reklama

zpětné zrcátko???

Ahoj všichni, chci poprosit o radu nebo tip. Ráda bych sehnala zpětné zrcátko na řídítka, několikrát jsem to viděla v reálu, ale zatím nikdy v obchodech ani na internetu v e-shopech. Kdybyste měli někdo radu, kde to sehnat, bylo by to skvělý, ne že bych potřebovala takovou vymoženost, ale pro mou polovičku... Předem díky a krásný den, Arioma

[ Zpět ]
Datum: 27.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Arioma)
  • Re: zpětné zrcátko???

         

    To ja mam spadeno na zrcatko, ktere se pridelava primo na helmu, mate s nim nekdo zkusenosti? A samozrejme podobna otazka, kde se to da koupit?

    [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zpětné zrcátko???

           

      Zpětné zrcátko na blembáku dělá BELL a to u modelu Bell Metro.Teď na to koukám v katalogu - hezká vychytávka. Prodejce PROGRESSCYCLE. Ale jestli to prodávaj v setu s přilbou nebo samostatně, to už si budeš muset chlape zjistit sám.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zpětné zrcátko???

             

        Diky za nasmerovani, prodavaji to treba tady: http://www.online-kola.cz/index.php?_=detail... Ted uz jen si to nekde vyzkouset, jestli se to moc neklepe a jestli to nebrani normalnimu vyhledu vpred ...

        [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zpětné zrcátko???

               

          Myslím, že to bue mít takové vlastnosti jako zrcátko na brýle, takže bez obav. Jenom to musíš správně nastavit, tzn. tak daleko vlevo a tak natočené, aby ti to vyhovovalo. Pak to nebrání ve výhledu, protože to máš tam, kam když se chceš podívat směrem dopředu, tak stejně pohneš hlavou.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zpětné zrcátko???

         

    Někdy maj zrcátka Zefal: http://www.zefal.com/AAA/page.php?nom=produits... na Palackého náměstí v Praze: http://www.bikeranch.cz/

    [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zpětné zrcátko???

         

    Používám zrcátko Cateye BC 500G a jsem s nim velmi spokojeny. Je mírně vypouklé a je v nìm dobře vidět velkou část prostoru za sebou.

    Zkreslení, (zmenšení) je únosné. Info na http://www.cateye.com/en/products/viewProduct...
    Bohužel jsem ho nesehnal u nás, ale v Polsku. Info na http://www.e-rower.pl/category_akcesoria_61_1...ż,%20obuwie_lusterka Při montáži na řidítka jsem mezi zrcátko a řidítka vložil asi 2cm širokou plastovou trubku, abych mohl držet rohy.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Bodlina)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zpětné zrcátko???

           

      zrcatko na bryle dodava i fy. Azub - www.azub.cz .
      Vlastni zkusenost nemam s zrcatkem na bryle nemam.
      Kdysi jsem mel na favoritu kulate zrcatko na simsona za asi tak 100 kcs. bylo sikovne a neklepalo se.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (CIBI)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zpětné zrcátko???

         

    Zpětné zrcátko mi nepřijde jako "vymoženost", naopak je to doSt užitečná věc. Nemusíš pořád otáčet hlavu, jízda je mnohem bezpečnější, když vidíš, co je za tebou. A v neposlední řadě mi pak zpětné zrcátko na kole pomohlo k lepší orientaci v zrcátku (rozuměj taková ta orientace, co je vlevo a vpravo) při jízdě autem.
    Zrcátko přímo na helmě jsem ještě neviděla, ale nemyslím si o každé novince, že to je nějaká super věc. Trochu pohneš hlavou a už máš jiný záběr, helmu pak nesmíš odložit atd. No nevím.
    Já osobně používám zrcátko původně na motorku a byla mi na něj přidělaná kratší tyčka.
    Z osobních zkušeností se vyvaruj zrcátek s pohyblivým držákem (vypadá to vychytaně, ale akorát to poskakuje a nevidíš nic) a potom zrcátek jakkoliv zkreslujících skutečnost za tebou (různá vypouklá, zvětšující apod.) Potřebuješ vidět SKUTEČNOST.
    Kamarád používá zrcátko zasunuté přímo do řidítkové trubky a je prý fajn. Navíc se dá sklopit. Hloupé je, že při pádu kola se většinou rozbije.
    Kde to koupit neporadím, zkus projít víc obchodů, kde mají větší sortiment, ultralight jezdci to považují za zbytečnost, já jsem cykloturistka a bez zrcátka si to již neumím představit. Zrcátko na motorku asi v nějakých auto-moto potřebách.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zpětné zrcátko???

           

      Vypouklé je snad každé zpětné zrcátko, ne? Jinak by tam toho moc vidět nebylo.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Spokojeny uzivatel zrcatka v riditkove trubce

           

      Mám asi rok Zefal Cyclop na Tandemu. Je to výborná věc, člověk vidí do zadu a nemusí se otáčet. Jízda na frekventovaných komunkacích je mnohem bezpečnější. Na běžném kole zrcátko nemám, a jsem z toho pokaždé nervózní. Vadí mi, že když se otočím do zadu, tak jednak lehce změním směr, a také chvilku ztrácím přehled o dění ve předu.
      Zrcátko se po roce pouzivani stale neklepe. Obraz je stabilni. Trochu problém je, že při průchodu úzkými dveřmi musím zrcátko pokaždé sklopit. Ale nastavit správný úhel mi trvá asi prvních 100 m jízdy, tak to mi to nevadí.
      Jsem spokojeny uzivatel zrcatka v riditkove trubce

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kony ostrava)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zpětné zrcátko???

           

      "Zrcátko přímo na helmě jsem ještě neviděla, ale nemyslím si o každé novince, že to je nějaká super věc. Trochu pohneš hlavou a už máš jiný záběr"

      ...ale to právě platí o pevném zrcátku. Naopak to, které drží na brýlých nebo na helmě ti poskytuje neustále týž úhel zobrazení - TO, CO JE ZA TEBOU. Takové zrcátko má jen jedinou nevýhodu. Existuje sice malá, ale přeci jen možnost, že raménko jeho držáku může být při pádu nebezpečné.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zpětné zrcátko???

         

    V Holešovické tržnici http://www.cykloprag.cz/kontakt.htm mají Zefal Cyclop. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zpětné zrcátko???

         

    Jezdím se zrcátkem na brýlých od Azubu. Je drahé, ale jak jsem si na něj zvyknul, za nic bych ho nevyměnil. Mám dojem, že za sebe vidím trvale podobným způsobem jako periferním viděním na bok, a když chci, můžu se podívat pořádně. Třeba že z vedlejší ulice vyjelo auto jede za mnou uvidím aniž bych se díval do zrcátka, pak se podívám pořádně co se to auto chystá dělat prostě mrknutím do strany. Že je to spojené s hlavou a ne s řídítky je podle mě obrovská výhoda, protože jednak tělo odstraní vetšinu vibrací a nárazů, takže je něco vidět i na hrbaté cestě, a hlavně jakmile si jednou zvykneš, vidíš i do zatáčky. Akorát když se chceš podívat doprava za sebe, musíš otočit hlavu doleva, což se ti zezačátku plete. Váží to myslím jen 9g, takže to na brýlích necítíš. Hůř se to dává na dioptrické brýle, na kulaté tenké hožičce to nechce držet, ale na libovolné cyklistické brýle to pasuje, předělání z jedněch na druhé je otázka dvaceti sekund. Kolik to momentálně stojí nevím, viz www.azub.cz.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zpětné zrcátko???

         

    Já jsem koupil celokovové zrcátko na tržnici v červené vodě za 150,- Mám ho několik let a spokojenost. Několikrát mi spadlo kolo ze stojánku a právě na zrcátko, ale zrcátko celé, jen ho vždy stačilo seřídit. Kámoš má zéfal, nevím jestli v něm něco vidí, protože to má docela nešikovné uchycení do boku řídítek a tudíž mu tam musí ve výhledu překážet ruka, ale jednou na slovensku mu to kolo taky spadlo a zéfal řekl křup a bylo po zrcátku. A to stojí něco kolem 400!

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zpětné zrcátko???

           

      zrcatko na kolo je uchylarna, kouknu se dozadu, kdyz potrebuju

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ondra)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zpětné zrcátko???

             

        Blbost, jak víš, kdy potřebuješ? Když bude foukat vítr, ve kterým nic neslyšíš, tak na méně přehledných místech nesmíš objíždět výtluky na kraji silnice, nebo se musíš permanentně preventivně ohlížet, nebo se nechat sejmout autem. Například.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zpětné zrcátko???

             

        Určitě s tebou nesouhlasím. Jezdil jsem teď po Slovensku a jediná věc co mi na kole opravdu scházela bylo zpětné zrcátko. Pořád se otáčet dozadu není moc příjemné, někdy jedem s kolegou ve dvou vedle sebe ( jen když není hustý provoz) takle se kouknu jen do zrcátka jestli něco jede , můžu se hned zařadit a pořád se neotáčet. Tož tak...:) Měj se...

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (TheWay)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zpětné zrcátko???

             

        Při objíždění takového množství děr a záplat na silnicích bych asi nedělal nic jinýho, než se koukal permanentně dozadu, jestli něco nejede. A protože se rači koukám dopředu, namontoval jsem na kolo zrcátko, do kterýho jenom mrknu. A pak jsem si taky jistější, když s předstihem vim, co se ke mě blíží.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Václav)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zpětné zrcátko???

             

        Úchylarna je nemít přehled o dopravní situaci okolo sebe.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Bejbís ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zpětné zrcátko???

             

        Já mám zrcátko na obou stranách helmy, protože se nimi perfektně couvá.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zpětné zrcátko???

               

          Hm, zpátečka na kole. Kam ten svět spěje? :-))

          [ Zpět ]
          Datum: 31.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zpětné zrcátko???

         

    Ariomo-já ho sháněla loni a nebylo.Teď jsem ho viděla všude- u nás v obchodě/za 130Kč/s kolama, i v OBI.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lipo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zpětné zrcátko???

         

    Mám přichycené zrcátko na levé rukavici suchým zipem. Zrcátko je malé vypouklé. Stačí trochu natočit ruku a je dobře vidět za sebe. Nebo před kritickým místem zvednu ruku na úroveň očí a přehlídnu situaci za mnou. Hladčí část suchého zipu mám přišitou na rukavici v úrovni palce blíž k zápěstí, druhou část zipu jsem nalepil na zadní stranu zrcátka. Pořizovací cena cca 30 Kč, jezdím s tím už třetí rok.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zpětné zrcátko???

         

    Ahoj, když to shrnu, tak se dá sehnat:
    1. zrcátko na řídítka Zefal Cyclop a Dooback, Cateye BG 300 a 500,
    2. zrcátko kamkoliv na rám Zefal Spy,
    3. zrcátko na brýle od firmy Azub,
    4. zrcátko na helmu od firmy Bell,
    5. no name zrcátka.
    Začal jsem jezdit v Praze normálně v provozu a tak jsem záhy seznal, že to se zrcátkem bude lepší. Jen bych rád, kdybyste ještě mohli popsat svoje další zkušenosti s Vámi používanými zrcátky. Například se mi líbí Zéfal Spy, ale těžko se mi vejde na roh řídítek společně s rukou. Zéfal Cyclop a Dooback mi přijdou velké, zrcátko od fy Azub se zase může problematicky umisťovat na tenké dioptrické brýle. Půjde zrcátko na helmě Bell přidělat i na jinou helmu (Mango)? Budu Vám velmi vděčný za každý další poznatek. Dan

    [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zpětné zrcátko???

           

      Zrcátko na hemlu Bell si sehnal otec, a ukázalo se, že ten štítek helmy Metro má asi něco, co jiné helmy Bell nemají, protože to tam nedrželo. Perfektně to ale vyřešila oboustranná lepící páska (taková ta tlustá). Podobně by to asi šlo dát i na přilby jiných značek. Otec to dělal takhle právě proto, že jeho dioptrické brýle mají kulatou nožičku a to Azubovo tam nedrží. Bellácké zrcátko je ovšem malinké a zakřivené, Azub se mi zdá lepší, ale otec to ještě pořádně neodzkoušel. Výhodou toho Bellu je pant těsně u hrany štítku, který umožňuje zaklopení o 180° dozadu nahoru, takže se to nutrhne při skladování. Taky ten kulový kloub pro nastavení na konci ramene je dobrý. Takže to případně vyřešíme přilepením většího rovinného zrcátka přes to vypouklé oboustrannou páskou a bude to, ale to se teprv uvidí.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zpětné zrcátko???

             

        Ahoj,

        Jirko díky za odpověď. Nakonec jsem to nevydržel a koupil Zéfal Spy (289 Kč). Je to dost mastné, co? Zrcátko je malé, zkouším jej nyní v provozu. Na levém rohu se mi s rukou vejde s obtížemi, nyní jej zkouším na levé noze vidlice. Jde velmi lehce přidělat kamkoliv, jen na řadě míst asi nebude příliš fungovat. Aretace se provádí utažením šroubu, v balení je i maličký imbusový klíč. Týden po jeho koupi jsem narazil na šikovné zrcátko v prodejně kol na Strossmayerově náměstí v Praze, to je do řídítek (na obě strany), vcelku malé a stojí jen 80 Kč! Až budu mít nějaké konkrétní poznatky, jak Spy funguje, tak napíšu. Dan

        [ Zpět ]
        Datum: 01.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zpětné zrcátko???

               

          Tak Dane napiš.Taky mě to zajímá...já si koupila za těch 80Kč-je do řidítek,ale stojí za prd...Chtělo by to normální zrcátko-né vypouklé,které zmenšuje.Auto vidím za mnou,až je tak tři metry-když je dál,tak ho v tom prostě nevidím,jak je maličké a pokud nesvítí....takže veskrz na prd...ale používám ho hlavně,abych viděla na malýho v sedačce...

          [ Zpět ]
          Datum: 11.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Lipo)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zpětné zrcátko???

                 

            Ahoj, omlouvám se, že to tak dlouho trvalo. Vyzkoušel jsem Zéfal Spy, ale zatím jen na okreskách, k ježdění po Praze jsem se nedostal. Výsledné dojmy jsou dobré. Jediné místo na kole, kde je dobře vidět, jsou rohy. Chce to mít rohy delší (u mne od jejich konce do středu záslepky 12 cm), místo uchycení jsem omotal černou textilní páskou, aby lépe držely. Vyřadí se tím horní držení rohů. ale roh je v dolní části stále použitelný, pokud nemáte ruce jak horník. Jiné místo na kole se neosvědčilo, vždy pohledu do zrcátka nebo obrazu v něm něco překáží. Na ruku dát nejde. Jako ilustrace, zda za Vámi něco jede, toto zrcátko postačí, obzvláště na okresních cestách. V Praze bych zvažoval zrcátko větší, pro nutnost vidět při odbočování vlevo na blinkry za mnou jedoucího auta (na to je Spy malý + počítejte s otřesy a rozmazaným obrazem). Zrcátko je nutné si dobře seřídit, považuji za výhodu, že to při umístění na rohu lze velmi snadno. Aretační šroub si po vyladění zrcátka dotáhněte, ale jen tak abyste i při jízdě s ním mohli manipulovat. Je nutné se naučit do zrcátka NEUSTÁLE DÍVAT, jinak je na nic - asi tak jako v autě. V tom je jeho výhoda, stačí střelit očima doleva. To zdůrazňuji, protože jen návyk Vás uchrání nehody - stalo se mi, že jsem v zrcátku nekontroloval cestu za sebou (nebyl přece slyšet motor auta), a málem mě sejmul jiný cyklista-sportovec, který se za mnou tiše plížil. Tudíž - namontujte a vždy situaci za sebou sledujte. Pak je jeho použití komfortní. Za velkou výhodu považuji, že jej můžete mít na více kolech na rozdíl od zrcátek dělaných do konců řídítek, jeho "sundání" a "nasazení" zabere 2 vteřiny. Pokud nemáte rádi doplňky na brýlích či přilbě, pak vřele doporučuji. Pokud se dostanu k jeho užití v Praze, zase napíšu. Pokud si ho někdo koupí, dejte vědět, jak se Vám s ním jezdilo. Jinak jsem jej kupoval ve firmě E-bike, Rajské zahrady 16, Praha - nabídka je i na internetu. Mají každý den do 18.00 hodin. Mějte se Dan

            [ Zpět ]
            Datum: 05.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zpětné zrcátko???

               

          Teď si moje dlouhodobá paměť vybavila, že za bolševika jsem měl na zrcátku škodovky přilepený malý vypuklý hranatý zrcátko (asi 5x3 cm), kterým se eliminoval mrtvej prostor. Ale to je asi mimo mísu, sotva se už kde sežene. A stejně by se k němu musel vyrobit nějakej forichtunk, aby to na helmě drželo.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zpětné zrcátko???

                 

            Ještě se dají koupit tak za dvacku. mám ho přichycený suchým zipem na levé rukavici. Už jsem o tom psal.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (marco)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zpětné zrcátko???

         

    Zdravim všechny co touží po zpětném zrcátku. V Cikloservisu č. 16 je recenze na zrcátko 3D Mirror. Líbí se mi na něm, že se upevňuje místo záslepů na konce řidítek (pr. 19 až 22 mm). Má to dva kulové klouby, vypouklou zrcadlovou plochu a cena je kolem 100kč. Vypadá to docela hezky, kdybych chtěl na kolo zrcátko, tak bych si ho možná koupil. Bohužel tam nepíšou kdo to vyrábí. Takže kdo chcete vidět jak to vypadá na obrázku, investujte 12 kč do Cikloservisu č.16, k dostání u vašeho prodejce jízdních kol.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zpětné zrcátko???

           

      Jestli je celé bakelitové a má průměr cca 5 cm, tak těch jsem už několik ulomil a je v nich vidět prd. Dřív to auto za sebou slyším než ho uvidím v tomhle zrcátku.
      A při montáži jsem musel čep do řídítek opilovat pilníkem, než jsem ho tam dostal.
      Pak jsem měl ještě eliptické do řídítek. Místo záslepky se natlačilo gumové pouzdro a do něj se natlačilo to zrcátko. Taky bylo na prd, byl ohromný problém ho nastavit, abych v něm něco viděl.
      Pak mám ještě jedno zrcátko. Průměr 7 cm, lehce vypouklé, je v něm nádherně vidět, ale problém s uchycením. Bambelá se. Na tohle by bylo prima sehnat těsně vinutou pružinu, která se nechá tvarovat v podélné ose s průměrem 1 cm.
      Někdo tady říkal, že navinout pružinu pro něj není problém?

      [ Zpět ]
      Datum: 08.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zpětné zrcátko???

           

      Zdravím všechny a dám do placu pár zkušeností se zpětnými zrcátky, které používám, nebo jsem kdy používal.
      1. Ve vypouklém zrcátku jsem nikdy neviděl vzdálenější auto včas - příliž zmenšuje.
      2. Několik zrcátek do řidítek (montované do konce trubky místo špuntu) jsem vždy po nějakém neopatrném manévru ulomil.
      3. Nejhorší je zrcátko s ohebnou tyčkou, kterou jde vytvarovat - po každém hrbolu změní polohu a vidíte zase jinam než chcete. Podobný neduh mají i zrcátka s kulovým kloubem, dobré je jen to, jehož kloub jde opravdu velmi, VELMI ztuha.
      4. Nejlepší zrcátko je cca za 100 Kč, které jsem kdysi koupil myslím, že bylo od Velamosu, po nastavení se pevně zaaretuje šroubem. Je ploché, průměr asi 9 cm. Prodávalo se s dlouhou tyčkou, kterou jsem si ale trochu jinak ohnul a namontoval tak, že ho nemám nad řidítkem ale pod řidítkem - výhoda kolo se dá při opravě postavit na řidítka a sedlo. S takto umístěným zrcátkem mám nejlepší zkušenosti, mám ho na dvou kolech, která používám nejčastěji. Ale už jsem nějaké podobné dlouho v žádném obchodě neviděl. Potřeboval bych ještě jedno - Už jsem na to tak zvyklý, že jedu-li na jiném kole stále hledím do toho místa kde jsem na to zrcátko zvyklý.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Láďa N.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zpětné zrcátko???

             

        Mám přesně ty samé zkušenosti. Na krosu mám to zrcátko o průměru 9cm. Na ležáku mám hned dvě zrcátka (motocyklová) o průměru 11cm z 150 Kč. To menší jsem také už nikde neviděl. Na pivním kole nemám zrcátko žádné, protože by mě ho někdo před hospodou urval (také ho očima stále hledám).

        [ Zpět ]
        Datum: 09.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zpětné zrcátko???

               

          Já nějaký čas jezdil s tím malinkatým za 100 Kč, a i když bylo na prd, stále ho hledám.
          Ono mi alespoň ukázalo, jestli je za mnou nějaký cyklista, abych mu nevjel do cesty při odbočování.
          Myslím, že ta těsně vynutá ohebná pružina by to drncání mohla vydržet. Dcera jí má na deštníčku u kočárku a v pohodě drží a ten deštník je přeci jenom větší páka, než zrcátko, i když na kole jsou zase větší rázy. Ale za zkoušku by to stálo.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zpětné zrcátko???

             

        Tak já taky přidám svou zkušenost, a to se zrcátkem Zéfal Cyclop. Toto zrcátko se připevňuje do řidítek a přestože se dá nastavovat prakticky do všech úhlů, tak ani při větších hrbolech se samo nepohne a viditelnost je také velmi dobrá. Takže s ním jsem velmi spokojen. Možná jen že stálo 300,- ....

        [ Zpět ]
        Datum: 10.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zpětné zrcátko???

               

          Mám taktéž Zefal Cyklop a jsem s ním naprosto spokojen, vidím v něm dítě, které táhnu na tyči i auta za mnou, velikost přiměřená, zrcátko nepřekáží, nezkresluje, nehýbe se. Za 260,- :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 15.07.2007
          Autor: marbl
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zpětné zrcátko???

                 

            Za ty 2 roky se cena mohla trosku zmenit ;)

            [ Zpět ]
            Datum: 15.07.2007
            Autor: wewerka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zpětné zrcátko???

         

    Já mám ten druhý model od Zéfalu, kulatý, na rohy. Mám delší rohy a malou ruku, takže se tam vejde oboje. Celkem spokojenost, při nárazu se zrcátko otočí a neulomí, nastavení vyžaduje trochu praxe, na hrbolech se nijak neposouvá a to ani v terénu, viditelnost je použitelná, jako v autě to není, ale auta vidímvčas, mohlo by být kapánek větší...

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (BoD)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zpětné zrcátko???

         

    dalsi vec na kterou asi driv ci pozdeji dojde

    to je zajimavy jak sme driv snazili co nejvic odstrojit kolo a kdo mel jen ram, kola, riditka, sedlo, byl nejvetsi borec a ted po koupi kola uz ma spoustu veci dostrojenych zpatky-blatniky, svetlo, nosic (brasny), stojanek, rohy, tacho, dokonce i zvonek...:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zpětné zrcátko???

           

      Nevím o kom vlastně mluvíš ;-)
      Blatníky vozím jen v případě opravdové nouze, nosič fuj, stojánek bléééé, rohy mi na vlaštovky nesmí a zvonek také nevedu ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2007
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zpětné zrcátko???

             

        to at si kazdy prebere, co a jak, ale ze se obecne kolo dost dostrojuje po koupi, takovych je dost co to delaj.

        este sem zapomnel na pumpicku a kosik a lahev, lepeni a sadu naradi,lekarnicku, paky a....

        [ Zpět ]
        Datum: 26.07.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zpětné zrcátko???

               

          Je fakt, že jako mladší jsem na jízdu po vesnici nic z toho na kole neměl. Ale s prodlužováním tras se kolo postupně dovybavuje o prakticky všechno co by se během cesty mohlo hodit. Jeden nikdy nevi kdy se co bude hodit. Že toho vezu o 3 kila víc ? Alespoň si trošku "potrápim" fyzičku ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 26.07.2007
          Autor: V-l-K
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zpětné zrcátko???

               

          Tak láhev/camel, lepení, náhradní duše, nářadí apod. jsou snad samozřejmostí... Bez toho nevyjíždí snad nikdo. Ikdyž ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 26.07.2007
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zpětné zrcátko???

                 

            1,5 roku jsem bez toho jezdil (tedy lahev s vodou jsem mel :o)) a nepotreboval jsem to .... ted to mam, a zatim jsem to take nastesti nepotreboval ... ehm, vlastne jo, kdyz se Arabici pri vylete do Prcic povolila brzda, takze vubec nebrzdila, tak se konecne hodilo ... a taky pri tom nytovani retezu tomu freestylistovi v Krcaku ... ale pro sebe zatim ne ;o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 26.07.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zpětné zrcátko???

                 

            ..ve sklepe je to poruznu jeste 7 dalsich kol. lepeni maj jeste dalsi 2 (ale je jim to k nicemu, pac nemaj paky a pumpicku ma jen 1 z tech dvou ) naradi nebo dusi zadne z tech 7, asi 3 nebo dokonce 4 maji i svetla (jen dozadu). tachometr dokonce 6 kol, stejne jako lahev !! blatniky (nasazovaci) tez dokonce 3 kola
            brasny do ramu nebo pod sedlo 3 (-na mobil, kapesniky a prachy- na hospodu) a patri jen zenam

            zadna z zen vlastnich tam kolo by si neumela zalepit dusi ci vymenit kolo, coz by dotycni zbyvajici muzi umeli, kdyby zase vubec to lepeni, pumpicku nebo dusi meli na svych kolech(az na toho jednoho jedineho, ktery ma vse a umi to a dela to pro tech 7 zbyvajicich kol v tom sklepe)

            62,5% nenajezdi vic nez 1000km rocne, 87,5% ne vic nez 1500km

            z tech 8 kol celkem patri 5 kol zenam a rek bych je to reprezentativni vzorek vybavenosti kol ktery lze vztahnout na celou populaci v CR

            Dokonale vybavene kolo je tam (temer) jen jedine (a je samozrejme i nejlepsi ze vsech 8-) !)
            (temer -ma odrazky na slapkach ale uz ne v dratech)

            [ Zpět ]
            Datum: 26.07.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: zpětné zrcátko???

                   

              neni to o tom kolik, ale jak a kde to najezdi ...

              [ Zpět ]
              Datum: 26.07.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: zpětné zrcátko???

                     

                ...tak jako zbyvajici cast cyklopopulace- hodne po meste a prilehle okoli, vylety k vode, do lesa, po polnich cestach, ze vseho nejmene tezky teren nebo vysoke hory

                proc by melo hrat roli jak a kde?

                predpokladam, ze Jarda kdyz rekl- bez toho snad nikdo nevyjizdi, nerozlisuje uz dale- kam jede, jak jede a na jak dlouho. proste bez toho bys vubec nemel vyjizdet. jednou se vybavis a mas to uz porad

                [ Zpět ]
                Datum: 26.07.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: zpětné zrcátko???

                       

                  rozdil v tom je ... rodinka co vyrazi na nedelni vylet na asfaltovou cyklostezku proste pojede, a kdyz se neco semele, tak ten kdo ma kolo OK dojede pro auto, prijede pro ne a behem tydne to hodi do servisu ... zatimco nekdo, kdo lita ve sjezdech v terenu na neco takoveho spolehat nemuze, kolikrat ani nechce, a pravdepodobnost defektu nebo jine zavady je tam x-krat vyssi ....

                  [ Zpět ]
                  Datum: 26.07.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: zpětné zrcátko???

                         

                    Máš sice pravdu, ale že má sebou cyklista lepení a pumpičku považuju v podstatě za povinnou výbavu. Je to jako vyjet s autem bez rezervy a bez heveru. SIce to povinný není, ale neriskoval bych to. A gramážista nejsem, takže mi nedělá problém to uvézt.
                    ALe každému co jeho jest. Už jsem vícekrát pomáhal na cestě těm, co to nemohli uvézt a pak, když píchli museli prosit okolojedoucí o pomoc.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 27.07.2007
                    Autor: Jurimír
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: zpětné zrcátko???

                           

                      Existuje castejsi a horsi varianta. Diky rozmachu cyklistiky je hooodne lidi, co do prvniho pichnuti jezdi uplne bez vybavy a neresi to. Ono kdyby pichli, tak neumi ani sundat zadni kolo, natoz na nem vymenit ci zalepit dusi, zvlast kdyz maji nejake levnejsi dratove plaste a k tomu ne uplne vhodny rafek, tak je to problem i s montpakama, natoz bez nich.
                      A diky tomu, kde tito lide jezdi, tak jsou schopni najezdit svych "zdravotnich" 30-50km tydne treba i rok ci dva, nez se jim to poprve stane ;o))

                      [ Zpět ]
                      Datum: 27.07.2007
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: zpětné zrcátko???

                             

                        Ale jo, já jsem lehokolo za ty čtyři roky taky ještě nepíchl a lékárničku potřeboval jen jednou, ale přesto to s sebou vozím. Za těch 16 let, co mám řidičák se mi taky nepodařilo píchnout, ale to neznamená, že zahodím rezervu a hever jako zbytečnou zátěž.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 27.07.2007
                        Autor: Jurimír
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: zpětné zrcátko???

                               

                          Auto bych nesrovnával, to nehodíš na záda a nedojdeš s ním na vlak :o))) ... ale jinak jsem rád, že nejsem sám kdo ještě nepíchnul, už jsem myslel, že jsem divný :o)))

                          [ Zpět ]
                          Datum: 27.07.2007
                          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: zpětné zrcátko???

                                 

                            I když se to teď možná změní, vedle monitoru mi leží Racing Ralph a budu ho dávat na zadek přes víkendem, a bude to vlastně poprvé, co budu mít nějaký "jemnější plášť" .. Tiogy a Nobby Nic jsou hodně slušný traktory na to, aby se jen tak píchly, alespoň dokud mají na středu vzorek (a já to raději měním dřív než později). Tak uvidíme, třeba si konečně to přezouvání vyzkouším i v terénu :o))

                            [ Zpět ]
                            Datum: 27.07.2007
                            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: zpětné zrcátko???

                                 

                            Auto zas můžeš odstavit, zamknout a dojít na ten tvůj vlak :o)))

                            DOufám, že nepíchneš ani tak. Já jezdím na marathonech. Silniční vzorek, ale mají v sobě něco proti průrazu a foukám je na šest a půl atmosféry, takže jen tak něco neprojde.

                            [ Zpět ]
                            Datum: 27.07.2007
                            Autor: Jurimír
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: zpětné zrcátko???

                                   

                              Marathony jsou dle mého odolnější než RR :o)

                              [ Zpět ]
                              Datum: 27.07.2007
                              Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: zpětné zrcátko???

                         

                    vetsina z majitelu nejezdi spolu, ale max.po dvou.Jak by to resili? nejspis by z blizkeho okoli dorazili pesky, vzdalenejsiho by zavolali nejakeho pribuzneho mobilem aby pro ne prijel autem. v dohledne dobe to nepamatuju ze by se to stalo,ale pokud se jim to stane a nebude to zrovna kousek, pak myslim, ze to bude dost velkej problem (treba jeste o vikendu kdyz jeste ten pribuzny s autem vubec nemusi byt k dispozici (bude nekde uplne jinde, to se muze stat vlastne i v pracovnim tydnu)

                    jak by toto resili majitele kol ve vasem sklepe? (krome tech, ktery jsou 100% vybavou sobestacny. ale tech je malo !)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 27.07.2007
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zpětné zrcátko???

         

    jasne so zrkadlom sa po ceste jazdí lepšie, moja skúsenosť, kto potrebuje okuliare na čítanie nech sa vyhne malým zrkadlám na prilbe, okuliaroch, na suchom zipse

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zpětné zrcátko???

           

      Nechápu proč-jakou to má souvislost? Já mám brýle na čtení a jezdím se zrcátkem na brýlích - ty samozřejmě nejsou dioptrické. Zrcátko mám od Azubu a jsem moc spokojená. Je pravda, že cena byla 500 Kč - ale vůbec nelituji.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2007
      Autor: MM
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zpětné zrcátko???

             

        možno mám teda inú chybu, ale osobne keď chcem vidieť niečo v takom zrkadle tak si musím dať okuliare a to zasa nevidím do dialky, preto :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 26.07.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

229 cyklistů (13 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024