reklama

Čembajkpark

Pamatujete jak tu činovníci čemby vykřikovali že nechtějí dělat bajkpárky? A už je to tady! už s tím začínají! V pondělí jsme koukal na dokument o Jizerkách a tam to je, přesvědčit se může každý.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani...

[ Zpět ]
Datum: 03.03.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvedar)
  • Re: Čembajkpark

         

    No a ?
    Kolik jich tady v republice je ? Mám takové tušení, že oficiální, úředně povolený, ani jeden...
    A že do toho má co povídat ČEMBA je podle mne jediné rozumná věc, oni alespoň vědí jak to má vypadat aby byli spokojeni bikeři, a asi hlavně i příroda včetně ochránců...

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2009
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čembajkpark

           

      do toho nějak nerej, co se týká mě, tak jim radím, oni řeší jen majitele pozemků, příslušné "lesy" a ŽP...

      [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2009
      Autor: cami
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čembajkpark

         

    Došlo na moje slova :-) podle mě by od Čemby bylo bývalo mnohem poctivější hned od začátku otevřeně přiznat, že jim jde o singltreky. Bylo zbytečné a nečestné argumentovat asfaltem a tvrdit, že hájí zájmy VŠECH terénních cyklistů.
    Zvolená lokalita mi přijde být celkem příhodná, protože přitáhne platící návštěvníky na poměrně chudou severní stranu Jizerek.
    Na druhou stranu nutno přiznat, že tímto bikeři proniknou do další poměrně klidné přírodní lokality. A že tam většina lidí pojede autem s kolem na střeše. Což od Čemby není zrovna moc ekologický přístup. S tím těžko něco dělat, taková je holt doba.
    A plyne z toho další fakt, že Čembisté se, na rozdíl od některých terénních cyklistů, bez aut a asfaltu neobejdou.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čembajkpark

           

      Fenixi, ty jsi, s odpuštěním, trouba.

      Ten areál se staví tam, kde je o něj ze strany obcí a lesů zájem a staví se jako alternativní návrh sjezdařskému areálu. Je to oblast, kam se dá hromadnou dopravou dostat jen těžko a kde není do čeho píchnout.

      Mimochodem, vlakem se tam dojet dá taky, ale těžko natáhneš prachaté Pražáky někam, kam pojedou, a s přesedáním, více než 4 hodiny.

      Chtěl bych tě vidět jak se jedeš rekreovat, s celou rodinou a s kolem, někam 100 km daleko bez auta.

      A mimochodem, z Liberce tam docela v pohodě na kole dojedu, a dokonce i tomu asfaltu se dokážu dost vyhnout.

      Co kdybys šel vyprávět ty připomínky k nevhodnosti téhle investice třeba do Nového Města do fronty na pracák !!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2009
      Autor: kolombo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čembajkpark

             

        byla bych asi trošku přímější s výrazivem, nicméně jsem trošku prchlivá...

        [ Zpět ]
        Datum: 03.03.2009
        Autor: cami
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čembajkpark

         

    Taky jsem na seriál Jizerskohorských dokumentů koukal, z Nového Města je manželka a jsme tam velmi často, navíc tchán je místní patriot, fotograf a "publicista" :o)))

    Přestože sám nejsem příznivcem bikeparků - tedy určitě nikdy nebudu kroužit okruhy dokola - tuhle aktivitu vítám!
    Kdo zná místní problémy, ví, že jakákoliv aktivita v regionu je k nezaplacení, zvlášť s takhle minimálními náklady a zanedbatelným vlivem na přírodu. Navíc se třeba odlehčí "cyklozátěži" hřebenových asfaltek, kam taky všichni jezdí autem!

    Když se podívám na mapku tras, nečekal bych takový rozsah, ale je to logické: musí to přitáhnout cyklisty odjinud, musí se jim nabídnout dostatečný "servis", aby měli vůbec důvod na Novoměstsko přijet. Na to by dvě, tři cestičky (jak bych si představoval) vliv neměly :o(

    Dokonce ani mezi cykloturisty určitě nebudu jediný, kdo části těch tras rád využije při delších výletech. Třeba ve směru na Obří sud, Libverdu a Bílý

    potok nebudu muset po silnici. A při stoupání do hor (jediná možnost z NM i Libverdy je skoro 10km prudké stoupání po asfaltce k Nebeskému žebříku), budu moct částečně využít pohodlnější (menší stoupání) singly.

    Fénixi, já jsem sice taky čembista, ale v 99% se bez auta obejdu (pokud jde o dopravu kola na střeše), nezjednodušuj to tolik. Prostě ten region potřebuje pozvednout turismus (fuj, to je slovo...). A zkus do NM dojet vlakem :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2009
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čembajkpark

           

      Region znám více v zimě, ale pokud se má něco stát turisticky atraktivní, přijde mi smysluplnější nejdřív uklidit a opravit obce a zajistit dobré spojení VLAKEM. Když si vzpomenu na neupravený Josefův Důl, Bedřichov,Tanvald, Janov... smutný pohled! Pak tam budou lidé jezdit, ať už pěšky, na kole (nebo s kolem ve vlaku). Nějaký bikepark tam nic zásadního nezmění, možná se v nějaké vesnici prodá víc piv a smažáků...

      [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čembajkpark

             

        Podle toho co píšeš, ten region neznáš vůbec. Samozřejmě mám na mysli Frýdlantsko. Jestli se ti nelíbilo na jižní, přístupné, turisticky a lyžařsky atraktivní straně Jizerek, tak do oblasti pod severními stěnami raději vůbec nejezdi.
        A když se tam díky čemukoliv prodá pár piv a smažáků, možná to bude mnohonásobek toho, co se tam prodá dnes. Jo a za ty "vesnice", by tě místní hnali :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 03.03.2009
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čembajkpark

               

          Jo, Frýdlantsko neznám, taky jsem to netvrdil. Pokud to tam vypadá ještě hůř než tam, jak jsem psal já, tak potěš koště. Dík za tip!
          Ale stejně si myslím, že pár hospod region nevytrhne. Ale taky by člověk rád bydlel a šel se někam večer aspoň projít než aby musel sedět někde na pivě případně se přes děsil, jak je možný nechat takhle chátrat domy, vesnice, města. Takhle znám tu "atraktivnější" část Jizerek a proto tam jezdím nerad, leč někdy musím.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.03.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čembajkpark

                 

            Právě proto je potřeba zajistit alespoň nějakou zaměstnanost (abych zas nestrašil příliš, pár firem tam funguje, ale třeba Textilanu to nenahradí), aby lidi neutíkali, aby pak bylo z čeho opravovat a vylepšovat. Takhle se to tam točí stále v bludném kruhu, přestože i tam najdeš dost zajímavých míst.

            K tomu jen poznámka: tchán by na "svém" Smrku lanovky a sjezdovky asi nepřežil. Zpočátku! Nakonec se ale přiklonil pro jejich výstavbu. Uvidíme za čas u sousedů ve Swieradowě Zdroji, co jim přinese lyžařský areál na Stohu (sesterská hora Smrku - stejný masiv). Teď už tam otvírají jeden hotel za druhým.
            PS. A viděls někdy polské pohraničí ?

            [ Zpět ]
            Datum: 03.03.2009
            Autor: PepikW
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Čembajkpark

                   

              Samozřejmě. Navíc Textilana jednou stejně skončí, ostatně takový problém bude brzy řešit třeba Sokolovsko s doly. Polské pohraničí jsem projížděl,nějak směr na Jeleniu Góru, docela se mi to líbilo.To pohraničí, ne JG. Navíc mě přijde, že Poláci umí hotelerii líp než my.

              [ Zpět ]
              Datum: 03.03.2009
              Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čembajkpark

             

        Ač fanda železniční dopravy, domnívám se, že dobré spojení vlakem tam nikdy nebude, tratě jsou dle mého stavěny stejně jako ve výběžku šluknovském, tj převážně na rychlost 40 km/hod. Těžko je někdo kompletně přestaví a narovná.
        Pro zajímavost: oba výběžky byly za rakouska-uherska nejlidnatější oblasti mocnářství (s vyjímkou Vídně a okolí)

        [ Zpět ]
        Datum: 05.03.2009
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čembajkpark

               

          Ono se nemusí narovnávat a zrychlovat... dokonce by se z toho dala udělat přednost (viz nedaleko trať z Zittau do Oybin), ale to u ČD nikdo nepochopí. Takže to jednou zaroste plevelem, pak budou někteří přemýšlet, jak z rozkradené trati udělat něco pro drezíny (dtto Loket-Horní Slavkov) atd. atd.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.03.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čembajkpark

                 

            Trať na Oybin je úzkorozchodka a tím je předurčena jako turistická zajímavost. A pravidelně tam jezdí pára.
            Podobné nadšení a romantika se dá těžko čekat u tratí na placatém Frýdlansku.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.03.2009
            Autor: kolombo
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Čembajkpark

                   

              Samozřejmě: jen hledat důvody, proč to nejde (rozchod sem, rozchod tam: je spousta tratí, které jsou zajímavé i s 1435 mm).Mimochodem oponenturu s rozchodem a párou jsem vyloženě čekal a! A co teda proboha na tom Frýdlantsku je tak strašně zajímavýho, aby tam lidi začali jezdit? Jo aha: upraví se tam cesty na kola a lidi tam dojedou autem a vydrží tam týden, s nadšením a romantikou :-) Supééér!

              [ Zpět ]
              Datum: 05.03.2009
              Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čembajkpark

         

    :-)))
    Tak ale nikdo te tam netaha, ne? U nas je nastesti tolik moznosti jezdit na kole (oproti treba zminovanemu Walesu), ze te to nemusi trapit.
    Navic, co jsem videl. Tam nevznika klasicky bike park. Jen upravuji cesty a to mi prijde hodne dobre!!! Klasicky bike park jsi asi nevidel, vid.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čembajkpark

           

      Nene Michale, bude to síť nových cyklopěšin, některé snad mají být i trošku širší (asi tak 1m20cm, odhaduju), aby projel i vozíčkář, doufám, že se budou používat i v zimě na běžkování.
      A možností, kde tam jezdit je opravdu málo, s dětma, nebo pro méně zdatné jedince :o), prakticky žádné!

      [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2009
      Autor: PepikW
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čembajkpark

             

        A jak se tam ti vozíčkáři dostanou? Vlakem asi ne a jak to chodí v autobusech by nám mohli povyprávět nejlépe oni sami.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.03.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čembajkpark

               

          Samozřejmě že autem, převážná většina nemístních. Co naděláš, můžou taky jen sedět doma, žejo....

          Ono to už vypadá, že když kdokoliv, cokoliv udělá, budem hledat HNIDY!

          [ Zpět ]
          Datum: 03.03.2009
          Autor: PepikW
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čembajkpark

                 

            Jsme Cesi....neustale nespokojeni lide. Vsichni to o nas vedi...:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 03.03.2009
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čembajkpark

                 

            Nakolik jsou moje výhrady hledáním hnid je jiné téma. Můj názor je, že je důležitější NEJDŘÍVE udělat (zvelebit?) region, aby se stal "konkurenceschopným". Že nebude následovat lavina turistů je zřejmé. Ale upravit aspoň to co jde, sehnat peníze na zlepšení dopravní dosažitelnosti , chodníky, informační systém, internetovou prezentaci atd. PAK se zaměřit na ty které aktivity, které osloví ty které skupiny návštěvníků a rozvinout je.
            Nevím, kolik je vozíčkářů, co si přivezou vozík autem na Frýdlantsko. Sedět doma je jistě nebaví a moc možností nemají. Ale vlakem by se to dalo zrealizovat spíš a spolu s nimi by tím vlakem mohli jezdit i jiní...
            Pár zkušeností s turistickým marketingem v Česku jsem udělal a tvrdím, že v 80% se u nás začíná od hlavy,kecá do toho kde kdo a staví se potěmkinovské vesnice. Nakonec to vyhnije a začne se znova hloubat, co s tím. Peníze tečou všude možně a čas běží... a někdo prodá pár smažáků a piv o víkendu navíc...

            [ Zpět ]
            Datum: 03.03.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Čembajkpark

                   

              Já ten region znám docela dobře a musím konstatovat, že v sobotu a v neděli si tam skoro nikde nedáš pivo a nekoupíš tatranku :-(
              Takže cokoliv, co zajistí, aby tam přibylo turistů, třeba i tak, že přijedou autem, je dobrá aktivita. Protože bez turistů se to tam nikdy nezvedne.
              Vlakem pro přepravu kol jsem tam byl taky, ve vagonu pro přepravu kol nás nikdy nebylo více, než 2 cyklisti.

              Jestli máš pocit, že se to dá nějak zlepšit dopředu, opravit obce, vybudovat ty stánky, a pak teprve tam začít tahat turisty, tak na to vybal nějaké prachy, můžeš klidně Frýdlantsku dělat mecenáše :-D

              [ Zpět ]
              Datum: 03.03.2009
              Autor: kolombo
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Čembajkpark

                     

                Typické: "Vybal prachy a dělej mecenáše". Mimochodem, kdybych náhodou tím mecenášem chtěl být: co mi za to kyne jako protihodnota? Pocit, že si nějaký hospodský vydělá na živobytí? Že se bude někdo prsit, jak to tam rozjeli? Připadá mi, že na nějakého takového spasitele asi i region čeká, aby se mohly rozfrcat peníze s klidem, že se nic nemůže stát, protože to nejsou peníze jejich. Uklidit si ti lidé musí kolem baráků sami. Obec jim může pomoci při otevírání kiosků (poskytnutí prostor např.), propagaci a získání nějakého partnera případně přímo peněz, třeba z EU. To je v JEJICH zájmu. Protože ten region nabízí "málo" (přitom nemusí být všude kiosky a hospody!), je ve vlacích málo turistů.Půjčovna kol ČD je tuším jen v Tanvaldu.
                Co mě vadí je na jedné straně heslo"Žádné prolévání asfaltu krajinou" a na druhé straně vytváření DALŠÍ lokace, kam se budou moci dostat turisté (nemyslím místní jezdce) pouze autem, čili prolévání benzínu a další zamořování ovzduší. Teoreticky by to mohla být i zajímavá lokalita pro cestovky a to je zajímavější jak pro hospodské a penzióny.

                Upravovat cesty v obtížně dosažitelné oblasti a ještě s ohledem na vozíčkáře, kteří se tam nebudou mít jak dostat ani tím vlakem či busem, mi přijde stejně smyslupné jako stavět rybí schody na Sahaře.

                [ Zpět ]
                Datum: 04.03.2009
                Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Čembajkpark

                       

                  Ty jsi začal s tím, že si mají nejdříve udělat to a tohle ...

                  Asi je stále lepší, když tam někdo dojede autem a pak si tam týden užívá, než když někdo navštíví jen Frýdlant a Hejnice a za den je fuč, ne? Cest autem je stejně, jen pobyt je delší.

                  Takže řešíme ten důvod, proč zůstat déle a uvidíme, co a jak bude.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 04.03.2009
                  Autor: kolombo
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Čembajkpark

                         

                    Ja teda tu Jenikovu pravdu vidim v jednom. V CR se ten turismus buduje tak, aby si jednotlivec co nejvice nahrabal a aby pokud mozno co nejmene riskoval. Takze ceka, az se nekdo o nej postara a on si pak zacne hrat na Pana podnikatele. V CR to vidime vsude.

                    Jenik mozna uz neco ve svete videl. Ja ted mam moznost trosku vnimat, jak se treba buduje turismus ve Walesu (predtim nejakou dobu ve Skotsku). A muzu to vnimat velice dobre, protoze v turismu tady pracuji. A muzu napsat, ze to v CR delame nejak pripitomele. Tady je to uplne o necem jinem. Hlavne pristup lidi (ti co podnikaji) je k problemu uplne jiny.
                    Ja myslim, ze staci zajet do blbych Rakus a ihned poznas ten rozdil. Ihned poznas ze se tam dela neco jinak.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 04.03.2009
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Čembajkpark

                           

                      Tohle ale není podnikání (bajkpark), to chtějí obce a Lesy.
                      Poraď tedy starostům, čím mají začít.
                      Nebo je lepší to tam nechat "vyhnít" ?

                      [ Zpět ]
                      Datum: 04.03.2009
                      Autor: PepikW
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Čembajkpark

                             

                        Nemluvime tu o bajkparku, ale o turismu jako takovem....doprava, parky, hospody, ubytovani. Jenik o tom mluvi jako o celku.

                        Bajkpark je pekna vec, ale co to ostatni? Nebude to jako vzdy. Bude se o tom kecat, planovat a pak se stejne zjisti, ze je to na prd. Postavi se jeden usmudlany hotel, dve hospody a opejkarna parku.

                        Ja ti nevim. Ja kdyz prijedu do Rakouska do hor, tak nejak citim, ze tam na me cekaji a ze pro me udelaji prvni a posledni. V ceskych horach ani nahodou. Ted jsem byl 2x v CR na horach v docela peknem ubytovani. Me teda dostalo, ze nam ani jednou za tyden neudelali servis na pokoji. Nedoplnili hajzlpapir. Nic. V jinych zemich docela standart. Navic jsme tam jeli s tim, ze na webu meli nejakou slevu. Pani nam po telefonu potvrdila, ze nam ji da. Ale kdyz pak videla, ze jsme prazaci, tak se z toho chtela mermomoci vykroutit. Kladla si ihned podminky za ktere nam tu slevu da. Tohle preci neni jednani cloveka, ktery ma zajem rozvijet turismus ve svem okoli!!!

                        Prekvapilo me, ze v infocentru nemeli informace, ktere bych potreboval. Ty jsem se dozvedel az u pani ve smisenem zbozi.

                        O tomhle ja mluvim. V CR se v turismu vidi jen rychle zbohatnuti. Postavim penzion a vytaham z lidi prachy. Ale kvalita nic moc. Sluzby taky nic moc...

                        [ Zpět ]
                        Datum: 04.03.2009
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Čembajkpark

                               

                          S tím souhlasim na 100pro. Tady je to většinou rejžování :o(

                          [ Zpět ]
                          Datum: 04.03.2009
                          Autor: PepikW
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Čembajkpark

                               

                          Bohužel to tak je. V létě a začátkem podzimu, kdy by člověk očekával v Krkonoších otevřenou náruč pohostinství s celým sortimentem, ale v posledních několika letech je opak pravdou. Fůra hospod zavřených, sortiment víc než bídný a pro Kofolu nebo 10 pivo aby sis sjel do podhůří nebo do Polska. A to nemluvím o cenách.
                          Ale je fakt, že tam alespoň není moc lidí, cesty jsou prázdné, pěších a cyklistů minimálně a člověk se může v klidu pořádně rozjet.
                          Teď si uvědomuju, že mi to vyhovuje a kdyby zavřeli ještě půlku hosdpod, tak je to úplně úperfektní :-)

                          [ Zpět ]
                          Datum: 04.03.2009
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Čembajkpark

                                 

                            Kolikrat se stalo i nakolakum na vyjizdce, ze narazili na priblblou obsluhu? Ja mam takovej pocit, ze uz nekolikrat. Dokonce tu nekdo nedavno psal o tom uzasnem penzionu, kde doslo v podvecer pivo a sef ho nejak nechtel obstarat. A ten samej sef mel tusim na webu, ze ma moznost velkoplosneho promitani. A pak byl problem dat dohromady blbou televizi.
                            Ja zas narazil na Sumave na hoteliera, ktery po veceri ihned zhasinal v jidelne a na baru, aby naaahodou nemusel byt s hostama dlouho do noci vzhuru. A nebo mel napsano, ze rano je bufet a ze se do urcite hodiny doplnuje. Kazde rano ho nikdo nedoplnil...kdo driv prisel, lepe zral.

                            Tohle by se tady ve Walesu nemohlo stat. Ihned by to nekdo resil, ihned by host odesel. Navic kazdou chvilku chodi "tajne" kontroly, ktere udeluji hvezdicky.

                            Ja ti nevim, ale v CR je to furt o kseftu. Tady ve Walesu citim, ze je to spise o poslani. Samozrejme ze kazdy chce nejaky ten peniz utrhnout, ale vi, ze to nemuze sidit a jen ty prachy rvat z turistu. Turismus tu ma hold vetsi tradici a zdejsi lide vi, ze kvalitni sluzby je kvalitne uzivi.

                            [ Zpět ]
                            Datum: 04.03.2009
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Čembajkpark

                           

                      Nezlob se, že tě chytnu za slovíčko (a vím, že´s to tak nemyslel!): Rakousy nejsou blbé, naopak. Tam je hodně k přiučení. Mě se třeba líbí, že když tam sednu v hospodě, jak se na mě hostinská usměje, někdy se i zeptá, odkud jedu a po jídle dostanu panáka na cestu na barák a v chodbě si mohu vybrat z prospektů zadarmo.Nejde pochopitelně o toho paňáka ani o prospekty, ale o to, že do mě a mé příjemné nálady "obětuje" 80 centů a že tam má ten regál s informacemi.

                      V Česku Tě otrávená pinglice nepozdraví, v zakouřeném lokále hraje rádio, mrskne na stůl předražený blaf (majitel penziónu není přítomen, provozuje ještě autoservis, půjčovnu něčeho atd. :-) a bydlení stojí víc jak v Německu a ještě jim musím připomenout, že bych potřeboval ručník. Existují výjimky ale není jich moc.

                      V UK, nevím proč, se mi taky jezdí a bydlí líp. Né toliko kvůli přírodním krásám, ale kvůli pohodlí a příjemným setkáním. Takhle bych mohl pokračovat fakt stát po státu, opravdu. A abych jen nechválil "cizinu": dost nepříjemní lidé v tur. branži, často dost mimo, jsou v Mecklenbursku-Pomořansku vč. Rujány a v Braniborsku kolem Müritzského jezera. Bývalá NDR...

                      [ Zpět ]
                      Datum: 04.03.2009
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Čembajkpark

                             

                        Taaak. Nekdo si pod pojmem turismus predstavuje kseft, prachy a neco neuveritelne sloziteho. Ale ono by slo vsechno lepe, kdyby jim az zas tak neslo o kseft, ale o ten turismus.
                        Me ti prijde, ze tam, kde jsem nejak zil a mel moznost poznat (Skotsko, rakouske Alpy, Wales), tak jsem vzdy dosel k zaveru, ze zde lide berou sluzbu turistum jako poslani a ne jako moznost, jak rychle a snadno zbohatnout.

                        U nas je to naopak. Udela se cesta a pak se pocka, az prijde nejaky prachaty, rozhodi peniz a zacne se neco bezducheho delat. Takhle si u nas totiz turismus predstavuji.

                        Vzdycky, kdyz jsem nekde makal, tak mi majitel kladl na srdce, ze musim hostum ve vsem vyhovet. Rano s nima pokecat u snidane, pripravit jim vejlet, poradit, pripadne nekdy s nima aj vyrazit. To bylo pro ne nejdulezitejsi. Nechteli mit z hotelu, BB, hostelu jen boudu na prespani a na vykadeni. Bohuzel v CR to je vetsinou jen bouda na prespani a vykadeni. Zaplat a starej se sam.

                        Kdyz uz jsme u toho kadeni. U nas nefunguji ani tak samozrejme veci, jako jsou verejna WC. Tady je snad u kazde zajimavosti ve meste jedno WC. V nasem meste je jich sest...na to, ze mame cca 12tis ob. mi to prijde dobre. Navic neni problem zajit kamkoli do restaurace, hotelu, ... To v CR zas takova samozrejmost. Uz parkrat me hnali s tim, ze tu nemaji verejne hajzly.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 05.03.2009
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Čembajkpark

                         

                    Podle mého názoru velmi dobře víš, že kvůli singltrekům přijede (autem) odlišná kategorie lidí než ta, která je dosud zvyklá navštěvovat jen Frýdlant a Hejnice.
                    Cest autem nebude stejně, bude jich víc.
                    Usuzuji to z toho, že ses miňoval o tom, že chcete přitáhnout prachatý pražáky. To je zvláštní kategorie lidí, kterým pouhý singltrek stačit nebude. Zajezdí si, sednou do auta a peníze za služby s vyšším standardem utratí jinde. Prachatí pražáci většinou nemají důvod šetřit, takže skoro na každé celoodpružené kolo připadne jedno velký auto, které urazí skoro tři sta kilometrů kvůli jednomu singltreku. Navíc mezi prachatými pražáky-bikery lze předpokládat vyšší procento arogantních lidí, kteří si neváží přírody a jsou zvyklí porušovat zákony.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 04.03.2009
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Čembajkpark

                           

                      Jsi určitě dost dospělej a dost chytrej a to, abys věděl, že se tu takhle můžeme dohadovat několik dní, ale realitu ukáže až hotové dílo a cvrkot kolem něj :-)
                      Já doufám, že se ukáže, že je to zajímavé a obce, hlavně Libverda, zapomenou na budování sjezdovek a začnou řešit rozvoj cyklorekreace.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 05.03.2009
                      Autor: kolombo
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Čembajkpark

                             

                        Možná sis toho nevšiml, ale já trouba s Tebou souhlasím prakticky ve všem, co jsi tady napsal. Jen bych Ti rád poradil, aby ses naučil dotahovat své ctěné funkcionářské myšlenky až do důsledků.
                        Dejme tomu, že Vaše mise bude úspěšná. Čemba bude slavit triumf. Přijedou prachatí pražáci, bude cvrkot, zajímavé to určitě bude taky - v létě.
                        Ale vysvětli mi jednu věc - čím se budou místní lidé živit v zimě? Budou řešit rozvoj cyklorekreace? Jak? To jako budou odhazovat sníh ze singltreků?
                        Ne - budou stát frontu na pracáku, protože od září do dubna tam bude mrtvo. Cvrkot ani náhodou.
                        V tom horším (ale pravděpodobnějším) případě se místní lidé zamyslí: tak když už tady máme ten bajkpárk od Čemby, máme penzióny, infocentrum, parkovišťata a kiosky, tak mi někdo vysvětlete, proč by to mělo celou zimu zahálet? Dyť přes zimu bychom mohli vydělat minimálně to samý, co v létě! Což kdybychom postavili nějakou tu sjezdovečku? Nebo pro jistotu dvě? Bajkparku by to neuškodilo, naopak, nějakej ten bajkblázen by zaplatil za vlek i v létě. Musíme toho starostu a lesáky ukecat (Nebo podplatit? Nějaký prachy dohromady dáme), aby to odkejvali. A pak si taky koupíme velký auto, pořídíme si mladou holku, čtyřkolku, jako maj ty prachatý pražáci, co sem jezděj v létě bikovat.
                        Ale ještě pravděpodobnější scénář je ten, že pokud se bajkpárk opravdu chytí, tak ty místní nebohý lidi převálcujou draví podnikavci z Prahy, Liberce, Jabloce a z Holandska.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 05.03.2009
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Čembajkpark

                               

                          Nejsem velký specialista na sjezdovky, 30 let jsem je neměl na nohou, ale na Frýdlantsku je ještě méně sněhu než ve Vesci. Takže sjezdovky s dojezdem okolo 200 m.n.m. asi nebudou úplně to pravé.
                          Jizerky patří v létě cyklistům a v zimě běžkařům, toho bych se držel :-)
                          Ostatně, drobné rozčarování z množství zimních návštěvníků panuje i tam, kde jsou už na zimní radovánky zavedení.
                          A je lépe být na pracáku 3 měsíce v zimě, než celý rok !!!

                          [ Zpět ]
                          Datum: 05.03.2009
                          Autor: kolombo
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Čembajkpark

                                 

                            Začínám Ti přestávat rozumět.
                            Jizerky patří v létě cyklistům a v zimě běžkařům, takže sníh tam asi je. Jestli se nepletu, singltrek má být i na jižním svahu Smrku - to asi povede souběžně (po vrstevnici) s tou krásnou asfaltkou?
                            Když je na Frýdlantsku málo sněhu, o jakých sjezdovkách jsi tedy původně psal? Jak jsi psal, že by v Libverdě nebo kde měli zapomenout na budování sjezdovek a místo toho se věnovat cyklistům?

                            Taky mě napadla další věc, zda by nakonec nebylo mnohem ekologičtější a rozumnější, kdyby ti lidé jezdili za prací autem např. do Liberce apod., Pořád by to bylo míň kilometrů, než když budou jezdit pražáci na Frýdlantsko jen proto, aby místní lidé měli co na práci.

                            Další věc která mě napadla je to, že takových opuštěných a klidných míst jako je Frýdlantsko je čím dál méně. Čeho je málo, to rychle získává na ceně. I bez singltreků.

                            Je lépe být na pracáku 3 měsíce, než celý rok, o tom není debat. Snažím se Tě upozornit na skutečnost, že ostatní lidé uvažují trochu jinak než Ty - lepší než být na pracáku tři měsíce v zimě je - nebýt tam vůbec.

                            [ Zpět ]
                            Datum: 05.03.2009
                            Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Čembajkpark

                                   

                              Na severním svahu! A ani ne tak Smrku, jako Měděnce, Svinského a Závorníku.

                              Jinak tvoje podněty určitě přivítají místní radnice (www.nmps.cz ; www.laznelibverda.cz), tady to asi nevyřešíme.

                              Jak píše Kolombo (žádný inspektor, ani funkcionář, jen cyklista :o))), proč nezkusit tuhle levnou a šetrnou akci, pak se ukáže! Když už s tím souhlasí i Frd.Lesní a SCHKO.

                              [ Zpět ]
                              Datum: 05.03.2009
                              Autor: PepikW
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Čembajkpark

                                     

                                Na severním? Mám ten dojem, že v tomu dokumentu se mluvilo o jižním, ale nechci se hádat, páč si nejsem jistej.
                                Že Kolombo není inspektor, to vím :-)
                                Ale chceš-li mi tvrdit že singltreky prosazuje
                                Kolombo- cyklista a ne Kolombo - funkcionář, tak tomu nevěřím ani trochu. Vždyť on je tajemník, nebo co to má za funkci.
                                Tu "levnou" a "šetrnou" akci ať samozřejmě zkusej. Předpokládám, že to tam vybudují členové+funkcionáři ve svém volném čase a zadarmo, tak vo co de, že jo.

                                [ Zpět ]
                                Datum: 05.03.2009
                                Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                • Re: Čembajkpark

                                       

                                  Na konci ti chybí smajlíky.
                                  :o))

                                  [ Zpět ]
                                  Datum: 05.03.2009
                                  Autor: PepikW
                                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                  • Re: Čembajkpark

                                         

                                    Proč? Za dobrej vtip smajlíků netřeba :-)

                                    [ Zpět ]
                                    Datum: 05.03.2009
                                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
                                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                • Re: Čembajkpark

                                       

                                  1. Kolombo už není ani tajemník, ani funkcionář
                                  2. Kolombo určitě není singltrekový nadšenec :-)

                                  [ Zpět ]
                                  Datum: 05.03.2009
                                  Autor: kolombo
                                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                  • Re: Čembajkpark

                                         

                                    Takže Ty jsi jinej Kolombo, než ten loňskej? Mám v tom pěknej guláš, promiň, asi si Tě pletu s někým jiným.

                                    [ Zpět ]
                                    Datum: 05.03.2009
                                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
                                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                  • Re: Čembajkpark

                                         

                                    Nejsem jinej Kolombo :-)

                                    [ Zpět ]
                                    Datum: 05.03.2009
                                    Autor: kolombo
                                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Čembajkpark

                                 

                            Trochu tě poopravim, NMpS má přes 400m a U Spálené hospody (dojezd plánovaných tratí i výchozí bod singlů) 530m. Porovnej to s Vescem, nebo dojezdy v H.Hanychově). Mezi Frd a NMpS je vždy velký rozdíl v množství sněhu (asi jako LBC-JNC).
                            Když už jsi nakousl Vesec - neuvěřitelný štěstí bylo letošní počasí, ale víckrát bych takhle raději neriskoval :o)))

                            [ Zpět ]
                            Datum: 05.03.2009
                            Autor: PepikW
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Čembajkpark

                                   

                              V mapě jsem ty výšky neodčítal, ale když jedeš po hřebenech, kde je metr sněhu a vidíš zelené Frýdlantsko, tak bych tomu sjezdování moc šancí nedával.
                              A ve Vesci už určitě další mistrovství nebude, všimni si, že už se hledá, koho budou za tohle přitloukat na kříže :-)

                              [ Zpět ]
                              Datum: 05.03.2009
                              Autor: kolombo
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Čembajkpark

                         

                    Já začal? Jen jsem poznamenal, že ONI začínají špatně.Nebudu Tě trápit dorážením, abys mi popsal, jak si někdo, kdo ujede autem min. 30 kilometrů do oné oblasti "bude týden" užívat v regionu, kde nikoli podle mých slov neexistuje pohostinství a ubytování. Ty sám dáváš na Frýdlant a Hejnice pouhý den. Proč tam nikdo nezůstává? To není ovšem otázka na Čembu ale na starosty obcí. A odmítám předem podsuvky, že jsem "tůrista", který chce mastňácký komfort. To ne. Jen je potřeba infrastuktura, aspoň základní. Jen upravené cesty je málo.

                    Na dojetí autem nevidím nic lepšího (kde zaparkovat? Ukradnou mi ho nebo jen oholí? Kolik to ev. bude stát a hlavně : musím se k němu vrátit zpátky!).

                    [ Zpět ]
                    Datum: 04.03.2009
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Čembajkpark

                           

                      Ten, kdo to má 30 km, může klidně hodit kolo v Liberci na vlak a po vlastní ose se vrátit zpátky.
                      Turistická lákadla se budují, třeba rozhledna na Smrku tahák určitě je, ale to je přesně to přijdu, kouknu, zmizím.
                      Je potřeba něco, co zabere víkend, týden ...
                      A k čemu se lidi rádi vrátí :-)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 05.03.2009
                      Autor: kolombo
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Čembajkpark

                             

                        Přeji hodně štěstí v budování cest i lákadel.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 05.03.2009
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Čembajkpark

                             

                        Ty stale nechapes, ze jen ty aktivity k tomu, aby clovek nekde zustal tyden nestaci!!! Ja nejsem clovek, ktery by ocekaval komfort. Naopak. Ale ocekavam lidskost, prijemne vystupovani, spoustu informaci, organizaci, prijemne vystupovani.... Tohle mi v nasich turistickych centrech dost chybi! Muzes tam mit X atrakci, ale pokavad nemas na hajzlu i ten blbej papir, pokavad se k tobe hotelier chova neprijemne, pokavad z tebe jen taha prachy, pokavad platis za neco a ono to tam neni, pokavad.... A kdyz se pak ozves a je zle... No, nevim...

                        Nez jsem vyrazil ven do ciziny, nepripadalo mi, ze by byl turismus v CR nejak spatny. Ale kdyz to poznas venku, zjistis, ze u nas jsme s timhle hooodne pozadu. A nejake cesticky to nevytrhnou. Zaklad problemu je uplne nekde jinde!!! V lidech.... U nas je turismus porad jen kseft a oslik na prachy a ne poslani lidem.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 05.03.2009
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Čembajkpark

                               

                          Nemůžu úplně souhlasit. Možná je to celkově u nás o něco horší, nedokážu posoudit, v cizině jsem sice několikrát byl, ale není dostatečně reprezentativní vzorek.

                          U nás využívám téměř výhradně ubytování typu pronájem celé chalupy/chaty/baráku, kam jedem s partou.
                          Takhle už jsem byl ve více než 30 různých objektech po celé republice, takže toho bylo poměrně dost.
                          A tam je situace úplně jiná než popisuješ. Asi je to dané tím, že vždy je ten objekt přímo toho s kým jednáš (maximálně občas má nějakého pomocníka), tedy není to jen nějaký zaměstnanec, kterému nezáleží na spokojenosti hostů.
                          Z těch všech případů jsem narazil jen jedinkrát na vyloženě tragický případ, který se chtěl opravdu jen napakovat a hostům dělal peklo a nic nešlo, byl na hosty sprostý, atd.
                          Párkrát to nebylo úplně ideální, většinou ale kvůli tomu, že daný objekt nebyl zrovna v ideálním stavu.
                          Ale určitě více než polovina těchto pobytů byla perfektní, tedy jak perfektní objekt, většina zrekonstruovaných v bezvadném stavu, věci jako toaleťák samozřejmostí.
                          A i přesto, že tento typ ubytování funguje na prinicipu převezmeš objekt a na konci předáš a mezi tím jsi tam sám, tak někteří z majitelů třeba 2x za pobyt se ukázala pouze se optat, jestli je vše v pořádku a něco nepotřebujeme (i když to standardně není součástí tohoto typu ubytování). Jiný majitel se zase sám nabídnul, že poblíž jezdí pravidelně autem, že nám bude vozit i některé zásoby, co budeme potřebovat.
                          Kromě toho jednoho problematického případu, tak jakýkoliv problém byl řešen a vždy jsme se rozumně dohodli.
                          Byli jsme i na několika velmi nadstandardně vybavených objektech, ale přitom cena byla rozumná (většinou to vycházelo kolem 1200-2000Kč/osobu/týden a ty dražší většinou jen proto, že jsme nenaplnili plnou kapacitu objektu a cena se vždy platí za celý objekt), tím myslím např. následující:
                          - 2x jsme byli v objektu, kde bylo kompletní výčepní zařízení s velkým chlaďákem, takže jsme mohli přivést sud a využívat to
                          - vícekrát jsme měli v objektu saunu
                          - mnohokrát na zahradě bazén

                          Je ale fakt, že všechny objekty jsem vybíral s velkým předstihem (vždy do konce ledna už objednáno na léto), takže bylo z čeho vybírat a vybíral jsem vždy pečlivě.

                          Já vidím větší problém pouze v případech, kde se o zařízení starají a pracují v něm ti, kteří nemají nic společného s jeho vlastnitvím. Tam opravdu pozadu jsme, protože často těm zaměstnancům na hostech nezáleží. Ale ani tady to není pravidlem a rozhodně se najdou i tady některé případy, kde to funguje perfektně.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 05.03.2009
                          Autor: Mlok
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Čembajkpark

                                 

                            No a tady se o ty hotely, BB a hostely stara kdo? Majitel? Ani nahodou. Zase zamestnanci!!! Takze tady je to stejne jak u nasi. Jen ti zamestnanci to asi berou jinak. Takze na to se moc vymlouvat neda...:-(

                            Ja lonskou sezonu makal na hostelu (rodne misto cestovatele Lawrence of Arabia). Celej hostel jsem mel na starosti ja. Sef mel jine starosti a byl tam jen obcas. Takze zase se o barak staral zamestnanec.

                            Hele, ja byl o tehle zime 2x na horach. Pokazde problem. Popisoval jsem je nahore. Pokazde to resil majitel. Pritelkyne byla navic s partou v Orlickach. Domluva s majitelem neuveritelna. Oni meli zajem u nej bydlet a on furt kladl nejake podminky, imrvere menil cenu a sluzby. Chteli skoro celej barak a on jim proste nevysel vstric ani trosku. Bohuzel v okoli bylo uz plno a oni potrebovali byt na urcitem miste. Kdyz tam prijeli, zjistili, ze penzion vlastni nejake dvacetilete arogantni ucho, ktere nema o tomhle oboru ani paru.

                            Loni jsem byl v Krkonosich a majitel zase arogantni blb, ktery mel v udoli asi ctyry chajdy. Takze to mel jen na prachy. Zas nam delal nejake sceny. Bylo to mimo sezonu a tak se mu moc nechtelo.

                            A ted si vsimej....vzdy to byl majitel, kdo s nama tak blbe jednal!!!

                            Chce to opravdu vyjet ven a zazit to. Ja mam ted o turismu uplne jine predstavy nez pred lety. A rad bych to nekde v budoucnu uplatnil. Treba svym penzionem. Ale v CR to nebude. Tam jsou spatne podminky.... Bohuzel.

                            [ Zpět ]
                            Datum: 05.03.2009
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Čembajkpark

                                   

                              Na ty majitele máš proti mně prostě nějakou smůlu. Asi umím lépe vybírat ubytování :-)

                              Já kdybych měl zážitky z ČR jako máš Ty, tak bych na to měl taky jiný názor než mám. Ale prostě já tokové zážitky až na ojedinělé vyjímky naštěstí nemám.
                              Kdyby se někdo ke mně choval jak popisuješ třeba ten příklad z Orlických hor, tak se s nim dohadovat nebudu a rovnou jedu jinam.

                              Akorát je fakt, že pokud si chci opravdu dobře vybrat takový typ ubytování co jsem popisoval a kde jsme byli fakt spokojení, že je nutné to dělat půl roku dopředu. Asi je to dané hodně tím, že ty nejlepší objekty, kde je právě i většinou velmi ochotný majitel, tak tam se hosté rádi vrací a tím jsou pak jako první všechny obsazené.

                              [ Zpět ]
                              Datum: 05.03.2009
                              Autor: Mlok
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Čembajkpark

                                     

                                V tech orlickach nebyla jina sance. Byla to velka parta a hledali ubytovani na posledni chvili.
                                Smulu nemam. Bohuzel nespokojenych lidi je dost. I nakolaci dost casto na svych akcich narazeji na neochotu.
                                Mozna je to prave tim, ze to vnimam jinak. Driv mi byla spousta veci sumak. Neresil jsem to, pac mi to prislo normalni. Ale pokavad mi majitel napise, ze rano je snidane v podobe bufetu a ze se do 9:30 doplnuje a ja prijdu pred devatou a uz neni rohlik a na chleba si nemam co dat...tak me to vadi. A kdyz se ho zeptam, zda by nebylo mozne donest syr a on se otravene koukne na hodinky a prinese mi dva platky syra...fakt me to nasere.

                                Jinak taky mam par dobrych mist, kde jsem byl spokojen. Ale v posledni dobe je jich cim dal mene....:-( A taky si vybiram, to se neboj. Ja rad pekne prostredi, pekne ubytovani. Zrovna tuhle zimu jsme byli na mistech, kde bych podobne jednani vubec necekal.

                                A jeste neco. Byl jsem v jednom velkem lyzarskem centru v Jizerkach v Informacich. Zeptat se na autobus. Mila slecna me mile poslala na autobusove nadrazi, ze tam to bude. Ze jizdni rad bohuzel z nejakeho podivneho duvodu nema. Fakt dobra sluzba....

                                [ Zpět ]
                                Datum: 05.03.2009
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                • Re: Čembajkpark

                                       

                                  Pohledem to nebude, ten příklad s jídlem by mi taky vadil. Na jídlo chodíme vždy někam jinam než jsme ubytovaní a tady je to hodně různorodé, téměř vždy jsme si ale našli tu svojí oblíbenou hospodu na večeře, kde to bylo dobré. Ale je fakt, že taky třeba jsme raději si na večeři vždy popojeli třeba 4km autem do té svojí oblíbené (pěšky chodit 4+4km navíc k celodennímu ježdění na kole už fakt nehrozí).
                                  Co se týká informačních středisek/center, tak tady vůbec netuším, taková zařízení nepoužívám.

                                  [ Zpět ]
                                  Datum: 05.03.2009
                                  Autor: Mlok
                                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                  • Re: Čembajkpark

                                         

                                    A ještě doplním, že jsem poslední dobou na ubytování dost náročný. Tedy když nás jezdí většinou tak 8-10 z party, tak takové věci, aby v objektu byli dvě sprchy a dva záchody (nebo více), aby byla vybavená kuchyňka, žádné palandy (tedy pokud nejsou navíc), dostatečně pokojů, aby to vyšlo nejlépe po dvojicích, tak tohle mám při výběru jako podmínky.
                                    K tomu pak z toho co vyhoví většinou najdu ještě vždy nějaké bonusy jako navíc, co už jsem něco zmiňoval, teď jsem si vybavil, že třeba v Jizerkách jsme v chatě měli kromě sauny třeba kulečník, to bylo taky dobrý.

                                    Je ale pravda, že v některých oblastech to je s těmito chatami, co jezdíme horší, třeba Beskydy byly velká bída.
                                    Naopak takové Jizerky kolem Kořenova, tam je výběr velký. Tam už jsme byli ve dvou perfektních chatách, které jsou od sebe ani ne 2km, změna od té první perfektní byla z jediného důvodu a to, že jsme potřebovali pro více lidí (jinak by nebyl důvod jet do jiné).

                                    [ Zpět ]
                                    Datum: 05.03.2009
                                    Autor: Mlok
                                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                  • Re: Čembajkpark

                                         

                                    Pohledem to trosku bude. Clovek uz je trosku zdeformovanej, kdyz pracuje v oboru:-) Hele, ja prijdu na pokoj a prvni je, ze cumim, zda luxujou pod posteleme a zda je prach na vypinaci:-))) Pobyt ti to nezlepsi, ale je to proste deformace:-)))

                                    Ale zas abych porad nehudroval. Ten pan s tim syrem zas skvele varil. Mit kazdy den opravdu domaci ceske jidlo...to si zas u me polepsil:-)

                                    [ Zpět ]
                                    Datum: 05.03.2009
                                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Čembajkpark

                               

                          Mám naprosto shodné zkušenosti, jako Mlok. Ovšem čím větší středisko, tím horší.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 05.03.2009
                          Autor: PepikW
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Čembajkpark

                                 

                            Ale ty ja mam taky. Ale asi mam ted na ten komfort a turismus jiny nazor.
                            Musis uznat, ze kdyz jedes nekam za hranice, ze to je proste o tridu jinde. Ja ti nevim. Me treba obcas prijde divne nekde v CR se na nekoho usmat, pozdravit, pokecat....prijde mi, ze delam nekdy neco navic. Neco, na co nejsou lide zvykli. Tady je to uplne bezne.
                            Asi jsem poznal neco jineho....

                            Taky si obcas pronajimame na Sumave jednu chatu. Majitel uzasnej clovek.

                            [ Zpět ]
                            Datum: 05.03.2009
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Čembajkpark

                                   

                              No hele, poznal jsem i v UK dvoje ubytko, takový nic-moc a dost drahý (na místní poměry). Pokud nevybírám hotely, ale soukromé ubytování.
                              Jinak ale souhlasím, že u nás je mnohonásobně víc zlatokopů v oblasti cestovního ruchu, než jinde.

                              [ Zpět ]
                              Datum: 05.03.2009
                              Autor: PepikW
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čembajkpark

         

    Ale jinak byl ten dokument o Jizerkách móóóc hezky natočenej. Já (trouba) na to v neděli koukal a říkal jsem si - ne abys s tím hned běžel na diskuzi, Fénixi, nebo zase dostaneš od inspektora Kolombo po papuli :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čembajkpark

           

      Mě se to taky líbilo, hlavně, že to bylo víc o té severní části. Ale trochu se mi nelíbilo zpracování - rychlé střihy, vytržené části názorů a styl ukázat, že na Frýdlantsku žijou snad jen "exotičtí" štamgasti místních putyk. Ty "návaznosti" střihů byly občas divoké, ale třeba to byl záměr - šlo o umělecká díla, nikoli o dokumenty (mimo částí Deset století architektury a Rozhlédni se). Točila to skupina hudební a dramatické tvorby :o(((

      [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2009
      Autor: PepikW
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čembajkpark

         

    no konečne to uz tu melö bejt davno

    [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (escobar)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

306 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024