reklama
Země: Česko Česko

Krušnohorská magistrála

Máme v plánu jet -samozřejmě na kole- krušnohorskou magistrálu z Děčína do Kraslic. Má někdo nějaké zkušenosti či na co si dát pozor?
Jsme středně dobří cyklisti. Dá se někde sehnat dobrá mapa?
Díky
pánka

[ Zpět ]
Datum: 26.03.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (pánka ([email protected]))
  • Re: Krušnohorská magistrála

         

    Můžu poradit jen na samotném začátku, dál, než na Komáří Vížku, jsem tím směrem nejel. Nevim jaké cesty vyhledáváš, ale i kdybys chtěl pouze asfalt a jel na těžko, nedoporučuju začátek trasy č.23 z DC-Přípeře na Maxičky. Načucháš se jen výfukových plynů v tom stoupání. Lepší je projet městem do Bělé na trasu 3017, u kostela můžeš odbočit po málo frekventované silničce taky na Maxičky, nebo pokračovat na konci Bělé stále po 3017 lesní, trochu kamenitou cestou na rozcestí nad Býnovem-Novou Vsí, dál je to (3017) uzavřená lesní asfaltka na Sněžník. Ten úsek lesní cestou se dá vynechat a jet od rybníka v Bělé Sněžnickou ulicí (stoupání asi jako na 23jce na Jalůvčí - tedy prudké, asi 12%). Nebo můžeš vyjet o víkendu Cyklobusem, buď na Maxičky, nebo na Sněžník :o)))
    Ještě detail, na mapách uvedená restaurace Kristinin Hrádek (mezi maxičkami a Sněžníkem) už nefunguje, je z toho nějaké lesácké školící středisko, nebo co.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2009
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krušnohorská magistrála

         

    Já to znám naopak jen od Kraslic někam k Božáku, tam je celá magistrála v pohodě, aut velmi málo, sem tam někde ani nesmí jezdit vůbec. Pouze třeba počítat s tím, že občas některý úsek je spíš na fulla :-)
    Tyhle asfaltky ani mě ani nevadily, když jsme se na ně občas dostaly (naposledy jsem tam byl na fullu, tedy primárním cílem byly pěkné terény). Pokud se dobře vybere trasa, tak je tam i spousta dalších pěkných cest mimo asfalt a magistrálu, tady už záleží jaký povrch a jeho obtížnost preferuješ.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2009
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krušnohorská magistrála

         

    Zatím jsem to nejel, placatím se spíš okolo baráku s občasnými pravidelnými týdenními pobyty mimo. Snad na to taky někdy dojde...
    Možná najdeš inspiraci tady http://www.gps-tour.info/cs/92/detail.17234.html - odmyslíš-li si to vnitrozemí, dalo by se to snad použít.
    Za sebe můžu doporučit hospodu na Přebuzi :- )

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2009
    Autor: stan-pilot
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krušnohorská magistrála

         

    Mapy bez problému, třeba Shocart, je to na 4 mapách č. 121, 105, 106, 107. Cesty dobré a značené. Podle mapy nemůžeš netrefit.
    Krušné hory mám rád, dobře se tam jezdí.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krušnohorská magistrála

         

    Ne Krušnohorskou magistrálu se chystám (už asi třetí rok:-)) )...chci to jet Ústí, pak se nechat lanovkou vytáhnout na Komáří Vížku a dojet až někam k Chebu nebo k Aši.
    Co jsem slyšel, tak je magistrála dobře značená a mapy by teoreticky skoro nebyly potřeba....i když já bez pořádné mapy zásadně nevyjíždím:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2009
    Autor: Ligi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krušnohorská magistrála

           

      ...samozřejmě "z Ústí"...:-))

      [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2009
      Autor: Ligi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krušnohorská magistrála

           

      Před lety jsem se synkem vyrazil z chalupy ve Středohoří na Komárku (z Krupky lanovkou) a chtěl jsem se trefit na Fláje, nebo aspoň na Moldavu. Krásnej asfalt začal po pár kilácích nepatrně klesat, až jsme nakonec vyjeli kus nad Sportem.:-((

      [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2009
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Krušnohorská magistrála

             

        P. S.: Kolega předloni nastoupil v Děčíně přes Maxičky a skončil někde za Šumavou. Krušný zmáknul tuším s jedním noclehem

        [ Zpět ]
        Datum: 26.03.2009
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Krušnohorská magistrála

               

          Tak to musel jet pěkným fofrem.....z Děčína do Chebu to je přes 250 km. Já to plánuju na dvě přespání.....

          [ Zpět ]
          Datum: 26.03.2009
          Autor: Ligi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Krušnohorská magistrála

                 

            Je to možný, že se dvěma noclehy.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.03.2009
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Krušnohorská magistrála

             

        Je mi jasný kudy jste jeli :-))))
        Jinak lanovka na Komárku je už delší dobu mimo provoz. Jsou tam nějaký dohady mezi vlastníkem a městem Krupka.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.03.2009
        Autor: bodlak
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Krušnohorská magistrála

               

          Hele, podle webu je v provozu, uvažoval jsem, že jí někdy použiju (k projížďce okolím Altenbergu), nestraš :o)
          http://www.komarivizka.eu/lanovka.html

          [ Zpět ]
          Datum: 30.03.2009
          Autor: PepikW
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Krušnohorská magistrála

                 

            Jo, to znám , taky psali na webu, že přívoz ve Žlebu jezdí a nakonec jsme museli do Hřenska přes Děčín.

            [ Zpět ]
            Datum: 31.03.2009
            Autor: HonzaK
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Krušnohorská magistrála

                   

              Nojo, to se ale zcela neplánovaně utopil převozník. Za podlední tři roky, už třetí. Ale od loňska město vybralo za převozníka zdatného plavce :o))) Tak teď ještě aby nebylo moc, nebo zas málo vody.
              Ale kousek vedle pendluje naprosto spolehlivě německý motorový přívoz od zastávky DB v Schöně naproti do Hřenska (jízdné s kolem 30K, nebo 1,5E).

              [ Zpět ]
              Datum: 31.03.2009
              Autor: PepikW
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Krušnohorská magistrála

                     

                Kdysi jsem někde četl, že se v Angilii tradovalo (ještě za dob plachetnic), že námořník nemá umět plavat, prý to nosí smůlu. Tak nevím.
                Tady je jízdní řád toho německého přívozu, je to linka F1
                http://www.ovps.com/Fahrplan/faehre.pdf
                (i když on stejně většinou jezdí podle potřeby, jde spíš o první/poslední cestu)

                [ Zpět ]
                Datum: 31.03.2009
                Autor: petrp
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Krušnohorská magistrála

                     

                Tenkrát to vypadalo, že se utopil i s lodí (bylo to krátce po povodni). Nakonec z toho byla krásná projížďka, protože silnici na Hřensko opravovali a byl tam zákaz vjezdu.

                [ Zpět ]
                Datum: 31.03.2009
                Autor: HonzaK
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Krušnohorská magistrála

                       

                  Tak tu zavřenou silnici jsem si taky užil :o), bylo to bezva, jen před Hřenskem stál poliš a chtěl vybírat za projetí zákazu vjezdu. Těsně před nim jsem předjel nějakou cyklistku se dvěma dětma a on mi jí hned připočet, že to dělá dva tisíce (4x500). Ale nechal se ukecat :o)))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 31.03.2009
                  Autor: PepikW
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Krušnohorská magistrála

                     

                Jo a to Německo nám taky radili, ale ještě nebyl šengen a my neměli ojra.

                [ Zpět ]
                Datum: 31.03.2009
                Autor: HonzaK
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krušnohorská magistrála

         

    Jel jsem to asi před čtyřmi lety. Cesta v bodech. Silnice většinou asfalt nebo šotolina. Odjezd z Turnova přes Hradiště do Kuřivod, přes vojen. prostor do České Lípy, Benešov nad Ploučnicí, Děčín, Bělá, Děčínský Sněžník – Tisá – Petrovice – Krásný Les - Větrov – Adolfov – Habartice – Fojtovice – Komáří hůrka - Přední Cínovec – Cínovec – Pomezí – Moldava v Krušných horách – Pastviny - Fláje – Klíny – Mníšek – Nová Ves v Horách – Hora Svaté Kateřiny – Malý Háj – Volárna – Kalek – Načetín – Pohraniční – Jilmová – Kryštofovy Hamry – Kovářská – Háj – Klínovec – Boží Dar – Rýžovna – Bludná – Blatná – Hřebečná – Abertamy – Nové Hamry – Vysoká Pec – Rudné –Přebuz – Krásná Lípa – Obora – Kraslice – Loket – podle Ohře do Varů, přes Ranou a Litoměřice domů. Celkem ujeto přes 600 km,

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ferda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krušnohorská magistrála

           

      Všem děkuji za pěknou diskusi, hodně mě inspirovala, jsme rozhodnuti jet 1-3.5.09 - tedy na svátky s možností dvou noclehů, po zimě ještě nebudeme v takové kondici abychom dali víc jak 200 km.
      Nemá někdo také k dispozici výškový profil nebo odkaz? abych některé naše nadšence umírnila v počtu km :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 30.03.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pánka ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Krušnohorská magistrála

             

        Tak si to naklikej třeba na bikemap.net nebo na mapy.idnes.cz, tam to vyplivne i profil.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.03.2009
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krušnohorská magistrála

         

    Ve středu 22. 7. jsme jeli z Klínovce až do Nového Města.Celá trasa je dobře značená, ale dost náročná. Ideální pro toho, kdo má rád kopce. Ujeli jsme celkem 113 km. Vloni jsem trasu jela obráceně - z Děčína na Měděnec a zdálo se mi to horší. Bylo to ale asi tím, že nám pršelo a chytli jsme i bouřku. Zajímavé je, že přibližně od Nového Města do Měděnce se nepotká moc cyklistů a není tam také moc možností občerstvení.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pižlík)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

362 cyklistů (5 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024