reklama

Mapnik

A je tu dalsi otazecka (smerovana na cykloturisty),
pouzivate pri svych toulkach mapu, konkretne drzak na mapu ?

Poridil jsem si toto pouzdro http://www.pigeon.cz/07/product/detail.asp a nasledne zjistil, ze je nepouzitelne. Sice tam mapu date, ale pri urcite ujete vzdalenosti musite zastavit, vyndat ji, obratit list a pokracovat.

Tak jsem premyslel, az jsem prisel na toto. Poridit si psaci podlozku http://www.optys.cz/zbozi/psaci-podlozka-a4... , vyrobit si uchyty na riditka a klasicky pripnout mapu na tuto podlozku. Samozrejme jeste vyrobit dolni drzak, aby mapa nevypadavala. Ovsem, kdykoliv zacne prset, mapa se musi schovat :)

[ Zpět ]
Datum: 08.03.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (turist)
  • Re: Mapnik

         

    Oprava predchoziho odkazu :

    http://www.pigeon.cz/07/product/detail.asp

    [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (turist)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mapnik

         

    http://www.kalimera.cz/mapnik_na_kolo.html

    [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mapnik

         

    Zastavit po nějakých 20 km a otočit list mapy není zase tak často, a to jen když jedeš přímo, pokud děláš šneka tak třeba za celý den vůbec.
    Já k mapě používám GPS, a když jedu neznámými místy tak se řídím GPS a mapu mám pro jistotu a při změně trasy nebo nejasnosti, kterou cestou se na křižovatce dát.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mapnik

           

      Me ani tak nevadilo, ze musim stavet a otacet. Hodne mi vadilo, ze jsem mapu nicil. Nikdo nikdy nevyrabel format, kam by se dala normalne slozit klasicka mapa. Ja bych brecel, kdyz vidim ty znicene mapicky:-((((

      [ Zpět ]
      Datum: 08.03.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mapnik

             

        Copak to mě tak nevadí zastavit a otočit list mapy, jako to to, že zpravidlka jezdím po hraně skládanky a ještě víc mě dojímá když kličkujü z mapy do mapy, nebo se pohybuju na rozhraní tří map, to je teprv ta správná radost.
        Ale neřekl bych že se mapy přeložením nějak zvlášť ničí. Když jsou nové tak si jejich složení upravím na jinou a svoji velikost a přeložení přelepím průhlednou páskou. Např. mapu Orlických hor a Krkonoš používám docela často, mám je už přes dva roky a pořád výborné.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.03.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mapnik

               

          Tak to nejak divne skladam:-(
          Ja mel mapnik, kam se totiz vesla mapa vzdy tak, ze jsem ji musel v pulce dilku prelozit (pouzivam klasicke mapy-plachty). Takze mapa pak byla jak harmonik:-( A kdyz uz to teda nejak vyslo (mapnik na turistiku, nebo kdyz jsem jezdil bez mapniku), tak mapa byla ve slozenem stavu v tak tlusta, ze se prehybech zacala trhat:-(
          Jedine, co pomaha je zataveni do nejakeho laminatu. Tady v UK jsem vyfasoval mapy od HS a oni je maji zatavene v necem tak slabem, ze se to ani nepozna. A fakt to drzi a slouzi.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.03.2009
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Mapnik

                 

            A jdu si ostrihat nechty, protoze koukam, ze uz mi to ani nejde psat:-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 08.03.2009
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Mapnik

                 

            Já mapník nevozím, mapu mám v kapse dresu a když potřebuju, zastavím a koukám. Nemusím ji mít pořád před očima.
            Jinak mám mapy rád, ale dělám to tak, že velkou mapu rozpůlím nebo rozčtvrtím, aby se dala prakticky (i ve větru) používat. Jinak to prodření v ohybech řeším jak psal Lelek, funguje to dobře.
            Taky mapy stárnou, a jet někam do neznáma s desetiletou mapou nemusí být dobrý nápad.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.03.2009
            Autor: básník
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Mapnik

                   

              Taky tak, mapu vozím v zadní kapse, pokud jedu neznámým terénem.
              Desetiletá mapa je docela v pohodě. Nové dálnice a obchvaty pro nás nestaví a Sněžka, Labe a Kolín jsou furt na svým místě... :-))

              [ Zpět ]
              Datum: 08.03.2009
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Mapnik

                     

                No bacha na to Labe. Pry se u vas zveda voda...:-) Ono si pak tece tak nejak kde se mu chce:-)

                [ Zpět ]
                Datum: 08.03.2009
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Mapnik

                       

                  Ale ne, ono už po staletí teče pořád stejným korytem, to jen lidi si myslí, že ho budou rovnat a kroutit jinudy než je, ale snad už je to přešlo a pochopili, že něco prostě nejde.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 08.03.2009
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mapnik

             

        hele klasickou mapu jsem začal podlepovat v místě ohybů slabou isolepou. Začalo se to trhat tam kde končila ty isolepa. Tak jsem přešel na širokou (asi 4cm) a skončil u toho, že jsem takhle polepil tu mapu celu a nakonec z obou stran. mapu kraje, kam jezdím několikrát ročně mám takhle snad deset let. překládám jí vždycky tak jak chci a vůbec jí nešetřím. mám jí v pravý kapse maskáčů a je mi fuk jestli prší nebo ne a nemusím se o ní bát. Všechno vydrží. Dělám to tak 15 let se všema mapama....

        Ale na kolo ne. Na kolo mám cykloturistickej atlas a naskenuju vytisknu si příslušných pár listů a dám to do takovýho toho prezervativu, do kterýho se v kancelářích dávaj lejstra do šanonů....

        [ Zpět ]
        Datum: 08.03.2009
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mapnik

               

          Mozna mame jiny nazor na to, co je znicena mapa. Je to jak s knihama. Tam kdyz se mi ohne roh, tak me to mrzi. Nekdo ma salat pod polstarem a nevadi mu to.

          Nekde jsem tu daval odkaz, jak mapu "impregnovat". Pouzivaji to jeskynari. Je to nejaky roztok z polystyrenu, do ktereho se mapa namoci. Vubec to mapu neudela "tlustou a neskladnou". Je to jen tenoucky povlak. Pry skvele vlastnosti. Nevyhoda je....spadne ti na to prskle od ohne a mas po mape....je to trosku horlave:-)
          Ale az budu doma, chci to vyzkouset.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.03.2009
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Mapnik

                 

            tak co se knížky týče, zkus tu mojí položit rozevřenou hřbetem nahoru nebo udělat malej oslí růžek a zlámu ti ruce:o)
            Co s emapy týče, je v naprostém pořádku pokud se dá číst uplně stejně jako když byla nová. Nic víc od ní nechci. Ti to ukážu až se stavíš pro tu, co máš u mě už rok... :o)
            Ale ten způsob, co jsi popisoval s emi taky líbil!

            [ Zpět ]
            Datum: 08.03.2009
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mapnik

         

    Používám zavinovací vodotěsné mapníky z měkčeného polyamidu(?), co se připevňují druky k řidítkovým brašnám. Velikost ca. 30 x 23, oboustranně šikovně složená mapa vydrží dost dlouho (podle měřítk a trasy).
    Drahé mapy si na cesty zkopíruji, pokud možno barevně, můžu si do nich i dělat poznámky.
    GPSku si asi pořídím na zlepšení orientace, ale stejně se mi nejlépe cestuje s mapou,už jen kvůli pohledu na to, co kde leží a vnímání souvislostí, bez zoomování a sledování stavu baterek.
    Speciální držák na mapu s podložkou,nechráněný před vodou mi přijde nepraktický.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mapnik

         

    Mapníky si šiju podle toho, jakej potřebuju. Poslední jsem formátoval (s rezervou) na cyklomapy od kčt.

    Téměř jakékoli uchycení na řídítka se mi neosvědčilo, mapa mi tam překáží. Vozím přední brašnu, takže mám na víko brašny našitej širokej pruh suchého zipu a totéž zespoda na mapníku. Výhoda je, že se pak mapa nemusí přichytit jen jedním směrem, ale lze ji "přilepit" v jakémkoli úhlu nebo třeba hlavou dolů. Sundávám ji jen za opravdu silného deště, ale to se obvykle stejně snažím někam schovat... :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.03.2009
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mapnik

         

    Hi-end řešení:
    http://miry.mtbo.cz/index.php?lang=cz&view...
    Jinak něco podobného mi na cyklistické orientační závody (předchůdce MTBO, když ještě neexistovala v ČR horská kola) vyrobil tatík. Zohýbaná dvojka plech uchycená šroubem představce, na ní nafest překližkový kolečko a na něm na tření další překližková destička. K ní se gumičkama od zavařovačky uchytila mapa v igelitovém mapníku.
    Pokud netrváš na zorientované mapě, tak existují brašny na řidítka, které mají nahoře průhlednou kapsu na mapu...

    [ Zpět ]
    Datum: 09.03.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mapnik

         

    Ja som si kupil mapnik od fimry Junk http://www.junk.cz/KATALOG/pic_str/0327.html
    Donho davam jednotlive listy (A4) z turistickeho atlasu 1:50 000 od Shocartu. Mapnik nie je celkom na A4 (na vysku sa kusok listu musi prehnut), ale celkom staci. Mapnik sa da pouzivat aj za dazda. Ak idem niekam mimo Ciech, alebo Slovenska, tak si okopirujem (farebne) prislusne casti mapy. Pouzival som aj podlozku, ale mal som vzdy problem ju nejako odoberatelne upevnit na prednu brasnu . Suche zipsy sice drzali,ale pri rychlej jazde dolu kopcom mi podlozka parkrat uletela.Mapnik potrebujem mat odoberatleny, lebo ked sa zastavme v krcme, preberame si dalsi postup pri pivku :-). Tak isto, ked sa nakladaju bicykle do vlaku, tak sa mapnik musi dat rychlo dolu.Bez mapy v mapmniiu sa nevybram ani do najblizsieho okolia (je to taka moja uchylka, mam rad mapy)Tie specialne mapniky na orientacne zavody su vsak samozrejem najlepsie.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.03.2009
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mapnik

           

      Překvapuje mě, že tě ten sucháč zradil. Předpokládám, že na vině bude větší formát podložky, než používám já, a možná i fakt, že ten můj suchý zip je skutečně pořádný kus - tak asi 4x10 cm (měřit přesně se mi to nechce). Chce to celkem velkou sílu, abych mapník sundal sám, vítr nemá šanci.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.03.2009
      Autor: k.vl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mapnik

             

        No moj problem bol skor v tom, ze tu podpozku som mal prichytenu suchym zipsom o prednu brasnu a mal som dost velky problem nasit cast sucheho zipsu na vrch brasny, takze som ho tam mal mozno malo (urcite malo, ked mi to uletelo :-). Ale presivat sa mi to nechcelo. Navyse ta podlozka je vlastne z papiera (tvrdeho) a po par dazdoch sa na rohoch uz dost ohybala (papier sa rozmocil), takze tak ci tak to chcelo nieco nove. Teraz mam taky klix fix system primontovany na vrchu prednej brasne a na nej mam ten origional mapnik a zatial som celkom spokojny.Ale ked budem velky tak si kupim ten original mapnik na orientacny beh :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 09.03.2009
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mapnik

               

          Jasně! :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 09.03.2009
          Autor: k.vl
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mapnik

         

    Pratele, kamaradi,
    dekuji za prispevky. Uz jsem premyslel, jak si mapnik vyrobim sam, kdyz jste uvedli firmu Miry. Velice mne to zaujalo a tak jsem jim dnes napsal e-mail ohledne cenove nabidky. Investovat bych do toho chtel max. 2000 Kc. Skoda jen, ze ohledne vzdalenosti nemam moznost odzkouseni primo na kole.

    Jinak jsem na netu nasel i jineho vyrobce mapniku p. R. Macha http://autopilot.makeit.cz/

    [ Zpět ]
    Datum: 09.03.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (turist)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mapnik

           

      Nesplet´ ses o nulu???

      [ Zpět ]
      Datum: 09.03.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mapnik

             

        Myslíš 20 000,-? :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 09.03.2009
        Autor: igen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mapnik

               

          Jo: myslím samozřejmě mapník s kolem!

          [ Zpět ]
          Datum: 09.03.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

237 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024