružené sedlovky. Když dosedneš, sedlovka by neměla zajet dovnitř, což se prý někdy robustnějším cyklistům stává. Někdo při delších pohodových jízdách ocení spíš vzpřímenější posez, pak je regulovatelný představec (a tím i řidítka) výhoda. To ale samozřejmě také záleží na vybrané velikosti kola. U Meridy se zdají být širší řidítka - stále populárnější "vlašťovky". U Authora zas při delší jízdě můžeš poskytnout rukám odpočinak na "rozích".. A samozřejmě podstatné je, jak se ti které kolo líbí, jak odpovídá tvým snům o ideálním kole.
    .. splíst se tady nemůžeš. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author versus Merida

           

      Díky za reakci :o)
      Abych řekla pravdu, více mě to táhne k Authorovi, ale máš pravdu, že nejlepší by bylo vidět obě kola v jedné prodejně, což je u nás problém, protože jedna prodejna prodává Merida a další vyjma Author a druhá Author a další vyjma Merida... Tak babo raď.
      Výhodu u Authora vidím i ve váze, Merida je téměř o 2 kg těžší... Což pro mě, pro ženskou je rozhodně horší...

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Míša)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author versus Merida

             

        Nojo, ono taky u té hmotnosti nikdo neví, jak to vlastně vážej. Jestli jsou to stejný velikosti, a tak. Rozdíl taky může bejt v pláštích i jinde. Ta Merida má myslím pláště dost široké. Na pláště se vlastně taky můžeš podívat, pokud budeš kolo používat převážně na asfaltce, tak by ti mohli místo terénních plášťů rovnou dát nějaký hladší. To by ti prodavač poradil.

        Až si to budeš zkoušet, bylo by dobé mít někoho s sebou, aby tě podpořil. Aby s tebou totiž prodavač nechtěl být rychle hotov. Taky kvůli výběru té správné velikosti. Prodavač by s tebou měl především správně nastavit výšku sedla. A potom tě na tom někde nechat aspoň kousek projet, jak se na tom cítíš. Já jsem byl s Autorem spokojenej, ale při správně nastaveném sedle jsem se ani nepokoušel dosáhnout ze sedla na zem. V zájmu správné výšky sedla mi to nijak nechybělo. No ale někdo zas šlape jinak, tak mu vyhovuje sedlo níž.

        Taky se můžeš podívat, co o výběru kola radí Author: http://www.author.cz/cs/kola/jak-vybrat/

        [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author versus Merida

               

          Díky Joe :o)

          Mám ještě jeden dotaz, včera jsem se byla s kamarádkou podívat v obchodě (kde mají Meridu a nemají Author) a jelikož i ona vybírá kolo, tak ji zaujal Apache Hooha. Zdá se, že má robusnější konstrukci než Author, což se jí líbí.
          Mě by jen zajímal tvůj názor na tuto značku, tento model a srovnání s tím Reflexem.
          Ještě jsem si přečetla, že ta Merida má o třídu horší přehazovačku? Je to pravda?
          Prosím, napiš v jaké pořadí by jsi kupoval ty - děkuji za rady :o)
          Míša

          [ Zpět ]
          Datum: 01.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Míša)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Author versus Merida

                 

            Ahoj, no takto reflex ma sice vzdazu deore,ale nastavene na osem rychlosti ako alivio. osobne vtom podstatný rozdiel nevidim. co sa tzka reflexu a hoohy author sa mi zda celkovo prepracovanejsi ako hooha, hl co sa tzka komponentov a celkovej skladby+take detaily, ze author ma vybudovanu kvalitnu servisnu siet co je dolezite a navyse reflef je fakt kvalitný cross. na apache som skor pocul zmiesane recenzie.

            [ Zpět ]
            Datum: 01.07.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (jurki)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Author versus Merida

                 

            No, kola Apache prodává i Štěrba, tak předpokládám, že by si snad nějaká nekvalitní kola na krám nevzali: http://www.sterba-kola.cz/sterba/clanky...
            Důležitý myslím je, jestli se kamarádce líbí. Snad si jednotliví výrobci natolik šlapou na paty, že nějaké velké rozdíly v kvalitě by ve stejné cenové kategorii být neměly. Jenže já jsem strašně důvěřivej.

            A pozor, nakupuju dost nepředpisově. Prvního jsem si koupil před rokem Authora. Prodavač mi všechno podrobně vysvětlil, a tenhle Stratos tam zrovna stál. Po všech stránkách se mi líbil, i cenou 12000 i bílou barvou. A jezdilo se mi na něm dobře. Jen mu přibyly nášlapné pedály a zkoušel jsem i různé pláště (to jsem předtím netušil, že pláště z toho za pár stovek udělaj jiný kolo.) Pak mi začal v hlavě vrtat červíček, a pořád jsem pokukoval po Authorovi Synergy. Ale víc mě přitahoval loňskej model 2004 se sportovnější výbavou. Měl trochu jinou vidlici a převody jako horský kolo. A taky by byl už se slevou. Když jsem se na něj šel jen tak podívat (stejně ho už neměli), stavil jsem se v krámě, kde Authory vůbec neměli. A tam se mi v tý ceně okolo 25000 jen tak zalíbil Rock Mashine 1200. Taky měl kotoučový brzdy. Ale pokud bych prý kotoučovky oželel, doporučoval mi prodavač Rock Mashine 900.. Ne, že bych potřeboval nový kolo, ale ty lehčí převody bych využil, i vidlici s větším zdvihem. A zas investovat do původního kola se mi nezdálo. No, a na Rock Mashine se mi líbil tvar rámu, s víc skloněnou rámovou trubkou. Když jsem si teda druhej den šel objednat RM 1200, ukázalo se, že není a nebude. Sice by mi celý kolo RM 900 rozebrali, ráfky a řazení vyměnili a dali by mi tam kotoučovky, ale to se mi už zdálo zbytečný. Všechny krosy s kotoučovkama se mnou probral, jenže já už chtěl kolo černý, ne třeba stříbrný. Tak jsem teď spokojeným majitelem RM 900. Vyměněný jsou na něm jen pedály, kliky s převodníky, sedlo, sedlovka, řidítka a pláště. Když jsem ho jednou postavil vedle stařičkýho horskýho Amuleta, tak to byly dvě takřka stejný kola, což mě celkem potěšilo. Akorát že majitel neudržovaného Amuleta se pak vymotal z hospody a v papučích se rozvážně vydal za maminou na oběd. No, já jsem zas pokračoval po svém. Takže v kole to asi nebude. :')

            [ Zpět ]
            Datum: 01.07.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author versus Merida

             

        Authora i Meridu prodávají v jednom obchodě u Štěrby.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Marvin)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author versus Merida

               

          pardon, měl jsem říct: ... u Štěrby v Praze.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Marvin)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

244 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024