reklama

Čím se taky řidiči mstí

Stalo se mi už párkrát: Nějaké auto je nuceno zastavit a dát mi přednost. Pokud je to řidič, který není zvyklý se podřizovat (a takových je), tak jak mě potom předjíždí, tak náhle pocítí potřebu pořádně si ostříkat okno. Jaká náhoda, že? Většinou jezdím naštěstí s brýlemi, takže to neštípe.

Někdo by řekl: Jestli ty náhodou neprovokuješ? Tak ho předběhnu - provokuju, protože jezdím jak blázen. No co, je mi tepre 31, tak si to užívám. Ale dodávám, že jezdím zásadně podle předpisů, např. nikdy bych nejel jednosměrkou v protisměru nebo po chodníku přes park, kde není cyklostezka a pod.

Řidiči ale někdy nechtějí uznat, že kola jsou taky vozidla.

[ Zpět ]
Datum: 28.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek1 ([email protected]))
  • Re: Čím se taky řidiči mstí

         

    no jen si to představ: hrkej letní den, třeba jako dneska, sedíš ve svý plechovce do který se nemilosrdně opírá slunce, potí se ti nejen zadek, ale i stehna a záda (teď seš docela rád, že ti nezbylo na ty vysněný kožený sedačky...), motor buble a řada podobně postižených se ne a ne pohnout směrem k semaforu, přemejšlíš o tom kolik to v tý zácpě zbytečně sežere a jak zas zdražili benzín, začal hučet větrák jak se to začíná vařit... No a v tu chvíli tě předjede týpek na kole chlazenej proudícím vzduchem a ke všemu se spokojeným výrazem v ksichtě!!! Pak se nediv, že nervy občas povolí...
    Jo a kolo nejni vozidlo, páč neplatí povinný ručení a netankuje!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se taky řidiči mstí

           

      Jak netankuje?!:-) Vis kolik toho musis nalejt do lidskeho motoru?:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se taky řidiči mstí

           

      tak si prostuduj zakony a tam se pri definicii vozidla nepise nic o povinnem ruceni a vubec ne o tankovani 8)

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ttp)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se taky řidiči mstí

             

        zákony do toho nepleť. Tady se bavíme o základní lidský logice! Proč, nebo jak, by si mohl cyklista usurpovat stejná práva na silnici, když na druhou stranu odmítá spolutrpět v zácpách a platit nehorázný peníze pojišťovnám a pumpařům?!?

        [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čím se taky řidiči mstí

               

          Milý Viktore,

          tak když tě to tak štve, zvedni svojí prdel a vydej se kolmo!
          Tlachat může každej, ale když je to v autě takové utrpení, tak nebuď línej a jeď na kole!!!

          [ Zpět ]
          Datum: 28.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Míša)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čím se taky řidiči mstí

                 

            dneska do práce 40km na kole 1h 31min (Suchdol n/L - České Budějovice). Odpoledne mě to čeká zpátky :-)
            měl jsem pocit, že do teďka to všichni pochopili jako nadsázku - sorry

            [ Zpět ]
            Datum: 28.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Čím se taky řidiči mstí

                   

              8(

              [ Zpět ]
              Datum: 28.06.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (ttp)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čím se taky řidiči mstí

                 

            Kliiiid :-)
            Neni tohle reakce hodna spis tech nervaku za volantama?
            My za riditkama to mame na haku nee? ;-) Co se hned tak certit, precti si jeste jednou v klidu jak to Viktor napsal a urco pochopis, jak to myslel... :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 28.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Modrá)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím se taky řidiči mstí

         

    To se mi ještě nestalo :-)))
    Ale běžně se mi stává, že mně těsně před křižovatkou někdo předjede a hned zabrzdí. To mam potom co dělat. Už se mi stalo, že jsem to neubrzdil a narazil do něj.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se taky řidiči mstí

           

      Hmm, tak takovy zkusenosti bohuzel taky mam... :-( A ani nemusi zastavovat, staci, ze te predjede tesne pred tim, nez odboci doprava... kdyz neubrzdis, odbocis s nim, aniz bys chtel :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Modrá)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se taky řidiči mstí

             

        To se mi zrovna stalo včera ráno - blbec mě předjel, aby hned zabočil doprava. To je česká logika. V Rakousku by se to nikdy nestalo. U nás je to prostě agrsivita řidičů.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čím se taky řidiči mstí

               

          Ale stalo, kdyby tě předjížděl čech. :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 29.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čím se taky řidiči mstí

                 

            Ak Ťa to poteší tak takích somárov máme aj na Slovensku dosť. A to nevravím o autobusároch, zväčša sú to magori (česť výnimkám, nie všetci sú z jedného vreca).

            [ Zpět ]
            Datum: 23.07.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Paľo ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se taky řidiči mstí

             

        Ano, to se mi taky párkrát stalo. Naštěstí jsem vždy kliku a nějak to ukočíroval.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Cevora)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se taky řidiči mstí

             

        Nejhorší je, že pravidlo neomezíš
        a neohrozíš dodržují řidiči jen pro
        auta, že by to na cyklisty neplatilo?
        Zakázal bych Avie. Jedoucí Avie je jedna noha v hrobě. Platí to i pro
        MHD. Mám závodku a není nic lepšího
        než troubící kamion, když jedu( u krajnice) na E48.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Accuphose)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se taky řidiči mstí

           

      Tak tuhle bezmozkost delaji nejenom kolum, ale i ostatnim ridicum, to prameni z toho, ze v autoskole nejsou iq testy ;)

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se taky řidiči mstí

           

      Na kole se mi to taky stává a to si jedu jen svejch 20 km/h, ale taky mi to udělal nějakej kok*t, když jsem jel na fichlu 60. Sem myslel, že se poseru strachy. Tak tak jsem to hodil doleva chybělo 5 cm a sbírám sebe i "stroj" ze silnice a zadní kapoty "Feldy f plný palbě".

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (StandaT)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se taky řidiči mstí

           

      Taky se mi to jednou stalo. Naštěstí jsem ale nejel na kole, ale na motorce, kde to jistí dvoupístová hydraulická brzda zakusující se do 30cm kotouče.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Malis)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím se taky řidiči mstí

         

    Do seznamu mototeroristickych prohresku bych si dovolil jeste zaradit fintu "stoji auta v kolone, cyklista je chce objizdet vpravo, no a jak casto se najde nekdo, kdo po zahlednuti cyklisty to nacpe co nejvice k obrubniku, aby kolo neprojelo", takze klasicke "chcipla mi koza, at chcipne i sousedovi" ... ja vzdycky jenom doufam, ze ridic tenhle manevr neudela, zrovna kdyz jedu kolem nej ...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se taky řidiči mstí

           

      Pokud jedu nakladákem tak to dělám taky.A neni to kvůli sousedovic koze ,ale jistím se ,že se nikdo nepostaví tam kde není vidět.U zadních kol vidím cyklistu naposledy.Potom před kabinou.Ten mrtvý úhel je poměrně velký.Bez problémů jsem přehlídli Feldu.Děda najel podle kabiny a přišel o kolo.Děsí mě pocit že to může být kolo.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (62jarda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se taky řidiči mstí

             

        Samozřejmě s cyklistou.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (62jarda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se taky řidiči mstí

             

        To s mrtvým úhlem mě napadlo, podle pohledu do toho zrcátka (z pohledu z kola), ale nevěděl jsem to jistě. Děláš to preventivně vždy, nebo jenom třeba když stojíš přímo u semaforu a cyklista by tak zastavil vedle tebe? Ve druhým případě ti gratuluju, a díky za tu svědomitost, v tom prvním je to ovšem napůl opatrné a napůl bezohledné, pokud má cyklista před tebou kam pokračovat, tak tam přece nezastaví.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se taky řidiči mstí

             

        Vida, u nakladaku a autobusu jsem se s tim nesetkal, oni uz vetsinou stoji tak, ze se kolem nich projet neda, ale mluvil jsem o osobacich, ktere uz treba stoji na cervenou nebo v zacpe (dopravni, ne te jejich ;) a kdyz zahlednou cyklistu, tak to najednou musi nasibovat co nejvice napravo ... na druhou stranu, jsou i Ridici, kteri to sibnou trochu vice doleva, aby mel cyklista vice mista.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se taky řidiči mstí

           

      Tak tohle řeším, že takovýho vola objedu demonstrativně zleva a pak pokračuju dál vpravo.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím se taky řidiči mstí

         

    Jistě, jsou bezohlední agresivní řidiči (ti ale spíš ničí nervy ostatním řidičům, cyklista pro ně nebývá důsojné sousto). Ale stejně tak se někteří cyklisté vyznačují podobně bezohlednou agresivní jízdou. Tak mě vždy uvede do rozpaků, když pak takoví cyklisté svou jízdu obhajují příslušností k nějaké lepší kastě cyklistické. Až budou sedět ve sporťáku nebo náklaďáku, budou z nich náhle ohleduplní pozorní řidiči?

    Já s automobilisty vycházím velmi dobře. Nepotřebuji před nimi demonstrovat své relativní výhody, oni zas tolerují má omezení. Dokonce jedna dáma kvůli mě zastavila kolonu na hlavní, abych mohl přejet. Na druhou stranu, když mě řidič za mnou nemůže předjet, při nejbližší příležitosti mu uvolním místo. Ani babičky se psy nepovažuji za soupeře - klidně zpomalím, aby si v klidu psy ohlídaly, a poděkuji za uvolnění průjezdu. Chodce na přechodu ochotně pouštím, i cyklistům čekajícím na přechodu zastavím. A je smutné, když se blížím k přechodu a stařenka vidouc cyklistu vytřeští v hrůze oči.

    Ale přiznávám, před třiceti lety jsem to všechno viděl samozřejmě jinak. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se taky řidiči mstí

           

      Nevím sice, kolik ti je, ale ve svých třiadvaceti se snažím chovat se stejně. Vždycky si říkám, že těm grázlům ukážu, jak se to má dělat. Když jsem třeba nedávno pár metrů couvnul v úzké jednosměrce, kde se parkuje vlevo podél a vpravo šikmo, a zamával na řidiče auta předemnou, že může klidně couvat a parkovat, a když mi pak poděkoval, měl jsem z toho ještě nějakou dobu takový příjemný pocit. Šlo projet kolem něj, kolo se protáhne, ale stojí mě těch pár sekund za namíchnutí nějakýho řidiče? Stejně tak je zajímavé někdy poslouchat lidi komentující moje lehokolo, ale nejlepší byl jeden výrok od pěších zhruba mého věku "Ty vole one pouští chodce na přechodu!".
      Ostřikovače jsem nezažil, pokud vím. Vytlačování ze silnice jo, odbočení doprava nedobrovolně několikdrát (říkám si že každé kolo nejede přes třicet, takže to třeba jen neodhadli). To v zácpě s nasunutím doprava nesnáším, pokud se jde protáhnout protáhnu se třeba pěšky, cestou vrhnu lítostivý pohled na toho omezeného chudáčka za volantem. Jednou jsem mu musel sklopit zrcátko, nějak jsem ho už nestihl zase narovnat a on se pak sprostě rozčiloval:-).

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se taky řidiči mstí

             

        51 mi je. A kromě role řidiče se potkávám s cyklisty ve všech situacích. Někdo celkem pochopitelně jede po chodníku, protože si při svém umění na silnici netroufne, ale někdo zas frčí po chodníku zcela zbytečně. Teda, z jeho pohledu zbytečně ne - chodec uhne, tramvaj ne, a on přece strašně spěchá a jízda na kole je tak moderní. V přecpaném centru Prahy na úzkém chodníku obzvlášť. Ale kdo jezdit umí a na silnici to zná, tak se myslím v Praze pohybuje na kole docela zručně i bez dráždění řidičů a bez demonstrace své nadřazenosti. No, a ty fenky taky venčim, tak vim, jak jsou psi pitomý. Když tlačim kočárek, tak samozřejmě udělám cyklistům místo, ale někdo je třeba nevnímá. Anebo - což je horší - už má s cyklistama špatnou zkušenost. Sice jsou to výjimky, ale jsou. A stařenky už holt jsou takový, jaký jsou. Už jim čas běží úplně jinak.

        Ale že bych si na křižovatkách byl vždy jist, to teda nejsem. Ono to někdy nejsou situace z autoškolové čítanky. Ale snažim se, aby řidiči v mém okolí jasně věděli, co mám asi tak v úmyslu. Oni asi rozumný řidiči se cyklistů spíš bojej. A do auta, které mi nedalo přednost jsem ještě nenaboural. Uvědomuju si zatím, že nejsem náklaďák. :')

        .. a vůbec, co se dává do ostřikovače skel? Jestli je to jen voda, tak to třeba od těch řidičů mohl bejt hloupej pokus o vtip - v tom horku.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čím se taky řidiči mstí

               

          Do ostříkovačů se dává voda s lihem a saponátem. Ostatně tato směs je i v letních směsích apod. V očích to dost štípe.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čím se taky řidiči mstí

                 

            To byla sranda, když jsem dělal kdysi v ČSAD, tak jeden autobusák nasypal kolegovi do kanystru s vodou (nebo co tam měl) hypermangan. :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2006
            Autor: Krata
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čím se taky řidiči mstí

               

          Koukam ze musim vice koukat po ostatnich cyklistech, jak vlastne demonstruji svou nadrazenost. Clovek se porad uci necemu novemu ;) Jinak stejne jako na silnici potkavam dobre a spatne ridice, tak je to podobne i s chodci a cyklisty, neda se to skatulkovat. Akorat u cyklistu me to vice mrzi ...

          To ze jizda v provozu prinasi hodne situaci, do kterych clovek v autoskole nebyl zasvecen, to je jasne. Vim v Praze o nekolika mistech, kam bych autoskoly posilal, at si to projedou a zjisti, o cem zivot je (treba by na tech krizovatkach i ubylo nehod, zatim jich tam vidavam kazdy tyden dost). A stejne jako jsou nepsana pravidla pro jizdu po dalnici (odpovednost za auto, ktere predjizdime a ono dojizdi v pravem pruhu pomalejsiho, pouzivani leveho a praveho blinkru pro upozorneni budu predjizdet/zpomalim ci zustanu v pruhu apod) tak i cyklista ve meste objevuje nepsane zakony dzungle (napr. je dobre davat levou rukou znameni kdyz pokracujete po kruhovem objezdu, prece jenom vetsinou jedete pomaleji nez auta a po vnitrnim okraji; nebo pro ridice by melo ohlednuti cyklisty automaticky znamenat: pozor, k necemu se ten pacholek vpredu asi chysta ;)

          [ Zpět ]
          Datum: 29.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čím se taky řidiči mstí

                 

            oprava: u toho kruhace melo byt napsano "po vnejsim okraji"

            [ Zpět ]
            Datum: 29.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čím se taky řidiči mstí

                 

            No, když to někdo před křižovatkou vezme fišty do protisměru, vynutí si uličku mezi chodci a po krátkém průjezdu dalším protisměrem pokračuje vlevo, tak myslím všem ukazuje, že pro něj neplatí ani pravidla pro vozovku ani pro chodce. To myslím tou nadřazeností. Co si mám myslet, když se mě jeptiška s pohledem upřeným k výšinám pokusí jednou vytlačit z chodníku a podruhé tatáž jeptiška zas usiluje o mé zdraví na přechodu. Jeptiškám jízdu na kole jinak přeju - požitek z jízdy má pro ně jistě zvláštní půvab, to lze pochopit. Ale tento způsob jízdy bez přilby bych u nich kvalifikoval jako opovážlivé spoléhání na milost boží. :')

            Pokusit se někomu stříknout za jízdy vodu se saponátem do očí je opravdu prasárna. Nevidím pro to omluvu a nic se tím neřeší. Taková poťouchlá zbabělost.

            [ Zpět ]
            Datum: 29.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Nadradenost cyklistov

                 

            ja som bol vzdy velmi ohladuplny cyklista, snazil som sa nezavadzat, jazdil som dosledne po krajnici, div nie az po trave.Lenze takto to nefunguje. Je to ako vsade "Pomoz oslovi a osere ti plot". Cim viac sa im cyklista uhne tym viac ho ignoruju a jazdia akoby tam vobec nebol. treba to robit takto: hned ako zbadam auto v spatnom zrkadle alebo hned ako ho pocujem , Vysuniem sa cca o meter do vozovky aby si ten vodic uvedomil ze pozor prekazka na ceste - a tak sa automaticky uhne a obchadza v lavom pruhu. alebo ak ide nieco oproti tak to hned zhodnotim ci sa bezpecne vojdeme vsetci traja. ak nie tak postupujem rovnako ako v predchadzajucom pripade - vtedy uz vlastne prinutim vodica za mnou brzdit. ak usudim ze sa vojdeme, tak pokracujem normalne a az je vodic za mnou priblizne na mojej urovni tak sa uhnem viac ku krajnici.
            V meste plati to iste ale deje sa to omnoho castajsie. Takze to je vacsinou tak ze ich casto blokujem a uhnem sa az ked mam pred sebou dost dlhy usek bez prekazky(bez zaparkovaneho auta na kraji).
            Viem ze ich asi casto rozculujem. Bohuzial pre nich sa s tym vsak musia naucit zit. Myslim ze sa to vola asertivne spravanie.
            Oni na mna uz ani netrubia. Pekne idu za mnou a az rozhodnem ze je bezpecno tak ich necham ma obehnut. Ja som tam ten zranitelnejsi, ja musim zobrat na seba tu zodovednost a riadit to tam. Myslim ze si ti vodici uvedomuju.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2006
            Autor: alo
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se taky řidiči mstí

             

        Ako tak čítam, máš lehokolo. Ja ho síce nemám, ale veľmi po ňom poškuľujem. Už mi chýba iba tých 35 litrov a budem ho kupovať. Chcem sa spýtať. Ak máš spodné riadenie nehrozí, že riadenie počas jazdy niekde zachitíš a padneš?

        [ Zpět ]
        Datum: 23.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Paľo ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čím se taky řidiči mstí

               

          Za dosavadních skoro 10000km se mě to nestalo. Vlastně jo, jednou jsem levou stranou řídítek sejmul chodkyni, která se na poslední cvíli rozhodla uhnout na druhou stranu stezky. Jel jsem pomalu, takže mě to akorát vyklopilo doprava do trávy, kde jsem udělal kotoul. Kolu se nic nestalo a ta borka dokonce ani nespadla. Při jízdě vpravo kolem aut mám naopak pocit, že velmi přesně cítím, kde mám nejširší bod kola a můžu jet hodně těsně a přece se nedoktnout.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čím se taky řidiči mstí

               

          Když se prodírám křovím nebo projíždím mezi betonovýma sloupkama, držím řidítka dlaněma pouze zevnitř, abych si nenarazil ruku. Ale řitítkem jsem ještě nenarazil.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím se taky řidiči mstí

         

    Jeste bych chtel zminit jednu skutecnost se kterou me nekteri ridici desne pijou krev. Nez s tim zacnu, tak bych chtel jenom rici ze Joe a Jirka me promluvili z duse a snazim se tim take ridit. Nicmene je to spise o jizde po meste (tam se snazim na kole vubec nepachnout). Kdyz ale jedu nekde po okreskach, kde byvaji hodne rozbite silnice.. nejcasteji po krajich... tak nejedu zrovna podle predpisu u krajnice. Potom me desne stvou ridici aut, kteri troubi tak 2 - 3 m za mnou. Ono samozrejme kdyz za sebou slysim auto, tak se klidim na kraj dira nedira. Ale nekdy kdyz fouka vitr, nebo z nepozornosti hold neuhnu zavcas. Nechapu proc nezatroubi kdyz je 100m za mnou abych mel dostatek casu se mu klidit z cesty. Takovy ridice bych bicoval na skripci. Sam jezdim autem a kdyz vidim treba i dva cyklisty vedle sebe, tak uz z dalky decentnim tutnutim na klakson dam na vedomi.. pozor auto. Temer vzdy se zaradi a ani nemusim davat nohu z plynu a objizdet je. Dalsi sorta ridicu, ktera je na zabiti jsou ti co predjizdi na 10 cm kolem me i kdyz ma na objeti celou silnici a nic v protismeru nejede. Je to tak.. je to o vzajemne toleranci.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Sengy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se taky řidiči mstí

           

      No vždy když za mnou troubí nějaký řidič, tak si říkám, ten je ale hodný. Upozorňuje mně na svou přítonoust :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se taky řidiči mstí

           

      Aha - to jsem právě nevěděl, proč na mě na okreskách někdy trouběj. Jsem si vždycky myslel, že mi padá kolo, nebo co. Nebo že mě zdravěj, protože maj kola na střeše.. Je-li to z hlediska bezpečnosti, tak je lze pochopit. Asi maj svý zkušenosti. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se taky řidiči mstí

           

      Ono v zakonu je psano, ze "Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, a pokud tomu nebrání zvláštní okolnosti, při pravém okraji vozovky", takze je otazka, jak moc je rozbita krajnice (polopropadlej kanal, vlny na vozovce apod) zvlastni okolnost branici jizde ;) Jinak cykliste, co jsou dostatecne otrli, tak do nekterych zatacek jezdi primo stredem pruhu, naprosto chapu proc, proste davaji jasne najevo, at se je nikdo do takoveto zatacky nepokousi predjet (jo uz jsem byl jednou takhle v zatacce vytlacen ze silnice, kdyz se predjizdicimu necekane objevilo auto v protismeru), nerikam, ze metoda se mi zamlouva, ale kdyz jde o zivot, ne kazdy zvlada projizdeni zatacky prikopem ci rychly presun na chodnik.

      A jeste, kdyby ridici na sebe upozornovali jenom decentnim zatroubenim a to ne az tesne za cyklistou, to by bylo fajn, takhle vzdycky nadskocim leknutim, slabsi natury to mozna muze polozit i pod to auto.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se taky řidiči mstí

             

        Presne tak... to jsem chtel hlavne rict. Kdyz uz ma tu potrebu troubit, tak ne metr za mnou, protoze to toho uz nenadelam nic, akorad se leknu a tim me spis ohrozuje.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Sengy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím se taky řidiči mstí

         

    Zdravím spřízněné duše. A teď k tématu. Většinu popsaných situací jsem jako cykloturista zažil na vlastní kůži a nezbývá než s nimi počítat. Ovšem letos v Černé Hoře jsme zažili něco, z čeho mi do teď přebíhá mráz po zádech. Protijedoucí řidič (okrová škodovka 120 bez značky) nás postupně šest za sebou (rozestupy 50 - 100m) nahnal do pangejtu. Mám polarizační brýle takže jsem mu viděl do xichtu a tvářil se zle a myslel to vážně. (Pro upřesnění - bylo to v pohoří Komovi, na asfaltce pro dva osobáky vedle sebe a auta bez značek jsou zde skoro všechna) Vzhledem k tomu, že v této oblasti nejsou obrubníky , patníky ani krajnice a místo příkopů často srázy 300 až 500m, sranda to rozhodně nebyla. Do teď jsme se s událostí nesrovnali. Proti takovému extrému jsme jako cyklisté bezbranní. Přeji pěkný den.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peldy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím se taky řidiči mstí

         

    Až do dnešního dne jsem na řidiče nikdy nenadávala - po dnešku už použím i nevybraná gesta. Jela jsem 50 km po silnici a za tu se řidiči opravdu vyznamenali - jednou mě vytlačili ze silnice, podruhý mě předjížděl tak blízko, že jsem cítila jeho zrcátko. A pak přišel vrchol všeho - na dlouhé přehledné rovině začal řidič s dodávkou předjíždět kamion, vůbec ho nezajímalo, že jedu naproti. Skončila jsem ve škarpě a řidiče od dnešního dne upřímně nenávidím!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kačka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím se taky řidiči mstí

         

    To co se tu píše ze strany řidičů, to jsem zažil mockrát a určitě budu zažívat stále, protože vždycky se se v každé skupině najde nějakej blbe...c.
    Celkově mám ale pocit, že se chování řidičů k cyklistům zlepšilo. Souvisí to možná s tím,že vlétě je na každém druhém autě vidět bycikl. Přiznám se, že i já jsem své chování zlepšil.
    A na druhé straně, občas vidím cyklistu řítícího se po chodníku, kterého bych nejradši vytahal za uši, aby začal trochu přemýšlet a naučil se trochu ohledulplnosti. Jestli potřebuje adrenalin, ať do toho netahá ostatní.
    Ono asi bude nejlepší jít příkladem a chovat se ohleduplně k ostatním nejen na kole. Snad to pomůže. :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se taky řidiči mstí

           

      Taky potkavam plno perfektnich ridicu (v Praze ;) co umeji jezdit i predvidat. Jenze staci jeden blbec za volantem, aby clovek jel bilou ci cernou sanitou (a tech blbcu je vice nez jeden). Jasne ze se setkavam i s magorama na kole, jenze to konciva pro druhou stranu -prekvapive- mnohem lepe, vetsinou to odnese jen ten pedalista. Jinak k tomu zlepseni se ridicu - nemyslim, spise mam vypozorovano, ze jsou urcite dny (teplotni podminky? vlhkost vzduchu?) kdy se najednou zacne jezdit uplne ho*adsky, zrovna tuhle stredu, uz kruhovy objezd mi stacil, postupne mi tam dva mototeroriste nedali prednost, takze jsem krute zkousel brzdy... a pokracovalo to i dale ten den.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím se taky řidiči mstí

         

    Jsem také řidič, ala na kole jezdím už od mládí, a aotem jsem začal více až skoro ve 40 letech. Duší jsem více cyklista. Ale na druhou stranu když vidím, co někteří cyklisté vyvádějí. Mohu se vzteknout když vidím v zimě či za sychravého počasí "statečného" cyklistu jakjede do práce, neosvětlený, nebo jen s malým blikátkem ... opravdu se dá snadno přehlédnout a neštěstí je hotovo ...
    Já když jsem jezdil do práce na kole, tak to bylo jen cca od května do září, prostě za tmu jsem odmítal jezdit - kvůli své bezpečnosti.
    Protože když jedete, třeba v dešti, ve tmě a jedou proti vám auta, snadno se ten cyklista přehlédne.
    Nyní když jedu na kole, koukám na už i očima řidiče auta a snažím se být maximálně opatrný a velkým silnicím se raději vyhýbám.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se taky řidiči mstí

           

      Ony nejsou jedna velká silnic jako druhá a není tma jako tma. Pokud jedeš třeba po Vyškovské staré, kde jsou metr a půl široké krajnice a čtyřmetrové pruhy, rozhodně ti toho hrozí míň než na okresce se zatáčkami a malým provozem, kde si místní řidiči, kteří ji znají, jezdí vesele stovkou. Tam se najednou za tebou v pravotočivé zatáčce objeví auto jedoucí třeba devadesát a s pravými koly na krajnici. Ohledně jízdy za tmy, tu bych neoznačil za nejnebezpečnější. Nejhorší je asi mlha a hned za ní šero, kdy cyklistická blikačka ještě není skoro vidět, ale světla aut už jo. V noci je to blikátko přece jen vidět na dálku. Možná ta kombinace noci a hustého deště, když má řidič přes celé sklo vodu s odlesky od světel aut.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se taky řidiči mstí

             

        Vyškovskou starou nemám rád a jezdím poslední dobou radši přes kopec přes Křtiny. Právě proto, že je silnice široká, předjíždí se tam občas auta čtyři vedle sebe a nějaký cyklista na krajnici je vůbec nezajímá. Rychlosti okolo 130 km tam nejsou vyjímkou. Kromě toho tato silnice není široká všude, někde je zase až příliš úzká. Nedávno jsem tam jel, když byla nárazová skorovichřice od severozápadu a to bylo teda něco.

        Jinak souhlasím s tím, že potmě je cyklista s blikačkou vidět skoro líp než ve dne.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím se taky řidiči mstí

         

    Takže na záver, už som bol rozhodnutý nosiť zo sebou v ruke, elebo poruke čím väčší zväzok nepotrebných kľúčov a v prípade vytláčania, nedania prednosti, vytrubovania za účelom vystrašenie hneď za zadným kolesom a pri podobných prešľapoch mu ten zväzok šmariť do skla. Samozrejme, že potom zastane a bude sa rozdrapovať, ale mne nik úmysel - poškodiť mu auto nedokáže. Ja si budem tvrdiť, se som sa vďaka jeho agresívnej a arogantnej jazde zľakol a očakával som pád a tak som zahadzoval všetko čo som mal u seba. Ešte som to neurobil, ale mám na to chuť. Raz som musel z kapsičky spod rámu vytiahnuť aj retiazku na uzamykanie, po menšom konflikte, potom si mládenec sadol do auta a zmizol.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Paľo ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím se taky řidiči mstí

         

    Prča je, když vás auto předjede a ihned po té se stáhne okénko, vyjede z něj ruka s plným popelníkem, který se následně překlopí. Potom má "veselý cyklista" místo nalepených mušek na zubech sbírku vajglů. S očima plnýma popelu se potom člověk může klidně popukat smíchy ...

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2006
    Autor: jouda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se taky řidiči mstí

           

      tak to bych si zapsal cislo znamej fizl mi ho najde v registru a ja mu pak zasipu auto odpadkama

      [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se taky řidiči mstí

             

        tomu věřím.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (cuk)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čím se taky řidiči mstí

               

          Ver si cemu chces ja tu moznost mam a uz jsem ji i nekolikrat vyuzil k identifikaci nejakyho majitele tehdy se jednalo o probodany gumy

          [ Zpět ]
          Datum: 18.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čím se taky řidiči mstí

                 

            To víš že věřím tomu čemu chci, ale podle mne hulvát zústane hulvátem ať již jezdí v autě nebo na kole. Tak jako práskač zůstane práskačem, konfident konfidentem...
            Ty máš asi taky tu zásadu - kdo po mě kamenem potom já néééé chlebem, ale skálou,!!!!! viď :((((((((

            [ Zpět ]
            Datum: 18.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Cuk)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • nevím co by se tím řešilo

                   

              Docela nechápu co by se tím vyřešilo. Taky mam tu možnost, ale nikdy jsem jí nevyužil a ani to neudělám. Bych tam ještě musel nechat lístek za co to je. I tak mi to přijde dost ubohý, akorát bych tomu člověku dal důvod to příště udělat zase a být ještě agresivnější.

              [ Zpět ]
              Datum: 18.05.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (kokos)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: nevím co by se tím řešilo

                     

                Podivej kdyz ti nekdo soustavne probodava pneumatiky u nakladku a stojite to pokazdy 10000 tak se na nejakou jeho pozdejsi agresivitu vys.... a klidne si ho zjistim a rozhodne mi to ubohy neprijde ubohej je ten typ at uz s popelnikem nebo s kudlou proti plasti zabit a bude klid

                [ Zpět ]
                Datum: 19.05.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: nevím co by se tím řešilo

                       

                  O ubohosti toho s tím popelníkem se nemá cenu bavit v tom se asi shondem. Ale i tak si nemyslím že to co říkáš je řešením.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 19.05.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (kokos)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: nevím co by se tím řešilo

                         

                    A jak to vyresis musis ho chytit primo pri cinu.Tak to abys tam nocoval a pokud mas kameru tak dobre ale stejne se to spatne dokazuje takze plati na hruby pytel hruba zaplata.....

                    [ Zpět ]
                    Datum: 19.05.2006
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: nevím co by se tím řešilo

                         

                    jasne pak te napadaj takovy myslenky jako polejt mu auto barvou nebo odstranovacem atk podobne a vono ho to nauci

                    [ Zpět ]
                    Datum: 19.05.2006
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: nevím co by se tím řešilo

                         

                    takovejch chudaku jako s tim popelnikem je spousta par takovejch bydli u nas vedle ve vchode co si vobcas vycucnou vod nekoho benal nebo cornou poklice a tyhle zmrdi maj pocit ze jim vsechno projde... a to je ta chyba v benevolenci na tyhle lidi tvrde kdyz je navychovali rodice tak musi pravo a hotovo

                    [ Zpět ]
                    Datum: 19.05.2006
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Čím se taky řidiči mstí

                   

              jedine skalou nevim proc bych mel jit po nejaky zmrdovi chlebem a rikat si ze zlo plodi zlo hovno pravo a spravedlnost to na ne musi platit zadny srani

              [ Zpět ]
              Datum: 19.05.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

300 cyklistů (9 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024