reklama
Země: Česko Česko

Přeprava tandemu vlakem

Potřeboval jsem si ověřit, že v přepravě tandemu vlaky ČD se nic nezměnilo. Blesková odpověď z ČD mě v tom ujistila. Protože by se to mohlo někomu hodit (na stránkách ČD se to explicitně nedozvíte), text odpovědi zveřejňuji:

Dobrý den,

ve vlaku kde je úschova běhen přepravy je úschova tandemů povolena.Počítá se za jedno kolo.Cena je za kolo 30,- Kč na jeden vlak, na celý den 60,- Kč.Jako spoluzavazadlo tandem přepravit nelze.

S pozdravem ČD Centrum České Budějovice

[ Zpět ]
Datum: 26.01.2009
Autor: petrp
  • Re: Přeprava tandemu vlakem

         

    ...tak z toho jsem jelen ještě ani tandem nemám. Jaká úschova ve vlaku? To je na mne moc...:-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2009
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přeprava tandemu vlakem

           

      Objasním: vlakem se dají kola přepravovat ve třech režimech:
      1 - Osobní nebo spěšný vlak bez označení. Je možné přepravit maximálně dvě kola a to na prvním nebo posledním představku. (Laicky řečeno, tam co jsou dveře)
      2 - Vlak s označením KOLO - to znamená, že lze přepravovat kolo jako spoluzavadlo. Tzn. sám si ho naložíš, sám se o něj staráš. Oproti případu 1 jde vlastně o vlak, kde je nějaký úložný prostor pro kola.
      3 - Vlak s označením KUFR - to je ta úschova během přepravy. Kolo odevzdáš vlakovému personálu a pak si ho od něj zase vyzvedneš.
      Varianta 2 a 3 má ještě tři modifikace
      a) samotný symbol - pouze určuje, že taková služba na vlaku je
      b) symbol v kolečku - příslušnou službu lze zarezervovat
      c) symbol ve čtverečku - zde je rezervace povinná od 1.IV. do 31.X., jinak je to jako varianta b.
      Resume: Tandem lze vozit jen ve vlacích, které mají symbol KUFR. Což je pěkně naprd, třeba u nás je to jen pár vlaků mezi Rumburkem a Nymburkem.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2009
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přeprava tandemu vlakem

             

        Ještě jsem si neuvědomil, že u symbolu KOLO ve čtverečku je rezervace povinná CELOROČNĚ. (Typicky EC/IC vlaky)

        [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2009
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přeprava tandemu vlakem

             

        Vlakovému personálu bych své kolo již nikdy nesvěřil. Jako malý kluk jsem si posílal vlakem kolo napřed na prázdniny k dědovi. Kolo bylo dva roky staré - čili nové. Nepřejte si vidět, jak vypadalo, když jsem si ho vyzvedával na nádraží. Mrzí mě to ještě dnes! Další rok jsem raději na kole na ty prázdniny dojel.:-() Ačkoli tandem máme, raději jsem ho hodil do uličky autobusu a převez na dovolenou autobusem, kde jsem si ho sice celou cestu držel ale měl současně i pod kontrolou. Paradoxně vůbec nikomu to kolo nevadilo. Jen jsem na přání řidiče obtočil řetězy a řídítka hadrem v celé jejich délce a natočil řídítka podélně/ souběžně s rámem, aby se při nastupování a vystupování nikdo neumazal či nenapích na řídítka, a kolo natlačil co nejvíce na sedačky. Cesta do Mladé Boleslavi (cca. 150 km) proběhla tehdy zcela bez úhony.:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2009
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přeprava tandemu vlakem

               

          Mě se nepodařilo převést autobusem ani obyčejné kolo, o tandem bych se ani nepokusil, navíc dálkové autobusy jsou i bez tandemu na palubě narvané k prasknutí. Na druhou stranu, tandem jel vlakem už několikrát a nikdo mu neublížil. Je to jako se vším, záleží na koho narazíš. To že člověk potká jednu pitomou ženskou také pro mě není důvodem abych zanevřel na vždy na všechny. :) Konec konců nejvíc tandem poničil kdosi z rodiny, když se mu podařilo všechna kola shodit jak domino, tandem byl vespod. :(

          [ Zpět ]
          Datum: 27.01.2009
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přeprava tandemu vlakem

           

      To je ten speciální vagon v rychlících, ve kterém sedí průvodčí. Kolo se dá k němu do úschovy za těch 30 Kč. Když je průvodčí prevít, nebo svědomitej může chtít ještě dalších 30 Kč za brašny na kole. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2009
      Autor: Suchoj
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přeprava tandemu vlakem

             

        Já jsem vždycky musel odstrojit kolo celé. Ostatně takto hovoří předpisy: Před předáním do úschovy ukladatel odejme všechny snadno odnímatelné součásti jízdního kola, neboť ČD neodpovídají za jejich ztrátu nebo poškození.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2009
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přeprava tandemu vlakem

               

          Vážně, tak to raději dám těch 30Kč navíc. Ale ono záleží na benevolenci konkrétního průvodčího, stalo se mi taky, že jsem neplatil ani za kolo.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.01.2009
          Autor: Suchoj
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přeprava tandemu vlakem

                 

            Ano, už se mi to taky stalo, že jsem naložil kolo a průvodčí mávl rukou. Dokonce jsem i tandem přepravil v 810, to je ten malý motorák. Byl přes celou šířku vlaku, takže v tom bylo hodně dobré vůle ze strany průvodčího.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.01.2009
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přeprava tandemu vlakem

             

        To si vzpomínám, když jsem jela s normálním kolem z Plzně rychlíkem, že průvodčí chtěl za kolo zaplatit, za brašny na nosiči nechtěl nic, ale musela jsem sundat jednu malou brašničku z nosiče. Ty velké nejspíš vyhodnotil, že jsou součástí kola :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2009
        Autor: HMS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přeprava tandemu vlakem

         

    Zdravím,
    chěl jsem se zepta, když budu přepravovat kolo službou úschova během přepravy musím za něj ještě neco platit a nebo to nahlašovat na pokladně a nebo si koupím lístek pro sebe a pak pouze odevzdám kolo do příslušného vagónu a zaplatím 30kč průvodčímu.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kasa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přeprava tandemu vlakem

           

      Co vím, tak kola se teď (včetně platby) řeší až ve vlaku. Podáš průvodčímu, zalezeš do blízkého kupé a pak se přihlásíš. Jediná výjimka jsou ty EC s povinnou rezervací, kde se to musí koupit předem.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2009
      Autor: Vratislav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

343 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024