reklama

AUTHOR TRACTION

Máte někdo zkušenosti s timto kolem, jestli za tu cenu ho stoji za to koupit, a jestě ohledně velikosti rámu. Největší velikost je 23" a ja měřím 195cm. Bude dobrá ta 23 nebo jinou velikost?

[ Zpět ]
Datum: 27.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (PAVEL)
  • Re: AUTHOR TRACTION

         

    Nazdar. Mam Author Traction 05 asi tyzden. Cez vikend som ho trosku otestoval /120km,okolo 55 teren zvysok cesta/. Zatial ho hodnotim velmi dobre, ocenujem lock system na vidlici /dosial som to nemal/. Pri kupe som si nechal vymenit plaste za Vapor 26x2,1 Continental vzhladom na to ze byvam v hôrnatom regione stredneho slovenska. Ohladom tej velkosti, ja meriam 186cm a kupil som si velkost 21 a som s nou spokojny. Moje osobne hodnotenie /nie som ziadny profik/ VELMI DOBRE.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (optik999)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: AUTHOR TRACTION

         

    Ahoj.
    Bez do nej! Je to dobre kolo. Ma ho moje pritelkyne a je maximalne spokojena. A ja taky, protoze jsem na nej nemusel, coby technik, skoro sahnout. Ma ho dva roky a lita na nem tak 500Km mesicne.
    Velikost ramu neporadim, mam totiz o skoro o 20 cm min nez ty:-) Chce to vyzkouset. Sednout a projet, to je nejlepsi.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: AUTHOR TRACTION

         

    Jen na okraj na tomto kole objely Lucie+Michal za tři roky svět a to o kvalitě snad trochu vypovídá, i když třeba nebylo sériové to však nesnižuje jeho hodnotu .Padlo li ti do oka kup bude se ti lépe jezdit.Velikost zjistíš změřit výšku rozkroku od země tox0.56=rám v cm dělit2.54=rám v palcích.příklad:75cmx0.56=42cm/děleno 2.54=16.5"palců velikost kola. toto je oficiální vzorec.Záleží tedy na výšce rozkroku a ne na celkové výšce postavy a pak na typu kola na horské má byt mezera mezi rámem a rozkrokem asi tři prsty /pěst/ trekink ckros/dlaň/to je obecné pravidlo.Samozřejmě stojíš s kolem mezi nohamave vzpřímené poloze. O jednu velikost větší kolo =hůře ovladatelné,menší však=hravé sportovnější.Záleží na míře takzv.slopingu což je sklon rámu směrem k sedlové trubce při menšín slopu muže rám být menší u většího raději přesnější velikost.např:máš 16" tak 15.5-17 ti bude vyhovovat,15"bude hravá 17"spíše silniční.to jsou ale jemné niance velikostí.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: AUTHOR TRACTION

           

      Díky vám všem za nazor kolo se mi opravdu libí a hned mi padlo do oka. Jdu do toho a doufam že s ním budu přinejmenším tak dobře spokojen jako vy.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (PAVEL)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: AUTHOR TRACTION

             

        já jsem si ho koupil v roce 2001 a dnes vím, že to bylo šlápnutí vedlel. Už bych si ho nekoupil. A proč?:

        - odpružka k ničemu, výměna za pevnou
        - je tam devítikolečko, rozdíly mezi kolečky jsou minimální, pořád řadím, chtělo by to 7 kolečko
        - shimano deore - vše je o 100% dražší a jistě ne kvalitnější, než nižší řady. Zničila se mi přehazka, řazení (mechanismus páček). klasickou výměnu devítilolečka, řetězu a převodníku beru jako běžnou provozní věc, ovšem znovu zdůrazňuju, že vše je 2x dražší.
        - ráfky - loni mi řekli, že to co mám jsou laciné čínské šmejdy, které mají jiný počet špic, než se teď vyrábí, tudíž je to nekompatibilní a pokud chceš vyměnit ráfek, pak i s nábojem
        - rám se špatně uchycuje do držáku kol na auto (tlustá trubka)
        Dneska bych si koupil jen rám (zatím sice nevím jakej) a kolo bych si postavil celé sám podle svých představ.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: AUTHOR TRACTION

               

          Já ti do toho nechci kecat, sám nemám Author moc rád, ale to že sou Deorečka šmejdy říct nemůžu, kam se na něj hrabe Alivio. Deore má nejlepší poměr cena/výkon, co se týče Shimana(nevím jak tomu bylo před čtyřma rokama).
          A co se týče toho výpletu....32děr je naprosto běžný u kol střední a vyšší třídy, všechny náboje(až na "čínský šmejdy") se vyráběj ve dvou provedeních-32 a 36děr.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Kelib ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: AUTHOR TRACTION

                 

            moje zkušenost v obchodě je prostě taková, že vše (i řetěz) je za dvojnásobek té nižší řady. A vzhledem k tom, že přítelkyně má kolo s shimano SIS a kazí se jí to zhruba stejně, jako mně, pak nevidím vůbec nikde tu výhodnost cena/výkon.
            orientačně:
            přehazka 1450
            pastorek 1400
            řetěz 550
            řazení (musíš koupit obojí páčky, jedny neprodávají) 1500

            Kdyby to opravdu bylo kvalitní, tak se to takto nebude sypat. Nebo jsem měl smůlu na kus. Jezdím většinou silnice.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: AUTHOR TRACTION

           

      Naše kola AUTHOR TRACTION byla sériová - pouze, oproti těm z obchodu, jsme si nechali vyměnit odpruženou vidlici (chtěli jsme pevnou kvůli nosiči), devítikolečko za osmikolečko (má standardní řetěz, který se sežene všude na světě) a taky jsme tam měli svoje sedla (BG Sport od Specialized) a ráfky (Panther od Remerx).

      [ Zpět ]
      Datum: 22.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lucie+Michal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: AUTHOR TRACTION

         

    Tohle kolo ma odpruženou vidlici RST Gila SL. Lidi na ni docela nadávaj. To by snad mohl být jediný problém...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: AUTHOR TRACTION

           

      ja mam model 99-sedivaka,mam ho do dnesneho dna,odjazdil dom s nim mnozstvo maratonov,jazdim s nim aj v zime,menil som len bez ne veci ako plaste retaze,brzdove spalky,vsetko mam povodne,keby som ho mal zhodnotit tak je to kvalitny bike pre skuseneho cykloturistu,alebo sportovca cklistu zaciatocnika,mam tam este vidlu RST ZETA EL,je doteraz plne funkcna,

      [ Zpět ]
      Datum: 24.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (trac)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

177 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024