reklama

Nýtovač rětězu atd...

Chtěl jsem se ještě zeptat na jednu věc. Mám už hooodně ,,zaprasený,, rětěz. Dříve jsem ho čistil nějakým ředidlem či co to bylo :-), ale nedávno jsem se dozvěděl, že existuje pračka řetězu a další vymoženosti :-). O pračce už sem si přečetl, ale zajímá mě jak mám správně rozdělat rětěz a co k tomu potřebuju atd..... Dík všem zkušeným borcům za radu :-)

[ Zpět ]
Datum: 28.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Johny)
  • Re: Nýtovač rětězu atd...

         

    Ale do pračky se řetěz právě nesundavá. Ten tou pračkou projíždí nasazenej na kole. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re:

           

      Jo to vím, že se nerozdělává do pračky, ale kdybych ho chtěl rozdělat tak jak přesně na to a co k tomu potřebuju?

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Johny)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re:

             

        Tak pokud nemaš na řetězu rychlo spojku, budeš si muset sehnat nýtovač řetězu. Stejně by jsi jí měl mít a vozit jí s sebou, kdyby se ti řetěz za jízdy roznýtoval (to se stává docela běžně) PO snýtovaní musíš ten nýtovanej článek pořádně rozhejbat.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re:

               

          Doporučuji si koupit cyklonářadíčko, které má v sobě i nýtovač. To bývá u dražším multikombinací, nejlevnější je myslím od Authora. Tak máš vše pohromadě a nemusíš vozit spoustu vercajku.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re:

                 

            Rád bych tě varoval od zbytečného roznýtovávání řetězu spojení se nemusí podařit vždy ideální článek bude tuhý a řetěz bude přeskakovat a kopat,jedině rychlospojka např.Sram umožnuje častější rozpojení.Jak již bylo řečeno pračka=nenusí se sundat řetěz.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re:

                   

              Pokud se to snýtuje s citem, tak to nezatuhne.

              [ Zpět ]
              Datum: 29.06.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re:

               

          Pokud někdo neřadí jak prase, tak roznýtování řetězu zas tak běžné není. V terénu se dá s trochou štěstí spravit i improvizovaně (dva kameny atd.)

          [ Zpět ]
          Datum: 29.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re:

             

        AHA,promiň už chápu:nýtovačku nastav na černý nýt řetězu,je jenom jeden ten musíš najít,tak abys vytlačoval nýt směrem ven tedy k sobě tak dlouho až nýt vyjede z prvního oka řetězu pak opatrně pokračuj do chvíle kdy se řetěz rozpojí,ale nýt ještě zůstává v druhém oku tam musí zůstat jinak musíš mít náhradní protože ten původní se tam dává obtížněji.Smontování je obrácený postup:nýtovač nasadíš směrem od sebe aby nýt zajížděl do ok řetězu směrem ke kolu opatrně toč nýtovačem až ucítíš lupnutí jak nýt zajede do druhého oka řetězu pakdotáhni aby oba konce nýtu koukaly stejně daleko z ok.Osobně nedoporučuji roznýtovávat jiný než černý nýt,protože mám zkušenost s tím že ostatní nýty jdou daleko hůře následně spojit a vlastně i rozpojit.U řetězů Shimano býval dlouhý ulamovací nýt který se po nanýtování kleštěmi ulomil u oka ,prodává li se jako náhradní díl ještě dnes nevím,používám jiné typy řetězů.Řetěz pak musíš důkladně rozhýbat v spojeném článku.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • roznýtování a snýtování

               

          Klidněmůžeš roznýtovat který nýt chceš. Ten černý (asi myslíš nýt který používá Shimano) bych neroznýtovával, rychle se ochodí a potom už by jsi to nemusel dát dohromady. Přeskakovat to nebude pokud to pořádně rozhejbeš. Dělá se to tak jako kdyby jsi ten řetěz chtel zlomit ve směru ve kterym se normálně neohybá. Normálně to funguje a neí s tím problém.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nýtovač rětězu atd...

         

    Pořídil jsem si před časem rychlospojku Sram (kolo Aurhor Zenith, řetez Shimano) a není problém s rychlým a pohodným rozpojení, kdykoliv člověk potřebuje. Spoj drží naprosto dostatečně a k náhodnému rozpojení podle mne nemůže dojít. Toto řešení se mi opravdu moc líbí.
    Řetěz udržuji v čistotě za pomoci suchého mazadla Nicro. (Prach se na řetěz takřka nelepí a přitom je dobře promazaný.)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nýtovač rětězu atd...

           

      Já řetěz mažu obyč. olejem a taky nemam problém. Rychlo-spojka je věc hezká, ale řetěz se může za jízdy přetrhnout (roznýtovat) a potom tu nýtovačku stejně potřebuješ.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nýtovač rětězu atd...

             

        jasně !
        :-)
        Nýtovačku samozřejmě, stejně jako základní nářadí, duši, lepení, a náhradní lanko, s sebou vozím.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nýtovač rětězu atd...

         

    Tak jsem vyzkoušl vaše rady, potřeboval jsem zkrátit řetěz. Všechno včetně rychlospojky šlo dobře, jenže. Jenže jsem si nepamatoval jak tam řetěz původně byl, a ono na tom zřejmě záleží. Tedy kterou stranou dovnitř a kterým směrem dopředu. Na třetí pokus se mi to pak povedlo, že už jde řetěz plynule. To se musí vždycky takhle zkoušet? :')

    [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nýtovač rětězu atd...

           

      Nemusí, řetěz, tam můžeš dát jakou stranou chceš. Jedině jde oto, aby se Ti dobře snýtovával, tedy aby nýt byl zvenku až ho budeš nýtovat zpět na kolo.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nýtovač rětězu atd...

           

      Hm, tak to asi bylo tím, že už je řetěz použitej a už nějak obroušenej. Ale fakt tam zadrhával. (Nebo že bych ho nasadil na kladadky nějak vzhůru nohama? :')

      [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nýtovač rětězu atd...

             

        ... že by čtyři různé možnosti nasazení ?
        :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 01.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nýtovač rětězu atd...

             

        Nevim, prostě je to jedno. Jestli ten řetěz a ozubena kola máš zhuntovaný, je možný že se to chová všelijak.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nýtovač rětězu atd...

               

          Ne, zhuntovaný to neni. Ale asi jsem ho teda blbě nasadil - možná jsem ho vedl někde přes kryt kladky místo pod, nebo tak něco. On tam ten řetěz tak jako drncal. :')

          [ Zpět ]
          Datum: 01.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

301 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024